Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 18:57:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 19 част  (Прочетена 171017 пъти)
 
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: февруари 24, 2011, 21:03:44 »

Момичета от Варна - Безплатни профилактични прегледи за рак на гърдата и маточното тяло през март!!!
Повече инфо тук: http://news.varna24.bg/232580.html
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #406 -: февруари 25, 2011, 08:51:49 »

Добро утро,кукли!
Ами ние и този месец не сме успяли с опитите,ама какво да се прави.......ще чакаме да си иде лелката и почваме пак на нов глас старата песен blum
Дано пък март месец,нали е нашия/женски/ да е на късмет за всички ,които с нетърпение чакаме добрата новина give_rose yahoo
Гушкам ви силно,симпатяги give_rose give_rose give_rose
Искам да ви попитам нещо.Според вас дали ако до април месец не стане да отида на един ейтака профилактичен преглед,те са минали само 4 месеца ама нали знаете като всеки нормален човек си се притеснявам,апък може и това да е грешката ни,ама sad ,предният път стана на 5 месец,незнам,хем ми се иска,хем пък незнам какво да правя,понеже април ще си вземам малко отпуска с мъжа и да идем да видим какво е положението,поне да се успокоим и дано пък стане по-бързо good yahoo
Какво ще ме посъветвате?
Благодаря ви предварително give_rose
Някои ми казват къде ще ходиш по лекари само да предизвикваш судбата и аз пък затова от друга страна се въздържам,защото наистина 4-5 месеца не са много време,ама пък като имам в предвид че при някои веднага става,уж по принцип нямах проблеми ама.........объркана съм и незнам какво да правя shok
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: февруари 25, 2011, 11:27:54 »

Bobi123 аз лично мога да ти препоръчам да изчакаш, щом веднъж е станало няма как да не стане пак give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: февруари 25, 2011, 11:45:20 »

bobi123 съветвам те да прочетеш темичката назад .Преди време и аз бях задала подобен въпрос и много момичета ми отговориха ,даже се заформи дискусия:)Успех ти пожелавам !
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: февруари 25, 2011, 15:20:45 »

Bobi123 аз лично мога да ти препоръчам да изчакаш, щом веднъж е станало няма как да не стане пак give_rose

Аааа може и да не стане толкова лесно втория път....Казвам го от личен опит...Според мен профилактичен преглед никога  не е излишен...При мен именно на такъв преглед се появи предполагаем проблем и съжалявам че чаках толкова дълго (6 месеца) преди да си запиша час!!! Зад гърба ми е вече първа инсеминация, за съжаление неуспешна sad
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #410 -: февруари 25, 2011, 16:18:40 »

И аз мисля,че профилактичен преглед няма да ми навреди,поне да се успокоя,току виж пък стане,то проф.преглед какво вкл.освен видеозон има ли някакви други процедури?
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: февруари 25, 2011, 19:11:23 »

И аз мисля,че профилактичен преглед няма да ми навреди,поне да се успокоя,току виж пък стане,то проф.преглед какво вкл.освен видеозон има ли някакви други процедури?

Aми да видеозон и преглед. При мен лекарката забеляза, че липсва церв. слуз, което в комбинация с резултатите от спермограмата, може да бъде причина за ненастъпването на бременност!!! smile Преглед от време на време на вреди Wink
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: февруари 25, 2011, 20:44:11 »

Аааа може и да не стане толкова лесно втория път....Казвам го от личен опит...Според мен профилактичен преглед никога  не е излишен...При мен именно на такъв преглед се появи предполагаем проблем и съжалявам че чаках толкова дълго (6 месеца) преди да си запиша час!!! Зад гърба ми е вече първа инсеминация, за съжаление неуспешна sad

vanessssa  ти ми разби илюзиите  Girl_hide аз си мислех че след спонтанен аборт,  и пазене след това, ставало много бързо...и съм се навила до два максимум 3 месеца да сме успели  sarcastic
Може би е по добре да съм така позитивно настроена де, ама после да не остана крайно разочарована  crazy

Цитат
Aми да видеозон и преглед. При мен лекарката забеляза, че липсва церв. слуз, което в комбинация с резултатите от спермограмата, може да бъде причина за ненастъпването на бременност!!! smile Преглед от време на време на вреди Wink

а ти забеляза ли тази липса на церв. слузта? Аз винаги като ми свърши и минат няколко дни, забелязвам такава слуз, ако разбира се не се залъгвам и само да си мисля че е това.  crazy Та сега като спомена, ми идват някакви съмнения и за това питам.  give_rose
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: февруари 25, 2011, 20:54:09 »

И аз мисля,че профилактичен преглед няма да ми навреди,поне да се успокоя,току виж пък стане,то проф.преглед какво вкл.освен видеозон има ли някакви други процедури?

bobi123, при теб след случилото се няма ли по принцип прегледи на известно време? Не съм много запозната, но не трябва ли да следят дали се възстановяваш както се очаква и тогава да ви разрешат нови опити?
Питам, понеже имам позната, която имаше моларна бременност (не е същото, просто споделям), прекъсната към7- 8-ма седмица и им бяха казали, че година поне трябва да се пазят, наблюдаваха я много често и към 6-7 месеца след интервенцията, когато отчетоха добри резултати им разрешиха да възобновят опитите.
Иначе профилкатичния преглед би трябвало да включва преглед на стола, на ехограф, микробиология и цитонамазка - поне това е, което на мен са ми правили винаги.
Активен
Blueberry
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49


Отдадена на детето си...


« Отговор #414 -: февруари 25, 2011, 21:05:05 »

Здравейте, момичета! girl_wink
Включвам се по повод профилактичните прегледи. Да, водят до някакъв стрес и аз самата ги избягвам, но не е правилно. Ходя в най-добрия случай веднъж годишно, защото все си представям как ще ми открият някакви гъби, независимо че нямам оплакване, а после хич не ми е драго да ги лекувам. Имам чувството, че все си ги имам, съдейки по прегледите, а иначе по нищо не съм усетила това в ежедневието. Относно забременяването без профилактичен преглед мога да кажа следното: Забременях 2 пъти от по един единствен опит и то без профилактичен преглед, но моята оценка е, че беше осъзнат и безумен риск. Да, стресиращо е за мен да се ходи по лекари, но някои неща е добре да се изчистят преди бременност, ако е възможно. За първата бременност не пролича да съм допуснала грешка с този риск, защото всичко видимо беше чудесно, но се упреквам, че не си настоявам за тези неща. По-глупавото е обаче, че след раждането не отделих време за прегледи. Отидох едва след 10 месеца и пак ми откриха гъби, които и след лечението на контролния си стояха. По тази причина реших повече да не ги лекувам и ходя, а 10 месеца по-късно забременях повторно. Страшничко ми стана след това, когато отидох на първия си преглед. Още щом легнах за ехография и чух следното: "Имам една добра и една лоша новина. Да кажем, че лошата не е страшна, но не е и хубава." Определено нещо се прекърши в мен. cray Тогава лекарят продължи: "Хубавата е, че си бременна. Лошата е, че имаш и една голяма киста." Оцъклих очи. Попита ме кога за последно съм била на преглед и ме порица с изражение, че съм проявила небрежност. Размерите й бяха 7 на 6 см и според него е с давност поне 7 месеца. Не че пречи на бебето, но е нещо неприятно. Страх ме е да не се отклоня от темата, но пък може би е пак по нея, ако кажа нещо друго. Аз сама познах, че е на десния яйчник, защото я усещам там, но странното е, че я усещам от 5 години. crazy Майка ми на моята възраст е оперирана от кисти и знам, че съм предразположена, затова още преди 5 години ходих в МД-София на преглед, но отрекоха да имам. Междувременно за тези 5 години съм била на редица прегледи (вкл. по време на бременност) и винаги съм споменавала за съмненията си, но никога не ми откриха киста, а според лекаря и без ехограф може да се усети от гинеколог. Де да знам... Те ли недоглеждат или пък ми се появяват кисти и си изчезват... Дано изчезне преди раждането... Усещам я, че още е там. Та моят съвет е да се ходи, защото изникват и такива стресови ситуации, които не са по-приятни от гинекологичен преглед. good
« Последна редакция: февруари 25, 2011, 21:19:29 от Blueberry » Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #415 -: февруари 25, 2011, 21:20:58 »

Bubka,лекарката ми каза да се пазим 3-4 месеца ,но за изследвания нищо не ми каза,и аз все си питам колежките не трябва ли нещо да направя защото все пак е имало причина,макар и само оплетената пъпна връв,незнам,и аз си мисля че би трябвало,ама никой нищо не ми казва sad
А относно пазенето,грешка или не ние не сме се пазили,но не съм и забременяла,така че вече не вярвам че след раждане или аборт се забременявало много бързо,дрън,дрън shok
Може да е за добро,защото наистина е добре да се възстановя колкото трябва,този цикъл ми е 4-ти подред и смея да кажа че като ми дойде си идва на 28-30 дена,иначе нямам проблеми даже последният път сега като дойде и корем не ме болеше blum
Единственното което съм правила след случилото се,е 2-3 видеозона и ми каза док.че нямам кисти,и че съм добре изчистена,доколко е така само Господ си знае good
Но определено ще отида на един преглед нищо не ми коства,дано пък всичко е наред,че ми стига колкото се притеснявам че не става ами и сега за изследвания,ще откача!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: февруари 26, 2011, 09:53:05 »

При започване на бебеправене е добре да се напарви профил. преглед, както и по-редовно посещение при АГ, т.к. може от нищото да изкочи проблем и после доста да съжалявате, напр. киста на яйчника, която, ако нараства се премахва оперативно, а това, в комбинация с бременност ..... как ви звучи....???? Усигорете си спокойна бременност, но не се вкопчвайте във всяко нещо, че е проблем и пр.
Активен
МАРИЯ МЪРВАКОВА
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4


СЪРЦЕ ПОД МОЕТО СЪРЦЕ...Мария Мървакова & Петьо


« Отговор #417 -: февруари 26, 2011, 12:14:20 »

Bobi123 аз лично бих отишла на профилактичен преглед задължително...Немисля,че е стресово напротив за успокоение бих го направила...Стискам палци миличка и както казваш нека Март месец ви донесе едно хубаво бебенце...Пожелавам го и на себе си и на всички момичета тук... Flower autumn Sunshine butterfly Clover Clover Clover Късмет и нека Бог да бъде с нас и да ни помогне да збъднем мечтата си да бъдем майки...


* 17160_106327866050592_100000201377679_164302_1692710_n.jpg (42.2 KB, 308x331 - видяно 2972 пъти.)
Активен
Denitsa_Holland
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 110



« Отговор #418 -: февруари 26, 2011, 16:13:48 »

Мен лично прегледите ме поуспокоиха. Вярно е ,че са си нерви да чакаш резултати и да се притесняваш какво ще се види на ехографа. Но аз лично исках ако има проблем да знам какъв е и да знам аз и докторите какво трябва да направим. Мисля ,че ако си криеш главата в пясъка не ти е по-лесно,защото най-често си правиш някакви ужасни филми в главата,които после се оказват неверни. Лично на мен ми казаха,че трябва да сме опитвали повече от година и половина да забременея и тогава да се започва с търсенето на причина. Тук приемат,че до две години ако не забременееш е добре да започнеш с изследванията. Иначе профилактичен тук се прави на  месеца и съм решила и аз да правя така вече. Преди все отлагах,но не мисля,че е в мой плюс. Един преглед никога не може да е в минус и не го смятам за "предизвикване на съдбата" както прочетох тук. Така,че дами не се чудете ами отивайте. Никой не обича да ходи на лекар, аз лично просто имам фобия от тях, но трябва! Успех на всички! Прегръдки!  Good luck Good luck Good luck
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: февруари 26, 2011, 16:35:33 »

vanessssa  ти ми разби илюзиите  Girl_hide аз си мислех че след спонтанен аборт,  и пазене след това, ставало много бързо...и съм се навила до два максимум 3 месеца да сме успели  sarcastic
Може би е по добре да съм така позитивно настроена де, ама после да не остана крайно разочарована  crazy

а ти забеляза ли тази липса на церв. слузта? Аз винаги като ми свърши и минат няколко дни, забелязвам такава слуз, ако разбира се не се залъгвам и само да си мисля че е това.  crazy Та сега като спомена, ми идват някакви съмнения и за това питам.  give_rose


BeRa , попринцип си следя овуто с термометър, следя и церв. слуз, ноооо явно съм се заблудила...Лекарката каза, че е много вероятно да е сперма, или някакво друго течение (на мен ми се случва често). Спомням си че непосредствено преди инсеминацията пак погледна и обсъждаха с акушерката, че липсва изцяло слузта, а имах един спукан фоликул и два неспукани.....
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines