Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 05:58:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 161998 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: октомври 14, 2010, 15:40:47 »

Аз пък правя застройката само с яйце, подправките слагам в нея + лимонтозу pardon И си разбивам яйцето още като започвам да готвя, за да придобие стайна температура. Ако е много студено пакс е пресича, каквото и да го правиш. huhhuh.gif

Ина, как ми се дояде пилешка супа и на мен сега, като видях твоята.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #16 -: октомври 14, 2010, 18:31:42 »

Точно заради момента с пресичането, не слагам яйце в супата-страх ме е а и не обичам да са сурови.
Застройвам със сметана-вкусно,леко,плътно.
А за целината-използвам глави,нарязани на дребно като морковчетата-уникално ароматна подправка.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 14, 2010, 20:19:09 »

запис и от мен в новата тема smile
Ина супата изглежда апетитно!
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: октомври 15, 2010, 06:23:38 »

Ето и какво сготвих и хапнах днес smile
една спаначена салатка:

и нещо измислено набързо smile

Хубав ден на всички от мен!
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 15, 2010, 07:03:00 »

Питанка към маците дето правиха печените ябълки ....е направих ги всичко точно,ама половината от ябълката ми остана сурова  angry angry и изобщо неможе да се отдели с лъжичка ,та колко време ги пекохте вие? stupid
« Последна редакция: октомври 15, 2010, 08:49:48 от Данитка » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 15, 2010, 07:41:55 »

Е, Данитка, вчера изтрих снимката на печена ябълка от галерията си. huhhuh.gif
Не знам как ги правиш, че и с лъжичка да се ядат? pardon Аз ги режа на две, махам частта със семките и ги слагам с кората нагоре. За по-лесно ги пъхам в партигрила вместо във фурната. Коричката се изпича, те омекват. Видимо са готови. Не бива да са разкашкани. Когато са готови, кората им много лесно се отделя от тях.

Друго, за което се сещам, е да извадиш една да пробваш, за да си сигурна, че са готови. Аз лично ги вадя кората като се изпече и се набръчка.

Miravarna, как направи това второто?
« Последна редакция: октомври 15, 2010, 07:43:44 от lionelsa » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 15, 2010, 08:00:48 »

Ина страхотна супа-направо ми се дояде.Аз пък не харесвам целина и не слагам в супите.За крем супа с карфиол не съм правила.Него го правя само паниран.Аз тези дни не съм готвила.Правих само едни кремчета -ром и шоколад.Търся изпитана рецепта за доматена крем супа.Другото което се интересувам е как приготвяте елда.Купих си и я сварих ама нещо не ми хареса как стана и сега търся нещо друго интересно с нея.Казват че е много полезна.
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 15, 2010, 08:17:37 »

Gucci, и аз наскоро си търсех рецепта за доматена супа. Попаднах на тази:
http://piknik13.wordpress.com/2010/09/23/%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%83/
Не е изпробвана още, но изглежда много лесна и вкусна.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 15, 2010, 08:32:23 »

Гери аз елдата я правя по много начини,като просто заменям ориза в ястието с нея или ги правя 1 към 1 ,по същи начин процедираам и с булгура.Ако искаш по конкретни рецепти кажи и ще пусна,но имай в предвид,че елдата,като цяло има малко по особен вкус и трудно се приема от всеки  Yes Наистина е ужасно полезна,нали си имам веге у нас и трябва да му набавям желязо,а тя е една от най-богатите култури.

Мираварна аз искам рецептата за салатката  smile
« Последна редакция: октомври 15, 2010, 08:34:27 от Данитка » Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #24 -: октомври 15, 2010, 08:44:19 »

Гучи, ето и рецептата за елда, която аз правя. Знам я от украинската ми съквартирантка и гарантирам, че е вкусна, защото там елдата си е традиционно ядене.

Сваряваш си предварително месо. В тенджерка запържваш нарязан на ситно лук, след това - настърган морков, после месото, добавяш подправки, сол, вегета или друга добавка със зеленчуци, добавяш елдата вътре, задушаваш съвсем за кратко, доливаш вода и оставяш да се вари до пълно омекване.

По принцип най-хубаво става с месо от буркан, защото се е желирало и хубаво задушава елдата. Но и само със варено месо не е лошо. Ако искаш, пробвай и постна, но не е така вкусна. А варена, хептен на нищо не прилича, но ако е за диета, друг въпрос.

П.П. Сега като погледнах, на Данитка рецептата е същата. Сори ако се повтаряме.  pardon
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 15, 2010, 09:00:49 »

Мацки, супата стана хубава вчера - сложих 1 глава целина, 3 по-големи розички карфиол - толкова имах и 3 картофа. За който обича аромата на целина - ще му хареса, определено надделява над този на карфиол, което на мен ми е важно, понеже зеле не обичам, а той на това ми мирише  pardon

Данитка, аз пекох ябълките към 35-40мин на фурната, пусната да пече отгоре + вентилатор. Добре се изпекоха  good
Сещам се като вариант просто да ги издълбаеш повече и да имат повече плънка, за да омекне саматя ябълка по-добре.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #26 -: октомври 15, 2010, 09:48:33 »

Момичета, незнам дали тук да си задам въпроса, ама всички сте майсторки затова ще питам:
При кой десерт, захарта се поставя накрая и защо?
Въпроса ми е за изпита утре........ приемам идЕи всякакви
« Последна редакция: октомври 15, 2010, 11:25:58 от Мименце » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 15, 2010, 11:58:51 »

Мименце сещам се за баклава.Захарта е накрая в сиропа по принцип.

Деничка много благодаря за рецептата.Аз имам месо от буркан и ще пробвам.Сварена я правих хич не ми хареса.По принцип не е точно за диета.Просто е подходяща за моя тип хранене в момента.
Дани пусни повечко рецепти .Дани всичко останало е по същия начин в ястията и сменяш само ориза ли.Аз точно това трябва да правя да замествам ориз и картофи в храненето с елда.Ако искаш и на лични може.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 15, 2010, 12:47:21 »

Мименце, аз се сещам за крем брюле, слага се захарта накрая и се запича с горелка и се яде докато е гореща още.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 15, 2010, 12:49:22 »

Руми, в крем карамела нали се карамелизира захар на дъното и отгоре се излива млякото с яйцата.
Или има друг вариант за крем карамел?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines