Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 20:21:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани - 8 част  (Прочетена 169898 пъти)
 
abi_dabi
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #30 -: януари 20, 2011, 10:27:39 »

Maй и аз ще се спра на варианта сама да си правя поканите, много кич, много нещо, а тези пък които горе долу стават, са на безумни цени...А и така ще може да се вложат елементи на лично творчество и ще ми е още по-мило като съм вложила и нещичко от себе си.
И тука като Ви гледам какви приказни покани правите...лелееее:) Страшни сте, респект!
Може ли някой да сподели нещата стъпка по стъпка както се казва за по-невежите:)
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #31 -: януари 20, 2011, 13:45:03 »

Момичета браво за куража сами да си ги правите  good , много ви се радвам. Мен хич ме няма по тия работи, нашите ще са готови, вчера гледах каталози - абе има мн хубави по 1,80 (що годе приемлива цена), ама + печат 0,50 и ми се струват вече много  crazy
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 20, 2011, 13:53:02 »

Mauve да ти кажа аз имах голямо притеснение, че ми отсекат главата от кръста понеже и аз като теб не харесах готови покани, а дизайна и оформлението са дело на брат ми, снаха ми и мен, но в крайна сметка днес крайната цена за 60 покани поръчков картон + биговане + матрица за ситопечат на орнаментите + релефен печат = 51.60лв. .. така, че мисля, че имаш шанс за приказни покани, а не кич и нон-сенс .. успех!

rafaeLa,
и аз имам намерение да си правя сама поканите. Имам идея какво искам и в момента събирам инфо за фирми-производители (или вносители) на картони. Ще бъда признателна, ако ми дадеш контакт.
Освен това тепърва започвам да се ориентирам в цялата тази работа с биговането. Тъй като до онзи ден не знаех какво въобще е това - моля за малко инфо (в нета, това което намерих е крайно незадоволително). С нетърпение чакам да покажеш вече готовия резултат  give_rose
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #33 -: януари 20, 2011, 14:27:19 »

Момичета, бях си поръчала мостра на покана от "Виолет" и вчера я получих!  yahoo Харесахме си ето тези покани: http://www.violet-bg.com/pokana-mini-praskova.htm , но сатенът да е в такъв цвят http://www.violet-bg.com/papirus-elektra-zelen.htm. Много нежно и семпло се е получило и мисля, че точно това е, което търся! Цветовете на ресторанта са такива и ми се вързва идеално  blum Исках да я снимам, но не мога да си намеря апарата нещо  blush
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 20, 2011, 15:11:24 »

_Ava_ на мен един приятел ми донесе каталог с картони ориентирах се от там за името и дебелината, защото си признавам, че си бях и все още съм индианец на тази тема, а после поръчах картона, тук на местен за Ст.З. доставчик, като си го взех още на другия ден - явно го имаха в наличност - но ще питам да ме ориентират къде и от кого в София става доставката на материалите и ако науча нещо съществено задължително ще го споделя ..
относно биговането, дадох изрязаните и напечатани покани тук в една рекламна къща с подходящата машина, защото на ръка се оказа, че картона супер грозно се пука - биговането ми излезе по 3ст. на всяка покана - а всъщност това прословуто биговане по същество е прецизно прегъване на хартията, хартията се огъва по плоска, тънка и с тъпи ръбове плочка и при тва трябва да стане супер рязко и бързо - така хартията приема формата на тази плочка и ръбовете съответно и може лесно да се сгъне в желаната форма и не се нарушава цялостта й .. това в домашни условия мисля, че е адски трудно постижимо или поне на мен ми беше blush
а за резултат - днес към 6 часа съм се уговорила да са ми готови биговани поканите да ида да си ги взема и първото което ще направя е да ги снимам и да ви ги покажа give_rose
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #35 -: януари 20, 2011, 15:25:18 »

и аз ще си правя сама поканите, но още не съм се спряла на модела, харесват ми няколко.
а и трябва да видя какви картони има
някой от Варна знае ли къде има голям избор на такива неща, освен "Слънчоглед"
а за биговането за пръв път чувам  blush , мерси че ме просветихте  Wink
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 20, 2011, 15:36:34 »

_Ava_ , ако си в София, всякакви картони, на много разумни цени, има на книжната борса на гара Искър. Малко е забутано мястото и има различни складове и складчета, но пък можеш да си вземеш това, което искаш, че дори и да не ти олекне джобът съвсем. Преди имаше и в Jue-box, но сега са си променили и сайта и асортимента. Има интересни покани и сега де, ако искаш погледни - http://www.cardbg.com/. Също и тези - http://www.pokani.com/svatbeni_snimki.htm
http://www.pokani-afrodita.hit.bg/pokani.htm
« Последна редакция: януари 20, 2011, 15:40:26 от unicusbg » Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 20, 2011, 21:12:43 »

ето ги и тяяях yahoo



eто поканата разтворена


eто тук една снимчица на релефния печат, но не мисля, че е станала много добре


a eто и допълнителната картичка, която  милото нежно нарича бележка за откуп biggrin
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #38 -: януари 20, 2011, 22:11:30 »

Morning_Flower, аз също съм от Варна и се интересувам от други места, където могат да се намерят картони. Казаха ми за някакъв склад в Западна промишлена зона, но аз лично не съм ходила. В гугъл открих някакъв склад, който се намира до картонажна фабрика Чайка, но от сайта не мога да се ориентирам дали си заслужава да се отиде до там. Ще ти изпратя на ЛС, да го погледнеш.
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 21, 2011, 13:17:57 »

Момичета, Слънчоглед в София е много добре зареден, чувам и добри отзиви за Варненския, но не мога да кажа със сигурност! Иначе с техни материали си направих бутониерите, много бяха любезни и ми помогнаха с идейки. Поканите си ще ги правя с техни материали също. Вече съм ги измайсторила на темплейт, остава да купя картона и да яхна принтера lol))
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #40 -: януари 21, 2011, 13:36:36 »

аз също ще си правя поканите сама smile даже имам и вече направени 2, само че с различни десени, та не съм решила кой от двата вида ще бъде.. нещата ми са от Слънчоглед smile само за прегъването на картона, ще видим един познат с рекламна агенция дали може да помогне smile
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #41 -: януари 21, 2011, 13:53:25 »

Karamelche_, може ли да ни ги покажеш, че да почерпим от твоя опит  blush
Активен
Nora_Yo
Новак
*
Публикации: 18


дизайнерски сватбени покани- www.svatbenipokani.eu


« Отговор #42 -: януари 21, 2011, 14:17:18 »

аз също ще си правя поканите сама smile даже имам и вече направени 2, само че с различни десени, та не съм решила кой от двата вида ще бъде.. нещата ми са от Слънчоглед smile само за прегъването на картона, ще видим един познат с рекламна агенция дали може да помогне smile

Здравейте Карамелче,
ето малко насоки от мен относно биговането (прегъването). Много често при принт на тъмни цветове и последващо биговане, на сгъвката се получава леко оголване на картона, което не седи красиво. Ако поканите Ви са в по-тъмен цвят, да го имате в предвид. И друго, при биговане е по-добре да се използват по малограмажни картони 250-260гр, пак поради същата причина.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 21, 2011, 15:57:35 »

Morning_Flower, аз също съм от Варна и се интересувам от други места, където могат да се намерят картони. Казаха ми за някакъв склад в Западна промишлена зона, но аз лично не съм ходила. В гугъл открих някакъв склад, който се намира до картонажна фабрика Чайка, но от сайта не мога да се ориентирам дали си заслужава да се отиде до там. Ще ти изпратя на ЛС, да го погледнеш.
На бул.Цар Освободител има една книжарничка ,където има богат избор на картони.Доста пъти за различни поводи съм взимала от там.Намира се доста близо до Винса.Незнам точно как да го обясня.
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #44 -: януари 21, 2011, 20:50:26 »

благодаря за съветите smile аз съм избрала светъл картон, който май или ще принтирам сама или при моя познат с рекламната агенция (защото моя принтер може и да запаца положението).. иначе ще си говоря с него той да се занимае с прегъването, всички рекламни неща за офиса си ги правим там smile
следващата седмица ще направя финалните щрихи по поканите и ще ги покажа smile
аз си откраднах идейката от Слънчоглед като цяло..но се получава много добре ..т.е не е стандартната покана и се надявам да има същото въздействие върху другите, както върху мен и годеника ми:)
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines