Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 00:56:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Момче или момиче?
Момченце
Момиченце
За първото без значение

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво бебе искате?  (Прочетена 122184 пъти)
 
Patita
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 102



« Отговор #195 -: август 28, 2008, 12:41:55 »

Дам, наистина повечето мъже искат момчета- даже се учудвам когато някой сподели, че е обратното - може би защото и около мен е било винаги така.. дори ако ти кажа, аз съм второ дете, второ момиче, баща ми е от тези, които май така и не са го превъзмогнали...не че нещо е казал, по-скоро аз така го усещам, но пък имам такъв хубав контакт с майка ми - помисли си ако имаш момиченце за всички сладки нещица за обличане и украшенийца. При момчетата цветовете и играчките, всичко е малко по-скучно. Момичето ще е много по-близко до теб, ще взима теб за пример за подражание.

Аз също много много се дразня на това тъпо разбиране, че ако не е момче детето все едно втора ръка. С моя приятел като си говорим и познай- иска момче. Усещам как и аз самата поради всичко това се навивам повече за момче. И се дразня- защото не би трябвало да има обективна разлика какво ще е, още повече че сякаш и собствената нагласа се моделира от хорското мнение, не от вътрешното усещане.

Накрая искам да ти кажа, че съм виждала толкова красиви дечица- и момченца, и момиченца- и съм убедена, че и двата варианта си имат своите плюсове и минуси. И най-страхотното е да имаш и двете. А най-важното е детенцето да бъде здравичко, будно и красиво - защото още от малки хората не са еднакви  Wink
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: август 28, 2008, 12:50:20 »

Оказа се, че нашето ще бъде момиченце и не знам защо всички реагират с " Оооооо, защо момиче".Това много ми тежи, изключително съм разстроена, все едно е по-долно и срамно да имаш момиче
При мен беше същото. Когато се разбра, че ще си имаме момиченце, на доста хора първата реакция беше - "Е, нищо, какво пък толкова, другия път ще е момче." Това направо ме разбиваше и много се дразнех. И започвах да браня позицията, че момичето не е по-долна класа от момчето, че нали от момичетата стават жени, за да раждат така желаните от всички момчета. Аз за себе си не бях разочарована ни най - малко, защото желанието ми беше точно за момиченце, не че ако беше момче нямаше да си го взема от родилния дом и да си го обичам толкова силно, както момичето. Говорехме си с таткото и той казваше, че и за него не е от значение какво ще е дедето, само да е живо и здраво и да си има всичко. И сега като му казвам, че ще трябва да си играе с кукли, вместо с колички и топка, той казва, че е щастлив и не съжалява.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: август 28, 2008, 13:08:03 »

Не мога да повярвам, че все още съществуват такива хора. Но аз и за сватбите не вярвах, че може да има такива роднинско-селски изпълнения, ама се оказа, че има.
По въпроса дали ще е момче или момиче - това е смешно. Направо абсурдно! Важното е да е живо и здраво дете.
Напълно съм способна да повярвам, че се появяват такива, които вмятат приказки от сорта "Ех, защо не е момче." или "Другия път ще е момче."
Отговорът ми към такива би бил, че при първа възможност ще пиша за рекламация на щъркела дето го е донесъл! funnytooth

ПП За протокола - искам и момиченце, и момченце! Да има от всичко! smile
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: август 28, 2008, 14:49:59 »

Да, най-много ме дразни тази реплика : Еее нищо де, другото може да е момче!Това, че момиченцата нямат пишки с извинение прави ли ги второ качество деца или пък повод да се извиняваме, че ги има.
Никога се съм очаквала, че реакцията на всички ще е такава, дори не съм казвала на собствения си баща, защото сигурно и той така ще реагира.Загубих желание да казвам на когото и да е, но сега я искам повече от всякога и няма да позволя на никой да ми я подценява.Не мога да си представя, че тя вътре усеща всичко и може би знае, че не е кой знае колко чакана.Дано това да се промени, защото трудно го издържам
Активен
Оля
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 255


сем. Желеви


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: август 28, 2008, 14:52:26 »

Аз затова ти казах да се успокоиш. Все пак от теб зависи как ще се чувства тя. Ако си притеснена и мислиш такива неща, не е много хубаво и за нея. Всичко ще е наред. Усмихни се, чака те най-хубавият дар  Sunshine
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #200 -: август 28, 2008, 15:19:05 »

Оказа се, че нашето ще бъде момиченце и не знам защо всички реагират с " Оооооо, защо момиче".Това много ми тежи, изключително съм разстроена, все едно е по-долно и срамно да имаш момиче.Толкова се моля на Бог всичко да и е наред, да се роди жива и здрава и тогава ще им дам да разберат на всички, който не са я искали.Таткото се кълне, че не е разочарован, но аз го усещам , че вече не поглежда към корема ми, пламъкът в очите му угасна и това много ме наранява.

Не дей да ти тежи! Това си е твоето дете и какво казват другите да не те интересува! А най-добре хич не им казвай какво е, щом са толкова несъобразителни, че така те нараняват. Боже, колко хора нямат деца и минават през някакви ужаси и кошмари, за да се сдобият с такива, а някои и с претенции, все едно си ги пазаруваме от супермаркета!
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: август 28, 2008, 16:18:00 »

Това мислене се е насадило от много отдавна. По-престижно било да родиш момче, да бъде наследник на рода и всякакви глупости от сорта. Мен тези неща винаги много са ме нервирали.
Моето мило и той искаше момченце и даже доктора ни беше казал, че ще е такова, но на 3Д-то се оказа, че е момиченце. Аз малко се притесних да не би да се е разочаровал от факта, но напротив. Той много се радва и всяка вечер ми целува корема и казва лека нощ на двете прицески  girl_in_love Много ми е миличък.
Clovis, аз не смятам, че ако се роди момиченце роднините и най-вече татко му ще го обичат по-малко. Не обръщай внимание на думите им  good
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: август 28, 2008, 19:39:03 »

Ако питате мн да се родят живи и здрви бебоците ви пък другото ще се оправи. И ние с милото сме си говорили какво искаме да е, ама при тези обстоятелства че вече толкова време не става, си казвам то да стане пък да е каквото ще-всякакво ще го обичаме. 
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: август 29, 2008, 08:10:33 »

Ами да, днес и аз съм по-спокойна.Вчера си говорихме много на тази тема и таткото ни каза, че наистина за него е без значение, само да се роди жива и здрава и че даже сега я иска дори повече от момче, напук на всички.Стана ми по-спокойно като видях, че той си ни обича.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: август 29, 2008, 09:22:19 »

аз също откачам, когато някой " сервира " подобна реплика за момичетата  diablo първо съм помагала адски много в отглеждането на двете ми сестри, а и страшно много искам момиче  heart и когато някой от роднините започне с  " аз бих предпочел/а да е момче ", аз понеже нямам цедка на устата  blush, обикновено му отговарям да си роди момче, щом иска, а мен да не ме закача  beating beating beating Ако нашето бебче бъде момиченце, аз ще съм най-щастливият човек на земята  yahoo
Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: ноември 11, 2008, 02:26:08 »

Аз пък много се ядосах на сватбата ни, защото всички дори и певицацата ми пожелаха момчета дори близнаци  Oh my ... . Даже ме има на камерата как се обръщам и казвам , че всички ми пожелават момче , но аз ще имам момиче (все още даже не съм бремена blum). т.е. аз искам момиче не за друго ами защото свекърва ми преди много време още даже не ставаше дума и за сватба ми показваше някакви дрешки за малкия Иванчо . Направо полудях  crazy Момче , че и Иван ще се казва как го е решила не ми е ясно!
Както и да е жената е добричка  Wink
 По принцип искам момиче и после момче или както дойде но и от двата пола  baby_girl baby_boy
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #206 -: ноември 11, 2008, 07:35:04 »

Ее браво на вас момичета че съживявате тази темичка...беше позамряла tease
Беше ми много интересно аз какво съм отговорила преди месеци  и добре че ги има тези теми че да се подсещам на какъв акъл съм била sarcastic

Аз май тук не съм се разписвала sad...та ..аз много ама многооо исках момиченце....но сега когато вече 2 пъти ни казаха момче /от консултацията, на 3Д сме след месец/ ..май вече толков амного свикнах смисълта че ако ми кажат - момиченце...може и да се разочаровам леко tease....малко силно го казах diablo А и като гледам татито как се вълнува че ще има син /пусти мъжки мерак който не разбирам crazy/, и не искам да го "разочаровам"..Макар че той казва че каквото дойде такова...а и нали все пак той го е направил pleasantry funnytooth

В заключение мога сега да кажа, че макар и силното ми желание да си имам Кукла , сега не бих си сменила синчето за 1001 Кукли Girl_hide
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: ноември 11, 2008, 09:59:10 »

Повече ми се иска момиченце, но каквото и да е само да е живо и здравичко girl_wink
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: ноември 11, 2008, 11:25:45 »

И аз не повярвах на това, което чета, не съм срещала такива хора, които на всяка цена да искат момче. Ние с милото искаме момче, може би милото като всеки мъж иска мижко, но аз съм била 3 години детегледачка и все на момченца, мисля, че ще сме добри родители на момче, но виж ако имам второ, то искам да е момиченце!! Така или иначе скоро ще се разбере! Да е живо и здраво! Успех на всички!
Активен
lagrina
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #209 -: ноември 16, 2008, 14:00:19 »

И двамата искахме момиченце и ни се роди момиче. Ако има второ ще искам да е момче.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines