Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 20:20:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 129587 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: октомври 19, 2010, 21:47:32 »

Тук съм мацки и ви чета редовно  blum . Ние сме добре, бебо е много активен особено нощно време, явно се е метнал на баща си който е като совите. Една вечер гледахме телевизия и такъв подскок напражи , че и аз подскочих, не от болка , а по-скоро от странното чувство в корема. Иначе съм на ЖК на 26 октомври, когато ще ме изследват за диабет.

Радвамсе ,чв всички вие сте добре. Додо, честита дъщеря!!! Явно мамите на принцеси се увеличават и ще ни бият по брой  blum  sarcastic .  Ина, за кг не се притеснявай. Ти и аз имаме много сходни структури. И аз когато се обездвижа качвам кила, колкото и да спазвам здравословното хранене. Опитай се , въпреки дъждовния период да си правиш разходки , сигурно има дни все пак ,когато слънцето се показва за малко. Също и ходене на пътека помага доста. Знам ,че звучи скучно, но аз имам едно малко телевизорче и си пускам "Alias" . И така докато ходя на пътека гледам един епизод, а понякога и втори и така ми се събира около час и половина ходене. И както другите са казали, хапвай по няколко хапки , но им се наслаждавай.

 Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #196 -: октомври 19, 2010, 21:51:53 »

Ей, Мири, супер  gu6 Само добри новини! Ама разписвай се по-често да не те мислим  Wink

Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: октомври 19, 2010, 22:37:05 »

inaxastra ,много са интересни лекциите за кърменето,аз откакто ходих и вече 2-3 пъти сънувам,че кърмя  blum На мен също ми препоръчаха това кремче за зърната,ще чакам отзиви  good
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: октомври 19, 2010, 23:17:10 »

preslava_82, какво е това кремче за зърната?  crazy  Аз незнам? Би ли ме "просветила" малко  blush .
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: октомври 20, 2010, 06:50:03 »

Инче много е интересно това, което разказваш. Надявам се да споделяш и тук. Лелее 40 часово раждане...  shok горката жена...
Хей Мири, привет мила, къде се изгуби?  smile Браво на мъничкия, все така активен да е.
Я и тук да се похваля- имам си бременлинска фотосесия  blush като ми дадат снимките ще кача някоя  smile
Ина успях да хвана бебка как се изпъва  girl_haha
« Последна редакция: октомври 20, 2010, 08:09:26 от ♥Сиси♥Петрова♥ » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #200 -: октомври 20, 2010, 10:02:31 »

inaxastra ,много са интересни лекциите за кърменето,аз откакто ходих и вече 2-3 пъти сънувам,че кърмя  blum На мен също ми препоръчаха това кремче за зърната,ще чакам отзиви  good

Доколкото сьм чула това е най-добрият крем. Дори не се мие преди кьрмене. Чист ланолин и много ефикасен. Ще пробваме-ще видим.

Вас какво ви обясняват на лекциите ? Айде ако имаш време разкажи или сканирай записките ако имаш. Много  искам да знам  blush blush blush

Сисе, дай да видим де  blush И а зискам фотосесия. Говорих с фотографа от сватбата и кьм началото на декември ще се организираме  yahoo Умирам от нетьрпение да видя твоята  Eeager Eeager Eeager и чакам видео на вьлнисто шкемби  Wink

Тази сутрин  ми пристигнаха старинните лигавници, но още не сьм ги отворила. Мисля да й порьчам и една старинна шапчица  danceg danceg danceg
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: октомври 20, 2010, 11:19:41 »

Това е описание на кремчето  smile

http://apteka.framar.bg/30007206/%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%85-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-10-%D0%B3%D1%80

inaxastra,записки нямам  sad след време ще има пак същата лекция,но с по-добра лекторка и реших там да записвам  good
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: октомври 20, 2010, 13:53:02 »

Инка, да си покажеш фотосесията и ти. Аз чакам моята да ми я дадат.
Отвори ли си пратката? Снима ли я? Че искам да я видим. И ние понакупихме, меко казано, но взехме няякои нещица, но искам да ги посъберем и да ги снимам и аз  smile
Между другото дойде ми пръстенчето и в седмичната темичка го "залепих"  smile
Снимах клипче на нашата госпожица как се врътка  heart heart 3 минути успях и ми падна батерията  pardon  Yes
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: октомври 20, 2010, 14:42:28 »

И аз си мечтая за бременлийска фотосесия, но да видим дали ще успеем да организираме нещо, тук са мнооого скъпи  sad и май предпочитам да отделя тези парички да купя нещо за беболина. Но ще видим  smile

Сиси, чакам с нетърпение да видим снимките, а къде си пуснала клипчето на кормчето???

Ина наистина са много интересни тези ателиета, които се организират при вас, много полезни неща могат да се научат. Аз все още чакам, защото тук обикновено тези курсове се провеждат малко по-късно - след 30та г.с. Е, то има всякакви частни организации, които ще ме запишат когато и да отида, но аз понеже искам да присъствам на тези, които се организират в болницата, в която ще раждам, та затова ще изчакам още малко  smile

Да се похваля,вече съвсем осезаемо усещам бебка  Girl_hide
От седмица и повече насам,абе нещо ме побутва под пъпа,но съвсем лекичко...и все се чудех,тя ли е или не  smile но снощи ми удари два ритника  blum така хубаво ги усетих,даже ми се повдигна и коремчето...ох много съм щастлива,чувството определено е многооо хубаво!!! Girl_hide

Така е, Преслава, чувството наистина е невероятно, лично аз не мога нито да го опиша както ми се иска, нито да го сравня с нещо подобно, просто защото наистина НИЩО такова досега не ми се е случвало  smile

Echy, благодаря  give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: октомври 20, 2010, 17:20:59 »

Здравейте, мамчета!  smile

Уж, успях да изчета написаното, но ще ми простите, ако не спомена някой.

Ина, много полезни лекции има там, определено инфото ще ти е от полза! А и на нас, когато споделяш give_rose А това мазилце за зърната отсега ли ще го ползваш? Не знам дали е вярно, но са ми казвали, че зърната е добре да се подготвят няколко седмици преди самото раждане, защото можело да предизвикат контракции. Но пък твоето кремче може да е друго crazy

За мърдането на бебка, и аз като Албенчик с нищо друго не мога да го сравня...Уникално усещане  Girl_hide

Мири, хубаво направи, че се разписа! smile

Ние вчера видяхме малечка smile Всъщност беше ФМ. Всичко и е наред на този етап -тежи 460 гр, бедрената и кост е 4 см, представяте ли си го?... Girl_hide Мериха обиколка на главичката, гледаха органи, пръстчета и т.н. До преди да влезем в кабинета ме побутваше и се зарадвах, че ще ни направи представление при доктора, но уви...Кротна се миличката и заспа. Само веднъж мръдна ръчичка. През цялото време отваряше и затвяраше устенца, като рибка беше Girl_hide И мърдаше езиче. Много се смяхме! Милото пак застана до доктора и двамата си обсъждаха какво, защо, как. Голям любопитко е мъжа ми tease И така, това беше вчера! Половин час преглед, успяхме да се порадваме, поне до другия месец blum
Гледахме я малко и на 3D, нослето ми се стори мъничко и сладко, а в устичката - все едно е ухилена funnytooth Но не съм сигурна, защото доки каза, че заради разположението на плацентата сега, се получават дефекти в образа - едни тъмни петна тук там, а трябвало да има воден балон, както той каза, за да е изчистен образа. Успокои ни, че другия месец плацентата сигурно ще е по-нагоре и ще станат по-хубави снимки, а и видеото тогава ще направим smile
Взе ми секрет. Ама е забравил, че исках да го изследваме за хламидии, та ми е взел за стандартна микробиология (гъбички и др.), а за хламидии се взима конкретно от едно място - цервикса. Нищо, следващия месец ще му напомня пак smile Сега ще направят анализ на този секрет, то не е излишно.
Дадох вчера и кръв за токсоплазмоза и следобед си взех резултатите - отрицателни са smile

Пазарувахме за стаята, където ще е бебка, но не нейните мебели все още. Просто обзавеждаме наново, но му се вижда края вече yahoo
Покрай обикалянето вчера, се влюбих в една бяла, плетена жилетчица и влязох и я купих blush Имам доста неща за снимане, като приключим с ремонта и нареждането, ще пусна снимки в албума.

Иначе съм добре - малката бута (не е точно ритане, не е болезнено или толкова видимо все още). Отдавам го на факта, че съм с предна плацента. Нямам оплаквания никакви, освен спорадичните киселини вечер. Слава богу, не всяка вечер. Затова внимавам много какво хапвам. Болките в кръста сякаш понамаляха, явно е заради смяната на матрака. От което идва и промяна в позицията на тялото при спане. Е, имам леки болки, но са незначителни smile

Решила съм този уикенд да започна прословутата си йога вкъщи, само да застелим килим и да приключим smile

Нямам друго за отчитане. И ви чета, да знаете Wink

Хубава вечер!
Активен
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: октомври 20, 2010, 18:05:46 »

Влизам специално да честитя РОЗОВАТА НОВИНА на Дидка  girl_in_love Много се радвам  мила, лека бременност до края с малката бебка и да я поздравиш от леля й Вени  heart heart
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: октомври 20, 2010, 18:50:21 »

Sunray , ние също имаме ортопедичен матрак. Когато го купихме (аз не бях бременна) също имах болки в гърба за около седмица и след това всичко мина. Сега като спя на друго място имам всякаквъ болежки и нямам търпение да се прибера у дома и да се наспя. Най-вероятно с новия матрак тялото заема правилната позиция  и отнема малко време , докато привикнеш. радвам се ,че с беболинка сте добре. А ФМ на 3Д ли я правиха дадоха ли ви снимки?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: октомври 20, 2010, 19:05:53 »

Да, Мири, и аз така си го обяснявам и се надявам до няколко дни съвсем да свикна smile

Относно ФМ - моя лекар винаги ми е казвал, че на 2D се вижда всичко необходимо, свързано със здравето на бебо. Стига апаратурата да е добра и самия лекар да е професионалист в това.
Той е на мнение, че 3 и 4D са повече за радост на родителите smile Та, ФМ ни я прави на 2D, а снимките на 3D. Снимките са си за нас, но не взехме, защото не са много добри, поради причината, която описах в по-горния си пост.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #208 -: октомври 20, 2010, 23:00:49 »


sunray, много хубав пост си написала. Толкова са вьлнуващи прегледите винаги...  heart heart heart Жалко, че не сте си трьгнали сьс снимки, но ние сме тьрпеливи и ще чакаме  Wink Но пьк поне докторьт е бил любезен и ви е обяснил разни неща. На нас нищичко не ни обяснява и беше почти циничен.
 
Радвам се, че болките ти са понамалели. Те сьвсем ще изчезнат сигурно. Да кажеш после как ти е подействала йогата. А пропо, коя йога ще правиш ? blush

А това мазилце за зърната отсега ли ще го ползваш? Не знам дали е вярно, но са ми казвали, че зърната е добре да се подготвят няколко седмици преди самото раждане, защото можело да предизвикат контракции. Но пък твоето кремче може да е друго crazy

Контракциите не се получват от кремове, а от самото тьркане на гьрдите. Трябва да се пипа внимателно. Аз мисля само да го пробвам с мострата, която ми дадоха, а по нататьк ще си го купя. За подготовка ми е много рано, но ще ме облекчи, защото както казвах зьрната ми са много изсушени от един глупав рьб на сутиена и един омекотяващ крем може само добро да ми стори.

Албенче, тея ателиета нямат врьзка с курсовете за подготовка за раждането, организирани от болницата. Те са сьвсем отделни и се организират от различни асоциации, затова са и на различни теми. Когато ми попадне нещо си записвам датата и отивам.

Иначе аз класически курс от болницата няма да имам. Моята подготовка я водят акушерките, които ще ме израждат. Имам 8 курса разпределени по 2 на месец. 4те са индивидуални (аз и Фабио), 4те в група с други бьдещи родители. Пьрвият индивидуален минахме онзи ден. Беше интересно. Ако ви интересува ще ви разкажа  smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: октомври 21, 2010, 00:25:48 »

Инче, и аз не се изказах, както трябва. Да, търкането на зърната имах предвид, но щом е само за проба няма да има проблем good

Аз бих желала да ни разказваш за курсовете ти - поне това, което е общовалидно, като обща информация, а не твърде личните неща give_rose
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines