Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 13:15:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ" 2011  (Прочетена 119757 пъти)
 
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: януари 29, 2011, 15:00:50 »

Абе Инка вие с майчето да не сте решили по едно и също време да раждате?! Аз знам, че съм щъркелче, но нямам никаква информация пък и не съм я засичала днес....то ще се чуе де! Или аз, или Албенка или пък самото майче... важното е всичко да е добре...

А за епидуралната и тук е така, по всяко време може да кажаш дали искаш или не, не е задължително да го заявяваш преди да е почнал процеса.

Дидка, Преси браво за резултатите  heart heart heart и за килцата!
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: януари 29, 2011, 15:04:29 »

Инче, дето се вика, "уелкъм бек" (дано за кратко да е, де...)

Какво да ти кажа, то ако беше възможно да се реши като заражда човек - екстра! Обаче цък  nea Всъщност, по последни информации, които продължавам да трупам, зависи от болницата. Но като се замисля, досега не съм попадала на такива, които ти дават тази възможност за избор в последния момент. Една странност ми се струва фактът, че отделните болници не приемат становище на анестезиолог от друга болница - то тогава съвсем се обезмисля въпросната среща, още повече че тук ако се окаже, че са пълни с родилки в момента, те пренасочват към друго място.... Ами... мама му стара, пък!  Mad girl Ей такива едни детайли има, които ме хвърлят в протестен размисъл. И затуй съм на кръстопът, така да се каже.

Курсът и аз засега си го намирам за интересен и защото дава възможност за запознаване с различни гледни точки, без да налага нито една в частност - позволява да се вземе самостоятелно крайно решение, а поискан съвет не отказват. Ха, между другото, "нашият" педиатър (от курса) се изказа на няколко пъти много похвално за здравната система във Франция.  smile Много често пътувал за специализации там и обмяна на опит / идеи.  good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: януари 29, 2011, 17:27:29 »

Додо, наистиан е кофти това със смяната на очила. Само незнам, защото трябва да носиш такива с по-малък за известно време и след това да го увеличите  crazy . Ти с висок диоптър ли си ? Аз съо нося очила, ама никой не ми е казал да си проверявам очите по време на бременността. crazy .
За епудуралната и тук в последствие можеш да си я поискаш, до колкото аз знам. За съжаление повечето, да не кажа всички болници си имат една измислена бюрократична система, която е доста мудна. Както при Свилена, връщат я, защото не правели изследвания на всичките 9 показатели, а само на 8, еми направете само на 8. Но какво да се прави, примиряваме се и това е.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: януари 30, 2011, 09:57:25 »

Мири,тука битува някакво схващане,че на жена носеща очила,може да се отлепи ретината при напъните.
Според АГ проблем са диоптри над 6,но това си е рядкост при млада жена.
По-важно било да се следи очното налягане-при високо такова и силни напъни се създавала опасност за кръвоносните съдове на окото.
На мен ми поставиха диоптър -0,75 преди година и половина.Сега имам нужда от -1,75.
Теории защо не се слага точния нужен диоптър съм чула много-да не става лениво окото,а да прави усилие да фокусира;голямата разлика с предишния диоптър води до голямо натоварване....

Свилена,разказвай за курсовете,че аз взех да забравям какво съм чула...

Мири,спомена книгата Азбука на кърменето-тази ли е http://www.helikon.bg/books/85/149894_azbuka-na-karmeneto.html ?Аз я "срещнах" някъде и май доста лекомислено я отминах... huhhuh.gif
« Последна редакция: януари 30, 2011, 10:15:46 от dodo23 » Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: януари 30, 2011, 23:31:12 »

dodo23 ,аз я имам тази книга и прочетох почти на един дъх,да си призная интересна ми беше,а и има  много полезни неща и съвети в нея. good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: януари 31, 2011, 08:46:58 »

Dodo, аз също нося очила. Моя диоптър е -2,50 на едното око, а на другото мисля -1,75 и астигматизъм. Тук , никой нищо не ми е казвал за отлепване на ретина. А последния път , когато бях на профилактичен и ми мериха очното налягане всичко беше наред. Моя АГ нищо не ми е казвал по тоя въпрос  huhhuh.gif , но аз ще питам във вторник като отида на ЖК. За книгата- това е тя. Аз не съм я чела, но съм я поръчала и майка ми утре, т.е. днес по БГ време  blum като пристигне ще започна да я чета. Много ми я препоръчаха, а ето, че и Преслава я е чела и има добри отзиви за нея.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: януари 31, 2011, 10:14:24 »

Мири,щом нищо не са ти казали,значи нямаш повод за притеснения!
Мен ме доядя,защото всеки втори ме пита дали ще раждам секцио заради очилата...и за това се поинтересувах.

Ще си я набавя тази книжка,щом я препоръчвате. good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: януари 31, 2011, 11:43:40 »

Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines