Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:12:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 19 част  (Прочетена 171627 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: януари 30, 2011, 21:45:42 »

rafaela права си за прогестерона, но да си призная аз не съм много веща при хормоните, колкото до спермограмата причината поради която се прави в клиника по стерилитет е, че там има специалисти андролози, който са учили точно за това, те за разлика от обикновените лаборанти различават много добре дефектите при сперматозоидите и просто са си специалисти.

Пожелавам ви късмет smile на всички.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: януари 30, 2011, 22:08:53 »

Maги да си призная, на мен не ми се искаше да съм веща по тези въпроси, но неволята учи, че в днешно време трябва да си по-лекар от лекарите, че иначе няма да му излезе края ..
Активен
svetlaha
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #227 -: януари 30, 2011, 22:18:21 »

Първата спермограма я правихме в клиниката за репродуктивна медицина " Селена" в Пловдив! Втората в Плевен в клиниката за ин винтро на д-р Конова! И на двете места беше ок! Моите изследвания са ми правини пак във КИРМ Плевен! А преди да направя тия изследвания съм посещавала всички гинеколози в града! А пак те ме тъпкаха с лекарства........ужас!Утрогестан 9 месеца + клостилбигит.....и то без фуликометрия...Късно се усетих да отида в специализирана клиника....и си патих здравата!
TSH-2.85  (0.34 - 2.5)
TAT-0.7(-)
MAT-0.8(-)
FSH-5.13  (3.85 - 8.78)
LH-4.42 (2.12 - 10.89)
ESTRADIOL- 42.6 (24 - 114)
PROLACTIN- 11.23 (3.34 - 26.72)
TESTOSTERON- 0.75 (0.1 - 0.75)
CHLAMYDIA IgG -0.17(-)
CHLAMYDIA IgA -0.2(-) ...............Това са ми изследванията!....Утре ще видя какво ще покажат изследванията при ендокриноложката и ще пиша!стискайте ми палци!
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: януари 30, 2011, 23:24:12 »

svetlaha виждам, че част от основните изследвания ги имаш - поне сте изключили ИЯР и поликистоза, аз също в момента посещавам клиника Селена в Пловдив - по-точно д-р Минев - само че аз съм на стимулация с фемара и аспирин протект, витамини за бременни и естрофем като допълващи терапията лекарства, защото клостила уплътнява яйчниковата обвивка, която при мен и без това е уплътнена от СПКЯ и изтънява маточната лигавица и дори и да има оплождане на яйцеклетката, ако няма стабилен ендометриум, който да приеме зиготата, е съвсем в реда на нещата да не се получи имплантация на ембриона и т.нар. биохимична бременност, виждам и че тестостерона ти е на горна граница, което изисква да бъдат изследвани и другите андрогени, защото те са една от най-често срещаните причини за проблемно забременяване, а правена ли ти е проходимост на тръби и цветна снимка?!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: януари 31, 2011, 08:55:40 »

Не знам какво да ти кава, хормоните изглеждат добре.Направи цветна снимка за проходимост на тръбите, дори да ти предлагат хидротубация, не приемай направи цветна снимка.

Рафаела, то и аз от неволя ги научих тези неща за съжаление.
« Последна редакция: януари 31, 2011, 09:31:32 от магито » Активен
mademoiselle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 224


http://yordanovphotography.com


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: януари 31, 2011, 09:27:42 »

Момичета, знам, че съвсем скоро се записах в клуба и с мъжа ми щяхме да бебеправим по-сериозно през летните месеци, но ето, че чудесата се случват когато човек най-малко очаква. Отписвам се, защото на 29.01.11 г. видях  PREGQ Пожелавам на всички от все сърце скоро да изпитате тази несравнима радост.  give_rose kiss2 gu6 heart
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: януари 31, 2011, 13:11:06 »

mademoiselle   yahoo хайде повлкичай краче и се записвай в темичката за бъдещи мами да те залеем с хубави пожелания  yahoo yahoo yahoo

сладурки стискайте ми силни палциииии...на 8-ми съм на чичо доктор и се надявам да ми даде зелена светлина и да се запиша отново в клубчето тук...че вече нямам търпениееее  tease tease tease
Активен
altt
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #232 -: януари 31, 2011, 13:18:33 »

Здравейте, реших и аз след толкова четене и аз да се присъединя към вас. Ние правим опити от около 6 месеца,  имах поликистозни яйчници и септември 2010г., се подложих на лапароскопия и тогава се оказа че и дясната тръба е запушена. Сега всичко е ок, но вече 3 месец нестава  cray.  Сега съм започнала с тестове за О и ще чакам  scratch one-s head.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: януари 31, 2011, 15:08:18 »

svetlaha според мен ТСХ ти е извън референтни граници/TSH-2.85  (0.34 - 2.5)/
. Много ниска референтна граница ама то всяка лаборатория има различни стойности.Тестостерона също е на граница а и там са ми странни референтните.В повечето лаборатория референтните граници са други.Но според мен поговори с ендокриноложката.И двете са ти на гранични стойности.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: януари 31, 2011, 15:43:01 »

2.85 при ТСХ не е проблем за забременяване ако няма проблем естествено с някой от другите хормони на щитовидната жлеза.По принцип горната граница е 4.4, но се дава до 2.5 при забременяване.
Активен
svetlaha
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #235 -: януари 31, 2011, 22:54:10 »

Момичета много ви благодаря за отговорите .....днес бях при ендокриноложката! измери ми кръвната захар (5,5) .....продължавам на сиофор до края на февруари....и тогава ще видим стойността на ТСХ дали е мръднала малко надолу!.....Хубавото в цялата работа е че от тия хапчета свалям килца....пък аз съм си пухкавелка и определено имам нужда.....
Р.S ...........Вече 5 дена ми закъснява!!!Имам усещането че всеки момент ще ми дойде....ама не идва!
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: януари 31, 2011, 23:15:54 »

що не препишкаш едно тестче?
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: януари 31, 2011, 23:36:01 »

mademoiselle много се радвам че толкова бързо стана вашето чудо, дано скоро да се махаме всички от тази темичка и да се вписваме в други по хубави. smile
svetlaha направи си тестче и поне да видиш каква е причината за закъснението ,защото може и да е някоя радост, всичко става. smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: февруари 01, 2011, 08:30:52 »

svetlaha какви дози Сиофор пиеш.Доктора не ви ли каза че Сиофора трябва веднага щом имаш съмнения да го спреш.Бягай за тест и не пий днес Сиофор.Заради лечението при мен със Сиофор ми изписаха и противозачатъчни,защото дозите са ми доста големички.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #239 -: февруари 01, 2011, 08:54:23 »

Привет момичета и благодаря за отговорите относно моите питанки give_rose.
Аз трябваше днес да съм на лекар , но след като с личната обсъдих вчера нещата тя ме насочи към друг специалист , а не към тази при , която ходех предния път. Сега ще ходя при лекар от АГ болница във Варна. Надявам се да получа повече яснота по моите проблеми , защото предния път като бях на лекар жената ме уверяваше , че този период на "наместване" на хормоните ще отмине , но аз малко се съмнявам . Освен това ако има някъде сериозно разбутани показатели е възможно това да попречи на забременяването и , което е най - лошо - да възпрепятства износването на плода , което не пожелавам на никой . Та така , като мина преглед ще пиша какво е станало. На всички с положителни тестчета пожелавам лека бременност , а на тези , които още не са видяли двете чертички пожелавам да ги видят още този месец  give_rose.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines