Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 21:33:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 19 част  (Прочетена 171112 пъти)
 
svetlaha
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #240 -: февруари 01, 2011, 11:30:31 »

Момичеата сутринта си направих тест...отрицателен !Вече имам цяла колекция от отрицателни тестове! diablo  ще изчакам още малко и право при доки!....
иначе сиофора го пих десет дена по половинка на закуска и вечеря , а сега по цяло!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: февруари 01, 2011, 11:35:35 »

Svetlaha при приема на определени лекарства е задължително да не се правят опити за бебе и мисля, че сиофората е едно от тях, но тук Гери е по-веща.Питайте задължително лекаря си всеки път щом ви изпише лекарства и не се оставяйте на едно мнение.А като ти предписа сиофора прави ли ти изследване за инсулинова резистентност т.е. натоварване с глюкоза мисля че беше?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: февруари 01, 2011, 12:21:39 »

По принцип аз съм на Сиофор 1000 милиграма но пия по половин хапче три пъти на ден-тоест пия три пъти по 500 мг.Ендокриноложката ми обясни че при тези дози Сиофор е противопоказно за забременяване и ако стане бебето всеки добър гинеколог ще препоръча махане на плода,защото вероятността от малформации на плода е голяма.Аз затова и сега пия противозачатъчни.В указанията на Сифора също пише ,че не може да се пие по време на бременност.Предната ендокриноложка при ниската доза/500 мг метформин/ ми каза че дори при най малко съмнение за бременност преустановявам приема на метформин.По принцип дозата не ти е не е малка.По принцип правиха ли ти натоварване с глюкоза и какви са нивата на кръвната захар и на инсулина.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: февруари 01, 2011, 12:27:07 »

Може ли да се прилага Сиофор 1000 по време на бременност и кърмене?

Бременност

Пациентки с диабет, които са бременни или планират бременност, не трябва да приемат Сиофор 1000. В този случай за достигане на нормални нива на кръвната захар, трябва да се използва инсулин. Поради това навременно предупредете Вашия лекар, за да може той да промени лечението Ви на инсулин.

Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: февруари 01, 2011, 16:10:12 »

сиофора съвсем успешно може да се замени с глюкофаж или метфогамма, когато се цели бременност - аз примерно пия 2х1табл. от 500гр. метфогамма и дори моя гинеколог смята, че трябва да увелича дозата, но пък на мен метформина на ми понася много добре и постоянно усещам едно гадене и виене на свят, така, че може да се обсъди вариант за замяна на един препарат с друг smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: февруари 01, 2011, 17:17:17 »

Само да кажа че активната съставка и на Метформина,и на Метфоргама и Сиофора е една и съща.И не мисля че някой от тях е подходящ да се пие от бременни.Даже при диабетици при което приема е изключително важен се замества с инсулин.При вариант за малформации и при пълното доверие на ендокриноложката аз не бих рискувала.
rafaeLa а защо ти е изписан Сиофора.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #246 -: февруари 01, 2011, 19:13:54 »

На мен гинеколога ми изписа Метфогама 500 мг 2 пъти дневно заедно с дуфастон от 16 до 25 ден и аспирин протект, това с цел забременяване. Сега научавам, че е противопоказно и мн се озадачавам.

Svetlaha кръвната ти захар не е ли в норма. Доколкото знам горната границата е 6.4?
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: февруари 01, 2011, 19:37:38 »

gucci аз започнах лечение на СПКЯ със сиофор тъй като тогава още не целяхме забременяване, но по-късно установиха, че единия ми яйчник не работи и ни препоръчаха да започнем с опитите и след като го обмислихме и споделих с ендокринолога ми тя смени сиофора с метфогамма понеже е по-щадяща
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: февруари 01, 2011, 20:25:58 »

rafaeLa тук си права - Метфогаммата е малко по-щадяща от Сиофора. Но и двете не се препоръчват (да не кажа забраняват) при наличие на бременност. Затова дори при един ден закъснение и най-малко съмнение всички препарати на тази основа трябва да се спрат.
Принципно Метфогамма, Сиофор, Метформин ги изписват много често за сваляне на излишни килограми (което подпомага забременяването), за подобряване функцията на яйчниците и при проблеми с кръвната захар. Но трябва да се знае, че това са силни препарати и НЕ трябва да се пият при Бременност.
Ако бебеправите усилено, не е нужно да ги спираш по време на бебеправенето, но на първия ден закъснение преустановяваш приема докато ти дойде. Първите дни (7-10 след зачеването) не са опасни, но всеки ден след тези граници води до натрупване на препарата в организма, защото при бременност не се усвоявал добре от организма, както ако жената не е бременна. Точно поради този факт се казва, че не са препоръчителни smile
Аз бях преди време на 6 месечно лечение със Сиофор, от който свалих около 15 килограма. За жалост след спирането му ефекта беше отрицателен - бързо си върнах началните килца.
Сега преди месеци ми изписаха Метфогамма за подобряване функцията на яй1ниците и за сваляне на килограми. Пих го общо 3 месеца. При срещата ми с Александров обаче, той твърдо каза да спра приема му, защото нямам практическа нужда от него ( висока кръвна захар)...

Аз обаче ти препоръчвам щом бебеправите да си имате едно на ум за този вид препарати и при закъснение да го спреш за известно време. Няма да ти навреди толкова, но пък ако точно този месец чудото е станало няма да имаш излишни притеснения  Wink blum
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: февруари 01, 2011, 22:26:56 »

StAsSi съгласна съм с теб - аз лично го пия от първия ден с кървене на текущия цикъл доо 2 дни преди следващия предполагаем цикъл и като ми дойде пак започвам да пия, но аз пия и достинекс и при мен схемата става от сложна по-сложна nea между другото на мен метформина не ми действа отслабващо - аз пия метформинов препарат вече 3 години и не съм свалила и грам cray а нямам и висока кръвна захар, но в комбинация с прогестеронов препарат, метфогаммата действа много добре на кистите и не ми се е налагало да пия отново О.К. за щастие!

само ще вметна, че метформин е активното вещество на сиофор, метфогамма и глюкофаж и няма отделно лекарство с това име, да не остане някой с грешно впечатление give_rose

п.с. благодаря за пожеланието, дано те чуе Господ give_rose
Активен
svetlaha
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #250 -: февруари 01, 2011, 22:47:08 »

Оле момичеата много ме стреснахте с това за Сиофора  Oh my ... ! На мен не ми е правено изследване за резистентност нито за нивата на инсулина! Когато вчера отидох на преглед ендокриноложката каза че нямало проблем да пия хапчетата и да бебеправим....ако установя бременност чак тогава да ги спра! Егаси лекарите! Аз имам 6 дена закъснение и отрицателен тест .....но не ми се рискува и спирам Сиофора! Ще изчакам да ми дойде и право при доки .....и както ме посъветва  магито  ще направя цветна снимка...да видим там какво ще излезне!
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: февруари 01, 2011, 23:35:03 »

svetlaha защо не отидеш да те погледне гинеколог, защото има вариант да си задържала фоликула и затова да не ти идва, трябва да предприемеш нещо според мен .. а лекарите повечето са под всякаква критика и е толкова трудно да намериш читав лекар, колкото да намериш игла в купа сено, аз дори и сегашния си лекар го гледам с известна доза недоверие, макар да съм доволна от него и да смятам, че лечението, което ми прилага е адекватно за моя конкретен случай
Активен
altt
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #252 -: февруари 02, 2011, 08:42:57 »

Момичета, тези тестове за овулация нещо не ми се получеват, докато втората чертичка се доближаваше до контролната, снощи вече беше едва забележима, да продължавам ли да ги правя?  girl_impossible Явно и този месец нищо няма да се получи.  werewolf Ох нямам сили вече, съвсем се отчаях.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: февруари 02, 2011, 09:03:51 »

StAsSi съгласна съм с теб - аз лично го пия от първия ден с кървене на текущия цикъл доо 2 дни преди следващия предполагаем цикъл и като ми дойде пак започвам да пия, но аз пия и достинекс и при мен схемата става от сложна по-сложна nea между другото на мен метформина не ми действа отслабващо - аз пия метформинов препарат вече 3 години и не съм свалила и грам :'( а нямам и висока кръвна захар, но в комбинация с прогестеронов препарат, метфогаммата действа много добре на кистите и не ми се е налагало да пия отново О.К. за щастие!

само ще вметна, че метформин е активното вещество на сиофор, метфогамма и глюкофаж и няма отделно лекарство с това име, да не остане някой с грешно впечатление give_rose

Метформин има като препарат.Аз преди го пиех и даже имам още една опаковка.Ето така изглежда

Иначе  е вярно че това е активната съставка в тези препарати.Важно е да се пие при наличие на проблем а не просто така.Аз не го пия за отслабване или по собствено желание а заради наличието на Инсулинова резистентност.Моята кръвна захар е нормално но имам високи нива на инсулина.При лечение със Сиофор се пази и диета по принцип.Пише го и в листовката.Иначе Сиофора действа добре на тестостерона,при наличие на СПКЯ,при проблем с овулацията ,когато причината за липса на овулация е хормонален дисбаланс и поликистозни яйчници.Тъй като Сифора регулира кръвната захар и инсулина не бива да се използва без проблем,защото при негово спиране може да се предизвика рязко повишаване на кръвната захар.По принцип аз сега пия противозачатъчни ,но когато ги спра лекарката каза че ще ги пия по друга схема.Метфоргамма се смята е че е по пречистен препарат и наистина е по щадящ.

svetlaha ако правилно съм разбрала ти пиеш 2*1000 гр Сиофор.Това е доста голямо количесто което е изписано без изследвани.Аз пия общо 1500 гр дневно и то след изследване и наистина обоснована нужда да се пие този препарат.
Активен
alo_madona
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: февруари 02, 2011, 11:15:34 »

И аз съм тук , надявам се за кратко... 
Успех на всички и горе главата - хубавите работи стават бавно PREGQ
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines