Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:21:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За и против секциото.  (Прочетена 191395 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 20, 2008, 10:41:20 »

мария и аз имам същия проблем като твоя с очите и имам документ за раждане секцио но все се притеснявам като дойде време до раждането дали няма да ми поискат пари за да е секцио
по принцип и аз съм за естественото раждане но щом се налага няма как
Как ще ти искат пари, след като си с направление!  beating
Вие не сте ли насрочили дата вече и кога с еправи това ако си запозната, защото доколкото знам се определя дата с около 10 дена преди термина, но не съм сигурна дали е точно така!  pardon
Другото, което ме интересува е дали е задължително да си избереш екип, който ще извърши секциото или си има дежурни и може при когото се паднеш?  Girl_hide
Аз имам време, но трябва да се поровя за информация за болниците как стоят нещата, но това е за друга тема!   girl_wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 20, 2008, 12:38:29 »

миме за избор на лекар и екип за сексцио се плаща!!така че може и на който екип попаднеш!!щом като ще е планирано няма да са изненадани!ще се срещнеш и с анестезиолога преди това!но всичко зависи от болницата към която ще се насочиш *THUMBS*не зная дали си поменала в темичката коят е тя blush
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 20, 2008, 23:15:52 »

ако секциото е планирано, та дори и с направление, се заплаща, ако трябва да се направи по спешност е безплатно. аз плащах
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 21, 2008, 09:59:41 »

ако секциото е планирано, та дори и с направление, се заплаща, ако трябва да се направи по спешност е безплатно. аз плащах
Е, това не ми е ясно - защо трябва да плащаш при положение, че имаш направление и не е твой избора!  crazy Тая държава за какво е въобще и за какво си плащаме всеки месец здравни осигуровки? Аз досега почти не съм ползвала нещо по здравната каса, освен за зъболекар и мисля, че не е редно да плащаме за раждане - нали държавата уж  pleasantry иска да насърчи раждаемостта!  diablo
Ти в коя болница си раждала и колко ти струваше горе-долу, ако не е тайна?  blush
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #79 -: февруари 21, 2008, 16:01:21 »

КП № 141 РАЖДАНЕ, НЕЗАВИСИМО ОТ СРОКА НА БРЕМЕННОСТТА, ПРЕДЛЕЖАНИЕТО НА ПЛОДА И НАЧИНА НА РОДОРАЗРЕШЕНИЕ
Минимален болничен престой:
нормално раждане –3 дни
раждане чрез цезарово сечение – 5 дни
Момичета,Здравната каса заплаща раждането-нормално или секцио, и не би трябвало да доплащате(освен ако не държите на определен екип)нищо друго освен престоя в болницата който е 2,20лв за денонощие.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: февруари 21, 2008, 18:16:33 »

Знаех си аз, че не се плаща.  Yes Ако избираш екип е ясно, че си плащаш за него pardon
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #81 -: февруари 25, 2008, 01:09:06 »

Мацки, никъде освен в България, високият диоптър не е причина за секцио. Имайте го предвид  good
Иначе като човек, преживял два часа родилни напъни (а това е МНОГО), не мога да си представя как точно се напрягат очните мускули, при положение, че очите са затворени, а напънът е на съвсем друго място.  Wink
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: февруари 25, 2008, 09:05:45 »

никои не казва че високия диоптър е причина за секцио crazy а съвсем други причини които се наричат отлепяне на ретината и при по силен напън  O_Oводи до ослепяване,а и не виждам след като както казваш само в България е причина за секцио nea(в което не съм убедена)да не рискуваме излишно здравето си.
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #83 -: февруари 25, 2008, 09:11:11 »

КП № 141 РАЖДАНЕ, НЕЗАВИСИМО ОТ СРОКА НА БРЕМЕННОСТТА, ПРЕДЛЕЖАНИЕТО НА ПЛОДА И НАЧИНА НА РОДОРАЗРЕШЕНИЕ
Минимален болничен престой:
нормално раждане –3 дни
раждане чрез цезарово сечение – 5 дни
Момичета,Здравната каса заплаща раждането-нормално или секцио, и не би трябвало да доплащате(освен ако не държите на определен екип)нищо друго освен престоя в болницата който е 2,20лв за денонощие.
Проверих и видях че дори престоя в облницата не се заплаща от родилката!!!
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: февруари 25, 2008, 12:53:13 »

Аз също знам , че с направление не се плаща и е 10 дни преди термина, само за престоя не знам при сестра ми в майчин дом искаха пари за престой само ако искаш стая с телевизор и се плащаше 10лв. на ден. Само че аз съм в Тина Киркова и още н е знам там как е.
Активен
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: февруари 25, 2008, 15:39:20 »

Момичета важно е наистина да отстоявате позициите си, но все пак докторите са тези, които решават - защо да се мъчите и ти и бебко, като може да го пропуснете!
Знам, че естественото раждане е най-добро за бебко, но..............както си решите!
Наистина иди и при друг специалист и вземи мнение и вече каквото надделее!  good good good
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: февруари 25, 2008, 16:10:51 »

И аз съм за естественото раждане. Но д-р Диков от Токуда ми каза че е мноооого рано да говорим за това, защото трябва да се види колко ще е порастнал плода, колко се е разширил таза. Затова за тези неща сме щели да говорим около 35-та седмица.  pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: февруари 25, 2008, 16:16:23 »

защо пък моя доки е категоричен че ще ме слага нормално да раждам  *crazy*шашава работа
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: февруари 25, 2008, 16:27:37 »

защо пък моя доки е категоричен че ще ме слага нормално да раждам  crazy шашава работа
колкото глави, толкова различни мнения, колкото доктори - толкова привърженици на секциото  pardon в някои случаи се оказват прави, но в други не съвсем. На 2 мои приятелки, които уж щяха да раждат нормално, чак като тръгнаха да раждат им се установява, че са с тесен таз. Мъчили ги, мъчили и накрая форцепс, не че бебетата им бяха големи, напротив на едната 2.800, но явно са си до физиология някои неща. Сиска трябва да събере различни мнения, но все пак имайки предвид, че тя не изражда и не го прави за лична облага, а сигурно за да помогне... Лично аз се бих доверила на моя лекар, каквото каже той, че е най-добре.....
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: февруари 25, 2008, 17:00:18 »

Сисе и аз мисля, че щом твоята лекарка така мисли, без да изражда (значи няма да тръси тя облага от по-скъпото секцио) значи вероятно така е по-добре!Но ти потърси пак съвет и от друг лекар..
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines