Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 07, 2024, 01:45:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените чаши 5  (Прочетена 181568 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: януари 26, 2012, 17:03:18 »

InLove_Girl, в сайта на Техномаркет наистина има голям избор на добри цени smile Аз също не хатресвам чашите от тънко стъкло, които са целите изрисувани в птички, сърчица и брокат. Харесали сме тези чаши и най-вероятно тях ще поръчаме, ако не попадна на нещо по-красиво  girl_wink


А тези също са красиви, а и са цял комплект Wink



И двата комплекта са по 60-70 лева smile
« Последна редакция: януари 26, 2012, 17:10:30 от ivelka » Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #346 -: януари 28, 2012, 00:15:18 »

Имам нужда от малки разяснения. Четох нагоре темата (къде по-подробно, къде от горе от горе) и видях на няколко места, че има два комплекта чаши, че едните се чупели и т.н. Някой може ли да внесе малко яснота по въпроса - защо се чупят тези чаши, къде се чупят. Ние сме с изнесен ритуал и утре ще търсим чаши, а аз нямам идея колко комплекта ни трябват, ще ги чупим ли, ще ги пазим ли? Много ще съм благодарна някой да ми обясни, за да знам утре какво да купуваме.

Чупиш само ако искаш. Има и младоженци, които не чупят. Моите родители са били с уникално красиви чаши, ръчна изработка, които до ден днешен си стоят на почетно място в хола вече 25 години. Въпреки, че не са чупили чаши са изкарали щастливи до сребърна сватба:) Всеки си решава сам, де. Аз ще си купя само един комплект чаши - истинските! Няма да чупя нищо. Засега се ориентирам към Божана Стаматова и Гурме Хаус. Вече писах на Божана, сега съм в очакване на отговор...
Активен
emi_1981
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #347 -: януари 28, 2012, 14:40:40 »

Момичета какво ще кажете за тези  smile малко са скъпи  Oh my ... но пък много ми харесват   yahoo

http://gourmethouse.bg/catalog/wedding-glasses/vera-wang/with-love/item-with-love-3
Активен
Iztre6tqlka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 508



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: януари 28, 2012, 16:50:30 »

На мен страшно ми харесват  Bravo.За каква сума говорим? pleasantry
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: януари 28, 2012, 18:09:51 »

Наистина са много красиви. smile Лично аз обаче не бих дала 150 лв. за чаши, но всеки сам си преценява.
« Последна редакция: януари 28, 2012, 18:11:37 от veseto_87 » Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #350 -: януари 28, 2012, 18:12:08 »

И аз мисля, че са стилни и красиви.
Активен
rosito_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: януари 28, 2012, 22:39:21 »

 emi_1981 Чашите са супер!Ако можех да дам тези пари за чаши бих ги дала!
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: януари 28, 2012, 23:16:33 »

Чашите са великолепни! Какво като са по-скъпи, все пак ще си ги гледаш и ползваш цял живот. Заслужават си цената!
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: януари 28, 2012, 23:21:58 »

Хубави са чашите, но не са моя тип.... pardon Аз също бих дала повече пари за чашите, харесах едни /наша съфорумка има такива и ми прати линка/, но милото ме отряза кардинално... blush Та така...ето снимка на тези, в които се влюбих...
http://www.orrefors.com/collections/categories/drinking/champagne/amor-vincit-omnia-champagne-flute-2-p.html
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: януари 29, 2012, 10:57:56 »

идеята е брилянтна с тази халка долу, но цената също е .... Hmmm VIATICUM
Жалко, дано намерите нещо на по -ниска цена smile
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: януари 29, 2012, 11:55:49 »

Определено са много красиви...Но чашите, според мен са едно от нещата, на които не се обръща толкова внимание. Всички гледат булката, младоженеца, букета, прическите, украсата и ....чашите често остават незабелязани, поради което според мен са едно от нещата, от които може да се спести. Никой няма да ги разглежда отблизо, за да разбере, дали са кристални, дали са със скъпоценни камъни, или са позлатени и т.н...Поне така мисля аз.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #356 -: януари 29, 2012, 12:05:55 »

Според мен идеята да си купиш по-скъпи чаши е, че остават след сватбата. Ако ще се чупят, май няма много смисъл. Аз не си купих украсени, взехме си 2 обикновени чаши за шампанско и си украсихме двамата с мъжа ми с по една роза.
Сега стоят вкъщи и си гледаме smile Като дойде първата годишнина, ще ги измия и ще пием шампанско в тях smile
Активен
kami_kuzmanova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23



« Отговор #357 -: януари 29, 2012, 20:24:14 »

Имам нужда от малки разяснения. Четох нагоре темата (къде по-подробно, къде от горе от горе) и видях на няколко места, че има два комплекта чаши, че едните се чупели и т.н. Някой може ли да внесе малко яснота по въпроса - защо се чупят тези чаши, къде се чупят. Ние сме с изнесен ритуал и утре ще търсим чаши, а аз нямам идея колко комплекта ни трябват, ще ги чупим ли, ще ги пазим ли? Много ще съм благодарна някой да ми обясни, за да знам утре какво да купуваме.
Явно навсякъде е различно, аз съм от Монтана и още като отидохме да си запишем дата в обредния дом ми дадоха два списъка със задължителни неща - един за изнесения ритуал и един за народното посрещане в ресторанта. За изнесения ритуал искат да имам цитирам "2х2бр. ритуални чаши" едни за младоженците, едни за кумовете. А за народното посрещане в ресторанта са необходими "2бр. чаши за чупене" smile
Съгласна съм, че всеки решава сам, но може би различните ритуали предполагат и различни обичаи, един от които е именно пиенето на вино, което кума е сипал при вдигане на първата наздравица и хвърлянето на чашите зад гърба на младоженците.
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #358 -: януари 30, 2012, 00:57:18 »

Определено са много красиви...Но чашите, според мен са едно от нещата, на които не се обръща толкова внимание. Всички гледат булката, младоженеца, букета, прическите, украсата и ....чашите често остават незабелязани, поради което според мен са едно от нещата, от които може да се спести. Никой няма да ги разглежда отблизо, за да разбере, дали са кристални, дали са със скъпоценни камъни, или са позлатени и т.н...Поне така мисля аз.

Всичко, което казваш несъмнено е така, но аз не си купувам чашите, за да впечатлявам някого от гостите. Купуваме ги с мъжа ми, за да ни харесат на нас и да ни останат като красив спомен за години напред, да пием шампанско от тях на годишнините... Затова не бих пестила от чаши. Понеже ще ги гледаме заедно с любимия ми, дай Боже, още дълги години:)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: януари 30, 2012, 09:04:23 »

Абе мацки да не ви разочаровам ама и ние се канихме да пием от тях по годишнини ама само с каненето си останахме.Сега събират прах в една витрина .Даже и украсата им махнах че събираше прах.Но при всеки е различно и всеки си преценява каква сума да отдели.
kami_kuzmanova явно наистина в различните краища е различно.Ние сме били на доста сватби и за първи път чувам че и кумовете пият в ритуланата.Ама наистина навсякъде е различно.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines