Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 22:09:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 19 част  (Прочетена 171349 пъти)
 
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: февруари 21, 2011, 15:05:08 »

Red_roses възможно е това да е имплантационно зацапване, което се появява обикновено 7-10 дни след предполагаемата О. стискам палци да е това! Clover Clover Clover
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #391 -: февруари 21, 2011, 18:49:47 »

rafaeLa, bobi123 , сетих се аз за това , което казвате , но не му обърнах внимание и даже забравих. И понеже не ми се прави тест толкова рано и пак да се разочаровам , ще си изчакам поне предполагаемата дата на цикъла и тогава smile.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #392 -: февруари 21, 2011, 21:03:17 »

Маги, стова изказване имам предвид всички двойки(в това число включвам и мен и приятеля ми, тъй като с нищо не се различаваме едни от други, мисля и знам,че на младите двойки са им нужни средства). Честно казано сме обсъждали, но не сме се интересували, но мисля, че ще може да се действа извън работно време. Факт е, че опитваме от 6 месеца и психоза при мен имаше в началото, първо да убедя мъжа ми за дете,после пък, че не става.Имайки предвид и че нещата при мен не са много добре, съм по-склонна след известно време да помислим за друг вариант. За инвитро или други процедури не ми се иска да се стига до там, цял живот съм била болнава и ми е омръзнали да се тъппча с хапове и да ходя по доктори. Освен това си мисля, че тези ми заболявания ще ми пречат на евентуална бременност и ще съм в стрес непрекъснато. Относно работата, не знам как 30 дни ще мога да изляза, тъй като това, което върша не е в компетенцията на колегите ми, та не знам как би станало.
След известно време може да започнем да се интересуваме, не смятам да насилвам нещата и двамта не сме готови...(Като начало може би ще трябва да сключим брак и да подобрим условията си на живот, за да имаме по-голям шанс). Приемам тази идея не като последен шанс и не разсъждавам пораженчески.
 И при мен ги има смесените чуства всеки месец, red_roses, ту се разочаровам малко, ту си казвам, ето всичко продължава, има смисъл да се живее и щом не се получава, не сме напълно готови, не бива да е самоцел. Късмет ти желая, дано се е случило чудо  Good luck

Но желанието занчително намаля, за добро или лошо, необяснимо за мен.


Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: февруари 21, 2011, 21:44:50 »

Маги, то всеки си прави своя избор, дали ин витро, дали осиновяване, дали без деца изобщо.
Наистина, дечицата в институциите се нуждаят от огромна доза търпение, разбиране и всеотдайност!!!

Бебеправенето не трябва да се превръща в самоцел, трябва да е резултат от самия акт, а не причина за него!!!
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #394 -: февруари 21, 2011, 23:51:12 »

Бебеправенето не трябва да се превръща в самоцел, трябва да е резултат от самия акт, а не причина за него!!!
Така е, но мисля, че това е възможно само в началото, преди да е минал сериозен период от време. (аз дори и в самото начало не успях да не "смесвам" двете неща pardon ) Всички знаем, как трябва да мислим и как е по-добре за нашето спокойствие, но реално не се получава толкова лесно Girl_hide

Искам да попитам, мисля, че Стаси беше пила, какво е мнението за Ямсвюрцел и изобщо за добавките с екстракт от див ямс. Чела съм много и съм слушала мнения на лекари, че "природният прогестерон" (диосгенин) е много по-добрата алтернатива от синтетичния (като ОК, каквито и аз пия в момента) от гледна точка на страничнте ефекти. По-скоро въпросът ми е дали отнема много повече време лечението с такъв, в сравнение с широко разпространените синтетични прогестеронови препарати. Питам от интерес по темата, не изказвам мнения и не давам препоръки  good
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: февруари 22, 2011, 00:17:38 »

uliaulia ми ти след като не можеш да отцъстваш от работа какво ще правиш ако забременееш... pardon нали се сещаш че ще ти трябва майчинство и не дай си Боже болнични...тогава колегите ти какво биха правили...и аз съм чувала че осиновителния процес отнема години...и те разглеждат до 9-то коляно...много двойки дори не ги одобряват за осиновители...и накрая са изпотрошени нерви и време за няма нищо...а дори и да си осиновите,...пак би ти трябвало време за да обърнеш внимание на това дете...за него всичко ще е ново и ако вземете да го подмятате по детски градини или баби ми се струва че ще е стрес за самото дете...аз също не мога да си представя какво би станало на работата ми ако не съм там...всъщност знам...поминалата година, за месец отпуска оборота падна до толкова че шефа ми каза че скоро няма да може да го наваксаме... pardon няма незаменими хора...все би трябвало да намерят някой да те замести...ама това не е твой проблем а на работодателя...
ако искат да разбират ако искат не...
на мен специално не ми пука...сега съм решила че искам бебе а шефовете ми са длъжни да ме разберат...ако ли не...ако искат...никой не е способен да ме разобеди...напускам ама не се отказвам от бебето си...ако се наложи да ходя по лекари ще си намеря начина да го направя...но това ми е на първо място дори и да ми ковства работното място...

затова мила най напред трябва да си изясните до колко искате бебче и до колко сте готови да се борите...всичко останало на мен ми се струват оправдания за нерешителност...

 give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: февруари 22, 2011, 00:22:34 от BeRa » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: февруари 22, 2011, 08:27:23 »

Слънце, би трябвало да е по-добър вариянт, но да действа по-бавно.Поне всичко природно действа по-бавно, но аз не съм запозната много с прогестероновите продукти.

Понеже бях много разплаена последните мнения да обясня защо така.Приемам лично когато някой ми каже на мен как аз трябва да оползотворявам времето и парите си.И понеже в последно време се изписаха мнооого статии как ние с репродуктивните проблеми вместо да харчим "големите" пари на държават, да си губим, времето и парите по изследвания и ин-витро да вземе да осиновим по едно дете и така ще се реши проблема с домовете.На мен това ми идва в повечко.
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #397 -: февруари 22, 2011, 09:32:25 »

Добро утро,кукли give_rose
Ако знаете как искам да се видим всички и да се набъбрим едно хубаво,да си споделим ама очи в очи,много ще се радвам да ви видя всичкитееее yahoo ,ейтака всеки да си излее душата и да ни поолекне малко danceg
Апък относно осиновяването-то за всичко трябват време и търпение
Как бе Боже,как тези които искат нямат,апък тези които имат не искат cray
Направо незнам,с вяко поколение работата става по-зле и по-зле,като знам нашите баби ,че за тях е нямало видеозони,раждали са по кърищата и е нямало проблеми,апък сега........ужас shok
Дано и за нас изгрее слънце give_rose give_rose give_rose и видим нашите слънца heart heart *INLOVE
Гушкам ви всичките мацки danceg give_rose*
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: февруари 22, 2011, 11:55:48 »

Виждам доста въпроси сте обсъждали.
 Относно методът на Цервикалната слуз, той е доста разпространен в целия свят, дори католическото учение също го преподава на семействата. Моят лекар каза, че не е много надежден.
Календарите в Зачатие  мисля, че са  полезни,  но пак няма как сто процента да се доверим на тях. Не съм пробвала лично мерене на температурата, но всичко това са теоритични постановки и докато реално не сме посетили лекар и той да установи има ли въобще овулация или не ми се струва прекалено голям стрес, без да сме сигурни сто процента. Фолкуметрията е за мен най- сигурния начин да се установи има ли овулация и кога е тя.
Относно осиновяването- да, много е лично, но честно казано и самото бебеправене и обсъждане кога и колко правим секс, не мисля, че е по-малко лично.
Само от опита си да ви кажа, че осиновяването, ако нямаш връзки и пари може да отнеме 3-4 години.
Бях служебен адвокат по едно дело, по което майката още при раждането беше дала декларация, ч е се отказва, веднага е било стартирано производство по осиновяване, избрано беше семейство, еми когато аз се явих по делото детето беше на 3 г. и все още живееше в дома.  Детето беше циганче ( не че има значение) Осиновителите бяха минали през какви ли не неща, изглеждаха доста не знам как да кажа, смазани някак си. Просто се опитах да си представя, те бяха започнали процедурите преди 5-6 години, когато са избрали детето, то е било току що родено, вече беше на три.
 Просто явно осиновяването в България е поредния кошмар, с който хората се сблъскват.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: февруари 22, 2011, 18:31:09 »

Понеже бях много разплаена последните мнения да обясня защо така.Приемам лично когато някой ми каже на мен как аз трябва да оползотворявам времето и парите си.И понеже в последно време се изписаха мнооого статии как ние с репродуктивните проблеми вместо да харчим "големите" пари на държават, да си губим, времето и парите по изследвания и ин-витро да вземе да осиновим по едно дете и така ще се реши проблема с домовете.На мен това ми идва в повечко.
Магиgoodpost По същата логика, вместо те да харчат парите на ЗК за ЖК и да раждат, направо и те да вземат да осиновят  Wink Сори за  Offtopic и грубия тон, но и аз не смятам за правилно други да казват кой как да си урежда нещата. Всички сме данъкоплатци, всички имаме право на помощ от държавата. По-добре за нов живот и деца, отколкото социални помощи за професията "социално слаб", защото при първия вариант след време ще има кой пак да дава на държавата. Така че, дори от чисто егоистично икономическа гл. точка, парите за ин витро са си добра инвестиция, затова и ги дават.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: февруари 23, 2011, 07:22:26 »

Чета тук, защото ми стана интересно за осиновяването и исках да видя какво сте писали. uliaulia има една силна прегръдка от мен, защото си мисля, че имам идея как се чувства.

Вече бях писала в не-помня-коя тема за моите патила преди и през бременността, беше ми толкова трудно, направо параноя бях развила, бях направила пълно информационно затъмнение и с никого не споделях, докато не дойде време да излизам в майчинство. Покрай проблемите с работа така се бях побъркала, че разбрах в 15-та седмица че съм бременна изобщо. При положение, че преди това близо 8 месеца бебеправихме и съм натрупала една камара отрицателни тестове. За изследвания и доктори не съм отсъствала и един час от работа, нито болнични, нито отпуска да си почина, нищо. Това е изключително глупаво. Все пак, създаваме живот, дете, което да ни надживее, а сме се вкопчили в материалното си положение тука за година-две около бременността и раждането. Ами после? Може ли до завършването на университета на това дете, например, да сме сигурни какви доходи ще имаме и ще имаме ли работа? Ми не, много ясно.

А времето си минава. Не ставаме нито по-млади, нито по-здрави и няма да ни е по-лесно да си гледаме децата. Аз за себе си се чувствам ограбена откъм бременността - че не можах да й се порадвам, че реално не съм се радвала на детето си в първите му месеци живот. Не знам кога съм заченала, с какви мисли.. а за това с какви мисли съм била по време на органогенезата, на развитието на сетивата на моето дете... направо не ми се мисли. Не прави uliaulia моята грешка. Сега като гледам мацките какви фотосесии са си правили с коремите, та са си ги рисували, та не знам си какво.. а аз какво - бъхтах се за едните осигуровки и си натисках седалишните мускули към стола в офиса. Толкова зор.. а ето, че скоро ще преполовя това лелеяно платено майчинство. Времето назад не се връща, емоциите от тайнството на създаването на живота са безценни.
 Пожелавам най-искрено на всички момичета от темата скоро да ги изпитат.  Flower
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: февруари 23, 2011, 11:35:50 »

Слънце, аз преди 1 месец започнах приема на ямсвюрцел + алое вера. Препоръчаха ми да ги пия така комбинирано за по-добър ефект. Ямсвюрцела се почва от 5 ден на МЦ и се пие до следващата МЦ без прекъсване. Алое верата се започва от 8 ден на МЦ, пие се 10 дни, след това се почива 10 дни и после пак се почва. НО!!! Ако ти закъснее дори и 1 ден и двете се спират докато ти дойде...
Лично аз първия месец от приема им имах закъснение от 8 дни, което лекаря каза че е напълно нормално. Сега втория месец нещата се нормализираха и ми дойде точно на 28 ден. Този месец ще добавя и фоликуметрия на 10-12-13 ден и ще видя какво ще стане smile. Ако искаш някакво допълнително инфо - питай спокойно:) А относно ефекта - определено е по-бавен от синтетичните препарати. На мен лично ми казаха, че ще има някакъв ефект след 3 месеца прием. Но като се замислиш колко съм чакала досега, не мисля че 3 месеца са много. Пък и определено аз лично предпочитам природните "лекарства" пред "синтетичните" smile
« Последна редакция: февруари 23, 2011, 11:52:44 от StAsSi » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: февруари 23, 2011, 11:37:50 »

BASTET и аз бях в същото положение като теб и винаги ми става мъчно като си помисля само как вместо да съм била спокойна,аз съм заливала зародишчето с негативна енергия  cray Работа,не работа-нищо няма значение,на края остава само едно  Momy и това е  good give_rose и в този ред на мисли си викам-то съществото си е проправило път до нас,а ние в забързаното ежедневие,от мисли по "светлото бъдеще"  pleasantry,дори не сме забелязали,че съществува  blush
« Последна редакция: февруари 23, 2011, 11:42:54 от carlyangel » Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #403 -: февруари 23, 2011, 19:20:04 »

Относно отговорите по-горе, никой не ви казва как да си харчите парите, момичета, това са само разсъждения и запитване към вас какво мислите по въпроса с цел да обменим мнения. За работата -не всяка от нас може да си позволи да си стои вкъщи и да остави всичко на плещите на мъжа. По същия начин жената стоейки бременна вкъщи пак може да е в напрежение от това, че нищо не спомага благополучието на бъдещото семейство. На мен ми е по-спокойно да правя нещо и да съм ангажирана отколкото да бездействам. (Да не говорим как се обтягат отношенията между двамата като единия не е зает).
БАСТЕТ, не съжалявай, че късно си се опомнила какво става, това не те прави лоша майка, важно е как ще възпитате сина си и съм сигурна знаеш какво да правиш. Направила си всичко по силите си за детето си все пак, а оттук нататък ще подредиш приоритетите си.
Бера, надявам се шефовете ти да са човеци и да го направят възможно най-добре за теб, имайки предвид колко си им полезна. За решителността- още нищо не мислим да предприемаме, не сме усетили силен порив да направим каквото и да е за момента.

А имате ли отзиви за кремовете с прогестерон, които се приемат през кожата?
Активен
Denitsa_Holland
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 110



« Отговор #404 -: февруари 23, 2011, 20:47:57 »

Момичета зачетох се в тази тема и първо искам да ви пожелая на всичко много бързо да се преместите в друга тема. Лично ние опитвахме повече от 2 години,докато преди 6 месеца не тръгнах по изследвания. Направих всевъзможни изследвания и ми оставаше този месец да направя цветната снимка на матката. Всички други бяха с отличен резултат. Бях започнала да се отчайвам и си виках: "Наред, наред а защо тогава нищо не става? На 32 съм, не ми се чака повече!" Всеки месец  cray като ми дойдеше.Преди два месеца се захванах с организирането на сватбата ни, потънах тотално в мисли за това и забравих кога ми дойде, кога ми е овулацията.... всичко. Преди седмица докато се прививах от корем у нас и очаквах да ми дойде се усетих,че ми закъснява и да... две черти и после пак две черти. Още не мога да повярвам и сякаш ме е страх да се зарадвам. Трябва да почакам малко за първият ехограф и се моля всичко да е наред. Лично аз стигнах до извода,че стресът е един огромен фактор, т.като моята последна година беше един голям кошмар за психиката ми, т. като се оказах на неподходящото място в неподходящ момент и станах свидетел на картина от филмите на ужасите. Сякаш бебето чакаше аз да се успокоя и да се преборя със страховете си,за да дойде. Знам колко е трудно да чакаш и наистина ви желая успех! Нека всяка има по едно съкровище! Целувам ви всички и ви желая сила в желанието ви да станете майки! Сигурна съм,че това ще стане!  Good luck
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines