Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:41:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 160857 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: януари 15, 2011, 10:02:10 »

Днес си купих от Кауфланд комплект тава за печене на сладки с формички за сладки и трябваше да се направи нещо в тавата. Направих вкусни и ароматни американски бисквити с фъстъчено масло и парченца шоколад!  good

Светли дай рецептата smile
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #451 -: януари 15, 2011, 10:52:28 »

Пламче, можеш ли да напишеш как правиш парфето? Аз много го обичам и отдавна искам да пробвам да го приготвя.

Също така, преди време уж си записах твоята рецепта за топките, но сега не мога да я открия, можеш ли и нея да напишеш пак?

Много хубави идеи за торта си дала. Аз от няколко седмици съм се навила да правя торта, но проблемът при моите е, че никога не ми харесва доколко е сиропиран блата, не знаех, че му се слага и малко алкохол и го правех с кола или компот, но тогава или ми е леко сух, или ми се разпада от течността.
Също така, каква сметана използвате - течна, която се разбива на крем или на шприц?

Хайде, с тоя един милион въпроси, дано ми и отговорите сега.  Girl_hide
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: януари 15, 2011, 11:11:35 »

Сладкарска сметана Дениии,която се разбива на крем  good Такава ползвам аз!
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: януари 15, 2011, 12:26:51 »

Сега ще ти обясня всичко нямаш проблем. smile
Първо започвам с парфето.Желатина се накисва в сиропа на компота и се топи на водна баня , плодовете се режат на парченца и се редят по формата като е готов желатина се заливат плодовете и се остава в хладилник да се стегне желето.Разбива се сметаната , добавя се от сиропа с желатин и малко плодове от компота (или на парченца или пасирани).Като е готово желето се залива със разбитата сметана, която не трябва да е много гъста и се оставя да се стегне в гладилник.Преди да се извади от формата се накисва малко в топла вода за да се отлепи по лесно , после поръсвам с кокос.

Ето и на топките. :)Смилаш бисквитите , вариш предварително сироп(ако е карамелизирана захарта става по вкусно) който е изстинал и заливаш бисквитите , добавяш маргарин (масло), какаото, разтопеният шоколад.Омесва се добре , оформят се топчета в които можеш да сложиш пълнеж или само така да са пак стават вкусни.После ако ги потапяш в шоколад , го разтваряш на водна баня с малко олио ,а ако е само с кокос не е нужен шоколад.

Много рядко като сиропирвам слагам алкохол , а що се отнася до сухотатата или прекаленото сиропирване стоят нещата така.Винаги долният блат се сиропирва по малко ,защото той е основата и трябва да е стабилен, същото така не се сиропирва с топъл сироп или блата да е топъл ,хубаво е да е престоял поне няколко часа , аз си ги правя даже от предния ден.Освен това кола никога не съм ползвала ,единствено компот и обикновен сироп ,който понякога ароматизирвам или карамелизирвам.Сметаната е течната, която е в кутиите и се разбива със малко захар,за да стане по пухкава , никога не ползвам флаконите, защото си е друго когато е току що разбита и когато е престояла.Добавям кремове или гъст карамелен сироп ,за да овкуся и става страхотно.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: януари 15, 2011, 13:04:30 »

Момичета,извинете ме за глупавия въпрос,но искам да ви попитам как става номера с ориза на фурна да не става сух отгоре? blush
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: януари 15, 2011, 22:08:25 »

Роси аз го правя с повече вода и бъркане smile по време на печенето като видя че се е поизпарила водичката добавям и разбърквам (долу горе отива към 5-6 към 1, но почвам с 4 към 1, за да не стане много водно и понеже ориза става за 15-20 мин след 10тата го проверявам на 5 минутки blush може и по-лесен и професионален начин да има  pardon
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: януари 15, 2011, 23:23:22 »

Американски бисквити с фъстъчено масло и шоколадови парченца

1/2 ч.ч. меко масло
1 ч.ч. фъстъчено масло
1/2 ч.ч. бяла кристална захар
1/2 ч.ч. кафява захар
1 1/2 ч.ч. брашно
1/2 ч.л. ванилия
1 яйце
3/4 ч.л. сода
1/2 ч.л. бакпулвер
1/4 ч.л. сол
1/2 ч.ч. фъстъци или 1/2 ч.ч. натрошен шоколад
Разбива се първо маслото, фъстъченото масло, ванилия и захар, докато стане пухкаво. Смесват се сухите съставки и се добавят към сместа.
Правят се топчета с размер около 2-3 см в диаметър, които се сплескват с вилица, така че да станат чертички като решетка.
Пекат се върху суха хартия за печене на разстояние около 5 см едно от друго - около 10 минути на 180 градуса.

фъстъците и шоколада като добавка са по избор

Аз сложих натрошен натурален шоколад, не добавих фъстъци и ги направих по-големи понеже не ми се занимаваше, но и така са много вкусни.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: януари 16, 2011, 18:30:19 »

Момичета,извинете ме за глупавия въпрос,но искам да ви попитам как става номера с ориза на фурна да не става сух отгоре? blush

Аз предварително го готвя ориза - задушавам желаните зеленчуци с подправки и малко мазнина, предварително измит и подсушен ориза го сипвам при тях и леко запържвам до златисто. Добавям вода. Когато е полуготов, го изсипвам при месото в тавата. Трябва му много малко, колкото да се сгъсти/да поема всичката вода. Така няма време да загори отгоре и да стане твърд. Много бързо става, макар по обяснение да изглежда пипкаво. good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: януари 16, 2011, 19:06:36 »

Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines