Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 08:14:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 129382 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: октомври 24, 2010, 16:33:20 »

Павла, предполагам под раждане 40 часа Ина има предвид от първата контракция. Бях споделила за тези дълги раждания с лекар и той ми каза, че това сигурно включва началото на контракциите. А ако са на рядко и няма разкритие...Сигурно продължава дълго наистина.

За покупките, ние се изкушихме веднъж да купим някои дреболийки, беше преди месец може би. Значи към 19 седмица...Не съм сигурна. Сега вече започнахме и с други покупки smile
Но аз не съм суеверна и не ми пречи, а и така ще облекчим семейния бюджет - постепенно, месец по месец  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #256 -: октомври 24, 2010, 17:15:24 »

kokiche браво за преместването и кураж за подреждането !! Ще имаш нужда, но пьк после ще ви е хубаво  danceg
И аз мисля, че е най-добре да направиш изследването  good

pavla аз имам всичко за бебето от 8-та седмица. Тогава ходих до Дьблин при брат ми и той ми даде всичко от неговата дьщеря. Понеже знаех, че скоро няма пак да отида, пьк по пощата е обемисто и скьпо, още тогава отмькнах два куфара с дрехи, помпи за кьрмене, пеленки и каквото ти хрумне. Всичко. Като видя нещо, което ми харесва сьщо купувам. Не сьм суеверна и мисля, че ако беше вярно това суерверие, вьв Франция нямаше да има живо бебе, пьк то е пьлно, а и в някои краища на Бьлгария има поверие, че е хубаво да се купуват нещата предварително, така бебенцето усеща, че е добре дошло  pardon

Не се притеснвай от такива неща  smile

За раждането онова момиче, не е дало подробности. Не знам. Най-вероятно е както каза, Дани, да е от пьрвата контракция.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: октомври 24, 2010, 18:13:59 »

Ина, sunray мерси момичета  give_rose give_rose give_rose така се май по-спокойна се почуствах... Иначе почти всичко от тези големите неща ни ги дават тези приятели, единственното друго по-голямо нещо което трябва да купим е количка. Другите неща не съм ги взела, ама те са и на вилата им и там не пречат, а тези сега с тоя ремонт просто не можеха да ги държат в тях повече. Колкото до дрешките нищо не съм взимала още, само имаме няколко антики от времето на Жорко(таткото). Баба му преди 32 години му оплела една розова желетчица  heart heart heart ама то дошло момченце хихихи. Майка му като я извади и аз се  cray от умиление. Та и още няколо такива старинни нещица, които обожавам ама така и ме достраша да ги взема тогава и се разбрахме да ми ги изпратят. Пък и нали още не знаем какво ще е, изчакваме...Но иначе и аз си мисля, че финансова гледна точка е много по-разумно малко по малко да се взимат нещата, но пусти страх  pardon Но така като знам, че не съм само аз дето трупа по-добре се чувствам.  give_rose give_rose give_rose

Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: октомври 25, 2010, 00:23:31 »

Момичета,да ви попитам ...случвало ли се е да мине цял ден без да усетите бебче?
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: октомври 25, 2010, 07:46:16 »

Добро утро мамчета,
влизам да ви се похваля, че вече имаме първи покупки за бебка  Yes В розови и бели цветове. Да ги снимам ли?  blush blush Вчера харесахме количката- поредната  blush . Смисъл харесахме 2 и сега се чудя още коя да избера... единственото по което се различават е че едната е с цял кош, а другата със столче за кола. После като ги махна стават за по- голямо като е детето. Еми незнам... ще избирам...
Кокиче, мерси за инфото. Аз знаех, че има дни на отворените врати, но незнаех как се запазва час.
Хайде да се уговорим ако искаш smile
Преси, ми да ти кажа, не съм обърнала внимание за цял ден... но съм сигурна съм, че не е лош признак.
На всички останали целувки по пупите и много сладки ритничета да имате днес  heart heart
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: октомври 25, 2010, 09:17:53 »

Добро утро, момичета  Sunshine Sunshine

Толкова много сте изписали за два дни и аз така се бях съсредоточила в четенето, че ми изстина кафенцето, докато свърша  sarcastic sarcastic

Sunray много са сладки нещата за бебока  good Честно да си призная на мен всичко ми харесва и това ми е най-големият проблем. Винаги като отида да избирам нещо за нас и само стоя и се въртя между рафтовете с бебешорските неща и очите ми стават еееей такива  shok shok - хващам едно, после второ, после трето..... луда работа  sarcastic sarcastic Така че сега вече чакам, когато таткото е свободен и ходим заедно, защото той обикновено е много по-практичен от мен, пък и вълнението, когато сме двамата е още по-голямо  heart heart

Мири това, което си споменала за менструалната болка е подобно и при мен. На мен ми се случва винаги около датата, на която би трябвало да ми дойде и ми минава след 1-2 дни. Не съм казвала на акушерката, все си мисля, че си е нормално  pardon pardon А за лактацията - при мен още я няма, нито капчица даже.

Кокиче браво за местенето  Bravo Bravo Сега ще ти е  малко изморително, но пък за сметка на това можеш да вложиш цялото си въображение и да направиш едно наистина уютно местенце за малкото същество, което скоро ще преобърне света ви smile smile
Много добре си решила да си направиш изследването, аз бих постъпила по същия начин. А колкото до това, че не се е виждало, аз мисля, че е напълно възможно, защото от личен опит знам, че някой път е много трудно да накараш бебока да се завърти - на мен ми се случи на двата предишни прегледа и особено втория път доста ни поизмъчиха, много упорита е нашата бебка  blum blum

Павла, Мамче, явно наистина е много различно навсякъде. Ще трябва наистина една мини-срещичка да си организираме един ден, но за това - на лични  smile smile
Павла, аз дори не помня кога точно купих първите неща за бебенцето, беше някъде в началото, просто не издържах. Освен това аз никак не съм суеверна, не си пълня главата с бабини деветини, че то и без друго вълнението ми идва в повече на моменти, та не искам поне излишни неща да ме вълнуват. Ние досега предимно дрешки сме купили, предстои ни количка и легълце - легълцето вече сме си го избрали, остава само да си го поръчаме, а с количката ще е доста по-трудно..... Ще взема да снимам скоро дрешките, да ги пусна да ги видите и вие  smile smile

Преслава на мен в самото начало, когато още не бях сигурна какво усещам ми се е случвало някои дни нищо да не усетя, но откакто бях сто процента сигурна, че усещам бебока, не ми се е случвало нито веднъж да не я усещам за цял ден - някои дни е по-активна, други дни по-спокойна, но всеки ден "си общуваме"   LOVING LOVING

Уф, май много се увлякох, ама като сте писали толкова много  blum blum blum, дано да не съм пропуснала някой!!!  give_rose give_rose give_rose
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: октомври 25, 2010, 09:21:21 »

Добро утро мамчета,
влизам да ви се похваля, че вече имаме първи покупки за бебка  Yes В розови и бели цветове. Да ги снимам ли? 


Естествено, че ще снимаш, нали е пълно с любопитковци тук, искаме всичко да знаем  blum blum blum
И само леееекичко напомням за клипчето на кормчето, че и него си ни обещала и само ни измъчваш  sarcastic sarcastic sarcastic
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: октомври 25, 2010, 10:35:59 »

Леле Албенчик тъкмо щях да кажа, че ме пропуснаа  TONGUE TONGUE
Ами то клипчето е кратичко, щом искате да го кача- оки коки  smile
Започвам да снимам тогава.
Леле днес бебка колко ми е активна  danceg чак седя и гледам и немога да повярвам  danceg

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #263 -: октомври 25, 2010, 11:15:26 »

Привет ви, мами  smile

Аз днеска сьм на крьвна за диабет. Дадох тази на гладно и сега закусвам, за да отида после за втората. Нещо докато ми взимаха крьвта ми призля (може би от страх). Уж ябх свикнала покрай токсоплазмозата, нали всеки месец ми я взимат... Тоя диабет е много гаден, че има две проби една след друга. Ама какво да се прави като така трябва  pardon

Преси, за в 20та седмица е нормално. Понеже още се усеща леко. Освен ако не го усещаш винаги много, много ясно. Ние имаме дни на по-голямо спокойствие и дни, в които сме по-активни.

Мисля, че ако ви е спокоен ден и движенията са леки, е вьзможно да не си ги забелязала. После като стане по-голямо бебето дори и леките движения не могат да минат неусетени.

Иначе след 22-3 седмица, цял ден без усещане за бебе е обезпокоително.

Сисе, как забраивла, аз го чакам сьс сьрце и душа твоето филмче, тя забравила била  beating Давай да гелдаме покупки  heart heart heart
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: октомври 25, 2010, 12:03:26 »

   Здравейте момичета! Няма да пиша за всяка по отделно, защото 100% ще пропусна някоя от вас, а пък въобще не ми се иска. Доста съм разсеяна  blush .
   Ние още нямаме нищо за бебчо  sad (май само ние сме така), но определено не е от суеверие, а заради "ремонта". А иначе имам разни подаръци, който съм ги прибрала в един гардероб. За сега гледам и избирам количка и легълце, харесвам си, но ми се иска да видя количката "на живо", да я бутна и тогава да я купим. По същият начим съм и за кошарката. Най - много ми се иска тя да е със шкафчета отдолу, защото все ще са ми от помощ, но пък те са доста скъпи тук.
   За сега съм се спряла на марката AVENT (за шишета, биберони, помпа за кърмене и т.н.), защото една приятелка е на Томи Типи и бебкока е целия мокър, цялата му гушка се пълни с мляко когато се храни.
   Мамчета, я снимайте всичко, което сте си накупили за бебчовците. На всички ни е супер интересно, все пак ние си "отглеждаме" коремчетата заедно  danceg.
   Искам един съвет от мамчетата тук... знаете ли големи магазини за бебешки неща?! Да има всичко в тях от А до Я за бебетата. Аз знам само един - Кидикер, който е доста далеч от Лондон. Иначе във всеки един търговски център има, но все са отделни магазини на различни марки. А на мен ми се иска (специално за количка) да има от всички марки, че съм си хареса няколко колички на различни марки. За да няма проблем, моля ви да ми пишите на лични.
   Галки на всички по коремчета и хубав ден на всички! give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: октомври 25, 2010, 12:10:57 »

Преси, и да ти кажа да се успокоиш, знам колко върши работа..., но много си зависи от характера на бебока, от седмицата, в която си и от активността ти.
Наистина ти е малко раничко да те рита винаги осезаемо. Аз някъде в 21-ва седмица започнах да усещам сериозни побутвания (все още дори не мога да кажа, че са ритници). Е, от тогава я усещам всеки ден, най-вече късно вечер. Но има и други случаи, в които мамите се шашкат, че не усещат мъника, а се оказва, че всичко си е наред. Ако продължи и втори ден, тогава ако искаш отиди на лекар, само и само да се убедиш, че всичко е ок, в което не се съмнявам good Освен това, ти разбрала ли си да не би да си с предна плацента -тогава движенията са по-омекотени и никак не са остри. Аз съм с предна плацента, затова го казвам.

Албенчик, и аз съм така по магазините и затова, за да ми е по-лесно си решавам какъв тип дрешка ще търся (боди, рокличка...), та да редуцирам избора tease С таткото наистина е най-сладко, ама за дрехите милия по-рядко се намесва. Нашият е активен в избора на другите неща - бебефони, легълце, ваничка и т.н. Тогава се държи като истински професионалист - сериозен, чете етикети... laugh За дрешките само знам, че и той като мен не иска бебка да е облечена все в розово и сега като погледна покупките - ми, почти нямаме в този цвят blum

Инче, после хапни нещо по-калорично и легни да починеш, че с тия две проби в един ден е малко наприятно smile

Аз също още нямам признаци за лактация (дано не означава, че няма да имам кърма, че наистина искам да кърмя малечка girl_impossible ). Дори се учудвам, че все още нося сутиен, отпреди да забременея. Ама той моя бюст и тогава не беше малък - 75С, така че не се оплаквам. Просто не виждам особена разлика. Е, малко се е уголемил и виждам вените по кожата на гърдите, но това е.

Ние в събота бяхме в Пловдив за някои покупки. Щяхме да ходим и количките Хаук да видим там, че само в Пловдив е официалния им представител, но бяха затворили. Друг път! Купихме бебефони, протектор за матраче, от онези цилиндрични възглавнички, които ограничават бебето да не се обръща по коремче, едно стъклено шише на Нук и кутия подплънки за сутиени при изтичане на кърма. Е аз купих и едно оранжево комплектче за мъничката danceg Ще снимам тия дни пак.
А, и купихме много сладурски детски пендел (така им викат май на тия висящите лампи pardon ). Няма да го описвам, и него ще щракна скоро good

Ох, ставам вече, че гърбината има нужда от раздвижване и мисля да отразя една разходка smile
« Последна редакция: октомври 25, 2010, 12:14:58 от sunray » Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: октомври 25, 2010, 12:35:50 »

sunray, браво за покупките. Раздвам се, че напредвате вече!  give_rose
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: октомври 25, 2010, 12:48:44 »

Здравейте, момичета  blum
Извинявайте, че ви се меся в темичката, просто се зачетох и ми се прииска да кажа и аз нещо.
Виждам, че някои от вас се притесняват, че не усещат много бебчетата си.Моето мнение е, че бебчетата си правят вътре каквото искат и колкото в по-ранни седмици сте, толкова по-малко ще ги усещате, тъй като имат доста пространство за танци.После пък ще им стане тясно..Моето бебче, например може би от месец е малко по-активно и то основно  късно вечер и към обяд.Да не забравяме, че и всяко бебче си има характер и някакви навици вече  Wink
Относно покупките - Ние започнахме да пазаруваме този месец - по-големите неща.Преди седмица-две купихме количката (не си спомням точно), преди 2 дни купихме легълце и завивки, а дрешки пазарувам от около 2 месеца може би...Според мен няма как да се спре бременна жена да пазарува - невъзможно е  blum..Пусти мерак..
Но пък ако се започне твърде рано и правите някакъв ремонт (както ние правихме), трябва да се има предвид къде ще се съхраняват покупките smile Независимо дали ще държите новите нещица дълбоко заровени в 8-та стая по 6-я коридор прахът от ремонта какъвто и да е той ходи навсякъде.Така че моят съвет е да изчакате с голямото пазаруване.
Ми това е от мен..и още веднъж извинявайте, че ви се намесвам. give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #268 -: октомври 25, 2010, 13:26:55 »

Да ви разкажа един анекдот. Сега се врьщам от втората крьвна проба. Лаборантката ми спука вената и за да ме успокои ми вика : "Вие не се притеснявайте, раждането боли много повече от една крьвна проба"  funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth

За кьрменето размера на гьрдите няма никакво значение. Майка е сьвсем плоска, има само зьрна. Толкова мляко е имала, че разправя как като й слезнало млякото и почнало да й мокри тя се шашнала. Инстинктивно си разкопчала пеньоара и от двете гьрди едновременно прьснало струя като фонтан на метьр и половина пред нея (сигурно преувеличава малко разстоянието, но е изпрьскало яко).

Иначе само 3% от жените наистина нямат мляко. Всичко друго е на психическа основа или резултат от лоша техника.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: октомври 25, 2010, 14:16:46 »

Извинявайте, че ви се намесвам момичета, но реших да споделя опит, пък може и да съм ви от полза.  pardon
Първо за контракциите - това, което е описала mum to be са си точно контракции. А моя корем си беше почти постоянно твърд - много неприятна ситуация, но какво да се прави.
За коластрата - от двадесет и трета седмица може би редовно имах изтичане. Лекарката ми каза, че е нормално и ако е прекалено много се налага медикаментозно лечение. Ама под много разбирайте наистина много - като при кърмене. Така че спокойно и за това, а че размерът на гърдите няма значение за количеството кърма - и аз съм пресен пример - нямам си бюст от край време, но кърма имах колкото трябва, че и повече.
И аз имах страшно болезнени крампи в прасците и пих магнезий за това и контракциите, но честно казано не забелязах да има ефект. Няма страшно - още малко и това ще отмине.
И последно - в болницата, в която аз раждах бебчето не са го отделяли от мен нито за минута. След раждането, докато ме наблюдаваха два часа в родилна зала (такава била процедурата) бебо беше на метър от мен, а след това ни заведоха двамата в стаята. В тази болница е било така, когато майка ми ме е родила преди 30 години и сега е така. Вярно, че бях изморена от раждането и емоциите, но пък не можех да се отлепя от сладко спинкащия дребо. Радвам се, че не го занесоха сам в някаква стая далеч от мен.
На всички ви пожелавам леки оставащи месеци бременеене и леко раждане!  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines