Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 11:28:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 165245 пъти)
 
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: ноември 12, 2010, 14:20:27 »

Ей много интересни международни рецепти сте спретнали тук  smile
Аз снощи готвих лазаня и ни остана иначе с удоволствие щях да спретна едни такота Eeager (Ама колко нездравословни нещица готвих напоследък blush)
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: ноември 12, 2010, 14:23:34 »

Ина, не знаех за това. Но ще ти кажа един слу4ай, когато заминах да живея там бях един ден до магазина и не съм погледнала надписа и съм взела силантро вместо магданоз, защото те са еднакви, трябва да ги потъркаш, за да разбереш по мириса. Аз се прибрах и сготвих пилешка супа, измих го и по4нах да го режа, усетих неприятна миризма на така пресния "магданоз" smile , но го сложих в супата, после не я ядох естествено. В последствие разбрах, 4е съм взела не магданоз, а силантро.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: ноември 12, 2010, 15:11:54 »

Капризчче, ето нещо подобно как се прави плънката за мексиканско такос:
Половин кг телешка кайма( така е по мексиканска рецепта ,но може да го направите със свинска )
Те4ен бульон около 200гр.
накълцан лук на ситно
подправка за такос (може да я има и тук по магазините, тя е 4ервена и люта)
1 консерва 4ервен боб (така полезният)
Пакет тортила 4ерупки (те са под формата на пала4инки има и твърди като 4ипс и меки като хлеб4е)
1 домат на малки куб4ета
Половин връзка нарязана на ситно зелен лук
4-5 листа маруля
Лукът, каймата, бульонът се запържват като за мусака, като постоянно се бърка, за да няма големи пар4ета.
В тортилите се слага готовата кайма, смесена с боба, който не се е готвил , просто се смесват, куб4етата домати, маруля и зеленият лук. Може да се поръси с кашкавал и сос тартат отгоре. Много са хрупкави и вкусни.



Това звучи много вкусно. Имам само 2 въпроса:

1.Какво имаш предвид под течен бульон?
2. Тези хлебче продават ли се готови в Бг или трябва да се направят?

Gucci,  за салатата и аз си мисля, че ще стане с лютеница. Не виждам причина да не стане. Дано ви хареса smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #198 -: ноември 12, 2010, 15:14:44 »

Ина, не знаех за това. Но ще ти кажа един слу4ай, когато заминах да живея там бях един ден до магазина и не съм погледнала надписа и съм взела силантро вместо магданоз, защото те са еднакви, трябва да ги потъркаш, за да разбереш по мириса. Аз се прибрах и сготвих пилешка супа, измих го и по4нах да го режа, усетих неприятна миризма на така пресния "магданоз" smile , но го сложих в супата, после не я ядох естествено. В последствие разбрах, 4е съм взела не магданоз, а силантро.

Да, наистина много си приличат по листата  pardon Даже според Уикипедия (англ верс.) му викали "Китайски магданоз"  crazy
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: ноември 12, 2010, 15:35:53 »

Това звучи много вкусно. Имам само 2 въпроса:

1.Какво имаш предвид под течен бульон?
2. Тези хлебче продават ли се готови в Бг или трябва да се направят?
Имам предвид, 4е трябва куб4ето бульон да го разтвориш в топла вода, така като сме си правили 4аша бульон за пиене или сме си поръ4вали в някое заведение през зимата вместо 4ай. Така готвят с готови бульони вси4ки китайци, индийци, американци. Не слагат куб4ето в каймата направо например. Там имат готови пилешки, зелен4укови, телешки бульони, които са в картонени кутии като натурален сок. Може и тук да ги има.
За такоса може и да го направиш, но не смисля, 4е си заслужава цялата дандания за това, както и с баниците, никога не то4а, понеже има готови кори, защо да си напрягам живот,е да може да са по-вкусни, но няма да то4а:)
Ина4е се продават в кутии по 6 и пове4е, на вкус и текстура са като цареви4ен ципс. Водят се tacos shells. Тук май им казват просто тортили, не знам може би в Метро има. Това са цареви4ни плоски питки.



Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: ноември 12, 2010, 16:13:18 »

Ина, само знам, 4е няма да ям китайски магданоз или кориандър smile ....виж китайско зеле по мога да ям и като заговорихме за силантро , ето още един дип за зелен4уци и 4ипсове. С риск да ви досадя днес ама много съм доволна от салсата си и доставих удовлетворение на стомаха си, ето поредния дип напре4ен гуакамоле {guacamole},
2 узрели авокада (едно време не понасях гуакамоле и авокадо, но сега ги ям) Авокадото е много полезно, особено за мъжката потентност.
средно голяма глава лук (зависи колко оби4ате, може и половин) за предпо4итане 4ервен
Може да се добави половин люта 4ушка, нарязана на ситно
около шепа силантро (кориандър) smile, аз си слагам магданоз (Щъ МЪ извиняват мексиканците)
1 с.л. лайм или сок от лимон
щипка сол
щипка
4ерен пипер
половин средно голям домат, който е мек, нарязан като за салса на малки куб4ета
Вси4ко това се размесва и се хапва с 4ипс smile
Лайма или лимоновия сок предпазва от това да не потъмнее авокадото, другото важно е ако не се изяде , трябва да се покрие с готварско безцветно фолио, да не прониква въздух, който предизвиква това потъмняване.

За хората, които не са яли авокадо мога да кажа, 4е може и да не го харесат, няма вкус на нищо smile но като се подправи и така за дип става, мислех си, 4е никога няма да го ям, но сега ми е любимо. Озрялото авокадо трябва да е меко и с по-тъмно зелени цвят.


Може и на салата:)

Поне с тези рецепти може да поканите приятели да гледате филм и да си ядете 4ипса с разли4ни дипове. Уикенда ве4ер е идеално за това, ако няма къде да се ходи.
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #201 -: ноември 12, 2010, 18:09:20 »

Аз скоро открих авокадото и чесно да си кажа приготвям сущия дип като tweety bird , ние го ядем като салата ...мнооого върви с ракийка:) За салатката мога само да кажа , че влагам и чесънче и домата е без семките , че много разводнява. И аз не съм по кориандъра , мирише ми ужасно , в БГ бях агроном и като цъфне проклетника все гледах да изкръшкам и да пратя някои друг за проби по полетата ама това между нас да си остане Wink
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: ноември 13, 2010, 13:10:58 »

Ауууууу.....какво красотии.....как да не хапва човек blum
Момичета трябват ми някакви идеи за сладки за Коледа....нека не са много трудоемки, че знаете всички  колко неща трябва да се правят, пък аз съм си самичка и освен съпруга ми няма кой да помага...
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: ноември 13, 2010, 13:26:51 »

Момичета, и аз ще чакам с интерес постните госби, не че ще постя, не за друго, но ежедневието ми е такова ще не искам да си вкравам допълнителен стрес с това, какво трябва и какво не да ям.
Нo за сметка на това пък съм привърженик на по-леките храни, които стават все по-трудни за приготвяне с настъпването на зимния сезон.
Гучи съвсем скоро ще опитам рецептата с праза и ориза, изглежда доста вкусно. Даже имам един воденички, които си стоят в консерва и си мислех и тях да прибавя към госбата. Ще пиша щом стане, като се има в предвид, че нямам ни гювеч, ни йенска тенджера, но ще се опитам да скалъпя нещо.
А за гуакамолето (и за авокадото) съм с две ръце "за".

А сега един супер бърз и лесен сладкиш, за такива като мен, които обичат да похапват домашни нещица и да готвят, но на които рядко им достига много време за това.
Та след като се събудих супер гладна тази сутрин, извиках неволята и тя ми донесе тази шоколадова рецепта :  сладкиш, който се пече само за 6 мин на... микровълнова печка. Идеален за импровизирани гости Wink



Шоколадов сладкиш в микровълнова печка  Wink


180 г шоколад (70 %, аз имах такъв на 62%, и с него стана)
80 г масло
125 г захар
50 г брашно (аз си използвам такова без глутен, но с нормално пшенично брашно може би става още по-вкусно)
3 супени лъжички вода
3 яйца

Слагаме в купа (която може да се ползва в микровънова) маслото, шоколада нарязан на дребно и 3-те лъжици вода. Слага се в микровълновата за 1 мин на 900 вата.
Прибавяме след това едно по едно яйцата и бием с миксер. Прибавяме и захарта и брашното.
Изсипваме сместта в предварително намазана с масло тавичка, която може да се използва в микровълнова (аз използвам йенска) и се пече 5 мин и 30 сек.  на 900 вата (мисля, че е максималната мощност на повечето микровълнови).   

И това е цялата философия. Най-трудно е да устоите на изкушението докато изстине, но и това не е задължително (наистина бях много гладна тази сутрин  blush)

Според мен сладкишът чудесно би се съчетал с домашен сладолед от кисело мляко, но още не ми е стигнало времето за покупката на сладоледобъркачка, затова си го ядох само с кисело мляко  pardon
За повече изисканост, може да се похапва по френски маниер, с английски крем (crème anglaise) :  http://en.wikipedia.org/wiki/Cr%C3%A8me_anglaise
Ето видео за това как се прави този ми ти крем (трябва да се внимава доста докато е на огън, иначе другото е супер лесно) : http://www.epicurious.com/video/technique-videos/technique-videos-sauces-and-stocks/1915458784/sauces-and-stocks-how-to-make-crme-anglaise/1915433363

Да ви е сладко! smile

Рецептата е от този сайт : http://onmange.canalblog.com/archives/muffins__cakes__gateau___/index.html


* torta shoko.JPG (66.26 KB, 448x299 - видяно 283 пъти.)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: ноември 13, 2010, 19:06:37 »

Момичета бързам да ви се похваля с днешншти си тарталетки и соленки.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: ноември 13, 2010, 19:33:28 »

Гучи, уникална си скъпа...нямаш стигане..браво  good
Айде моля те - на теб разчитам за рецепта за коледни сладки...
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: ноември 14, 2010, 03:34:53 »

Гучи,
И аз мога да те похваля за рецептата на ориз с праз, защото стана супер вкусна (особено като се прибави кисело мляко). Правих го без гювеч, но трябваше да вдигна градусите на 240 ° за да се опече добре. Не знам ти на колко го печеш. 
Агент Т, за съжаление не мога да помогна със сладките. Знам че джинджифиловите стават особено вкусни, но конкретна рецепта досега не съм изпробвала.


* oriz&praz.JPG (71.42 KB, 448x299 - видяно 261 пъти.)
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: ноември 14, 2010, 08:58:22 »

еййй днес ще правя най-накрая този праз с ориз,но в тефлонова дълбока тава,да покривам ли с фолио да постигна ефекта на гювеча,тоест капака ? Girl_hide
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: ноември 14, 2010, 10:28:13 »

Данитка, според мен Гучи би ти била по от полза (мен ме бива повече в сладкарските изпълнение където се следва рецептата буква по буква  smile ), но ето как аз правих.
Пекох в керамична тава и покрих с алуминиево фолио. Пекох на 200° един час, само на грил, но май трябваше още отначало да вдигна малко градусите, защото после щом открих видях, че е все още доста воднисто и го сложих на 240° (грил + вентилатор) и пекох поне още 25 минути. Но предполагам зависи от това колко гъсто искаш да ти е ястието. Аз слагах и пуешки воденички, не знам дали това променя нещо в консистенцията.  pardon
« Последна редакция: ноември 14, 2010, 12:24:02 от minalina » Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: ноември 14, 2010, 10:48:36 »

Аз ветилатор нямам,та само на градуси ще си е smile мерсиии
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines