Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 09, 2024, 02:08:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените чаши 5  (Прочетена 176045 пъти)
 
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #30 -: януари 12, 2011, 10:04:45 »

pinkbird в Англия ли живееш щом си купила чашите от магазина или ги има и в Бг?
 исках да попитам понеже не съм много наясно колко общо чаши трябва, че нещо се обърках, и кои точно се чупят?  blush pardon Girl_sing
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #31 -: януари 12, 2011, 10:52:03 »

rafaeLa, думичката чаши е линк, но ще ги пусна пак, за да е по-видно.  smile
http://www.madeindesign.co.uk/prod-Mosaik--Champagne-glass-Leonardo-ref30776.html
Morning_Flower, купих ги от магазин в бг (по-евтини са от тези в сайта), съвсем случайно ги видях и ми харесаха, после ги открих в нета. Относно броя на чашите - Аз ще имам само граждански брак и си предвиждам 2 броя ритуални и отделно още 2 за чупене. За чупене мисля да си взема някакви обикновени, които струват макс. 4-5лв бройката.
А съм купила 6 чаши, защото тези ми харесаха, а специалните ритуалните чаши, като им гледах цените средно бяха по около 25-30лв бройката и реших, че ми е по-изгодна покупката на комплект. За граждански брак просто ще взема 2 чаши от комплекта и после ще ги върна.  smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #32 -: януари 12, 2011, 10:55:31 »

Влюбена съм в тези, но са 112 лв  sad :

Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #33 -: януари 12, 2011, 11:04:41 »

Mariaid, и аз ги гледах тези чаши. Много са красиви smile, но наистина са скъпички, като се има предвид, че са само 2 броя. Видях наживо и тези с кристалите Сваровски. Бяха коментирани преди. Уникално красиви и нежни, но са ужасно скъпи - над 600лв.
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #34 -: януари 12, 2011, 12:23:39 »

pinkbird мерси, че уточни - аз се бях пригласила само за две, забравих че ще се чупят, значи трябва 4 броя.
моята идея е да взема най-обикновени чаши, и да им направя по-специална украса, сама ще си ги рисувам или каквото измисля, дано да се получи  girl_wink, а пък ако не ми е много жал може и само 2 да са, и щом трябва ще се чупят  pardon
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #35 -: януари 12, 2011, 13:27:17 »

Morning_Flower, и аз първоначално исках обикновени чаши, но исках да имат формата на тези, които купих, но като ги видях тези и реших, че трябва да си ги купя. За съжаление нямам време да си ги рисувам или украсявам сама, пък и незнам дали ще мога да направя нещо, което да ми хареса. Ще чакам да покажеш твоите smile
Благодаря, rafaeLa. Той линкът не е особено видим  Wink така че няма проблем smile
Активен
AnitaP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #36 -: януари 12, 2011, 20:46:07 »

И аз съм в голямо чудене за тези чаши. По принцип ние ще подписваме по-рано една седмица и ще бъдем само с кумувете, за да си спестим този ангажимент по време на сватбата - седмица по-късно.
Та реших да взема подвижна украса за шампанско, понеже украсените са някакво долнопробно "Искра" или  нещо такова. А така ще купим, примерно едно шампанско "Мартини" , ще му надена подвижната украса и само чашки ще купя, но ще трябва да са 4 понеже толкова ще бъдем на самото подписване и някак не върви само ние двамата да пийнем от шампанското  blush или поне така аз го измъдрих досега, може и да пропускам нещо... Та значи: 4 украсени чаши, подвиж. украса, хубаво шампанско, кошничка за халки и бонбони, след това отиваме да обядваме  yahoo
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 13, 2011, 10:22:59 »

AnitaP в ритуалната от чашите пият само младоженците .По принцип ако държиш говори с хората в ритуалната че искате и четиримата да пиете шампанско.После в ресторанта пиете четиримата ,но само на булката и младоженеца са украсени.Ако се чупят всичките са неукрасени.
По принцип момичета ви трябва следния набор от чаши
2 бр украсени
4 бр обикновенни-неукрасени-за чупене/обикновенно ресторанта ги подсигурява/
Ако няма да чупите чаши се използват двете украсени и още две неукрасени за кумовете.
1 бр чаша тип бокал/ако имате църковен брак/

Но всички чашите ви са страхотни.
« Последна редакция: януари 13, 2011, 10:24:31 от gucci » Активен
AnitaP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #38 -: януари 13, 2011, 10:45:13 »

gucci - благодаря за пояснението, значи ще взема 2 обикновени и 2 украсени.
Иначе за самата сватба седмица по-къно в ресторанта ще взема обикновени за чупене, не знаех, че трябва да 4, т.е. че и кумувете чупят чаши...
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 13, 2011, 11:09:05 »

AnitaP не е задължително да чупят чаши и кумовете - индивидуално е, при нас примерно само ние ще чупим
Активен
renirenova
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #40 -: януари 13, 2011, 12:15:15 »

Здравейте, много хубава темичка със страхотни идеи smile
Аз търся нещо семпло, но какво точно и аз не знам...  blush
Като ви чета имате страхотни идеи, чашите, които сте избрали са много хубави good
Дано и аз да успея да избера идеалните за нас...
Успех
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #41 -: януари 13, 2011, 13:22:57 »

и аз не знаех че ще трябват 4 за ресторанта, от 2 станаха 6  girl_wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 13, 2011, 13:25:42 »

Момичета дали ще чупите вие и кумовете или само вие си решавате сами.Другото което е че обикновенно тези чаши в ресторанта за чупене ги дават от самия ресторант-поне при нас беше така.
Активен
AnitaP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #43 -: януари 13, 2011, 13:27:48 »

Да , знам това но все пак не във всеки ресторант осигуряват такива чаши и останалите неща. Значи стават 2 украсени за гражданското, един бокал за църквата, 4 обикновени чаши за ресторанта.
Активен
renirenova
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #44 -: януари 13, 2011, 15:15:54 »

bilianag, в предишната тема си качила снимки на ритуални свещи, интересува ме откъде ги взе и евентуално цена? Различни са от всичко, което съм разглеждала до момента  good Благодаря
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines