Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 21:29:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 19 част  (Прочетена 171096 пъти)
 
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #30 -: ноември 19, 2010, 10:59:09 »

Здравейте и от мен!

Нова съм във форума, не съм писала, само ви четях. smile
Историята на bobi123 е просто потресаваща, думите са просто излишни!

Искам и аз да споделя моята история. Август месец забременях, толкова бях щастлива yahoo, но не за дълго.
Още на първия преглед за установяване на бремеността, лекарката не успя да улови сърдечна дейност и реши, че съм ранна седмица. Така още три пъти ходих и нищо, отидох на второ мнение и лекарят беше категоричен, че трябва да направя аборт. Тече ми грубо един месец, после спря, гинеколога ми каза, че до една седмица ще ми дойде, но вече трета седмица го няма. Много тежко го изживях, защото толкова много го исках cray. Както и да е, успокоих се, че след 4-5 месеца ще почнем с опитите. Но преди две седмици припаднах и отидох при личната и както ме преглеждаше и ми изписваше успокоителни, защото каза, че всичко е от нервите, ме попита дали се потя и друго не си спомням и почна да ме пипа по гушата. И за мое учудване беше уголемена щитовидната жлеза и да ми е още по - гадно, имало и възел. Прати ме на ендокринолог, тя ми пусна хормони fT4 и TSH и на ехограф. Възела ми е 3 см, хормоните са ми идеални, хирурга каза операция, ендокриноложката каза - не. И двамата ги питах, кое е по-добре при положение, че искам да бебе след като минат месеците, в които трябва да се пазим. За по-сигурно искам да си изследвам и ТАТ и МАТ, притеснявам се да не е Хашимото, защото разбрах, че нямат пряка връзка с fT4 и TSH. Всъщност не съм много запозната. ТАТ И МАТ в лабораторията единя е по 20 лв.

И така, продължавам да се боря, живота е една борба! sad

Успех на всички!
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 19, 2010, 11:00:53 »

Боби, като преживяла два аборта ще ти кажа, че е по-добре да се пазите 6 месеца поне, защото и на мен ми бяха казали 2-3 цикъла и няма проблем да пробвате. Е при мен се оказа, че има проблем и стана втория спонтанен аборт. Нещата между твоя и моя случай са различни, но моя съвет е да си починете поне шест месеца и след това да правите опити за бебе. Така и организма ти "ще влезе в крачка", а и най-вече ще се възстановиш психически", защото историята, която си разказала ме потресе. Представям си какво си чувствала и какво продължаваш да изпитваш. И въпреки, че на мен ми остават 20-тина дни да се срещна със съкровището, което чакам, живот и здраве все още има една болка, която не е отминала.

Според мен лекарката ти не ти е казала да правиш никакви изследвания в момента, за да не се натоварваш психически още повече. А и както ти си казала в предишните си постове, проблемът е бил в оплетена пъпна връв, затова може би не се налагат изследвания на хормони, а и 5 месеца опити не са предпоставка за изследвания. Ние с моя съпруг правихме опити 2 години и половина преди да се получат нещата.
Д-р Тодоров, е добър специалист, на него може да се вярва, но най-добре изчакай да мине малко време от случилото се и тогава мисли да ходиш по лекари и да правиш изследвания.
Капризче, стискам силно палци за добри новини скоро и ти пращам цялата си позитивна бременна енергия give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 19, 2010, 11:25:05 »

ИЗКАЗВАМ ЛИЧНО МНЕНИЕ!!! В малките населени места няма добри специалисти при тях няма проблем да ходиш ако всичко е ОК, стигне ли се до проблеми се ходи в големия град.Според мен е хубаво да отидеш или до Ст. Загора, а още по-добре в Пловдив.Защо казвам, че няма добри специалисти ами защото там конкуренциата е по-малка и те не се учат, остават с това което знаят от университета и до там.Твоето си е било раждане, като работеща в такова отделение ти би трябвало да знаеш колко време трябва на женския организъм да се възстанови хормонално след едно раждане нали?

sEniOriTa аз съм с Хашимото и няма нищо страшно в тази диагноза, следиш си хормоните, пиеш си хапчетат аи всичко е Ок, не едно и две момичета с тази диагнозаимат деца вече smile.Аз бих ти препоръчала да направиш консултация с добър ендокринолог например Катя Тодорова или Начев в София.
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 19, 2010, 11:27:07 »

Капризче, аз знам от моята гинеколожка, че само два хормона се покриват от здравната каса, но тя ми препоръча всички да си ги пускам в частната клиника, където ходя. Просто ми беше интересно, наистина какво се поема.
Аз нищо не мога да кажа за момента. Доста дълъг ми е цикъла този път и според мен много ми се отрази промяната във времето, а и имам доста грижи в работата. Така, че за момента чакам и аз не знам вече какво  crazy Стискам палци мнооого силно!  smile  Good luck
sEniOriTa, bobi123, много неприятни изживявания сте имали. Пожелавам ви успех!  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 19, 2010, 11:30:29 »

Мария аз мисля, че ако отидеш при ендокринолог той има право да пуска повече хормони от гинеколога и май всичките се пускат от него по ЗК, но не съм сигурна, бях зи ги разпечатала преди време, но документите ми не са при мен и не мога да кажа със точност.
Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #35 -: ноември 19, 2010, 11:36:40 »

Mагито,maria_hs мерси за подкрепата give_rose Ми аз звъннах да си запиша час за Катя Тодорова, но има свободни часове чак след Нова Година. Питах девойката, която приема обажданията дали, ако отида без час ще ме вмести и ми каза, че не гарантира. Оказа се, гинеколога при който ходя и Тодорова, работят на едно и също място. Аз се интересувам дали трябва да си оперирам възела или не? Кое е по - благоприятно при една бременност, ако го ставя може да почне да расте, а след операцията може и да е по - зле.Объркана съм sad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 19, 2010, 11:44:14 »

Всичко е строго индивидуално и затова ти трябва добър ендокринолог.Иследвай и антителата, защото ако са много високи говорят за Хашимото.Най-важното според мен е да имаш доверие на лекаря който те лекува smile

Успех smile
Активен
Lady_Diamond
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #37 -: ноември 19, 2010, 14:57:00 »

Здравейте момичета!!! give_rose

Четох ви набързо съжалявам много за Боби и Синьората - прегръдки от мен!
Капризче, good PREGQ

Надявам се да ме последвате всички много скоро good
Аз днес си направих втори тест (за по-сигурно, да няма грешка някаква laugh) на 5 дни закъснение и точно седмица след първия, та теста показа мнооооого ярка втора четичка, даже по-ярка от контролната Love Love Love Чертичката се появи веднага smile
Та вече съм по-спокойна, дано и доки ме успокои!!!
Но за сега, докато доки не потвърди няма да се местя в следващата тема Wink

Много силно стиснати палци от мен за всяка от вас!!!
good

Аз ще се отчитам след прегледа на 30.11 дано до тогава да има и други момичета с PREGQ
« Последна редакция: ноември 19, 2010, 15:41:54 от Lady_Diamond » Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 19, 2010, 15:21:06 »

Lady_diamond - тихичко честито - дано всичко при теб да е наред и дано скоро и ние да те последваме с хубави новини.

Капризче надявам се ти да си следващата с хубава новина smile
За хормоните немога да кажа какво се полага от здравната каса и какво не - аз си ги плащам по 14.50 лв на хормон , като за тат и мат знам че са около 21.00 лв.

Сеньорита, Боби 123 много съжалявам момичета - пожелавам ви скоро да го преодолеете и да се похвалите с хубави новини...

Аз за сега нямам с какво да се похваля -  освен с това че си записах час за ендокринолог - понеже моят пролактин продължава да е висок sad така че за сега съм "отпуска" както казва мъжът ми smile

Вижте на какво попаднах - за Варненки - ако на някоя Ви предстои да го правите това изследване :http://news.varna24.bg/208034.html

Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #39 -: ноември 19, 2010, 15:23:57 »

Seniorita,наистина много съжелявам за теб,понеже и моето е твърде скорошна рана и те разбирам напълно,но не губи кураж милата ми,само напред и само хубави неща ще си мислиш,колкото си по-положително настроена толкова Господ е повече с нас,затова горе главата,и ние ще се радваме на живи и здрави дечица,които да ни правят най-щастливите родители,просто се иска много търпение и както вече са казали другите момичета да следваме съветите на лекарите ни,макар че аз незнам колко мога да вярвам на който и да е след случилото се sad Силни прегръдки от мен,мила!
Diamont много се радвам за вас мила danceg наистина много понеже и това чувство изпитах и го знам какво е Bravo give_rose,само не се притеснявай,отиди при доки и ще се успокоиш,ще видиш че всичко ще е наред и ще си имаш 1 а защо не и 2 симпатични и мили рожби/а,и да кажеш какво е станало на прегледа ,ей yahoo
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 19, 2010, 16:23:59 »

bobi123 и Seniorita, съжалявам че ви е сполетяла такава мъка, изключително важно е сега да сте положително настроени , както и всички ние , и съм сигурна че много скоро ще гушнем своите бебчета.

Lady_diamond , засега ще кажа само, че СИЛНО стискам палци!!!!!!!!!! веднага да ни пишеш след срещата с доки smile

Вижте на какво попаднах - за Варненки - ако на някоя Ви предстои да го правите това изследване :http://news.varna24.bg/208034.html
благодаря Selvet аз определено ще се възползвам. Супер си !
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #41 -: ноември 19, 2010, 19:42:14 »

Айде Виле,ще чакаме скоро радостната новина и от теб,както и от всички останали danceg ,в това число и аз де blum
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 19, 2010, 20:06:35 »

Сисе къде се намира Кожна клиника във Варна.Аз мисля да се възползвам.
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #43 -: ноември 21, 2010, 10:02:51 »

Добро утро,мили момичета give_rose
Незнам някой чувал ли е за Д-р Цонева от Стз,и на какво мнение сте за нея?
Аз я мислех за много добър специалист,и имам съученичка и познати които са ходели при нея,но аз лично останах силно разочарована и ще ви кажа защо
2 седмици преди случилото се с нас,аз и съпругът ми отидохме при нея,за да видим какво е състоянието на бебетата в смисъл да ни проследи за анумалии и да видим пола.
Беше много мила,говори такива сладки думи,омайващи,че да ти е драго да я слушаш цял ден и ако и вярваш пък,направо за тебе няма да има по-добър специалист от нея NO
Влезнахме вътре,притегли ме и ми каза че трябвало да кача до 18 кг,най-мого,и аз тогава и казах че съм с близнаци и тя вика" Така лииииии,айде да те видя на видеозона".И аз легнах и тя като почна"Те са еднояечни и са момиченца,с едни дъъълги бедра" апък ние с мъжа ми много искахме наистина мом,иченца *YAHOO*И тя като каза така и ние направо грейнахме от щастие че точно това което сме искали ни е дал Господjavascript:void(0);
Такаааа,и каза,че нямаме Синдрома на Даун,за очните дъна ни говори ,абе каза че абсолютно всичко е наред и няма за какво да се притесняваме,за околоплодните води че са достатъчно,и това което ми направи най-голямо впечатление и незнам защо го запомних беше когато ни гарантира и каза"Пъпната връв е перфектна,няма никаква опастност от оплитане"  Значи ейтези неини думи няма никога да ги забравя,и какво стана след 2 седмици-точно това за което тя толкова ми гарантираше и беше на 100% сигурна че няма от какво да се страхуваме,като се има в предвид,че ме гледаше на 4д апарат,нямам думи,просто всичко е заради парите,тя си ги опъва апък какво я интересува какво ще стане с мен и бебетата,нали тя е добре,мн.важно за нас,та така мили момичета cray
Незнам вече на кой и за какво да вярвам shok

И интересното беше,че и пола не ни е познала,понеже след интервенцията колежките ми казаха,че са били 2 момчета,какво повече да кажа незнам,и как да я призная за специалист и да съм с добро мнение за нея,ами колкото и да я хвалят за мен тя е скубак както повечето лекари diablo nea

А аз между другото още си чакам цикъла,вече стана 39 дена от случката shok,във вторник ще накарам ако не ми дойде до тогава да ме види пак лекарката,мислех тест да купувам,ама по-сигурно е да ме види тя,налииии good
« Последна редакция: ноември 21, 2010, 19:53:55 от ˙·٠Butterfly™٠·˙ » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 21, 2010, 10:23:20 »

Боби, има отделна тема за лекарите.

Също така на прозорчето на товето вече побликуване мнение има един надпис Промени, той е за да не се пускат много последователни мнения от един човек, като се сетиш нещо цъкваш на него и допълваш.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines