Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 22:17:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 19 част  (Прочетена 171402 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: януари 27, 2011, 16:51:31 »

Стаси как ме зареди и мен с положителна енергия.Стискам палци да дойде спокойствието и бебето !
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: януари 27, 2011, 16:53:03 »

Стаси, само така много положителни мисли smile Но мой съвет направете ЦС, на ехограф не се вижда всичко и аз съм жив пример, направена хидротубация от там резултат две проходими тръби, направена ЦС резултат една проходима и една малко позапушена т.е. почти непроходима, затова за мен ЦС вече е задължителна.
Активен
niksha
Сватбар
***
Публикации: 271



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: януари 28, 2011, 21:24:29 »

Момичета да ви се пооплача сега   sad , сутринта преди работа си меря БТ и тя беше 37,1 , беше паднала от 37,4 и ми стана много гадно. Преди да тръгна за работа викам днеска по принцип трябва да ми дойде, и гледам в шкафа останала една превръзка от миналия месец, и си викам дай да си е взема за всеки случай, и познайте отивам на работа и точно на 15-тата минута отивам до тоалетната и какво да вида лелката ме поситила с пълна пара  hysteric   , направо се изядох от яд (ще кажеш че предизвиках съдбата направо ). Предния месец по същия начин , закъснява ми с един ден и отивам за тест , но си казвам я да си взема за всеки случай превръзки , че да не вземе да ми дойде и хоп след час пак УЖАС. Много ми е мъчно сега  cray  , но ще ми мине явно така е трябвало да стане, другия месец продължаваме. Извинете ме за дългия пост, но просто имах нужда да споделя с вас.
Лека нощ от мен.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: януари 29, 2011, 00:46:45 »

Предния месец по същия начин , закъснява ми с един ден и отивам за тест , но си казвам я да си взема за всеки случай превръзки , че да не вземе да ми дойде и хоп след час пак УЖАС.

сладурки...не се захващайте за един или два дни закъснение и да се пренавивате излишно и да си създавате излишно напрежение...един ден закъснение не е никакво закъснение ...както може да ви изпревари с един ден така може и да закъснее с един ден...или дори два...при целия шок, ако мога така да го нарека, който изпитва целия организъм и всички емоции и напрежение при бебеправенето...дали е станало...дали лелката ще дойде дали не...при всичко това...дори и най -най- редовния цикъл може да се обърка не с ден два а и с цяла седмица дори ...закъснява а тестовете отрицателни и няма никой накрая...лелката просто си идва...а да не говорим за други фактори които влияят на самия цикъл като време и прочия...
напълно разбирам разиочарованието и тъгата ти niksha...както и на всяка съфорумка тук която чака да види тъй желаните две чертички...така както и аз ги чаках и скоро време ще се моля да видя отново и сигурно пак ще има да се фрапирам и аз като ме навести лелката... но и не отричам че всяка от нас тука е минала или минава по този път...
не искам да ви натрапвам да сте спокойни и да не мислите... защ ото няма как да стане...нито пък да не правите тестове или прочия...всеки си има правото да си решава сам...просто от личен опит и в бебеправенето и в следващия момент на небебеправене сама открих огромната разлика и граница...

това е може би като както има хора които искат да заплачат и на момента са заплакали...други си внуш ават че им е лош о и им става лош о... други искат да ги боли глава и тя ги заболява...примерно... а при нас в силното искане да станем мами и да забременеем...при всичките симптоми с които сме наясно...започваме в един момент да си ги намираме...и всичко на психическа основа... върнете се  на зад в темата и вижте...колко много съфорумки всеки месец са сигурни че е станало...гади им се...замайване...силен апетит...та и предърпване в корема ниско... за капак закъснява лелката...и всички тестове са отрицателни...замислете се защо...

ако някъде греша приемам критикии поправки...
не искам никой да ми се засяга от поста...нямам за цел да убидя някой или да натяквам мнение и прочия...просто искам да споделя с вас мнението си до което стигнах от личния си опит...защото и аз се психясвах здраво докато бебеправехме и сигурно пак ще го направя като възобновим опитите но съм си обещала до колкото е възможно...да го предотвратя...ако успея добре...а ако не...каквото такова  pardon
тогава  ще ме успокоявате вие мен и така... нали за това сме тук всички заедно  LOVING LOVING LOVING

много ви обичкам и ви стискам много силни палци на всички...

ПС. И сега аз се извинявам за дългия пост който написах  blush
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: януари 29, 2011, 01:13:18 »

реших и аз да се запиша във вашия клуб на бебеправещите, понеже ние с бъдещия ми мъж опитваме вече 13 месеца, при нас нещата са доста сложни - по-точно аз съм сложната с поликистоза, но въпреки това с един работещ и един полуработещ яйчник, с овулаторна дисфункция, аденом на хипофизата и Хашимото в начален стадий, горкото ми мъжле всеки месец е с нагласата, че сме направили бебето и всеки месец го разочаровам - най-неприятното е, че всичките ни близки приятели, които решиха да правят деца, вече си ги гушкат и им се радват, а ние си седим с празни ръце и пълни очи .. но пък не се отказваме, може някой щъркел да се спъне и на нашия адрес biggrin
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: януари 29, 2011, 12:48:15 »

Рафаела бих те посъветвала да потърсите репродуктивен специалист, след като имаш такива проблеми.Обикновенните гинеколози надали биха ти помогнали.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: януари 29, 2011, 15:26:35 »

магито мерси за съвета, но ние вече сме се насочили и то още преди 5 месеца smile
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #217 -: януари 29, 2011, 19:21:09 »

Привет , привет. Аз съм все още тук , но като гледам нещата при мен стават все по - сложни . Както съм писала и друг път - пих ясмин 3 години , спрях ги преди 8 месеца. От тогава насетне цикъла ми стана нередовен , на 40 дена . Преди пак ми беше нередовен , но поне на 33-35 дена си идваше. По миналия месец ми дойде след 50 дена , а този на 40-тия. Всичко много хубаво , на 7-мия ден вече нямах нищо и в петък и днес какво да гледам - пак кръв , а вече си е 10-ти ден . Прилича на мензис , но няма как да е това , минаха 10 дена вече, отдавна трябваше да ми е свършило. Не е някакво бясно кървене , а по - скоро само ми цапа , но е неприятно. Бях по лекари миналия месец , всичко си беше ок. Сега другата седмица пак ще ходя и този път ще настоявам за хормонални изследвания.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: януари 30, 2011, 16:37:39 »

red_roses това говори за хормонален проблем - най-вероятно с прогестерона, засичаш ли овулация?
Активен
svetlaha
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #219 -: януари 30, 2011, 16:47:23 »

Здравейте момичета! Ние с милото правим опити от 1 година и нищо sad ....ходих на стотици доктори...какви ли не изследвания ми правиха....и всеки вика " нищо ти няма"....а бебчо не идва! При хормоналните ми изледвания излезна ТСХ - 2,85(иначе всички други хормони бяха ок....и спермограмата на мъжо беше ок) .....доки ме изпрати при ендокринолог! Ендокриноложката каза че имам ниска обмяна на веществата( качих 20 кг за 2 години) и че това било причината да не забременея. Даде ми да пия Сиофор и Л-тироксин за един месец! Искам да ви попитам дали наистина може  това да е причината да не забременея....някой имал ли е подобен проблем! Утре ще ходя на контролен преглед да видим дали има резултат от тия хапчета!...между другото ми закъснява с 4 дена....ама ваобще не смея да се надявам!....
целувам ви  и вярвам , че всички скоро ще видим двете чертички!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: януари 30, 2011, 17:01:11 »

При какви лекари си ходила обикновенни гинеколози или репрудоктивни специалисти.ОСвен TSH, пуснаха ли ти TAT, MAT и другите хормони на щитовидната, правила ли си изследване за инсулинова резистентност?Къде направихте спермограмата на мъжът ти в клиника по репродуктивна медицина или в някоя обикновенна лаборатория?
Принципно болестите на щитовидната жлеза както и инсулиновата пречат на забременяването или могат да доведат до спонтанни аборти, но трябва да е точно диагностицирано.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: януари 30, 2011, 18:10:12 »

Маги е много права за спермограмата!!! Нашите спермограми които птавихме в обикновени лабории не показаха отклонения, но в момента в който я направихме в Щерев се видя, че не всичко е розово...Така че има огромно значение къде се прави изследването!!!
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #222 -: януари 30, 2011, 18:13:01 »

rafaeLa , по принцип не съм вземала все още тестове за овулация , но мислех вече да почна да засичам. По миналия месец, като бях при лекарката тя самата каза , че съм в овулация. Значи все пак имам. Във вторник съм на лекар да видим какво ще каже , но ако ми назначи тоя път изследвания трябва да ги пусна като съм в цикъл нали? Тя моята докторка предния път не ми пусна изследвания , защото каза , че трябвало да се изчака хормоните сами да си влязат в норма crazy. По принцип ако имам проблем с прогестерона , както и четох , че може да е какво се назначава като лечение - пак хормонални таблетки ли трябва да пия ? Просто питам да знам горе - долу какво да очаквам за в бъдеще.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: януари 30, 2011, 18:28:54 »

Red_Roses хормоните се изследат между 3 и 5 ден на МЦ, хубаво е преди това да се мине на едно Узи, за да се види дали нямаш задържан фоликул, че тогава хормоните не важат, мисля, че прогестерона се пуска на 7 ден след доказана овулация, но не съм на 100% сигурна.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: януари 30, 2011, 19:37:28 »

Маги права си за прогестерона, но на 7мия ден след доказана О. се пуска 17-ОН прогестерон, иначе прогестерон показателен, дали предходния цикъл е бил пълноценен - тоест с овулация и т.н. - може да се пусне и на 3ти ден от цикъла
Red_Roses хубаво да направиш някои изследвания на хормони освен фоликулометрия, които могат да дадат ясна картина какво се случва - а именно - пролактин, прогестерон, естроген, тестостерон, 4андростендион, ДХЕАС,ФСХ, ЛХ, ТСХ, ако евентуално има отклонение в ТСХ, да пуснеш и антителата ТАТ и МАТ, и задължително едно изследване за инсулинова резистентност, защото ако има някакво отклонение в стойностите, дори и минимално, то може да пречи на процеса на забременяване и износване на плода .. относно прогестерона - неговата липса или недостатъчност в организма много лесно може да се компенсира с прием на дуфастон или утрогестан
vanessssa и аз съм съгласна с теб, защото най-вероятно в обикновената лаборатория правят съвсем базова спермограма - тоест брой сперматозоиди, цвят, консистенция, мирис, обем - в клиниките за репродуктивна медицина правят разширени спермограми, в които са включени освен количествени, и качествени изследвания на спермата, генетични маркери, а зависи от клиниката, дори може да направят и микробиология на пробата, казвам зависи, защото не навсякъде го правят, а това е от голямо значение
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines