Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 14:35:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Грижа за ноктите!  (Прочетена 87806 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« -: октомври 01, 2010, 13:40:17 »

Момичета,понеже не намерих такава тема...и си позволих да направя,защото съм убедена,че ще е полезна за всяка една от нас. blush

Пускам ви няколко малки трика за по-здрави нокти,които изнамерих в нета! give_rose
                                         Малки трикове за по-здрави нокти
Здравината на ноктите, както и на косата, е въпрос на гени. Естествено, има няколко начин да имате красив маникюр за някоя от важните вечери в живота си.

Поне един месец преди това дръжте ноктите си къси, за да не се изтощават. Подкъсявайте ги с хубава ножичка или нокторезачка. Евтините такива не режат добре и чупят ноктите, което е изключително вредно за структурата им.

Използвайте неметална пиличка за нокти и пилете само в едната посока.

Един път в седмицата правете масаж на ноктите си с течен витамин А или леко затоплен зехтин.

Не използвайте ярки лакове за нокти, защото те изтощават ноктите и ги правят по-чупливи.

Когато използвате почистващи препарати, слагайте ръкавици, защото активните съставки премахват не само замърсяванията, но и най-горния слой на ноктите ви.

Когато дойде Вечерта, най-добре е да направите маникюра си при козметик. Той ще постави специална основа, която ще заздрави ноктите и няма да се окажете с повреден маникюр в най-важния момент.

Ако не успеете да задържите ноктите си дълги и здрави, ноктопластиката е чудесен вариант, но имайте предвид, че тя ще изтощи ноктите ви. Прибягвайте към нея само за специални случаи.

И в крайна сметка добре оформеният маникюр не е задължително да е много дълъг. С къси и лакирани в естествен цвят нокти ще се отличавате от другите.
                    
Надявам се и вие да споделите с мен как поддържате здрави ноктите си! MANICURE
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 01, 2010, 13:40:40 »

                                         Ноктите – проблеми и решения
Вероятно вече знаете как да се грижите за здравите си нокти. Но те страдат от специфични проблеми – тъмни и бели петна, възпаление, нацепванер стареене. Добре, че съществуват начини за отстраняването им.

Тъмни петна
Ако откриете тъмно петно под нокътната плочка, помислете дали не сте си притиснали пръста. Това може да е причинило кръвоизлив в нокътното ложе. Единственото, което може да направите в случая е да изчакате да изчезне. Понякога там се образуват бенки, които може да са съвсем безобидни. Полирайте или лакирайте ноктите, както обикновено. Ако петното се е появило без видима причина или изменя формата и вида си, най-добрете отидете на лекар.

Бели петна
Ако видите по ноктите си малки бели петна, това може да е знак за липса на минерали. Грешките в маникюра също може да доведат до събиране на въздух, което става видимо като бяло петно. Прикриват се с цветен лак. Колкото по-тъмен е, толкова по-добре скрива петната. В противен случай ви остава само да проявите търпение. Най-често точиците просто израстват.

Възпаление на нокътното ложе
Гъбичките и бактериите може да предизвикат инфекции по ноктите. Най-често огнището на инфекцията е под нокътната плочка и в най-лошия случай може да доведе до загубата й. Ако е още в начален стадий или вече се лекувате при специалист, може да се справите с проблема. В домашни условия помага банята с масло от чаено дърво. Есенцията има свойството да влияе през нокътя върху инфекциозното огнище. Тя се бори с болестните причинители и ускорява възстановителния процес.

Нацепване
Най-често ноктите се цепят, когато се режат с ножица. Затова е по-добре да използвате само пила. Ако ноктите постоянно се цепят и изобщо не издържат на досег с твърд предмет, те са изтощени и се нуждаят от мазнина и влага. Приемайте храни с повече витамини и минерали. Помогнете на ноктите си и външно с кремове и масла.

Стареене
Ноктите също се влияят от напредването на възрастта. Ръбчетата може да станат по-загрубели, а самите нокти – по-крехки или по-твърди. За да предотвратите и двете състояния, използвайте бадемово масло за овлажняване на нокътното ложе. Чудесен тонизиращ ефект има следният разтвор: Подгответе малко топла вода в една купа и добавете две или три скилидки фино смлян чесън. Потапяйте пръстите си за 10-15 минути в продължение на няколко дни.

Най-простата грижа е като след всяко измиване на ръцете намазвате с обичайния си крем не само кожата на ръцете, но и на ноктите. А 3-те бани за нокти, които ви предлагам, решават по няколко проблема едновременно:

Баня за нокти с лимон
1 пресен лимон
Изстискайте лимона и потопете върховете на пръстите в сока. След 10 минути извадете ръцете от банята и масажирайте енергично. Лимонът е полезен при пожълтяване на ноктите и заздравява роговия слой. След банята измийте хубаво ръцете и ги намажете с крем.

Баня за нокти с билки
200 мл билкова отвара
Пригответе билкова отвара от 1 с.л. мащерка, 1 с.л. розмарин или 1 с.л. мента. Потопете върховете на пръстите в отварата. Тя заздравява ноктите и е полезна със свежия си аромат. Може да приготвите и суха смес от трите билки и да залеете с гореща вода.

Баня за нокти с лук
1 глава кромид лук
Изстискайте голяма глава лук и потопете ноктите за 15 минути в сока. Така ще имате здрави нокти и ще ускорите растежа им. Банята действа благотворно, но трябва да знаете, че миризмата на лук е много упорита и се запазва дълго. Затова внимавайте кога я правите.
                                
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 01, 2010, 13:41:39 »

                                             Красив маникюр в домашни условия

1. Всяка вечер втривайте крем за подхранване на кожички в основата на нокътя, за да стимулирате растежа, овлажните и подхраните кожичките .

2. Натопете ноктите за няколко минути в топла сапунена вода, за да омекнат кожичките.

3. Нанесете върху кожичките гел за премахване на кожички. Оставете да престои от 3 до 5 минути . Леко избутайте назад и отстранете мъртвата тъкан, като използвате шпакличка.

4. Нежната пиличка е най подходяща за ноктите. Полира ги и стимулира кръвообращението, което от своя страна спомага за по-добър растеж на ноктите. Изпилете ноктите, като им придадете желаната от вас форма. Пиленето трябва да започва от края и да завършва в средата на нокътя.

5. За да получите чудесен, поддържан вид на ноктите, осветлете ги отдолу с бял молив за нокти. Преди това намокрете връхчето на молива за по-лесно нанасяне. Молива може да си го носите в чантичката за бърз ретуш.

6. Един слой заздравител за нокти ги подготвя за полагане на лак и предотвратява нежеланото пожълтяване при лакиране със силни цветове. Удължава трайността на лака. Осигурява гладка повърхност.

7. Лакирайте ноктите си със супергладък лак . Може да изберете цвят от богатата палитра модни цветове или от лаковете за френски маникюр. Най-накрая може да си направите някаква декорация по ваш избор и предпочитания.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 22, 2010, 09:59:16 »

Роси и аз не намерих подобна тема, но исках да попитам дали сами си правите ноктите, арт нейл, и всичко останало.
Аз много обичам да се лакирам и рисувам по ноктите, но не го бях правила от 4г някъде, просто нямах време за това, ако исках нещо ходех на маникюр. Вчера бях до един козметичен и си накупих няколко лака, но не намерих някои цветове както и определени цветове лакове с тънка четка, така че пак ще се излиза.
Има една техника за лакиране, която ства прекрасна, но на мен не ми се получава много. Казват, че водата трябва да е хладка, а лака рядък. Не става много хубаво.Ако някои я е правил да сподели. Ето клипче
http://www.youtube.com/watch?v=OO3NO29L50U
Иначе сега съм така, но сега ще го сменям с нещо друго, само да се спра на нещо. (снимка в галерия)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 22, 2010, 10:49:54 »

Виждала съм маникюр с тази теника, но става голямо мазало. За това не съм пробвала. Освен това топлината на водата е мнгоо решаващ фактор.

Аз веднъж седмично си правя маникюра. Имам печати и си слагам, правя си френски маникюр, едно време и сама се рисувах, но сега нямам толкова време. Преди имах мераци да ходя често на маникюристка, но още не съм попадала на такава, която да работи по-добре от мен  pardon и се отказах.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 22, 2010, 11:01:45 »

Да, водата ми е хладко-топла, но може би лака не м ие много рядък, става, но не така прецизно като на клипчето, може би трябва повече опити.
Трябва да си купя и четки за рискуване, че искам да си направя това
Само че ще е на няколко нокътя, може би на два на ръка, а другите ще са си в розово, да не дойде много кич.


* 090813_190213_9aa60_16617361.jpg (56.61 KB, 540x408 - видяно 1443 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 22, 2010, 11:16:24 »

Аз с тези четки не мога да борява. ползвам кърфица за тази цел blush
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 22, 2010, 11:25:30 »

Аз с тези четки не мога да борява. ползвам кърфица за тази цел blush
По принцип аз ползвам клечка за зъби, но не стават еднакви по дебелина детайилите, а с карфица са много тънки. Четките с дълга основа (косъм) са за линии, а тези с по-къса точно за такива завъртулки.
Ето тези балони няма как да ги направя без такав четка


* 090926_172044_cc9a8_17954532.jpg (42.32 KB, 540x412 - видяно 1605 пъти.)
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 22, 2010, 16:09:55 »

Винаги съм харесвала жени с поддържани и красиви нокти. Намислила съм и аз една инвестиция дето се чудя дали няма да е поредната глупост, но много искам да си направя ноктопластика на ужасните изгризани нокти. Би ми се искало обаче не дълги нокти, а нещо късо, ей такова, с такава дължина:
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 23, 2010, 10:16:07 »

Това е един от начините да спреш да ги гризеш. Една приятелка прибигне към ноктопластиката, защото иначе ноктите са й изгризани. Сега е по-добре, чак им се кефи. Въпроса е, че разваля нокътната плочка. Може би това е вариант да спреш да ги гризеш докато се оформи нокътна плочка.
Обожавам червен лак. 4 г. съм само с френски или червен, защото нямах време. Сега обаче се опитвам да се разнообразявам в зависимост от дрехите.
Когато си направиш ноктопластика, може да си снимаш ноктите да видим как се е получило и да ни се изфукаш. Друго си е когато жената има добре поддържани нокти, което е достатъчно дори и да няма декорации.
Успех и дано скоро се решиш на това, нямам представа ото цени, но сигурно си струва, не вярвам да е нещо кой знае какво. Пък какво остава на жената ако тя не си доставя малки удоволствия. Може да си направиш и Коледен подарък с такава процедура. smile
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 15, 2010, 01:46:58 »

Ох аз също си гризках ноктите. Направих си ноктопластика много се харесах с дълги нокти, НО после докато си оправя ноктите...
Активен
kriseto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #11 -: декември 15, 2010, 12:56:57 »

Гери, ако не искаш да си лепиш дълги нокти добър вариант е да си направиш ноктопластика с гел. Той се нанася върху самия нокът като го прави по-здрав и му позволява да израсне.Аз също трудно си пускам дълги нокти понеже моите са доста тънки и лесно ги чупя, пък и съм доста джаста-праста в ръцете и тази година прибегнах до този вариант, струва си.Цената тук в София варира около 35-40 лв за първото нанасяне после ходиш на около 2 седмици на поддръжка, която е около 10-15 лв.(пак зависи от салона и от това искаш ли лак или сама се лакираш) единственото,което трябва да знаеш е че не се трие лака с лакочестител с ацетон. Хубави стават,но с времето омръзва да ходиш постоянно да ти ги дооправят.Като цяло е по издържлив този метод от другите ноктопластики  smile good
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #12 -: декември 15, 2010, 17:00:50 »

Може и само гел да сложиш, без ноктопластика...те така шак ще си израстнат. Предимството на този метод е, че като се лакираш и лакът си стои докато не го махнеш...Но иначе не ми харесва това, че като решиш да го махаш и трябва да ти го изпилят (като за мен задължително ще захваната и от твоята нокътна плочка)...Но за пускане на дълги нокти работи  good
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: декември 15, 2010, 17:08:43 »

Според мен най-щадяща ноктите процедура е shellac , само дето не знам дали се препоръчва за изгризани нокти, Иначе пак сеходи на поддръжка, лака стои много хубаво, не се лющи, не пада, поне 2 седмици. Аз толкова изкарах за сватабата, понеже това беше идеалния начин да имам хубав маникюр за сватбения ден. Аз го направих във вторник, а сватбата беше в неделя и така 2 седмици без проблем, докато не започнаха да ми растат. Но аз не отидох на поправка, а отидох да го махнат. Не се пили, не се дърпа, не се използва метални пилички. Слагат се специални лепенки с лакочистител  без ацетон мисля, стоиш така 10 мин и то си пада, без да уврежда нокътя. Това е най-щадящото според мен за ноктите.Ето тук намерих дори си дават и как се сваля. Ако някоя маникюриста го пили с метална пила, толкова й разбира от това. Трябва да е добра и да разбира какво прави.
http://www.youtube.com/watch?v=MCpXTHjYADQ
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #14 -: декември 15, 2010, 17:15:40 »

Аз го видях на една приятелка, изглежда страхотно! Такъв блясък, просто се влюбих! Сигурно и аз ще ида за сватбата  heart Само че май имало малко разнообразие от светове  sad Френски маникюр едва ли ще стане....
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 15, 2010, 18:26:36 »

Аз го видях на една приятелка, изглежда страхотно! Такъв блясък, просто се влюбих! Сигурно и аз ще ида за сватбата  heart Само че май имало малко разнообразие от светове  sad Френски маникюр едва ли ще стане....
Аз бях точно с френски маникюр, иначе си имат доста цветове. Но мисля, че нямат синьо, зелено, жълто, не съм сигурна, виждала съм само тези:

Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #16 -: декември 15, 2010, 18:36:10 »

Оооо страхотноооо!  yahoo Че седмица след нашата сватба сме и на друга, и не ми се занимава пак да ходя по салони. А такъв педикюр правят ли?  DANCE
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: декември 15, 2010, 18:45:05 »

Момичета, а колко е цената на един такъв маникюр, че едно лакче е 20 паунда shok
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #18 -: декември 15, 2010, 18:50:28 »

Аз знам за 35 лв в София
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 15, 2010, 19:23:38 »

Оооо страхотноооо!  yahoo Че седмица след нашата сватба сме и на друга, и не ми се занимава пак да ходя по салони. А такъв педикюр правят ли?  DANCE
Да, правят, няма проблем.
Взехам ми 36лв нещо такова., но само за маникюра.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 15, 2010, 19:28:36 »

Момичета, а колко е цената на един такъв маникюр, че едно лакче е 20 паунда shok
Само че не знам дали може в домашни условия, защото на мен ми го пекоха, трябва сигурно да си купиш "печка", иначе след като си готова, ставаш и си тръгваш, на се притесняваш, че ще се наклепаш, бъркаш си в джоба, вадиш пари или ключове и това, няма как да ти се изтрие лака, много ме зарадва, че веднага ставаш и си готов и така 2-3 седмици. Само дето не знам дали постоянно може да се ползва. Четох, че едно момиче ползвала услугата 3 месеца нон-стоп и се отказва. Но това за сега е най-щадяшия метод.
Само да допълня, че забравих:) при шилака не могат да се правят декорации върху него, защото лака се набръчква при печенето. Така ми каза маникюристката. Все си мисля, че в Чикаго ми слагаха и една сребриста лентичка на френския, не си спомням, може и да не може наистина.
« Последна редакция: декември 15, 2010, 20:05:16 от tweety bird » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 15, 2010, 20:25:24 »

Mariaid, сори, че пиша през 5 мин, но ти намерих френския маникюр и свалянето после
радвам се, че се пълни темичката. Аз не съм професионалиста, но ще е хубаво ако си пускаме снимки по наччина по който се лакираме сами, ще е забавно.

http://www.youtube.com/watch?v=r0A8wzso0PY
Това е единствения начин на сваляне, внимавайте и не позволявайте по друг наччин като пилене да ви го свалят.
И любим цвят червен, същото като френския
http://www.youtube.com/watch?v=X5QIPTB6jHg&NR=1
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #22 -: декември 15, 2010, 20:35:35 »

Ааа няма нищо, много са ти полезни постовете! Аз едва ли ще си правя постоянно, но ако имап насъбрани поводи е добре, една грижа по-малко!  good
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 16, 2010, 14:11:22 »

Сега съм така, току що се лакирах:
Хайде качвайте и вие.
Нямам търпение да дойдат коледните празници и да си направя Коледен маникюр
http://prikachi.com/images.php?images/753/2761753B.jpg
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 16, 2010, 19:22:31 »

И проверих цената на шилака - варира между 20 и 30лв взависимост от това дали ще има и маникюр или само шилак. Мисля да го изпробвам, за да видя как ще ми стои и ако се харесам да съм така на сватбата.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: декември 16, 2010, 19:33:37 »

И проверих цената на шилака - варира между 20 и 30лв взависимост от това дали ще има и маникюр или само шилак. Мисля да го изпробвам, за да видя как ще ми стои и ако се харесам да съм така на сватбата.
На мен ми ги оформиха и после с шилака, няма как да не ти хареса.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #26 -: декември 16, 2010, 20:16:14 »

И проверих цената на шилака - варира между 20 и 30лв взависимост от това дали ще има и маникюр или само шилак. Мисля да го изпробвам, за да видя как ще ми стои и ако се харесам да съм така на сватбата.

Ще споделиш ли къде провери?  blum
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: декември 18, 2010, 22:03:53 »

Момичета днес попаднах на един много сладък и непретенциозен коледен маникюр http://www.youtube.com/watch?v=onSu_-zd-aE
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: декември 18, 2010, 22:19:07 »

Ще споделиш ли къде провери?  blum

http://intercosmeticabg.com/events.php?eventID=11 - тук са описани салоните в различните градове.

В Бургас аз питах в Дом Романови.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: декември 20, 2010, 14:52:37 »

Аз си направих коледния маникюр last night smile Това е снежен, зимен, скоро ще си направя и един такъв червен
http://prikachi.com/images/471/2774471Z.jpg
http://prikachi.com/images/515/2774515B.jpg
Показвайте си и вие маникюра, хайде да видим кой какви красоти може, все пак не сме професионалисти, може да си качваме нашите неща, без притеснение.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 20, 2010, 14:59:17 »

Аз в петък си правих от този с водната техника, е няма такова мазане blush Реших да си сменя водата за втората ръка, милото ми сипа студена, лака не се разпростираше като хората. Резултата не мисля че си струваше усилията от 10 пръста харесвам наистина 1. За жалост нямам време сега да го снимам, че трябва да пиша един проект, а само си губя времето  girl_impossible
Пиленце твоите снежинки са много сполучливи smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: декември 20, 2010, 15:14:19 »

Благодаря, госпожица smile
Водният маникюр и за мен е труден, защото е малко капризен, ако е студена водата, лака не се разтваря много добре, трябва да е със стайна температура и е хубаво да имаш някаква основа лак на ноктите. при мен се получава, но така както аз бих искала.
Когато можеш качи снимки smile
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: декември 20, 2010, 17:36:09 »

Момичета, много ме радва че се размърда тази темичка и има и други ентусиастки като мене да си правят цветен маникюр с картинки  girl_wink Bravo
tweety bird , страхотно се е получило и комбинацията в синьо е супер, ще пробвам скоро твоя дизайн, само ми трябват нови лакове  yahoo yahoo
госпожица ,мерси за идеята със снежинките, много сладки и лесни, пробвах и ето моите как станаха  girl_wink


* Flocken.jpg (19.24 KB, 267x200 - видяно 13269 пъти.)
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: декември 20, 2010, 17:56:46 »

Браво, Марчела, като на клип4ето са smile  give_rose
Аз пък за първи път се лакирам в синьо, мисля че съм имала син лак за декорации, но никога не съм го слагала.
Сега си купих тези, син лак без блясък, син лак с много фини бляскави частици и светло син за декорация.
Понеже онзи ден си купих сините лакове плюс един между червен и портолакен цвят и един пак червен с брокатени частици, но понеже не се бях виждала в синьо реших синьо smile червеното ще го сложа за Коледа smile а сега синьо, заради снега:)
Може ли да споделите тук какви лакове харесвате относно марки. Аз в САЩ си купувах ORLY,
O.P.I. Sally Hanson, обаче тук не знам какви марки да взимам, които да са трайни, а не още на същия ден да се олющят.
Тук съм си купувала на Лумене червен лак, който ми се излющи още на първия, втория ден, а беше към не знам колко, но не по малко от 10, но не пове4е и от 15лв.
Аз съм доволна от лаковете на catherine arley,издържат по 5 дни някъде. А и не са скъпи около 2.50лв
Обаче никъде не виждам пълната им палитра или по-нови цветове или тези лъскавите, който ги водят холограмни, имат и коледни като на O.P.I.
Взех си и на S-he, но още не съм ги ползвала.
Майка ми прати по куриер печати и сега ги чакам нямам търпение да се нащракам smile Някой знае ли от коя верига магазини мога да си купя печати за цял нокът или френски маникюр като тези, защото навсякъде има само цветенца. а по интернет не ми се поръчват от БГ, някои хоря си патят и оттук не смея да си взимам.
http://cn1.kaboodle.com/hi/img/c/0/0/c0/a/AAAADJF0ZpEAAAAAAMCuCQ.jpg?v=1270943571000
http://www.hollywoodnailsupply.com/images/P/M71-M74.jpg
Тези печати са на Конад.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #34 -: декември 20, 2010, 18:29:58 »

Аз съм много доволна от лаковете на Перфект  smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: декември 20, 2010, 18:34:24 »

Аз съм много доволна от лаковете на Перфект  smile
Сините са ми на перфект, сега ще видя колко време ще издържат и ще кажа. Явно излиза, че има доста качествени и евтини лакове.
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 20, 2010, 18:48:23 »

Аз съм също харесвам Перфект и Catherine Arley,особено тези с брокат , а и съм много доволна също от Flormar (имат голямо разнообразие на цветове и ми издържат по повече от седмица с топ лак) girl_wink
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #37 -: декември 20, 2010, 19:01:46 »

Ооо да, определено! На мен Опи ми се лющи на първия ден - важна е нокътната плочка  Wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: декември 20, 2010, 21:02:39 »

На мен ми харесват на Bourjois, но поне във Враца ги зареждат в един магазин и са ми доста бедни откъм цветове  nea




Лореал ми харесват като цветове, но не съм ги пробвала, само съм ги виждала на стилажите  pardon А Опи и Орли ако си ги харесваш можеш да си ги вземаш и тук  Wink
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 21, 2010, 11:40:33 »

Mariad, трябва да нанасяш основа и след това ОПИ, за да не се лущи, на мен не ми е падало толкова бързо, но пък ОРЛИ ми падаше бързо.
Герганчето, тук лаковете на мейбълин и буржуа в повечето магазини са остаряли и не бих си купила, явно защото на са на по-висока цена, на Лореал съм доволна, защото имат много хубаво покритие дори и с едно нанасяне.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: декември 21, 2010, 12:36:27 »

Аз пък си имам един червен лак на avon от бързо съхнещия от които съм много доволна  blush
tweety аз се вдъхнових от твоя маникюр и намерих един туториал за много кразив зимен маникюр, за жалост е за ужасно дълги нокти, каквито аз не харесвам.
http://www.youtube.com/watch?v=2JZv99WSOmY
« Последна редакция: декември 21, 2010, 12:50:53 от госпожица » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: декември 21, 2010, 13:26:04 »

Госпожица, и без това дългите нокти не са модерни, така че дерзай, направи се и се снимай. хубав е маникюра, особено за коледно парти. Аз вече си имам печати и скоро ще се направя, но преди това имам един червен маникюр за коледа та ще видим, само ен знам от готвенето кога ще се направя smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: декември 21, 2010, 16:32:39 »

Аз за да ми е по издръжлив лака винаги си почиствам ноктите със спирт преди да се лакирам, за да махна мазното и също винаги слагам основен и топ лак. Снежинките хич не ми се получиха днес  nea Много съм смотанка особено с лявата ръка нищо не моге да направя, трябва да си намеря някоя сръчна приятелка за хова година или да ида на маникюр, което е по-вероятно  blum
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #43 -: декември 21, 2010, 20:03:08 »

Да да, слагам основа...къде ли не са ме лакирали, но просто на следващия ден мога да отлепя целия лак все едно е лепенка...С Перфект никога не ми се е случвало, например...  pleasantry
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: декември 22, 2010, 21:24:51 »

Пиле, аз съм много доволна от тези http://nailart-bg.com/?catalog=17 Всичко друго, която съм пробвала на бг пазар не става. Но купеното от тази фирма използвам безпроблемно вече 3-та година. Яд ме е, че сега нямам възможност да си купя още шаблони. Имам само трички  pardon

Благодаря за идеята за снежинките. Ако ми остане време и аз ще се изтипосам така.  blum
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: декември 23, 2010, 10:45:06 »

Майка ми прати 2 шаблона, не са на Конад, но пък са доста сполучливи, Нинка. Само дето за френски и цял нокът не мога да си намеря, явно трябва си извадя и една карта, за да пазарувам от нета, от амазон или ибей, че има по-голям избор отколкото бг сайтове.
Днес ще правя сърмички постни и чушки, за да утре, за да си помогна и чак довечера ще се лакирам, така че по-късно ще пусна и снимки.
Само да кажа, че съм с лака на перфект и ми стои вече 4 ден, без да се олющи или лака е мн хубав или базата и топ лака са ми хубави.  smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #46 -: декември 23, 2010, 16:16:48 »

И аз съм 4 ден с Перфект, обожавам ги!  heart И палитрата им е доста разнообразна, всичко има! Аз ще се лакирам чак на Коледа  tease
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: декември 30, 2010, 10:41:21 »

Щях да качвам коледните нокти, но нямах време.
Ето ги и тях, предварително се извинявам, снимах ги преди да си почистя цапаниците smile по кожата
http://prikachi.com/images/144/2807144h.jpg
http://prikachi.com/images/149/2807149m.jpg
Активен
Теди..
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #48 -: февруари 07, 2011, 18:52:17 »

Роси и аз не намерих подобна тема, но исках да попитам дали сами си правите ноктите, арт нейл, и всичко останало.
Аз много обичам да се лакирам и рисувам по ноктите, но не го бях правила от 4г някъде, просто нямах време за това, ако исках нещо ходех на маникюр. Вчера бях до един козметичен и си накупих няколко лака, но не намерих някои цветове както и определени цветове лакове с тънка четка, така че пак ще се излиза.
Има една техника за лакиране, която ства прекрасна, но на мен не ми се получава много. Казват, че водата трябва да е хладка, а лака рядък. Не става много хубаво.Ако някои я е правил да сподели. Ето клипче
http://www.youtube.com/watch?v=OO3NO29L50U
Иначе сега съм така, но сега ще го сменям с нещо друго, само да се спра на нещо. (снимка в галерия)


Това е много готино, но не съм го пробвала, изглежда доста пипкаво. Имам си едни плочки от Стар Нейлс и си праея печати с тях, много са добри. Може би някой ден ако ми се занимава ще пробвам и това, защото е доста ефектно smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 07, 2011, 19:03:05 »


Това е много готино, но не съм го пробвала, изглежда доста пипкаво.
Аз съм го пробвала, момичета! Страхотно е! Bravo И е много лесно, със сигурност ще успеете! Има само една "цака"- лакът трябва да е нов и въобще да не е сгъстен, иначе не се разпръсва във водата. И tweety bird е права- водата трябва да е хладка.
Активен
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #50 -: март 14, 2011, 17:26:30 »

Зехтинът наистина много помага за заздравяване на ноктите. Но трябва да се маже поне по два пъти на ден в продължение на три месеца и през това време не трябва да се лакирате.
Активен
Monny
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #51 -: март 15, 2011, 22:49:47 »

Да, и аз съм чувала, че зехтинът е много полезен  smile Ама си трябва яко мазане..
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 16, 2011, 01:36:37 »

Момичета, ако имате проблем с ноктите, по-скоро трябва да обърнете внимание на здравето и на навиците си, защото и целия зехтин на света няма да ви помогне crazy
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 16, 2011, 19:10:19 »

lionelsa е права! smile Зехтинът и всички други подобни масла като витамин А, бадемово масло и т.н. помагат, но донякъде и не и без това, за което говори тя.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #54 -: юли 03, 2011, 15:28:31 »

Като гледам тази тема отдавна не е писано в нея а съм сигурна че доста дами държат ръцете им да изглеждат добре smile

Да ви кажа тази техника с гелиш лака е страхотна-аз бях с такъв на сватбата: и може да се рисува декорация не се набира. Майка ми е маникюристка и много ми харесва как ме направи. Издържах с него 2 седмици и пак бих си сложила.

  тази фирма специално има много голямо разнообразие от цветове и бих си купила за вкъщи но са доста скъпи а и трябва специална "лампа за печене"  ето такава
ето и снимка с декорация



Ще се радвам темата да се раздвижи отново smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юли 03, 2011, 23:45:10 »

А как се трие гелиш лака, пилят ли ноктите както при ноктопластиката?
« Последна редакция: юли 04, 2011, 00:51:33 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юли 03, 2011, 23:48:56 »

Ако имате изпочупени, делящи се нокти ви препоръчвам горещо заздравителите от серията на OPI Envy. Аз така си възстанових ноктите, които бяха в ужасно състояние като си махнах ноктопластиката. И също масаж със зехтиново олио или витаминен крем.


Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юли 04, 2011, 08:27:57 »

За гелиш-а пак пилят ноктитие, макар и в по-млака степен от ноктопластиката. Махнеш ли го, на нокътът му трябва доста време да се възстанови. Иначе изглежда страхотно. Има много красиви цветове. Имам приятелки, които го позлват. За мен той е за жени, които си гризат ноктитие или нещо подобно, за да им изглеждат красиво ръцете. Всички останали могат и сами да си поддържат ръцете с една хубава полираща пиличка и качествен заздравител и лакове.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #58 -: юли 04, 2011, 08:49:18 »

Дами добро утро smile

За гелиш-а да ви кажа хич не е трудно махането му става за 10 мин затова му казват "хибирден лак" и т.н. Пиленето на нокътя е само леко за да има за какво да се хване "лепилото" и не наранява нокътната плоча smile Сваля се със специален разтвор, от който се слага съвсем малко, завива се с памук и фолио-стои се 10 мин. и сам пада...после само се полират и отново са си нормални ноктите.

Имат страхотни нови цветове и аз също горещо го препоръчвам, на мен ноктите са ми супер след гелиш-а, а с него много бързо растат, няма проблем след веднъж сложен гелиш да се сложи веднага пак. Вижте и новите цветове страхотни са:


Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юли 04, 2011, 11:44:32 »

А за Шилака какво ще кажете? Доколото съм чела разликата между Гелиш и Шилака, че вторият е базиран повече на лак, докато Гелиша на гел, и че Шилака не поврежда ноктите, но също се маха със специален разтвор. Аз бях с ноктопластика 3 години поред и като я махнах, ноктите ми бяха в ужасно състояние и тъкмо ги възстанових, не ми се иска пак да им разказвам играта.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #60 -: юли 04, 2011, 11:55:49 »

Гелиша е много по-качествен и много по-добър от Шилака smile Не повреждат ноктите в двата си поста съм го написала, защо така мислите че ще останете без нокти smile напротив заздравяват се дори Wink Тук в България много не е разпространено или ако е от скоро, и понеже много жени още не са го пробвали а са скептични към него, първо че е по-евтин от една ноктопластика... тя унищожава ноктите smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юли 04, 2011, 17:52:48 »

iveto90, няма пилене, което да не поврежда нокътната плоча (не говоря за оформяне на нокъта). Имам три приятелки, които след няколко месеца с Гелиш имат проблем с ноктитие.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юли 04, 2011, 17:59:24 »

iveto90, няма пилене, което да не поврежда нокътната плоча (не говоря за оформяне на нокъта). Имам три приятелки, които след няколко месеца с Гелиш имат проблем с ноктитие.

Аз точно от това се опасявам. 6 месеца докато си възстановя ноктите от ноктопластиката и не ми се връща пак там.
А за Шилака пак ли пилят нокътя?
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #63 -: юли 04, 2011, 18:15:24 »

Lionelsa това пилене не е като за ноктопластика съвсем леко е на моите нокти тогава защо им няма нищо???  smile  Сигурно си зависи и от маникюристката поне при мен няма нищо на ноктите, даже си ги харесвам повече отпреди smile И за Шилака се пилят малко (съвсем леко да стане нокътя мат)  smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 05, 2011, 11:25:16 »

Само да  се извиня за цифрите, пи6а през тел.
Писала съм по-назад, 6илака НЕ СЕ ПИЛИ, ако някоя се опита да го направили не е професионалист. Маха се със специален ацетон и се увиват ноктите за 10мин, след това вси4ко пада и нокътя остава здрав, стига да не се прилага с месеци. На сватбата бях така, издържа 2 седмици и стои естествено, при гели6а има удебеляване на нокътната пло4ка както при ноктопластиката. Не мисля, 4е гели6а е по-добър вариант след като се пили,за да се свали.
По-назад съм пуснала клип4е.
Аз сега нямам  време за това, заради бебка, дълги са ми ноктите, френски си правя, 4е не оби4ам съвсем без ни6то. Правя го на терасата,за да не й мири6е.  А кга ли 6те ида да ми ги направят... :-)
Активен
inetbiznes
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #65 -: юли 05, 2011, 11:58:35 »

Шилак не е ли много скъпо за много малко?
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #66 -: юли 05, 2011, 12:30:37 »

tweety bird не знам дали чете предните ми постове...Гелиш и Шилак са почти едно и също-и за двете се пилят леко ноктите но да са матирани не до месо, и двете се махат със специален разтвор и двете седят естествено БЕЗ удебеляване...разликата е че Гелиша с по-качествени съставки и не може да се ползва разтвора на Шилака за махане на Гелиш и обратното... smile

Ето Гелиш: http://www.youtube.com/watch?v=H7GlvMYr_ro

Ето и Шилака: http://www.youtube.com/watch?v=MCpXTHjYADQ&feature=related

Определено съм ЗА Гелиша-много съм доволна от него...

tweety bird снимка съм пуснала на моите нокти по-горе smile

 25-35 лева варира маникюра (педикюр не съм си правила още)  girl_wink
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 05, 2011, 13:34:24 »

Иве, аз 4ета, ако бе6е про4ела цялата тема 6те6е да види6 ,4е съм писла за цената, пускала съм л4ето и 4е 6илака не се пили както е показано на клип4ето. Никакво пилене както е и показано. А за снимката ти се вижда леко удебеляване.

Не пишете с 4 и 6.Следвашият пост ,в който използвате тези цифри вместо букви ще бъде изтрит
« Последна редакция: юли 05, 2011, 17:02:50 от fiibi_bg » Активен
Lepotica
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Г-жа -)


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юли 05, 2011, 14:00:41 »

От почти година поддържам маникюра си с хибридни лакове- за мен те са чудо!  give_rose Направо се родих- слагат ми го и поне 2 седмици забравям за ноктите си. Няма ги притесненията "ами сега ще се счупи нокътя", "ще ми се излющи лака, а преди 2 дни ми го сложиха"  и т.н. Не! За мен тези хибридни лакове са бъдещето на маникюра и виждам само ползи. Не само, че е красиво, ами ми заздравява и ноктите, нямам никакви негативни наблюдения в това отношение. За 10 месеца съм почивала само 2 пъти и ноктите ми никога не са изглеждали по-здрави и толкова дълги.  heart
Аз съм фен на "Гелиш" и определено са по-качествения продукт от Shellac. Веднъж си направих ноктите с Shellac...не останах никак доволна. Повърхността се надраскваше, а самия лак в ъгълчетата на ноктите се отчупваше, както при обикновен лак. Е, защо съм дала толкова пари тогава?  diablo
Наскоро маникюристката ми донесе в салона 3 нови хибридни лака на тази фирма:

http://www.starnails.bg/bg/catalog/category/165

И тя като професионалист, и аз като клиент засега сме най-доволни от тези продукти. Нанася се по-лесно, цветовете стоят просто прекрасно, ноктите са лъскави и след 15 дни. Препоръчвам и нямам търпение да купи нови цветове (защото вече пробвах и трите и се завърнах към Gelish-a).  good
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #69 -: юли 05, 2011, 14:11:44 »

Lepotica добре дошла girl_wink абсолютно съм на твоето мнение smile само дето не мога сега да слагам Гелиш заради раждането но щом ми се отвори възможност отивам пак да слагам smile И аз мисля че ще стане хит и ще измести ноктопластики, гелове и тем-подобни girl_wink
Активен
Lepotica
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Г-жа -)


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юли 05, 2011, 14:44:41 »

Lepotica добре дошла girl_wink 

Добре заварила   give_rose Аз сега съм на вълна сватба, та влизам в булченските теми, попаднах случайно на тази. Нямаше как да не споделя мнение  Girl_hide Радвам се, че тук цари демократичен дух, поносимост, не се нападате, не сте се хванали за косите и всеки си изказва мнението спокойно. В подобна тема в бг-мамата какво става, лелеее  angry

А ти защо сега не си слагаш "Гелиш", противопоказно ли е? Питам, защото съм виждала бременни девойки в салона да продължават да го ползват Wink
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #71 -: юли 06, 2011, 09:23:34 »

Lepotica не ми е проблем попринцип, но само на майка ми имам доверие а салона е далеч от мен и няма кога сега с големия тумбак напред назад girl_wink но ще си сложа пак задължително даже обмислях идеята да си купя лампата и гелиша и да си правя сама, то е много лесно girl_wink

Кога ти е сватбата?  girl_wink
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #72 -: юли 07, 2011, 13:48:26 »

Темата пак "спря развитие"  smile

Ето един от най-любимите ми цветове за маникюр
обичам червен лак на точно такива нокти girl_wink

И френски маникюр точно така направен girl_wink
Активен
Lepotica
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Г-жа -)


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юли 07, 2011, 17:12:15 »

Сватбата ми е на 5.09 и отсега се замислям за маникюра, педикюра...не искам да ги оставям на случая! Днес отидох и си запазих час при една маникюристка, която е супер прецизна и винаги я ползвам за официални случаи (тъй като иначе не ми е много удобна като местоположение). Видях, че работи с хибридните лакове и нямам търпение да експериментираме заедно...най-вече ми е супер интересно може ли да се рисува в/у този тип лак? Казват, че може...за сватбата също искам такъв маникюр, няма такова удобство! И все пак да е по-раздвижено, с мотив от роклята...ще ви държа в течение!  give_rose
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #74 -: юли 08, 2011, 07:05:50 »

Lepotica много се радвам за теб girl_wink и сигурно много се вълнуваш, а за Гелиша може да се рисува върху него на нашата сватба и аз бях с Гелиш и имах и цветя...рисуват се преди последния слой който се пече girl_wink така че съм сигурна че ще направите с маникюристката ти страхотен сватбен маникюр и ще чакам снимки girl_wink
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: юли 08, 2011, 11:39:32 »

Щом казвате, че Гелиша не уврежда нокътната плочка, най-вероятно и аз с него ще се направя за сватбата, не искам да го мисля като се отчупи някъде...Само трябва да разбера кои салони във Варна работят с Гелиш.
Върху него предполагам могат да се сложат и камъчета за декорация, нали? Питам, защото аз съм си харесала подобен модел:

Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #76 -: юли 08, 2011, 14:36:10 »

Момичета не искам да си налагам мнението, но миналата седмица говорих с моята маникюристка за Гелиша. Тя е категорична, че за нищо на света няма да ми го направи. Разтворът бил доста ацетонов. Честно да ви кажа преди това бях решила, че ще го пробвам, но след нейните думи се отказах.
Активен
Lepotica
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Г-жа -)


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: юли 08, 2011, 16:39:16 »

Момичета не искам да си налагам мнението, но миналата седмица говорих с моята маникюристка за Гелиша. Тя е категорична, че за нищо на света няма да ми го направи. Разтворът бил доста ацетонов. Честно да ви кажа преди това бях решила, че ще го пробвам, но след нейните думи се отказах.

Разтворът, с който се маха Гелиша е ацетон, да....но пък основата на лака е много подхранваща. Разбира се, всеки има право на мнение и аз не искам да го оспорвам. Честно казано, само през зимата маникюристката ме е съветвала да правя почивка от 2-3 седмици, защото се е получавало изсушаване на ноктите и бели петънца. През останалото време не само, че не наблюдавам разрушаване на ноктите, а напротив- заздравяване. Удобството е безкрайно! Това е изборът ми и за ежедневието, и за сватбения ден  give_rose
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: юли 08, 2011, 20:13:15 »

Сега говорих с моята маникюристка и тя потвърди,че много леко се пили нокътя без да вреди на нокътната плочка и че самият лак заздравява ноктите. smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: юли 09, 2011, 18:01:15 »

Сега говорих с моята маникюристка и тя потвърди,че много леко се пили нокътя без да вреди на нокътната плочка и че самият лак заздравява ноктите. smile
Тогава си направи шилак, при него не се пили нокътя, за да се свали.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юли 09, 2011, 18:37:45 »

Аз наблюдавам, че при различните нокътни плочки и ноктопластиката дори влияе различно. На мен мивлияят добре.Ноктите определено ми се заздравяват. Но на мои приятелки пък им се скапват. Явно просто зависи.  pardon
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #81 -: юли 10, 2011, 08:27:42 »

Разбира се, че зависи smile всяка нокътна плочка е различна...

Princess_of_the_Dawn хайде като го направиш ще чакам снимки да видя girl_wink
Активен
kateto87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: август 11, 2011, 21:37:51 »

 give_rose Здравейте момичета реших да ви покажа малко мои нещица, преди да забременея искарах курсовете и се занимавах с маникюр и декорация smile




 smile










Ноктопластика с гел и печати








ноктопластика с акрил


хайде стига че май прекалих smile
« Последна редакция: август 11, 2011, 21:41:32 от kateto87 » Активен
ivalinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #83 -: август 16, 2011, 15:52:10 »

много харесвам декорациите, особено когато са сложени върху естествения нокът, когато плочката е по-дълга си стои много добре, иначе не си падам много по ноктопластиките.
Активен
kalinda
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #84 -: ноември 10, 2011, 20:32:36 »

Щом казвате, че Гелиша не уврежда нокътната плочка, най-вероятно и аз с него ще се направя за сватбата, не искам да го мисля като се отчупи някъде...Само трябва да разбера кои салони във Варна работят с Гелиш.
Върху него предполагам могат да се сложат и камъчета за декорация, нали? Питам, защото аз съм си харесала подобен модел:



Сигурно уврежда,но това е невериоятно красиво !!
За грижата - правя си различни маски на ръцете - един път с мен, един път с глицерин и така седи десетина минути. И имам правило - на 2 седмици- няколко дни без лак l_bye_girl
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: ноември 16, 2011, 22:56:05 »

Браво, Кате, много са хубави, най ми хареса със сините цветя, френският:)
Не съм професионалистка и то ми личи,но обичам да се цапам:), сега по-рядко и само когато беба спинка.
Сега съм с това

Бях видяла нещо подобно и го копнах, само дето аз си досложих цветята.
Само да предупредя, че нямам четки и всичко си правя с четката на лака, затова цветята са ми толкова смешни, някъде даже не съм си изтрила хубаво лака smile









Активен
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #86 -: декември 28, 2011, 11:36:51 »

Аз винаги си слагам основа, когато се лакирам, за да не ми пожълтяват ноктите. И наистина започнаха да изглежзат много по-добре, откокто го правя. А сега ползвам и лилавия активен заздравител на перфект, че имам много слаби нокти. Ще видим дали ще помогне..
Активен
Monny
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #87 -: януари 12, 2012, 09:14:29 »

happy_lady, и мойте нокти много пожълтяват от лаковете, ще пробвам това с основата  smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: януари 12, 2012, 09:58:40 »

А, не се ли мажеха с лимон, за да се отстрани жълтия цвят, аз никога не съм имала и не знам. Да не би да пушите?
Активен
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #89 -: януари 12, 2012, 17:31:22 »

Аз не пуша, но използвам само ярки лакове и от тях ми пожълтяват ноктите, ако не сложа основа.. По-светлите или пък кафеникавите лакове не оцветяват, но виж като сложа някой син..
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: април 21, 2012, 17:06:19 »

Днес за първи път правих Гелиш и хич не съм очарована как стои, но това според мен се дължеше изцяло на липсата на умения на маникюристката. А в същото време ми трябва нещо, което да изглежда добре и в петък, а мога да го направя най-късно във вторник. Аз развалям обикновените маникюри много бързо, защото ръцете са ми вечно заети. Много ли е вредно, ако след 2-3 дни махна тази скъпа инвестиция гела и направя нов? Видях, че ми изпилиха малко плочката отгоре, а ноктите ми и без това са тънки и чупливи.
Моля да препоръчате и маникюрист из Лозенец/ Дървеница / Център.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #91 -: април 21, 2012, 18:09:00 »

Защо не пробваш Шилак -при не го не се пили плочката. За маникюрист не мога да препоръчам за съжаление... Доколкото знам в мол Сердика слагат Шилак, една приятелка  ходи там и е доволна.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines