Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 19:45:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 123554 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: октомври 22, 2010, 09:47:44 »

Това, което имах предвид до голяма степен е това, което ти, Додо, си споменала за твоята приятелка - че физически не е имала възможност да отвръща на нуждите на бебчето си. Ако майката роди за има няма 10 минути, с 3 напъна, както имам познати аз, естествено, че ще е физически способна да си гушка бебчето, но има случаи, когато майката едва се движи след раждането. Но пък може това да е по-скоро в България, нямам база за сравнение все пак.

Михова, пази леглото, щом се налага smile Аз не съм пила такива лекарства и не мога да помогна. Но се налага да се доверяваме на лекарите, нали затова са учили good Пиши как си smile

Сиси, бебетата мисля, че ги носят на всеки 3 часа, за храненето good Не за 3 часа.
А за преглед само за тонове и то преди да е наближил термина, за първи път чувам. Има ли причина, или просто така е решил лекарят? Знам, че тонове мерят редовно през последния месец от бременността, затова ми стана интересно.

Ти добре си се насочила към ВИП стаите в Майчин дом, защото имах "удоволствието" да ми правят амниото там, ама в обикновените, така да се каже, стаи. Кошмарът идва от мизерията и занемареността, повече отколкото от процедурите и това, което ти правят въобще angry Знам, че там са може би най-добрите професионалисти и няма да е зле някой ден цялата сграда да е реновирана...

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #226 -: октомври 22, 2010, 10:20:02 »

Дани, от това, което казах, само Спок беше насочено кьм твоя кометар. Всичко друго са принципни положения, които дори не са общовалидни. Сьвсем не ставаше вьпрос, че ти ще изоставиш новороденото си бебе. Далече сьм от тая мисьл.

Специално за теб пьк сьм убедена, че ще си страхотна майка (особено след всичко, което преживя) и ще направиш най-добрият избор за детето си !! Сьжалявам, че ти е станало обидно, никак не сьм искала да те нараня  Friend Friend Friend

И все пак Спок (дори в сьавторство и допьлнено издание) е анти-моите виждания, което не пречи, че и аз и брат ми сме отгледани по него де.
Не се и сьмнявам, че имаш и друга литература по вьпроса, ама щото говореше за него си казах мнението за него. И за да не ставам екстремистка, дори и при него има верни и хубави неща, просто цялостният му подход не ми допада.

А по вьпроса за болниците, при вас частните не знам какви са, аз като говорех за неон и студени чаршафи, говорех за тука. За Бг нямам наблюдения.

Ееее, кьв идиот сьм значи, трябваше да се сетя, че ще ти стане мьчно  GROAN

Извинявай много  give_rose give_rose give_rose

Ама все си говорим едни общи приказки, та като ме завьлнува темата реших да си споделя виждането. Не исках да сьм крайна.

mihova не знам за лекарството  sad Егати тьпите контракции, дано отминат по-скоро. Лягай и не ставай. Горката!  Friend


Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: октомври 22, 2010, 10:23:47 »

sunray неее нямам проблеми. Аз ходих в МЦ Фемина и там първо чуха тоновете на бебка. Казаха, че всичко е наред.  heartgood Докторката, която ми води ЖК-то не ме е записала на тонове. Каза ми, че на 3.11 ще е идеалния период да ги чуем  smile. Не разбирам кога е подходящо и кога не е  pardon
Аз за нищо на света няма да съм в обикновенна стая. Посъветваха ме не една майка, родила там и престоят и е бил във ВИП-а. А за 3-те часа се обърках, грешката е моя  smile
Една приятелка ми сподели какво е преживяла там в обикновенните стаи и аз я гледах  shok
Михова почивай си и се пази. Нямам инфо за тези лекарства, но щом се налага ги пий. И да казваш как си.
alben4ik защо да е глупаво да имаш birth plan  good имам приятелка там в Англия и всеки път ме изумява с техните подготовки преди раждането. Много е готино така. Хубаво е когато има такива неща.
и на мен ми се иска да отида в Майчин дом, да намеря някой с когото да поговоря така, да ми разкаже, да ме успокои да не съм в неведение за предстоящото... ама представяте ли си... тук...ха ха  girl_impossible
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: октомври 22, 2010, 11:30:33 »

Аз май направих малък бунт с коментара си за бебетата...искам да подчертая,че това става в една единствена болница в Пловдив,и тя не е специализирана АГ ,а е многопрофилна и просто си има едно малко родилно отделение,три стаи само и там политиката е такава! Във всички останали болници,било то частни или държавни,бебенцата са при майките!  give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #229 -: октомври 22, 2010, 11:44:13 »

Аз май направих малък бунт с коментара си за бебетата...
  biggrin

Неее, не си. Готино е да се обсьждат такива теми, за не да си говорим само за времето  Wink

Тук не знам точно как стоят нещата, но мисля, че е пожелание - можеш да вземеш детето при себе си или да кажеш да ти го носят само за кьрменето.

Сисе, кога ще видим филмчето ?  blush
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: октомври 22, 2010, 13:14:02 »

Sunray, в момента в който видиш малката бебка няма да искаш и за секунда да я оставиш на друг (това важи и за първите месеци вкъщи  pleasantry ). Аз може да се каже, че имах по-скоро тежко раждане и като ставах да взимам бебето ме заболяваха зверски три неща - ребрата от настискането, безбройните шевове и една болка в таза, от която куцах още 10 дена. Но майчиния инстинкт е по-силен от всички болки и всички шантави книги! Организма страхотно се мобилизира, за да издържи на напрежението, на малкото сън, грижите и т.н.
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #231 -: октомври 22, 2010, 13:36:02 »

Здравейте мами!
Много се радвам за всяка една от нас, като чета дебатите тук ми прилича на един малък парламент или камара на мамите smile. Хубаво е, че всяка една има мнение и е време малко да дадем пример как да се държат по тези болници, жалко че положението в България е такова.
Михова не се тревожи, в болницата се засичам с едно мамче постоянно, та при нея се получава прокървяване, но нещата се оправят, много е важно да почиваш и най-вече да лежиш. За лекарството незнам, но при нея прилагаха мусколно Прегнил ампули, който  си набавяше от Гърция, като само с три от тях и проблема се решаваше и трябваше да се държат в хладилник на определена температура. Аз по скоро писах, че и при мен се получиха контракции, но минахме само на Диаспорал и Нош-па за три дни се въстановихме, като доки каза че е нормално да има, но не толкова често и продължителни.Стискам палци и чакаме да пишеш добри новини и за сетен път се убеждавам, че майка не се става за съжаление лесно и всяка една има свойте тревоги и болежки.
Да се похваля, че началото на другата седмица сме на 3Д, нямам търпение.......от 11г.с не сме гледали бебчо на него заради болежките напоследък, но най-после му дойде времето и ще си имаме 100% пол на бебчо yahoo
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: октомври 22, 2010, 13:45:20 »

   Ле леее каква лека престрелка е станала тук  angry. Момичета, я не се изнервяйте за глупости! Хормоните на всички май ни идват в повече  sarcastic . А сега си погалете по коремчетата и си помислете за бебчета .... сега сте вече по - спокойни и усмихнати, нали?!  Wink
   Искам да кажа, че и тук в Лондон е супер различно навсякъде (във всеки район и всяка болница). Всички си имат отделни политики, от което пък не означава че другото е по - правилно или грешно. Например: две приятелни раждаха в различни квартали и съответно болници, а аз съм в трети. Еми нищо общо няма ... нито във воденето на бременността (картона за бременни), нито в изследванията, нито в женската консултация, нито в това дали бебето ще е при теб или не, нито и в самото раждане ( едните те мъчат да раждаш 3 дена на "сухо" да родиш и след това да ти направят секцио, а другите на 1-ят ден.  
  Ето и сега, alben4ik , споделя за родилен план, а на мен все още никой нищо не ми е говорил или казвал нещо подобно. Не са ми казвали и за разглеждане на болницата в коята ще раждам и т.н. И общо взето в повечето случай когато тя споделя нещо, при мен го няма.
Заключение:  sarcastic Не се косете за такива неща, защото навсякъде е различно и не си заслужава да се тормозите. При раждането и часавете след него почти нищо не зависи от нас (единствено да мислим трезво, да напъваме и да търпим на болката), а от нашите мъничетата. Ако е рекъл Господ Бог всичко ще мине леко и като по повода и ние веднага ще си гушкаме рожбичките си.
ПП: dodo23, свикнали вече с ритничетата? Още ли ти е неприятно?
Искам да задам едно малко въпросче, но ме е срам, че съм толкова неинформирана blush ... Какво ви представляват контракциите? Аз чуствам един некомфорт е коремчето, като че ли постоянна мускулна треска, която непрекъсната е "напрегната" и не минава и когато легна да си почина (лежайки пак го усещам) след известно време ми минава, но като се поуморя пак се започва. А и през това време корема ми страшно твърд, като камък. Ама как го обесних само ха ха. Та, това ли са контракции?  blush
« Последна редакция: октомври 22, 2010, 13:54:45 от *mum to be* » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #233 -: октомври 22, 2010, 13:53:49 »

  Ле леее каква лека престрелка е станала тук  angry. Момичета, я не се изнервяйте за глупости!

Ооо, теб ще те погна насериозно  beating beating beating beating Каква престрелка ?! Няма такова нещо  pardon

Ние сме си ведри и усмихнати и никакви хормони не могат да ни смутят (говоря за себе си, за Дани и за всикчи останали)  danceg danceg danceg Такива думи като "престрелка" да не чувам !

Това дето го казваш за болниците е така навсякьде  good

Иначе както си го описала ми звучи това да са точно контракции. Ма те не всички са страшни, нали знаете, че има там разни подготвителни Бракстьн-Хикс. Може би е добре да се консултираш.
« Последна редакция: октомври 22, 2010, 13:57:54 от inaxastra » Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: октомври 22, 2010, 13:56:34 »

  funnytooth inaxastra funnytooth аз се шегувах!  funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #235 -: октомври 22, 2010, 14:06:07 »

Знам бе душа  smile ама шегичка тук, шегичка там и ще вземе да трьгне истинска престрелка   sarcastic

Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: октомври 22, 2010, 14:21:32 »

Ееее, кьв идиот сьм значи, трябваше да се сетя, че ще ти стане мьчно  GROAN

Извинявай много  give_rose give_rose give_rose


 Sunshine

Изяснихме се smile

Мамче, аз в престрелки не участвам blum А за контракциите, аз не знам дали съм имала и ако съм, не съм разбрала crazy Знам, че има някакви подготвителни, но досега не ми се е случвало да ги разпозная.

Еленче, предстои ти невероятно изживяване heart Особено след толкова време, а и като не знаете пола Girl_hide

Днес малката ме погна от сутринта, със звънването на алармата shok Ама разтягане ви казвам, от край до край по корема ми Girl_hide Чак не ми се ставаше, тя обикновено е активна като съм легнала по гръб и съм в покой. И през целия ден шава вътре, днес нещо и е ден danceg Сутринта имахме излизане заради болничния ми, направих плътно един час ходене пеша и съм доволна. Успях да си купя едно боди за бременни (имало и такива blush ). Просто в корема са доста набрани, за да не стягат. Много съм доволна! Сега пак ставам, че вече отивам да си взема готовия болничен.

Чао! smile
 

Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: октомври 22, 2010, 14:54:16 »

sunray, а къде го намери това боди? аз преди време като имаше все още си ползвах "нормалните" бодита, но вече ми стискат и си търся но ми казаха че сега имат само с дълъг ръкав. тези които аз си ги ползвам вместо потник ги водят летни и не ги зареждат през зимата.
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #238 -: октомври 22, 2010, 15:18:32 »

Браво на Вас Sunray, ние днес излязохме и още на 30-те минути и ни се пишкаше, мале такова нещо няма примолих се на една жена, а тя милата ..." защо не каза, аз виждам че нещо обикаляш, та нали и ние сме били така". Ей златна жена, а в неделя ни предстои 4 часово пътуване и неискам да мисля, таткото каза да вземем памперс та да не се притеснявам и ме бъзика цял ден, а аз си знам какво е..... girl_impossible sarcastic
А иначе за бодитата, аз мислех да взема от тези тип полу с дълъг ръкав с един размер по-голямо, но щом има и за мами първо ще се поразтърся Bravo
Относно контракциите, поне при мен се чувства повече като спазъм долу ниското в коремчето и трябва да се обездвижа за малко, дали да седна или легна няма значение, за кратко е и минава, но лекарката ме пита изрично дали ми е твърд корема и явно не е много добре, но другите мами ще кажат ти по- добре сподели с лекаря за да отпадна притесненията и да се увериш, че бебо не страда.
« Последна редакция: октомври 22, 2010, 15:24:49 от elen4e13 » Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: октомври 22, 2010, 15:46:24 »

Мамита, много сте сладки като ви чета lol
Инкаа аз бях забравила за клипчето  girl_impossible добре че ме подсети.
Днес майка ми ми даде моя рокличка бебешка  heart една такава жълтичка, сладуреста искам да я снимам и да ви я покажа.  girl_in_love много ми е сладка.
Днес свекърва ми купи едно комплектче за бебка, довечера го взимаме и го снимам и него и показвам.
Започваме ние лека полека  Yes и много се вълнувам. По- другата седмица отиваме за креватчето и количката. ОООхххх какъв хубав момент.
Аз забравих да кажа- нашата бебка снощи ми беше застанала така към стомаха, че чак ме заболя... неможех да дишам... после като се поразмърда и се оправих. Ама бая се уплаших де...
Цункам ви всички и много ритничета да имате  girl_wink girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines