Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 08:52:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За и против секциото.  (Прочетена 182784 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: юли 15, 2007, 12:06:23 »

Сигурно ще се зачудите защо точно аз пускам тази темичка,но този въпрос винаги много ме е вълнувал.И ми е много интересно да чуя мненията ви относно това,какъв начин на раждане избирате?Колко от вас са избрали секцио пред естественият начин и обратното.Очаквам бъдещите мами да споделят
« Последна редакция: юни 24, 2009, 16:32:18 от maria_lakova » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 15, 2007, 12:13:12 »

аз съм далече от този избор,но със сигорност бих избрала нормално когато му дойде времето ;)като мед.лице знам кое е най добре,а и моя прителка роди с секцио преди няколко месеца и видях негативите съвсем от близо!
Активен
smiled
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 16, 2007, 07:49:07 »

AЗ родих чрез планирано секцио преди около3 месеца и не съжалявам за избора си.Заспах и се събудих с живо,здраво и неизмъчено бебе.Болките за мен бяха много силни наистина но само за 2-3 дни( с АУЛИНИ всичко се оправя).Преди 2 седмици моя много близка приятелка роди"нормално"(слагам го в кавички,защото не мога да свържа думата нормално с подобни страдания) и сега още не може да си седне на дупето.Отдолу е като гоблен. От всички мои познати родилите "нормално" без разкъсвания,хемороиди и шевове са 1-2 мацки.Да наистина си боли след операция,но аз лично предпочитах да ме боли,когато бебето е извън мен,защото в противен случай бих се шашкала двойно.Повечето момичета които познавам предпочитат да родят секцио. good blum
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 16, 2007, 08:09:10 »

ей сладур  smiled  Wink чаках те да се включиш и да споделиш blum
Активен
smiled
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 16, 2007, 14:54:56 »

 :girl_in_love:Maслинкичкеееее ти като забременееш друга песен ще запееш....ехе има и рима.
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 16, 2007, 19:55:18 »

Аз лично винаги съм мислелая че нормалното раждане е най-добрият вариянт, но сега си умирам от страх, въпреки че ми е доста далече. А и изчетох толкова много мнения на момичета които вече са станали мами и доста от тях съвпадат с твоето smiled.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 16, 2007, 20:30:25 »

Аз също мисля за нормално раждане, без упойки и т.н. Майка ми също ме е родила така и не е имала проблеми, почти!!! good А и много ме е страх от упойки, игли и т.н.!!! Така, че аз СЪМ ЗА раждане без упойки!!!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 16, 2007, 21:12:55 »

еми то едва ли се нарича случайно "нормално раждане".
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 16, 2007, 21:34:32 »

Аз още не съм бременна, но и мен страшно ме е страх от раждането. Поне лично за себе си смятам да родя с епидурална упойка.
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 20, 2007, 16:23:18 »

аз имам висок диоптър късогледство и предполагам че ще трябва да родя секцио
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #10 -: юли 20, 2007, 16:34:23 »

Аз още не знам - засега е за нормално, но май съм слушала за ужасни/успешни случаи и в двата момента, та както дойде ще го карам. Но с епидурална... няма полза от геройство, пък който може без, браво  Bravo
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 20, 2007, 20:15:15 »

чувала съм, че когато раждаш с епидурална упойка е доста трудно за бебчето, защото не знаеш кога имаш контракция и съответно кога да напъваш. Е, естествено докторите ще помогнат и то със сигурност няма да остане вътре  laugh
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #12 -: юли 20, 2007, 21:34:04 »

Вярно е, болката се притъпява и се губи "усета за напъване", но с подходящ "инструктаж"  Wink, всичко минава чудесно. Аз познавам много момичета раждали с епидурална, общото мнение е, че така могат и 10 деца да родят.
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #13 -: юли 20, 2007, 21:48:22 »

Аз бях избрала нормално раждане без упойка, но в крайна сметка родих със секцио-не по мое желание.

Вообще не бях подготвена психически за операцията, доста неочаквано ми дойде, но в крайна сметка най-важното е, че и двете сме живи и здрави! Тъй че момичета не се заричайте, никога не се знае как ще бъде! За успокоение на бъдещите мами само ще кажа-не се страхувайте предварително момичета, веднъж като влезете в болницата вече няма връщане назад и не е толкова страшно, аз се радвах, че скоро ще гушна бебето и хич не ме беше страх. То за сметка на това раждането беше много трудно, но все пак е само един ден от живота ни, а после сладките мигове с бебо са безброй.

Та по темата-аз съм за естествено с две ръце, бях свидетел на много леки раждания докато бях в болницата, за съжаление при мен ако има втори път пак ще е с операция. Честно казано въстановяването от операцията е ужасно първата седмица, не съм предполагала, че е толкова трудно при положение, че много жени си го избират сами  Oh my ... Като видиш по коридорите на родилното някоя жена да се влачи приведена едва едва и да се подпира за стената да знаете, че е родила секцио. Пък "нормалните" още няколко часа след раждането "припкат".
Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 22, 2007, 14:04:28 »

Малеееееее , ще му мисля като дойде този момент!
Мен също ме е страх много , но какво да се прави !Предполагам , че ще искам да родя чрез секцио!
Като ми дойде времето ще ви пиша какво съм решила и защо!
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines