Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 06:29:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 129364 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: октомври 25, 2010, 15:07:43 »

То аз споменах за размера на гърдите, и да поясня, че не исках да кажа, че това е обвързано с наличие или липса на кърма  smile Просто се радвам, че не съм напращяла толкова, че да не си намирам лесно сутиен insane
Чудех се само дали ако нямам коластра, това е предпоставка и за проблеми с кърмата crazy Ще взема да почета малко някъде, че по този въпрос съм сравнително "боса".

Иначе, направих си разходката аз. Обаче забелязвам, че като мине час и почват да ме болят кокалите отдолу (чатала). Сигурно е нормално, ама това ми съкращава ходенето, а уж гледам да се възползвам от хубавото време на макс  smile
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: октомври 25, 2010, 20:25:42 »

Много ви благодаря момичета,на всички за успокоителните думи,наистина ми подействаха  give_rose
Днес я усещам,но отново е лекичко,сякаш е като първия път,чудя се тя ли е ,или не е...,но няма да си вкарвам лоши мисли в главата  smile
sunray ,доколкото знам плацентата ми е по задната стена,така ми каза доки последния път  good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: октомври 26, 2010, 01:55:13 »

Sunray, не смятам че ако нямаш коластра това би означавало че няма да можеш да кърмиш, но ако искаш потърси информация за собствено успокоение.
Преси, когато аз бях болна ми случи 1-2 дни да не усещам бебо и след това почна лекичко да ме побутва. И сега , когато съм в движение не целия ден не го усещам , но вечер като седна пред телевизора и се започва  smile . Виждам ,че Ина е минала през гадния тест за диабет, гаден , защото трябва да се пие тая глюкоза, въпреки че е овкусена (миналата година си правих тест за инсулинова резистентност), но няма как. Аз съм утре на ЖК и ще ми правят тест за диабет. накупила съм доста неща за Фъстъка , а и моя приятелка ми даде пълен кашон с дрехи от нейния син. Та за сега май ще трябва да се поспра малко , въпреки че е много трудно , защото има толкова красиви неща. И аз като Ина почнах да плета, но моята плетка е просто за одеалце на бебо. Смятам да оплета и околниците за креватчето, тъй като искам да е няма никакъв полиестер и да влиза достатъчно въздух. Това е от мен за сега. При нас дойде зимата и днес даже имахме снежна бурия. Един ски курорт е отверн, но аз ще чакам до февруари   Wink . Прегръдки на всички от нас!
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: октомври 26, 2010, 08:45:59 »

Вие много сте напреднали с покупките,аз още нищо не съм взела,само гледа ли гледам  blum
За сметка на това пък,една приятелка ми даде цял сак пълен с дрешки от нейната дъщеря,та сега си имам занимавка  smile
Miri ,любопитно ми стана какъв е този тест за диабет...явно тук в България не се прави,тъй като на мен вчера ми взеха само проба(кръвна) за Кр.захар....,но тестове  crazy
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: октомври 26, 2010, 09:23:24 »

Преси, аз знам, че се правят такива изследвания и при нас. Задължително. Само че в по- горните гестационни седмици.
Трябва да питаш докторката, която ти води бременноста.
От тези неща, които купихме на бебка, спираме, понеже и ние чакаме от една приятелка да ми даде  от нейната дъшеричка.
За марките шишета и тем подобни- смятам че дребси  ще си покаже ако нещо не и понася. Мамчета, вие на какви памперси сте се спряли?
Miri прати малко сняг насам, Аз така си го чакам.
inaxastra  laugh аз да съм  olele   sarcastic на мен като ми взимаха кръв влизам в стаята, вътре 20 градуса сигурно от навън 40, сядам на стола, лелката вика - дай си ръката и градусите ми се обърнаха  Girl_hide  pardon
Ние ходихме в магазина на хиполенд в младост в ХИТ-а. Там между другото има матрачета по 30 лв.- 70/ 140 см. размер. Има бодита 3 за 16 лв. и ританки по лев и нещо. Чак се изненадах. Количката която гледахме струваше 280 лв. а столчето за кола и изписване- 60 лв. Има какво да се видим там. Стори ми се супер евтино. Хайде че се олях...  blum


Ех и лентичката ми порасна  girl_in_love girl_in_love
« Последна редакция: октомври 26, 2010, 09:30:05 от ♥Сиси♥Петрова♥ » Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: октомври 26, 2010, 11:10:14 »

Да ви разкажа един анекдот. Сега се врьщам от втората крьвна проба. Лаборантката ми спука вената и за да ме успокои ми вика : "Вие не се притеснявайте, раждането боли много повече от една крьвна проба"  funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth
laugh laugh laugh Ами намерила е с какво да се оправдае  blum blum

Аз това за диабета за пръв път го чувам, не знам дали нас тук ще ни изследват, никой досега не ми е споменавал  pardon pardon
Сиси, а в България по кое време горе-долу ги правят??

Да ви кажа, момичета, аз се разрових из някои статии за коластрата и искам да успокоя тези, които се притесняват, че няма значение дали ще се появи още преди раждането или след това, мляко ще си имаме  smile При някои майки се появява по-рано, при други чак след самото раждане - Ина е права, при съвсем малък процент от майките наистина липсва мляко. Повечето се хранят неправилно и млякото им много бързо намалява и спира или пък при първите неуспешни опити да закърмят бебока и се отказват. Сигурна съм, че всички ще се справим - с повече търпение, както и със съобразено хранене, но всички ще си кърмим бебоците  smile

Светли, Агент Т -  няма защо да се извинявате, че се намесвате в тази темичка - отворена е за всеки, който ни харесва и който има какво да каже и да даде съвет, а ние можем само да благодарим  give_rose give_rose give_rose

Павла честно да ти кажа не мога да ти помогна с идея за магазин, в който се продава всичко от А до Я за бебета. Аз лично, когато искам да имам по-голям избор, се ровя из интернет, защото по магазините няма и 1/10-та от нещата, които могат да се намерят онлайн.

Мири и аз съм започнала за беба едно одеалце да плета, ама нещо много  бавно ми върви плетката  sarcastic sarcastic sarcastic

Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: октомври 26, 2010, 11:11:00 »


inaxastra  laugh аз да съм  olele   sarcastic на мен като ми взимаха кръв влизам в стаята, вътре 20 градуса сигурно от навън 40, сядам на стола, лелката вика - дай си ръката и градусите ми се обърнаха  Girl_hide  pardon


Хахахахах и аз съм така...направо ужас, жените дето ми взимат кръв ме карат да лягам, че иначе ставам бяла като ледената кралица. Аз въобще не знам какви тестове се правят тук. Знам че първият път ми направиха 4 теста, поне с едно бодване си напълниха 4те шишенца, после за Даун и за капак последният път ми бяха объркали теста за кръвна група и резос фактора, та пак. Но мисля че за диабет не правят изследвания, макар че не съм сигурна.
Мамче Кидикер даже не съм го чувала... Mothercare and Mamas&Papas са магазините, в които знам че има всичко за бремеността и после за бебоци от А до Я. На знам къде са им обаче къде са им най-големите браншове. Аз скоро бях в Мамас и Папас за бременски дрешки в Westfield, на първит етаж имат основно дрешки за мами и бебоци и мисля( но не съм сигурна) има втори етаж, но така и не проверих какво има там. В този на Оксфорд съркъс със сигурност знам че има колички. Аз живея в Ealing и тук има Модеркеър, но е супер малък, но все пак има колички, легълца, бебефони и т.н. в смисъл че все пак можеш да видиш и да пипнеш.

Айде аз се изстрелвам на йога  yahoo хубав ден на всички от мен  give_rose

ПП Албенчик, когато решиш че ти се разхожда до Лондон ще се радвам да се запознаем... heart
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: октомври 26, 2010, 11:22:10 »

Павла честно да ти кажа не мога да ти помогна с идея за магазин, в който се продава всичко от А до Я за бебета. Аз лично, когато искам да имам по-голям избор, се ровя из интернет, защото по магазините няма и 1/10-та от нещата, които могат да се намерят онлайн.

ОООпс, извинявам се, то Мамчето питало за магазини, не Павла, извинявайте момичета  blush blush blush
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: октомври 26, 2010, 12:28:39 »

Албенчик задължително изследване на кръвна захар се прави още в началото на бременността, при регистрацията. При завишени стойности се пристъпва към по-сложни и специални изследвания. Между 24 и 28-ма седмица от бременността се прави изследването за  гестационен диабет, ако има индикации за това и наличие на рискови фактори. Изпива се специален разтвор, който съдържа 50 грама глюкоза. След един час се взима кръв, за да се види какво е нивото на захарта. За нормално ниво се счита по-малко от 140 мг/дл. Ако нивата са по-високи, се прави допълнителен тест, за който получаваш инструкции за провеждането му. Счита се, че пациентката има диабет ако повече от два резултата са повишени.
pavla ти се смееш, ама знаеш ли коолко съм зле с тия игли??? Винаги съм била така, а сестра ми чак иска да гледа  shok  pardon
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: октомври 26, 2010, 12:49:51 »

 Offtopic Сисе аз на мен си се хиля, защото е просто страшна работа...в училище като ни имунизираха- 2 сестри ме държат, а доктора ме моли да си отпусна ръката. Сега вече уж съм по-голяма, ама нещата не са се променили много хихихихи  pardon
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: октомври 26, 2010, 13:24:23 »

pavla laugh знам мила, аз съм същата, това казвам. Смисъл казах го с насмешка  girl_haha И при мен никога няма да се променят  blush blush
Аз си направих разходката за деня, че бебка се беше разритала. Навън времето е страхотно. Колко много майки има в квартала, аз не познавам нито една... с времето ще си намеря де  pardon
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #281 -: октомври 26, 2010, 17:27:08 »

Здравейте коремчета,
Вчера ми направиха феталната ехокардиография и всичо е ок :yes:Отдъхнах си. И днес за да поддържам адреналина висок - паднах на улицата.  sad Не е ударих само се натъртих, но докато се прибера вкъщи сърцето ми беше в петите.
За майките от София - на 29, 30 и 31 октомври в зала Универсиада ще има Бебешко изложение. Доколото разбрах това не е базар, а изложение -  да се види нагледно какво предлагат различните фирми. По инфо на други мами от предни години било много полезно и се давали отстъпки при пазаруване в различни магазини.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: октомври 26, 2010, 18:58:13 »

Благодаря, Сиси  give_rose Аз утре и без друго съм на преглед, ще взема да питам акушерката, дали се прави тук такова изследване. Пък те първоначално като ми взеха кръв ме изследваха за толкова много неща, че аз не ги помня всичките  pardon pardon pardon

Кокиче как успя да я свършиш тая работа с падането?  sad sad sad Дано да не те боли много натъртеното  Friend Friend Friend
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: октомври 26, 2010, 21:58:42 »

kokiche ,дано не си се натъртила много лошо  give_rose
Тази фетална ехокардиография по желание ли я прави или ти препоръчаха?

Сиси ,това по-задълбоченото изследване за кръвната захар се прави май,ако нещо не е наред,иначе ако си е в норми май няма да има нужда  smile

« Последна редакция: октомври 26, 2010, 22:08:35 от preslava_82 » Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: октомври 27, 2010, 08:04:01 »

Леле кокиче  shok дано си добре мила  Friend сега си почивай, докато мине малко време.
Преси, може и да си права. Аз имам тази информация.  pardon
Аз да ви кажа вече по- малко ставам нощно време. Аз вчера ви питах за памперсите...
Момичета боли ме гърлото, наливам се с чайчета и се моля бързо да мине... ужас...
« Последна редакция: октомври 27, 2010, 08:31:23 от ♥Сиси♥Петрова♥ » Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines