Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 05:42:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 164050 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: декември 21, 2010, 16:37:39 »

Красунке тези които си пуснала като снимки ти ли ги прави.Интересувам се какви бои използваш като малка и върху какви сладки ги правиш.Тези дни ме е завладяла коледната вълна.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: декември 21, 2010, 16:47:32 »

Имам въпрос към производителите на коледни сладки! Понеже нямам време да търся подправки, а имам само джинджифил и канела, мислите ли, че само с тях ще стане?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: декември 21, 2010, 16:57:57 »

Имам въпрос към производителите на коледни сладки! Понеже нямам време да търся подправки, а имам само джинджифил и канела, мислите ли, че само с тях ще стане?
Мисля,че не е проблем.Ще са по скоро канелено -медени сладки и пак ще е вкусно!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: декември 21, 2010, 17:43:45 »

svetli, аз моите и без тези подправки ги направих. За сметка на това сложих портокалови кори. Въпрос на вкус е. Можеш да сложиш каквито есенции ти харесват.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: декември 21, 2010, 18:34:57 »

Красунке тези които си пуснала като снимки ти ли ги прави.Интересувам се какви бои използваш като малка и върху какви сладки ги правиш.Тези дни ме е завладяла коледната вълна.

  А не, не са мое дело, кумата ги е майсторила- мен не ме бива да работя със захарно тесто и нямам идея даже, Мога да я питам или ако имаш facebook може да се свържеш с нея  от линка дето пуснах под снимката. Свиркай при нужда от помощ  Wink

Имам въпрос към производителите на коледни сладки! Понеже нямам време да търся подправки, а имам само джинджифил и канела, мислите ли, че само с тях ще стане?
Става става, моите са само с канела и малко какао да са по кафеви за по добър контраст и пак са вкусни  good
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: декември 21, 2010, 23:30:36 »

Благодаря за отговорите! Сега остава да си намеря формички - утре планирам да потърся по магазините, че до сега честно казано такива сладки не съм правила - само стандартни кръгли меденки и разни кифлички и други такива глупости, но нищо изрязано с формички  pardon Та в близките дни и у нас ще има мазало - сигурна съм, че ще стане такова като се има в предвид присъстващите  tease

gucci аз малко замаяна падам, ама много отдавна търся хартиени кошнички за мъфини и не мога да намеря. Къде в Кауфланд ги подреждат? Иначе и без кошнички ги правим и изяждаме, ама така повече ми харесват.
« Последна редакция: декември 21, 2010, 23:38:07 от svetli » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: декември 22, 2010, 08:25:18 »

svetli в Кауфланд между редиците има едни импровизирани разпродажби за 1-2 лв.Таме е едното място където си намерих-50 бр на Факелман за 0,99.Има ги и при кухненските прибори-Там са повече бройки и са около 5 лв.Мисля че бяха 100 бр.Тези също са на Факелман.Дано съм ти била полезна.
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: декември 22, 2010, 10:45:33 »

Ето ви една рецепта за Козунак,правила съм го и е сполучлив и вкусен Wink
Козунак
1кг.брашно
30-40гр.мая
5-6 яйца
200гр.масло или олио,или 150гр.прясна мас
1/4  прясно мляко
250-300гр.захар
Кората на половин лимон или 2 пак.ванилия
Малко сол
1л.ром или коняк
1.Маята +3/4 от млякото(около 170мл)се разбиват и се добавя брашно да стане като гъста боза и се добавя 1ч.л.захар и 1/2  сол и се оставя да втаса(на топло и малко повече от половин час)
2.Яйцата се разбиват със захарта на водна баня,но се внимава  да не се пресечат и се добавя останалото млако
Брашното се пресява и се прави кладенец,вътре се изсипва маята,разбитите яйца,останалото мляко ,рома,лимона .Когато всичко се обърка добре и се получило хубава смес,започва се малко по малко да се добавя мазниата докъто тестото не поеме цялата.
Оставя се да втаса(да увеличи обема си два пъти)на топло.След това се дели на 6 топчета за да се изпекат два козунака.Като се разделят във всяко парченце по желание се добавят стафиди шоколад,разточва се добре и после увива за да станат хубави,като се завива по диагонал в ръчичката се слага мазнина-масло(все едно увиваш два конеца) и така се прави всяко едно парченце,като се готови и шесте се сплитата двата козунака,намаслява се тавичката,слага се вътре,маже се с жълтъ и се поръсва със захар и се оставя да втаса полочин час,като се слага да се пече- фурната не е загрята и първо се пече отдоло за 10мин.за да може да стане пухкав и отгоре се покрива с хартия за печене,като минат 10мин се включва да пече отгоре и така за около 30-40мин трябва да е готов!!!!Като е готов се покрива с кърпа!!!Пече се на 180о
« Последна редакция: декември 22, 2010, 10:51:30 от *mila* » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: декември 22, 2010, 10:55:23 »

Гери дай рецептата за тези кексчета.Довечера отивам в Кауфланд!:)
Гери кексчетата са страхотни.Снощи ги правих и аз като теб до към 21 часа и донесох тази сутрин на милото на работа.Портокала им придава очарователен зимен вкус!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: декември 22, 2010, 16:50:28 »

Dнес ми е ден за cook ,направих гювеч с месо и картофи и крем супичка от коприва-понеже само аз ще я хапвам си направих една купичка. А довечера мисля да направя баклавата по рецепта на Ел,за да е готова за Бъдни вечер. danceg
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: декември 27, 2010, 14:58:04 »

Ето и рецептата за марципанени коледни сладки smile

Продукти за тестото:

200 гр. марципан
100 гр. пудра захар
150 гр. ситно смлени бадеми
3 ч. лъж. царевично нишесте
1 белтък
сокът и настъргана кора от 1 лайм
1 суп. лъж. ром
100 гр. брашно

аз заместих настърганите бадеми с брашно и захар.
Марципана се разрохква с вилица и се смесва с пудрата захар, бадемите и царевичното нишесте. Към тях се добавя сокът и настърганата кора от лайм, ромът и белтъка. Омесва се лепкаво тесто. По малко се добавя брашното и тестото се оформя на топка.Слага се върху набрашнена повърхност и се разточва на кора с дебелина 7-8 мм.От кората се изрязват форми на снежинки (или други по твое желание). Подреждат се в тава върху хартия за печене, на разстояние една от друга.Пекат се в предварително нагрята на 170°C фурна за 10-12 минути, в зависимост от размера на сладките.

Глазурата е така известния на всички айсинг smile

Марципана си го купих от метро редом до сладкарските бои е smile
ето го и него

Самата рецепта е взета от тук http://www.kulinarno-joana.com/2008/12/christmas-snowflake/
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: декември 27, 2010, 16:41:21 »

маги, много интересни изглеждат сладките, а и вкуса им сигурно е такъв:)
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: януари 03, 2011, 08:59:23 »

момичета, имам един въпрос, към тези от вас, които са правили шоколадовия сладкиш с майонеза, направих го под формата на мъфини и стана страхотен. Имах проблем с глазурата обаче, нещо не ми се получи, стана на бучки.
 Моля, опишете ми по-подробно как стопявате шоколада и кога добавяте маслото.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: януари 03, 2011, 19:47:00 »

Аз я правя по следния начин
1 шоколад
1-2 лъжици маргарин

Начупвам шоколада и заедно с маргарина слагам за 30 сек в микровелето и после бъркам продължително докато се разтопи шоколада.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #389 -: януари 03, 2011, 19:51:32 »

Ако има капки вода или съда е влажен се пресича. И аз я правя като gucci, но с масло. Не пускам наведнъж, а няколко пъти по около 10-15 секунди, като разбърквам да не изгори.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines