Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 20:34:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани - 8 част  (Прочетена 169951 пъти)
 
AnitaP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #15 -: януари 12, 2011, 16:51:52 »

В началото на Пиротска, като тръгнете от Халите надолу в първия безистен, веднага срещу вас има магазин в който има много каталози за картички, от най-евтините до най-скъпите. Казаха ми че текстовете са готови, само се избира даден и се плаща по 80 ст. за надписването на всяка покана. Моите гости ще са малко, така, че  това ме устройва напълно. А изборът им е такъв, че не може да не си изберете нещо.
« Последна редакция: януари 12, 2011, 18:04:09 от AnitaP » Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #16 -: януари 12, 2011, 17:39:10 »

e късно те видях
при нас където работя цените са от 0,35 ст и са на луксозни картони
Такива като на Виолет на половина цена. Никакъв набор не се взима
само трябва да пишеш на скайпа


Здравейте, mimi!
Коментарът Ви е доста объркващ, бихте ли изяснили какво имате предвид под "такива като на Виолет"?
Благодаря!
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 12, 2011, 23:07:04 »

diddka, вчера си купих паус от най-обикновена книжарничка-бял, без орнаменти, 10 ст. за лист А4. В "Слънчоглед" има варианти с елементи - спирали, ангели, ноти и т.н., но сигурно са по-скъпички. Пускаш го на принтер без проблем, само внимаваш, докато мастилото изсъхне, да не го размажеш. Хубаво се получава като се пише върху него с химикал със сребърно или златно мастило. В ръчния надпис, дори да не е най-красив, според мен има много чар. Това форматиране за 20 лв. си е чисто рязане на глави.  Oh my ...
От няколко дни експериментирам с моите покани, ще си ги правя сама от ръчна хартия. Още не съм направила варианта, който е Моят, но вече поне ми се избистря идеята. А ето и резултатите до сега-тук. На мен последната ми е любима, засега smile
Активен
AnitaP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #18 -: януари 13, 2011, 10:51:02 »

unicusbg - идеята да си направиш картичките сама е хубава, но ако е за много гости, според мен просто ще изгубиш много време, съветвам те, ако си от София да видиш в Сватбеното бюро на Пиротска каталозите + в малките магазинчета по безистените и на самата Пиротска , има много оригинални арт-решения, които ще покрият максимално изискванията ти за оригналност. Има и от стария тип картички, който за мен е много чаровен: с релефни фигурки по хартията и нежни, рисувани картинки... Специално, като твоя тип картички: с цветчета, елементи, сухи цветя, др. декорации, има цели каталози...
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 13, 2011, 15:29:02 »

diddka, вчера си купих паус от най-обикновена книжарничка-бял, без орнаменти, 10 ст. за лист А4. В "Слънчоглед" има варианти с елементи - спирали, ангели, ноти и т.н., но сигурно са по-скъпички. Пускаш го на принтер без проблем, само внимаваш, докато мастилото изсъхне, да не го размажеш. Хубаво се получава като се пише върху него с химикал със сребърно или златно мастило. В ръчния надпис, дори да не е най-красив, според мен има много чар. Това форматиране за 20 лв. си е чисто рязане на глави.  Oh my ...
От няколко дни експериментирам с моите покани, ще си ги правя сама от ръчна хартия. Още не съм направила варианта, който е Моят, но вече поне ми се избистря идеята. А ето и резултатите до сега-тук.
Аз също съм си купила паус за трите по-специални покани и само ги чакам да пристигнат за да тествам формата и да си ги направя. Сега съжалявам че не си направих всичките сама т.е. надписването, но както и да е.
На мен много ми харесват тази екрюто с перфорацията и онази от дантелената хартия с прасковена панделка от твоите. На мен май не ми се отдава много направата, а и на 10-тата покана ще съм се изнервила и едва ли ще ми се правят още 40  pardon
Успех на теб!!! good
Активен
Asy
Любопитен
*
Публикации: 39



« Отговор #20 -: януари 13, 2011, 19:47:47 »

Някои може ли да каже колко трябва да е максималната дебелина на картона, за да може да се печата на обикновен принтер?

Попрегледах предните теми, но там момичета се съветваха за конкретна дебелина дали става. Аз още не съм купила картона, но мисля до края на седмицата да я свърша тази работа и да направя няколко примерни покани, затова искам да съм подготвена като отида в магазина.

Аз се занимава с информационни технологии и относно принтера мога да ти кажа, че няма такова понятие като "обикновен принтер". За да си сигурна, че картон ще мине, трябва да погледнеш спецификацията на принтера. Там пише с какъв грамаж хартия работи. Ако неможеш да се оправиш пиши ми ЛС марката и точния модел на принтера и аз ще ти върна инфо за това.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #21 -: януари 16, 2011, 16:56:23 »

  Няколко покани, които са професионални, но мисля, че ако се опита, могат да бъдат направени и "в домашни условия"  Wink

  И една по-забавна:

  Извинявам се за големите изображения, но не намерих начин да са по-малки  blush Моля, който знае как, да ми прати съобщение на лични.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 16, 2011, 17:57:22 »

Нещо със слънчогледи ще можете ли да предложите?
Искам изчистени покани със сатенени панделки.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #23 -: януари 16, 2011, 19:04:25 »

 "Слънчогледови" покани:
-две по-изчистени с панделки. Първата със снимка на слънчоглед, а втората от ръчна хартия със слънчогледови листенца

-рисувани

-с изкуствено слънчогледово цветче

-последната не е изчистена, но пък е с мотив от слънчогледи и сатенена панделка
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 16, 2011, 21:07:37 »

Благодаря ти, ама не ме грабват така че да кажа "Те ще са" pleasantry.
Чудя се дали да са с наши снимки в слънчогледи, или пък да се загатват слънчогледите... pardon. Ще ровя и аз отново.
А какво значи ръчна хартия?
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 16, 2011, 22:29:05 »

michelle, поканата с кръстословицата е много яка. Може да се изпринти такова листче, което да се приложи към основната поканата. При правилно попълване (естествено с лесни неща) да се получат имената на младоженците, например. smile

posum, ръчната хартия е рециклирана хартия, която може да се направи и в домашни условия. Вместо дървесина, както се прави във фабриките, тук източникът е ненужна хартия или по-меки стебла на растения. Обикновено е с добавки на семена, цветя, листа, конци, кори, треви, мъх; оцветява се,  ароматизира се и се аранжира по различен начин и се излива в различни форми.

Ето и моят експеримент с модели за покани номер две.
Активен
tea23
Новак
*
Публикации: 16



« Отговор #26 -: януари 17, 2011, 15:30:20 »

Момичета, да се присъединя и аз към тези от вас които ще си правят поканите сами.
След като се сблъсках с цени от сорта на 2-3 лв за покана (ако искам да е нещо по-нестандартно и красиво) + 20-30лв. печат, реших , че ако си ги направя сама хем ще е нестандартно, хем ще е това което ми харесва, хем ще е 3 пъти по-евтино. Текста ми ще е стандартен, но смятам да сложа в единия ъгъл на поканата наша снимчица, но обработена като графика. Още не съм решила дали да принтирам на паус и да добавям цвят с цветна хартия и панделка или да добавя цветни нотки в обработката и да дам просто да ми я принтират на подходящ картон, който вариант ще е по-лесен  smile
unicusbg, много ми допада хартията, втъканите цветенца. Дори не съм забелязала, че се предлага на пазара такова нещо  biggrin
Активен
Mauve
Ентусиаст
**
Публикации: 66



« Отговор #27 -: януари 19, 2011, 20:21:49 »

Момичета, хайде и тук да се включа! Искам да Ви споделя опит с поканите /не много голям/ - отидохме в няколко сватбени магазини и тотално се разочаровах! Ужасно грозни, без никаква "добавена стойност" - творчество, красота, детайли, сантименталност... Хвърлени в някакви безумни каталози, изпомачкани, недомислени  huhhuh.gif А цените изобщо няма да коментирам!

Толкова ли са важни поканите? Не искам този кич да е емблема на моята приказна сватба!

И още нещо... поздравления за всички, които ги правят у дома и тези, които са открили нещо стилно!
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 19, 2011, 22:50:23 »

Mauve да ти кажа аз имах голямо притеснение, че ми отсекат главата от кръста понеже и аз като теб не харесах готови покани, а дизайна и оформлението са дело на брат ми, снаха ми и мен, но в крайна сметка днес крайната цена за 60 покани поръчков картон + биговане + матрица за ситопечат на орнаментите + релефен печат = 51.60лв. .. така, че мисля, че имаш шанс за приказни покани, а не кич и нон-сенс .. успех!
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 19, 2011, 23:43:39 »

И ние си харесахме поканите - като лента от фотоапарат ще са smile и ще струват около 1.50 от рекламна агенцийка smile. Оригиналните бяха турски и много малки и текстчето нямаше да се събере и ни предложиха рекламна агенция.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines