Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 04:27:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 129331 пъти)
 
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #285 -: октомври 27, 2010, 08:32:01 »

Добре съм, паднах защото съм заплес. Само ръката ми беше малко натъртена, но много се изплаших.Много внимавайте. че идва зима.
Ехоардиографията ми я назначи доторката, която ми прави ФМ, тъй като по време на прегледа положението на плода не й позволявало да види това което трябва. Това изследване съвсем не е задължително, а се прави само по показания, иначе няма смисъл.
Момичета имам кандида  cray пак. Дали някоя от васе е имала  подобен проблем откакто е бременна?

Галки по сладките коремчета girl_wink
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: октомври 27, 2010, 08:38:47 »

Ние със зимните бебета, сега зимата особенно много трябва да се пазим. Ако излизаме, трябва да е с някой, който да е до нас.
Кокиче аз и представа си нямам какво е това. Ще прочета в нета да разбера. Немога да ти помогна. Милата... дано всичко се оправи покрай теб.  gu6
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #287 -: октомври 27, 2010, 08:42:01 »

Здравейте бъдещи мами  smile Не съм писала отдавна, но не съм изтървала и ред от това, което сте писали. При мен нямаше и много какво да се пише - малко семейни и здравословни проблеми, но сега вече всичко се нареди и се надявам да съм по-редовна..
Най-накрая и аз де се похваля, че вече усещам бебо  heart  - не са ритници, по-скоро като че ли нещо ме пълзи и лази отвътре  pleasantry Надявам се скоро да усетя и истинските побутвания  smile
Другата седмица ми предстои втората фетална , нямам търпение, защото док, който ми води ЖК напоследък все ни попретупва - досега не ми е мерил нито кг, нито кръвно, нито коремна обиколка.. Следя си ги сама - евентуално при някаква промяна да имам база данни все пак.. Иначе съм + 4 кг, което много ме учудва, защото вече си имам доста добре оформено коремче (ще пусна снимчица в съответната темичка след малко). Другото е, че ми казаха, че бебчо вървял с 1-2 седмици напред  crazy Може би това трябва да ме радва, но не съм сигурна..
Чувствам се добре, вече е факт първата ни покупка - шапчица + ръкавички без пръсти  smile Аз всеки ден съм по магазините, уж съм суеверна и не искам да купувам, а от друга страна едвам се сдържам и си мисля, че вече от другия месец започвам да пазаря  blush
Имам само едно оплакване - страшно ме болят зърната.. Четох някъде, че мога да ги мажа със зехтин, така и правя, но май е време да си купя от тези кремчета, които стават за мазане и по време на бременността, а не само при кърменето..
Няма да ви изброявам всички, надявам се да имаме много леки дни, без много болежки  give_rose
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: октомври 27, 2010, 09:54:50 »

armani_code , много се радвам,че се появи  smile Много е хубаво усещането на бебче,дано скоро започнеш по-осезаемо да го чувстваш  Bravo Като ти гледам линийката,май момче  baby_boy си чакате  smile Всичко да е наред и много да те слуша  Girl_hide
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #289 -: октомври 27, 2010, 09:57:40 »

Благодаря ти Пресиgive_rose
Да, момченце ще си имаме живот и здраве - още на първата фетална успяхме да видим пола  smile Да са ни живи и здрави пък другото без значение  smile
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: октомври 27, 2010, 10:51:42 »

kokiche,  аз имах кандида още преди бременността, която лековах преди да започнем опитите за бебче. За съжаление се оказа много упорита и в 5-ти месец като ми взеха секрет се установи, че пак ми е гостенка. Бях луднала от притеснение...лекаря ми предписа тогава глобули, които ползвах 6 дни. На следващото изледване месец по-късно се бях изчистила от тези пусти гъби. Кандидата е няколко вида и всяка се лекува с различно лекараство. На теб какво ти предписаха? Не се притеснявай, доколкото знам не вредят на плода гъбите , а е  опасно при самото раждане да не се зарази бебето с тях, имам предвид да не им попадне в очичките или по лицето, че се получавали леки обриви или конюнктивит. Всички бременни са страшно предразположени към гъбички, така че няма страшно, не е голям повод за притеснение, но е хубаво да се лекуват. На мен наскоро пак ми откриха гъби, не кандида и преди 2 седмици пак се лекувах, но минаха.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: октомври 27, 2010, 12:20:20 »

   Здравейте мами. Ние сме добре, като изключим всички болежки  sarcastic (кръст и контракции), но си почивам повече и това е.
  Съжалявам за всяка от вас, която е болничка. Няма друг лек, освен повече пресни сокове и чайчета с мед. Пазете се.
   Искам да ви кажа, че тук при нас ВЪОБЩЕ няма гинекологични прегледи на бременните.  diablo Незнам защо е така  crazy. Нито в самото начало на бременността, нито в края. Това е май пак някаква странна тяхна политика. Когато отидох в самото начало на ЖК и им казах че имам "бяло течение" , ми казаха да не се притеснявам това било заради бебето. Каза ми, че щом нищо не ме боли, значи няма проблем. Я ми кажете коя жена няма да се притеснява, като знае какви ще са последствията от това!!!  diablo Ама това е, нямаме избор, доно само всичко да е наред с бебчовците. А забравих да ви кажа, че дори и след раждането ( имам впредвид месеци) няма прегледи за майката. Може би ще те прегледат, ако им кажеш че нещо не е наред, незнам и аз.  crazy
   Поздрави на коремчетата и повече почивки!  give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: октомври 27, 2010, 12:28:00 »

Армани, честито ви момченце и да е живо и здраво! give_rose И на мен никой не ми следи кръвно, кг и обиколка, но пък това не е толкова фатално. Аз също вкъщи си ги следя, имам си табличка и в нея си записвам. Те да гледат да си вършат работата, от която ние не разбираме, пък... good

Кокиче, и аз си отглеждам гъбички в момента angry 4-5 месеца преди да забременея имах Candida albicans, лекувахме ги. Сега се оказва, че пак имам, но Candida glabrata. Няма пълно щастие angry Днес ще си нося резултатите на доки, да каже какво да купувам и да почвам да ги моря гадните beating
На мен на самия лист с резултатите пише към кои лекарства тези гъбички са силно чувствителни и към кои са резистентни, та това всъщност е лечението. Но искам док да си даде мнението.
Не се плаши, просто вземете решение с твоя лекар и действай! Те са гадни, както е казала Мимозка при естественото раждане, когато могат да бъдат прихванати от бебока при контакта.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: октомври 27, 2010, 13:01:44 »

Армани, честито момченце  give_rose да ви е живо и здраво. Дано след всички проблеми до тук, се чустваш добре!
*mum to be* почивай си, мъничко ни остана. А за бялото течение и на мен ми казаха- "че било нормално"  huhhuh.gif аз използвам от тези превръзки- ежедневните с лайка. И много комфортно се чувствам.
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: октомври 27, 2010, 13:09:50 »

Пак да се включа, ама че съм нахалана  pardon. Бялото течение казват, че е нормално и май няма бременна
 дето да не го прихване по някое време. Трябва обаче да се обърне внимание, ако имате сърбеж, зачервяване, мирис или цвета му се промени. И аз в момента съм с такова, уж не са гъби, и аз като Сиси ползвам ежедневни превръзки. Ама какво да се прави явно това са екстрите на бременността  sarcastic
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #295 -: октомври 27, 2010, 13:44:16 »

Animal code - Честита синя новина Bravo.Още една мъжка майка good, хубаво е да има равновеси между половете.
На моята ЖК също не са ми мерили нито веднъж обиолка на корема, кръвно и не са ми правили вагинален преглед. А в 4-ти месец бил задължителен, за да се прецени дали не е необходим скрелаж. Изследване за Васерман и СПИН също още нямам. Само два пъти до сега - кръв и урина. Дори сега вагиналният секрет ми го изследваха в лабораторията, в която работи майка ми. Докторите при тях са й казали да си взема Гинопаверил глобули 50. При положение, че знам какво са изолирали, не ми се ходи на гинеколог само за да ми изпишат рецепта и да дам минимум 30 лв. Бялото течение е нормално, но всяава форма на дискомфорт трябва да се лекува.
Да ви споделя откакто съм при наште хапвам много по-нездравословна храна nea. Всеки ден сладко Torte и много повече тестени изделия. crazy Когато аз отговарям за храната в къщата нещата са много по-различни.

« Последна редакция: октомври 27, 2010, 13:46:47 от kokiche » Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: октомври 27, 2010, 15:00:41 »

mimozka, изобщо не си нахална. на мен ми е много приятно, когато някоя от вас (бъдещите мами в напреднала бременност) се включи при нас! Така, че смело си пиши колкото искаш и за каквото искаш  good.
armani_code, забравих  blush нали съм си разсеяна ... Честита бъдеща синя рожба!  give_rose
♥Сиси♥Петрова♥, mimozka и аз използвам "ароматизирани" ежедневни превръзки. Това е единственият начин, за да се почуствам малко по - комфортно. Но имам чуството, че с напредването на бременността това гадно течение намалява  Yes , но пък за жалост идва зимния сезон и разни настинки и грипове с него, а от там и "течението" се увеличава  beating.
kokiche, не се притеснявай чак толкова. След като в момента ти се хапват такива неща, няма никакъв проблем, а и самата ти казваш че е от скоро. Много ме учудват твойте изследвания т.е. това че почти ги няма. Странно е за българските лекари това, те обикновенно пращат на изследвания за щяло и нещяло само и само пари да им даваш.  pardon
sunray, гадни са тези гъбички, дано да се отървеш от тях по - бързо и лесно.  smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: октомври 27, 2010, 15:34:37 »

Армани , честити сини гащи. Да ви е жив и здрав.
Кокиче , а и всички вие мами трябва да сме по-внимателни, защото с коремите гравитацията малко се измества и има опасност от падане.
Сиси, много добре си обяснила за гестационния диабет. Абсолютно същото изследване ми правиха. Не са ми се обаждали по телефона , така че явно всичко е ок. ЖК мина както винаги скучно, единствено слушането на сърдечните тонове на бебо беше по интересната част. Според техния кантар съм напълняла 8 паунда, което е около 4кг като в момента си връщам кг , които загубих през 1 триместър. Попитаха ме даже дали нарочно се лишашам от храна  shok . А аз не се лишавам, имам страхотен апетит, даже и казах ,че се срамувам от себе си как през уикенда му ударих една хранителна фиеста. Вие пишете, че ви мерят обиколката талията, на мен до сега не са ми я мерили, само корема по дължина  crazy , какво е значението , нямам представа. Иначе след 4 седмици сме пак на ЖК и тогава ще ни правят 3Д за наша радост  blum danceg .
Гледам, че коментирате и гъбите. Не са ме изследвали до сега, а и аз никога не съм имала. Има ли някакви симптоми или се откриват само чрез секрет или кръвен тест?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: октомври 27, 2010, 15:42:30 »

Да ви кажа, наистина по принцип трябва да има сърбеж, дискомфорт, специфичен мирис, които индикират проблем, но аз нямах нито едно от тези като симптоми. Просто имах течение, и то не обилно и не всеки ден. Направих микробиологията, защото прочетох че на някои от вас я пускат, и реших да проверя. Обичам да съм наясно.
Както и да е, не е болка за умиране, до 9 месец е важното да съм ги уморила blum Доки ми предписа глобулки, към които точно тези гъбички са силно чувствителни. ще видим другия месец какъв е резултата.

Мири, най-сигурния начин е вземане на секрет и да отидеш в наистина добра лаборатория. Кръвен тук пускат уж за хламидии, но вече не е за предпочитане, защото той открива само антитела, а не наличие на хламидии в действителност. Има нови методи за изследване на секрет вече, доколкото помня от доки нещо, свързано с инфрачервени лъчи, което е най-надеждно. Другия месец ще пусна и за хламидии аз. За хламидии, както бях писала преди, се взима от цервикса, а не от където се взима за стандартната микробиология (тоесто за гъбичките).
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: октомври 27, 2010, 16:28:37 »

Момичета, не се притеснявайте, ако не ви мерят със сантиметър талията и корема на височина. Обикновено в България платената консултация го замества това с ехографско изследване.  Иначе смисълът е, дали нараства правилно бебето. Дължината на матката измерена от срамната кост до края й е приблизително колкото седмиците, в които е бременната. Иначе и мен много ме беше яд, че не ми мериха кръвното налягане.Според мен е важно и аз си го следях сама.
А гъбите и другите му там гадни бацили са присъщи за бременността. Аз много се дразнех като ми казваха, че е нормално, понеже нищо нормално не виждам в цялата работа, но си зависи от гинеколога, а и от вас. Така или иначе при естествено раждане е важно да се излекуват преди това всички гадини. Не че е сложно, но е досадно в общия случай.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines