Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 21:52:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 19 част  (Прочетена 171239 пъти)
 
Koketka_majoretka
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #120 -: декември 14, 2010, 14:50:49 »

Т.к. поста на магито като че бе провокиран от мен, бих искала да изразя своето частично несъгласие с написаното, а именно - не е все едно дали спермата е в или извън тялото, най - малкото именно защото спермата попада в тялото (и по - специално на определено място) става бебето, още повече - чела съм, че по време на бременност спермата може да предизвика контракции поради съдържанието си. Иначе съм изцяло съгласна с друга част от поста на Магито относно вманиачаването  good. Поради тази причина мисля да сведа пребиваването си във форумите до минимум, т.к. цялата тази информация, мислене, писане и прочие ми дойдоха в повече.

P.S. Моля да имате предвид, че с този пост не целя изобщо да наруша добрия дух, който цари тук, просто съм в кофти настроение поради цялото това чакане и надяване, дори вече не съм сигурна дали искам да бременея, просто напрежението ми дойде в повече... Flower

Успех на всички момичета   Good luck
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: декември 14, 2010, 17:19:43 »

Кокетка,да изкажа и аз мнение по въпроса,ако позволите!
Преди да започнем да правим опити за бебе се предпазвахме с контрацептивни таблетки.Та същността на сексуалния акт по никакъв начин не се промени при нас.
Неуспоримо е и вълнението,и притеснението,което обзема двойките пожелали бебе.Това,което мисля Маги има предвид(и аз подкрепям!) е,че няма как тялото ви да знае,че от вчера вече сте решили да не ползвате кондоми,например.

Един съвет от мен-отдайте се на любов и приятни занимания.Не мислете за бебеправенето като за работа или задача с краен срок.Използвайте времето до момента с положителния тест,да се погрижите за себе си-подобрете хранителните си навици,откажете се от вредните такива,
спортувайте,забавлявайте се с приятели.
Бебеправенето трябва да носи положителни емоции и да е свързано с приятни неща и за тялото,и за душата.
Успех и много стиснати палци на всички в темата. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: декември 14, 2010, 19:14:53 »

Грешка правописна втората овулация е имплантация.Додо ме е разбрала точно това имах в предвид.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: декември 15, 2010, 18:32:47 »

И аз подкрепям поста на магито-разбирам,че желанието за бебе е много голямо,но все пак е малко стресиращо да се вманиачаваш,да не говорим,че и мъжете приемат нещата по различен начин.Също така аз за пръв път във форумите чух термина "бебеправим"  pleasantry Баща ми е акушер-гинеколог(по-скоро беше,понеже почина) и имаше случай на жена,до толкова втълпила си,че е бременна,че корема и растял като на бременна и изобщо цялото и тяло се изменяло.Аз преди да забременея не бях търсила нищо по този повод в интернет и до някъде съм доволна,понеже малко или много човек започва да си внушава разни неща,като чете за симптоми например.
Сестра ми иска бебче отдавна и направо е откачила на тази тема,а все пак правят опити от скоро.Мисля,че това натоварва много връзката им,и двамата изглеждат унили,когато се заговори за моята бременност.Малко да й закъснее и вече започва да си втълпява,че й се повръща и тем подобни,а след теста,разочарованието е двойно по-голямо.
Най-важното е,да се мисли позотивно,да се действа спокойно и да не се насилват нещата.Всичко се нарежда от само себе си.Все пак живеем в 21-ви век,има и помощни методи за забременяване.
Желая на всички много щастие и любов  give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: декември 15, 2010, 19:59:53 »

чела съм, че по време на бременност спермата може да предизвика контракции поради съдържанието си.
Аз бях с рискова бременност, т.к. носех две бебчета и нито един доктор, дори специалисти по ФМ, като Марков не ми забрани секса, напротив. Само предупредиха, че при оргазъм се освобождава окситоцин (хормон), който предизвиква контракции (дава се и на родилки, които бавно правят разкритие). Последните два месеца бях с разкритие от около 2 см. и въпреки това сексът не ми бе забранен, още повече заради съдържанието на спермата.
Наистина, Магито много точно го е казала, може да усетите нещо (но не знам в каква степен точно) едва след имплантирането на ембриона, когато се отчитат и ст-те на хормона бета ЧХГ (този хормон започва да повишава стойностите си след имплантация). Затова дори кръвен тест се прави при около 10-на дни закъснение (защото първите дни след имплантация ст-те са все още ниски и не са надежден индикатор за бременност, за нейното разположение - вътре или извън матката и пр.). Дори гаденето и повръщането, подуването на гърдите - тези симптоми се дължат на повишени ст-ти на определени хормони, но те нарастват след около 10-20 дни от момента на имплантация, така че...не мислете за симптоми, а се обичайте.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: декември 15, 2010, 21:14:43 »

Цитат
Само предупредиха, че при оргазъм се освобождава окситоцин (хормон), който предизвиква контракции
А на мен ми казаха,че контракциите при оргазма,са различни от тези при раждане.Тези при оргазъм са всмукателни т.е. няма опасност за плода,а тези при раждане са изтласкващи.Аз попитах моят лекар от любопитство,понеже и мен ме беше страх от начало. smile
Активен
Saphir
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3


« Отговор #126 -: декември 15, 2010, 21:59:02 »

Здравейте! От известно време ви чета и следя темите във форума и много ми харесват топлотата и съпричастността, с които споделяте и обсъждате помежду си Bravo Затова реших и аз да се включа в тази темичка и се надявам това да донесе късмет на всички вас, както и на мен! Със съпруга ми започнахме бебеправенето преди 3 месеца, след сватбата, въпреки че сме заедно от цели 6 години. Засега няма резултат, но ние не се отчайваме и продължаваме с опитите и се надяваме скоро да видим двете чертички! Искам да пожелая успех на всички бебеправещи и дано предстоящите празници поднесат на всички ни най-желания подарък!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: декември 16, 2010, 10:24:08 »

carlyangel Това което е написала Гостенка е на 1000% вярно и е казано от специалисти в областта, не кварталния гинеколог.

Saphir добре дошла в темата, дано не се задържиш дълго.
« Последна редакция: декември 16, 2010, 10:26:26 от магито » Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: декември 16, 2010, 10:27:50 »

е, момичета, аз оставам тук и този месец  pardon
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: декември 16, 2010, 12:35:58 »

магито всеки си има мнение,нали така?  smile И моят гинеколог не е "кварталният"  nea
Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #130 -: декември 16, 2010, 20:01:10 »

Здравейте и от мен, отдавна не бях писала, защото нищо не се случваше.

Да припомня, че имам възел 3 см. Ендокриноложката от поликлиниката каза, че може да не се оперира, а хирурга каза да се оперира. Вчера бях при доктор Катя Тодорова. Прегледа ме, каза че е за операция, и че има две кисти в него, но след резултатите от куп изследвания ще каже със сигурност дали да се махне. Каза, че и да не се оперира мога да забременея, и ако се оперира пак. Което ме успокои. Пусна ми ТАТ, МАТ, тиреоглобулин, генетични изследвания за мисед аборта, който претърпях, и N K K или нещо такова, не мога да го разчета, които каза че ще ми излезнат около 200 лв. Това просто е безумие. Как може да не се поемат от здравната каса. Покрай празниците малко ще ми е трудно с изваждането на тази сума. Даде ми срок един месец, в който да си ги направя. Изписа ми лекарства, които да пия и каза, че от тях би трябвало да спадне. На 01.02.2011 си записах час, по-ранен нямаше.

Бях и преглед след аборта, лекарят каза, че всичко е ОК, което ме радва. Каза да си пия фолиевата киселина, да се пазиме 3-4 месеца и да пробваме.

И така.

Това е за сега от мен. Лека и спокойна вечер!
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: декември 16, 2010, 20:14:17 »

Привет и от мен  give_rose
И тук нищо ново - след 14 дневно закъснение вчера ми дойде. Как да не те е яд diablo
Лекарката ми изписа Ямсвюрцел и Алое Вера за пиене след края на лелката по някаква сложна схема. Каза, че това доста ще подпомогне бебеправенето. Също така от 28 започвам фоликуметрия, да видим реално какво става и дали ще успеем да създадем нашето Коледно чудо smilesmilesmile.
Тия дни ме е обзело такова разочарование от всичко около мен, че чак аз трудно се понасям. ФДобре, че идват празници и тази обстановка плюс снега малко ме карат да бягам от реалността и да загърбвам лошите мисли и проблемите.

Целувам ви всички и стискам силно палци. Много е студено, определено трябва да започнем да се топлим заедно с мъжете ни, пък ако от това излезе нещо хубаво - чудесно, ако ли не - поне ще сме на топло  tease

маги  good - взимам думите ти напълно на серизно и се залавям за действие, че тия корени които сме ги пуснали тук взеха вече да убиват  blum
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #132 -: декември 16, 2010, 20:19:01 »

Аз се включвам дооооста раничко да ви следя! Засега не бебеправим, живот и здраве след сватбата сигурно ще почнем, макар да ми се иска и отсега  blush Да ви питам колко време преди това почнахте да пиете фолиева киселина? Чувала съм за 3 месеца, така ли е? И на какви изследвания е добре да ида пред това и колко време преди да започнем? Успех на всички и дано видите скоро заветните чертички!  give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: декември 16, 2010, 20:31:24 »

А на мен ми казаха,че контракциите при оргазма,са различни от тези при раждане.Тези при оргазъм са всмукателни т.е. няма опасност за плода,а тези при раждане са изтласкващи.
Контракциите на матката представляват съкращаване, т.к. тя е мускул. Записът на тонове показва дали при контракции кислородът не спада критично и не застрашава живота на бебето. Ако тоновете падат много по вр. на контракции, съществува огромен риск бебето да не преживее естественото раждане, т.к. кислородът спада значително по време на контракциите. Роидилните контракции и контракциите по време на бременност са две различни неща (по своята сила и възможност за елиминиране).
По принцип, хормоните са в основата на всяк абременност, като се започне отнарастването и озряването на яйцеклетката, през пукането на фоликула, оплождането, имплантацията в матката, самата бременност, а после дори и кърменето (окситоцинт и там играе съществена роля). Или с други думи, всичко, което съпровожда бременността е неизменно свързано с няколко охормона.
Има ли и най-малък риск, т.е. контракции по вр. на бременност, ниска плацента  и др. - сексът става табу, но не заради съдържанието на спермата, защото иначе ще казват - правете секс, но никакво свършване вътре.
Стаси, миличка, силно стискам палци!!!
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: декември 16, 2010, 21:02:22 »

А на мен ми казаха,че контракциите при оргазма,са различни от тези при раждане.Тези при оргазъм са всмукателни т.е. няма опасност за плода,а тези при раждане са изтласкващи.Аз попитах моят лекар от любопитство,понеже и мен ме беше страх от начало. smile
това е точно така,само при проблеми с плацентата се забранява всякакъв секс,но твоят гинеколог го е обяснил много правилно
принципа е такъв,че при контракция част от съдовете редуцират лумена си в резултат на което повишават налягането си , ретроградно стоящият съд се кръвонапълва повече от обикновено поради високото сцепление ,което се получава
при релаксация на мускула съществува риск от кръвоизлив или от отлепване на част от плацентата дължащи се на различното налягане в съдовете...това е и причината при проблем с плацентата да не се препоръчва секс долу горе такъв е и принципа ,когато има забрана от ставане от леглото,когато вече проблема с износването е по голям
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines