Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:12:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Грижа за ноктите!  (Прочетена 87445 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« -: октомври 01, 2010, 13:40:17 »

Момичета,понеже не намерих такава тема...и си позволих да направя,защото съм убедена,че ще е полезна за всяка една от нас. blush

Пускам ви няколко малки трика за по-здрави нокти,които изнамерих в нета! give_rose
                                         Малки трикове за по-здрави нокти
Здравината на ноктите, както и на косата, е въпрос на гени. Естествено, има няколко начин да имате красив маникюр за някоя от важните вечери в живота си.

Поне един месец преди това дръжте ноктите си къси, за да не се изтощават. Подкъсявайте ги с хубава ножичка или нокторезачка. Евтините такива не режат добре и чупят ноктите, което е изключително вредно за структурата им.

Използвайте неметална пиличка за нокти и пилете само в едната посока.

Един път в седмицата правете масаж на ноктите си с течен витамин А или леко затоплен зехтин.

Не използвайте ярки лакове за нокти, защото те изтощават ноктите и ги правят по-чупливи.

Когато използвате почистващи препарати, слагайте ръкавици, защото активните съставки премахват не само замърсяванията, но и най-горния слой на ноктите ви.

Когато дойде Вечерта, най-добре е да направите маникюра си при козметик. Той ще постави специална основа, която ще заздрави ноктите и няма да се окажете с повреден маникюр в най-важния момент.

Ако не успеете да задържите ноктите си дълги и здрави, ноктопластиката е чудесен вариант, но имайте предвид, че тя ще изтощи ноктите ви. Прибягвайте към нея само за специални случаи.

И в крайна сметка добре оформеният маникюр не е задължително да е много дълъг. С къси и лакирани в естествен цвят нокти ще се отличавате от другите.
                    
Надявам се и вие да споделите с мен как поддържате здрави ноктите си! MANICURE
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 01, 2010, 13:40:40 »

                                         Ноктите – проблеми и решения
Вероятно вече знаете как да се грижите за здравите си нокти. Но те страдат от специфични проблеми – тъмни и бели петна, възпаление, нацепванер стареене. Добре, че съществуват начини за отстраняването им.

Тъмни петна
Ако откриете тъмно петно под нокътната плочка, помислете дали не сте си притиснали пръста. Това може да е причинило кръвоизлив в нокътното ложе. Единственото, което може да направите в случая е да изчакате да изчезне. Понякога там се образуват бенки, които може да са съвсем безобидни. Полирайте или лакирайте ноктите, както обикновено. Ако петното се е появило без видима причина или изменя формата и вида си, най-добрете отидете на лекар.

Бели петна
Ако видите по ноктите си малки бели петна, това може да е знак за липса на минерали. Грешките в маникюра също може да доведат до събиране на въздух, което става видимо като бяло петно. Прикриват се с цветен лак. Колкото по-тъмен е, толкова по-добре скрива петната. В противен случай ви остава само да проявите търпение. Най-често точиците просто израстват.

Възпаление на нокътното ложе
Гъбичките и бактериите може да предизвикат инфекции по ноктите. Най-често огнището на инфекцията е под нокътната плочка и в най-лошия случай може да доведе до загубата й. Ако е още в начален стадий или вече се лекувате при специалист, може да се справите с проблема. В домашни условия помага банята с масло от чаено дърво. Есенцията има свойството да влияе през нокътя върху инфекциозното огнище. Тя се бори с болестните причинители и ускорява възстановителния процес.

Нацепване
Най-често ноктите се цепят, когато се режат с ножица. Затова е по-добре да използвате само пила. Ако ноктите постоянно се цепят и изобщо не издържат на досег с твърд предмет, те са изтощени и се нуждаят от мазнина и влага. Приемайте храни с повече витамини и минерали. Помогнете на ноктите си и външно с кремове и масла.

Стареене
Ноктите също се влияят от напредването на възрастта. Ръбчетата може да станат по-загрубели, а самите нокти – по-крехки или по-твърди. За да предотвратите и двете състояния, използвайте бадемово масло за овлажняване на нокътното ложе. Чудесен тонизиращ ефект има следният разтвор: Подгответе малко топла вода в една купа и добавете две или три скилидки фино смлян чесън. Потапяйте пръстите си за 10-15 минути в продължение на няколко дни.

Най-простата грижа е като след всяко измиване на ръцете намазвате с обичайния си крем не само кожата на ръцете, но и на ноктите. А 3-те бани за нокти, които ви предлагам, решават по няколко проблема едновременно:

Баня за нокти с лимон
1 пресен лимон
Изстискайте лимона и потопете върховете на пръстите в сока. След 10 минути извадете ръцете от банята и масажирайте енергично. Лимонът е полезен при пожълтяване на ноктите и заздравява роговия слой. След банята измийте хубаво ръцете и ги намажете с крем.

Баня за нокти с билки
200 мл билкова отвара
Пригответе билкова отвара от 1 с.л. мащерка, 1 с.л. розмарин или 1 с.л. мента. Потопете върховете на пръстите в отварата. Тя заздравява ноктите и е полезна със свежия си аромат. Може да приготвите и суха смес от трите билки и да залеете с гореща вода.

Баня за нокти с лук
1 глава кромид лук
Изстискайте голяма глава лук и потопете ноктите за 15 минути в сока. Така ще имате здрави нокти и ще ускорите растежа им. Банята действа благотворно, но трябва да знаете, че миризмата на лук е много упорита и се запазва дълго. Затова внимавайте кога я правите.
                                
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 01, 2010, 13:41:39 »

                                             Красив маникюр в домашни условия

1. Всяка вечер втривайте крем за подхранване на кожички в основата на нокътя, за да стимулирате растежа, овлажните и подхраните кожичките .

2. Натопете ноктите за няколко минути в топла сапунена вода, за да омекнат кожичките.

3. Нанесете върху кожичките гел за премахване на кожички. Оставете да престои от 3 до 5 минути . Леко избутайте назад и отстранете мъртвата тъкан, като използвате шпакличка.

4. Нежната пиличка е най подходяща за ноктите. Полира ги и стимулира кръвообращението, което от своя страна спомага за по-добър растеж на ноктите. Изпилете ноктите, като им придадете желаната от вас форма. Пиленето трябва да започва от края и да завършва в средата на нокътя.

5. За да получите чудесен, поддържан вид на ноктите, осветлете ги отдолу с бял молив за нокти. Преди това намокрете връхчето на молива за по-лесно нанасяне. Молива може да си го носите в чантичката за бърз ретуш.

6. Един слой заздравител за нокти ги подготвя за полагане на лак и предотвратява нежеланото пожълтяване при лакиране със силни цветове. Удължава трайността на лака. Осигурява гладка повърхност.

7. Лакирайте ноктите си със супергладък лак . Може да изберете цвят от богатата палитра модни цветове или от лаковете за френски маникюр. Най-накрая може да си направите някаква декорация по ваш избор и предпочитания.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 22, 2010, 09:59:16 »

Роси и аз не намерих подобна тема, но исках да попитам дали сами си правите ноктите, арт нейл, и всичко останало.
Аз много обичам да се лакирам и рисувам по ноктите, но не го бях правила от 4г някъде, просто нямах време за това, ако исках нещо ходех на маникюр. Вчера бях до един козметичен и си накупих няколко лака, но не намерих някои цветове както и определени цветове лакове с тънка четка, така че пак ще се излиза.
Има една техника за лакиране, която ства прекрасна, но на мен не ми се получава много. Казват, че водата трябва да е хладка, а лака рядък. Не става много хубаво.Ако някои я е правил да сподели. Ето клипче
http://www.youtube.com/watch?v=OO3NO29L50U
Иначе сега съм така, но сега ще го сменям с нещо друго, само да се спра на нещо. (снимка в галерия)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 22, 2010, 10:49:54 »

Виждала съм маникюр с тази теника, но става голямо мазало. За това не съм пробвала. Освен това топлината на водата е мнгоо решаващ фактор.

Аз веднъж седмично си правя маникюра. Имам печати и си слагам, правя си френски маникюр, едно време и сама се рисувах, но сега нямам толкова време. Преди имах мераци да ходя често на маникюристка, но още не съм попадала на такава, която да работи по-добре от мен  pardon и се отказах.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 22, 2010, 11:01:45 »

Да, водата ми е хладко-топла, но може би лака не м ие много рядък, става, но не така прецизно като на клипчето, може би трябва повече опити.
Трябва да си купя и четки за рискуване, че искам да си направя това
Само че ще е на няколко нокътя, може би на два на ръка, а другите ще са си в розово, да не дойде много кич.


* 090813_190213_9aa60_16617361.jpg (56.61 KB, 540x408 - видяно 1436 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 22, 2010, 11:16:24 »

Аз с тези четки не мога да борява. ползвам кърфица за тази цел blush
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 22, 2010, 11:25:30 »

Аз с тези четки не мога да борява. ползвам кърфица за тази цел blush
По принцип аз ползвам клечка за зъби, но не стават еднакви по дебелина детайилите, а с карфица са много тънки. Четките с дълга основа (косъм) са за линии, а тези с по-къса точно за такива завъртулки.
Ето тези балони няма как да ги направя без такав четка


* 090926_172044_cc9a8_17954532.jpg (42.32 KB, 540x412 - видяно 1601 пъти.)
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 22, 2010, 16:09:55 »

Винаги съм харесвала жени с поддържани и красиви нокти. Намислила съм и аз една инвестиция дето се чудя дали няма да е поредната глупост, но много искам да си направя ноктопластика на ужасните изгризани нокти. Би ми се искало обаче не дълги нокти, а нещо късо, ей такова, с такава дължина:
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 23, 2010, 10:16:07 »

Това е един от начините да спреш да ги гризеш. Една приятелка прибигне към ноктопластиката, защото иначе ноктите са й изгризани. Сега е по-добре, чак им се кефи. Въпроса е, че разваля нокътната плочка. Може би това е вариант да спреш да ги гризеш докато се оформи нокътна плочка.
Обожавам червен лак. 4 г. съм само с френски или червен, защото нямах време. Сега обаче се опитвам да се разнообразявам в зависимост от дрехите.
Когато си направиш ноктопластика, може да си снимаш ноктите да видим как се е получило и да ни се изфукаш. Друго си е когато жената има добре поддържани нокти, което е достатъчно дори и да няма декорации.
Успех и дано скоро се решиш на това, нямам представа ото цени, но сигурно си струва, не вярвам да е нещо кой знае какво. Пък какво остава на жената ако тя не си доставя малки удоволствия. Може да си направиш и Коледен подарък с такава процедура. smile
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 15, 2010, 01:46:58 »

Ох аз също си гризках ноктите. Направих си ноктопластика много се харесах с дълги нокти, НО после докато си оправя ноктите...
Активен
kriseto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #11 -: декември 15, 2010, 12:56:57 »

Гери, ако не искаш да си лепиш дълги нокти добър вариант е да си направиш ноктопластика с гел. Той се нанася върху самия нокът като го прави по-здрав и му позволява да израсне.Аз също трудно си пускам дълги нокти понеже моите са доста тънки и лесно ги чупя, пък и съм доста джаста-праста в ръцете и тази година прибегнах до този вариант, струва си.Цената тук в София варира около 35-40 лв за първото нанасяне после ходиш на около 2 седмици на поддръжка, която е около 10-15 лв.(пак зависи от салона и от това искаш ли лак или сама се лакираш) единственото,което трябва да знаеш е че не се трие лака с лакочестител с ацетон. Хубави стават,но с времето омръзва да ходиш постоянно да ти ги дооправят.Като цяло е по издържлив този метод от другите ноктопластики  smile good
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #12 -: декември 15, 2010, 17:00:50 »

Може и само гел да сложиш, без ноктопластика...те така шак ще си израстнат. Предимството на този метод е, че като се лакираш и лакът си стои докато не го махнеш...Но иначе не ми харесва това, че като решиш да го махаш и трябва да ти го изпилят (като за мен задължително ще захваната и от твоята нокътна плочка)...Но за пускане на дълги нокти работи  good
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: декември 15, 2010, 17:08:43 »

Според мен най-щадяща ноктите процедура е shellac , само дето не знам дали се препоръчва за изгризани нокти, Иначе пак сеходи на поддръжка, лака стои много хубаво, не се лющи, не пада, поне 2 седмици. Аз толкова изкарах за сватабата, понеже това беше идеалния начин да имам хубав маникюр за сватбения ден. Аз го направих във вторник, а сватбата беше в неделя и така 2 седмици без проблем, докато не започнаха да ми растат. Но аз не отидох на поправка, а отидох да го махнат. Не се пили, не се дърпа, не се използва метални пилички. Слагат се специални лепенки с лакочистител  без ацетон мисля, стоиш така 10 мин и то си пада, без да уврежда нокътя. Това е най-щадящото според мен за ноктите.Ето тук намерих дори си дават и как се сваля. Ако някоя маникюриста го пили с метална пила, толкова й разбира от това. Трябва да е добра и да разбира какво прави.
http://www.youtube.com/watch?v=MCpXTHjYADQ
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #14 -: декември 15, 2010, 17:15:40 »

Аз го видях на една приятелка, изглежда страхотно! Такъв блясък, просто се влюбих! Сигурно и аз ще ида за сватбата  heart Само че май имало малко разнообразие от светове  sad Френски маникюр едва ли ще стане....
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines