Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 10:30:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани - 8 част  (Прочетена 170298 пъти)
 
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: февруари 13, 2011, 16:06:56 »

Елемент от темата на сватбата ви.
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: февруари 13, 2011, 18:25:56 »

Момичета, качих снимки на проекто-поканите в галерията. Не мога да измисля, какво да сложа на външната корица, защото така е много празна. Предпочитам да е нещо, което може да бъде залепено, защото ще си ги правя изцяло аз. Нищо не ми хрумва като идея sad Приемам идеи и предложения  smile

pinkbird, а вие направихте ли прословутото биговане или в момента мъдриш варианти и формати на поканата.
Относно какво да има отпред да не е така празно - първото, което ми хрумна е, че може да пробваш да смениш мястото, откъдето минава панделката. Т.е. вместо там да залепиш двете части на панделката от горе и отдолу на едната страничка. Така когато е затворена поканата те могат да бъдат завързани отпред (все едно минават през цялата покана). Нещо от този тип:

Или пък вкарай втори цвят, който да препасва поканата:


Поздравления за сръчността! Много ми харесва и вътрешното оформление - изчистено и стилно  give_rose
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #92 -: февруари 13, 2011, 19:44:51 »

Благодаря, _Ava_. Вторият вариант, който си показала ми допада, ще видя какво ще измисля. Имам още малко време да се почудя.
Първоначалния вариант на поканата беше различен - като картичка, но не се събираше текста, защото ще ги надписваме на ръка. Затова се наложи да променя дизайна и това ми хареса, че може да се напише текста от двете страни. Относно биговането - тази сама съм я прегъвала, с помощта на линия, не съм използвала биговачка. Добре се получи, не се напука картона изобщо, а е дебел. Първоначално бяхме купили друг картон и той се пукаше при прегъване. Другият му недостатък беше, че щеше да ми излезе по-скъпо, а този го взех по-евтино и цвета повече ми харесва.
Мисля да си купя биговачка за по-нататък, че и тейбъл картички ще правя.

posum, ние нямаме конкретна тема на сватбата. Само цветове съм си харесала - жълто и бяло и гледам да се придържам към тях. Запалена съм по едни текстилни цветя, трябва да си купя едно да видя дали може нещо да се измайстори с него.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: февруари 13, 2011, 21:20:13 »

Пинкбърд и аз щях да ти препоръчам, ако не искаш да пишеш "Покана" на корицата, то може да сложиш някой ваш любим стих и имената ви с датата на сватбата или пък само имената и датата, или просто някакъв викториански кант (признавам си имам слабост към тези кантова blush ), според мен няма нужда да е много пълна корицата на поканата, защото ще отвлича вниманието от основния текст, където малко или много има доста важна информация и която според мен трябва да е в центъра на вниманието, но това са си мои размишления, тъй че може и да не ми обръщаш внимание biggrin
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #94 -: февруари 13, 2011, 21:34:36 »

Предпочитам да не е нещо, което трябва да се печата, защото печатниците искат да ми одерат кожата Wink Тези викториански кантове имат ли нещо общо с едни завъртулки, които се продават в "Слънчоглед" и могат да се лепят? Нещо такова ли e?
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: февруари 13, 2011, 23:22:17 »

Пинкбръд точно това е! аз също не знаех как се казват, но порових из нета, питах гугъл 2-3 пъти и той ми даде отговора, на мен лично кантовете не ми оскъпиха поканите никак, но аз не ги ситопечатвах
Активен
sill
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #96 -: февруари 15, 2011, 12:40:04 »

Ако някои се интересува smile

http://forum.svatbata.bg/index.php/v/sill/1/IMG_5450.JPG.html?action=gallery
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #97 -: февруари 15, 2011, 21:38:24 »

Аз утре ще поръчвам нашите и главата ми ще се пръсне от мислене да не съм забравила някой, да не съм объркала бройките, да няма грешка някъде... girl_impossible
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #98 -: февруари 15, 2011, 21:46:00 »

Mariaid, и аз така днес, преди да кажа на жената точната бройка - гледам списъка, през главата си пак изброявам гостите да не забравя някой  blush, ама пак и казах някоя бройка в повече, за всеки случай  pardon Поканите ни ги има в галерията ми, избрахме тези в бордо  danceg
Активен
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: февруари 15, 2011, 23:12:28 »

А някой може ли да ми каже къде в Пловдив мога да намеря покани? Търсих в интернет,но все попадам на много скъпи покани. Незнам каква е нормалната цена за една покана,но 2,50-3,00лв. ми се струват много. Кажете ми вие от къде си ги купувате и кой ги печата?
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #100 -: февруари 15, 2011, 23:32:04 »

Моите ще са от Виолет, но цената с надписване и плик си става 3лв пак.  pleasantry
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: февруари 15, 2011, 23:42:14 »

А някой може ли да ми каже къде в Пловдив мога да намеря покани? Търсих в интернет,но все попадам на много скъпи покани. Незнам каква е нормалната цена за една покана,но 2,50-3,00лв. ми се струват много. Кажете ми вие от къде си ги купувате и кой ги печата?
Асеновград е наблизо виж и там. А може и в рекламна агенция да питаш.
Активен
sill
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #102 -: февруари 16, 2011, 07:53:34 »

А някой може ли да ми каже къде в Пловдив мога да намеря покани? Търсих в интернет,но все попадам на много скъпи покани. Незнам каква е нормалната цена за една покана,но 2,50-3,00лв. ми се струват много. Кажете ми вие от къде си ги купувате и кой ги печата?

Ако си търсиш ръчна изработка може да отидеш до Раковски. Има една мацка, която прави всякаква украса за сватби, от до, включително и покани и ботуниери. Ако проявяваш интерес пиши на лични.
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #103 -: февруари 16, 2011, 11:20:51 »

Момичета, колко време преди сватбата връчвате поканите и колко време преди деня чакате потвърждение за присъствие?
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: февруари 16, 2011, 12:10:15 »

Тиама ние раздадохме поканите в периода 20-25.01 и исках потвърждения до 15.02. - което е долу горе 2 седмици преди сватбата, за да имам време да се чуя с всеки, защото както можеш да предположиш все още не съм събрала потвърждения за присъствие от всички, а и за да имам време да направя още едно редене на масите и то да не е в последния момент
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines