Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 16:26:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 129496 пъти)
 
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: октомври 18, 2010, 12:25:48 »

Pavla,много ти е строга диетата?Месо ядеш ли-споменаваш само супи и салатки....
И аз се старая да хапвам повече плодове и зеленчуци,но прегрешавам от време на време и с шоколад и с тестени изделия.Гледам да има някакъв баланс!
Преси,честито ти розово  baby_girl
Mum to be,ти не вярвай на всичко,което четеш!Аз си спя сравнително нормално напоследък и даже за тоалетна не се събуждам.Това,дето го пишат по книгите е в общия случай.

Моята ЖК днес мина-всичко е наред,бебока си расте!
Резултатите от изследванията ми са добри,единствено хемоглобина ми е занижен.
И голямата радост за мен-ще си имам МОМИЧЕ  danceg
Много съм щастлива!
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: октомври 18, 2010, 12:30:57 »

Ехоо влизам да ви видя, а вие не сте писали много много.
*mum to be* и аз преди спинках като ангелче сега се оцъклих  pardon аз чета в www.azibebe.com там си чета за седмиците.
dodo23 честита принцеска и на теб  baby_girl
Аз да кажа какво се случи преди малко- нашата беболинка така се извъртя, че лявата ми половинка от коремчето силно щръкна   LOVING май пак се понадупи за пореден път виждам как го прави  heart heart и аха да я снимам, но само си я погалих  heart
Та така. Хубав ден.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: октомври 18, 2010, 12:36:24 »

dodo23 ,чрстита принцеса и на вас!!! give_rose
Май се заформяме женски мами  girl_wink

pavla,чета че ядеш суши,това не е ли забранено по време на бременността???
« Последна редакция: октомври 18, 2010, 12:43:01 от preslava_82 » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: октомври 18, 2010, 12:53:44 »

Не съм в настроение за писане, затова ме извинете. Просто се случи нещо ужасно с приятелка и не съм на себе си още.
Имам едно въпросче, дано някой има обяснение:

Купихме си матрак Магнифлекс, ортопедичен и анатомичен. Средна твърдост е. Обаче откакто спя на него ме боли кръста ужасно. Направо ще се гътна, ви казвам angry А е толкова скъп, чак яд ме хваща на себе си! Възможно ли е да е от нещо друго, не от него? Ако коремът ми е голям, разбирам да ми тежи и да ме боли кръста, но не е така huhhuh.gif Вас боли ли ви? През деня нямам такива оплаквания.
И ако имате съвет как да се преборя с болката, ще съм благодарна give_rose

Май е време за онези големи възглавници за бременни, както и за йогата.... crazy
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: октомври 18, 2010, 13:22:45 »

sunray незнам дали е от матрака, нашия не е такъв ортопедичен, но и мен ааадски ме боли кръста. Даже на моменти немога да се завъртя, камо ли да стана... мисля че си е от бременоста. А съвет за болката- аз лично незнам такъв  pardon седя и си търпя. Повече движение трябва. Аз съм забелязала, че като не се движа достатъчно и ме боли, а като се разхождам после болката е по- малка.
Незнам... другите момичета да кажат...  pardon
А някой да се е чувал с Албенчик? Липсва тук...
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: октомври 18, 2010, 13:26:27 »

 dodo23, честито ви момиченце Girl .  yahoo Да й вързваш най - хубавите панделки  yahoo
 sunray, и аз съм така с кръста, но мен ме боли и гърба. Възможно е да ти е некомфортно от новия матрак, но в сегашното ти положение не е много сигурно че е от него, а напълно вероятно да е от бременността. Пробвай с възглавница за бременни, а ако нямаш таква, пробвай с една по - голяма между краката, коята да стига и за корема (лягаш на някоя страна, слягаш я между краката и под коремчето). Аз спя с така и ми е много по - удобно. Съпруга ти има ли оплаквания от матрака? Той как спи на него?   
ПП: Съжалявам за приятелката ти! Дано да не е много сериозно.  sad
 ♥Сиси♥Петрова♥, има доста бъдещи мамчета, който липсват. Незнам защо не пишат, но дано да са добре! Може да не ги кефим вече.  blum
« Последна редакция: октомври 18, 2010, 13:32:26 от *mum to be* » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #171 -: октомври 18, 2010, 13:34:11 »

Диде, Преси, ЧЕСТИТИ РОЗОВИ ВЕСТИ !!! Много се радвам,ееех...  girl_in_love Girl_sing

Диде, ниския хемоглобин е нещо нормално за бременната - той е показател, че крьвта е разредена т.е. по-бьрзо може да стигне до кьдето има нужда от нея.

Павла, този калкулатор дето си дала е много як, защото смята подробно колко тежат различните "части"  good good good Мерси  give_rose

sunray  Friend Friend Friend
По вьпроса за спането напьлно вьзможно е и да не е от матрака. Точно откато го имате ли те боли?
Иначе малко йога определено ще ти подобри сьстоянието (без да обещавам чудеса, но ще има облекчение). Може би е резултат и от лоша позиция на тялото -сега бебето ни дьрпа напред и грьбнака се изкривява, без да искаме, за по-лесно равновесие стоим в неправилна телесна позиция. Опитвай се като си права да вкарваш ханша навьтре и да изправяш гьрба. Т.е опашната ти кост трябва да е надолу, а не назад, за да се намали чупката отзад на крьста. Аз сьщо постоянно се опитвам да си коригирам позицията.

Сиси, с теб се гоним потоянно. Дали е родим заедно ?!  girl_haha

Ние следобяд сме на пьрвия курс за подготовка  danceg danceg danceg Ще ви разправям  Wink

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Може да не ги кефим вече.  blum
funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth
« Последна редакция: октомври 18, 2010, 13:36:29 от inaxastra » Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: октомври 18, 2010, 15:34:35 »

Може да не ги кефим вече.  blum
laugh laugh laugh laugh Много се забавлявах на това  give_rose

Ама как да не ни кефите.... много сте сладки!!!

Извинявам се пак за дългото отсъствие, този път ние бяхме поизчезнали на гости за малко, та така замина цяла седмица...... а колко много имам да наваксвам в четенето!!! От сутринта съм седнала да ви чета и да отговарям, дори на два пъти започнах да пиша, но все трябва да стана да свърша нещо и така чак сега май ще имам време.

Дано да не пропусна някой  smile
Честито за розовите новини на Додо и ПреславаFlower  Bravo Малките госпожици май вече водят в нашата темичка тук, въпреки че има още доста бебоци, които още не са се разкрили  smile

sunray от сърце желая всичко да е наред!!!  give_rose
А колкото до болката в кръста при мен се появява само понякога, когато се преуморя повече, иначе по едно време много ме болеше отзад близо до опашката, даже на моменти така се схващах, че не можех да мръдна, а болката преминаваше надолу по десния ми крак.... ужас беше, казаха ми, че явно бебето притиска някой нерв, а също така, че ставите се отпускат в момента, защото тазът се подготвя за раждането....нормалните неща. При мен помогна плуването - във водата просто нищо не усещах и малко по малко си наложих да ходя на басейн всеки ден и накрая дали от това, дали от нещо друго, не знам, но ми мина. Може и с кръста да помогне, аква аеробиката си е много  полезна, водата просто гали тялото, пък и както знаем вътре сме много по-лекички, така че можем да правим "чудеса", за които вече "на сушата" не можем и да си мечтаем да направим  sarcastic sarcastic (временно разбира се)

*mum to be*, Сиси и всички останали, които не могат да спят - много ми е мъчно за вас, защото на мен ми се случва само понякога и на другия ден съм като парцал цял ден.... не искам да си представям как щях да  бъда, ако ме измъчваше така безсънието всяка нощ. Дано да премине при вас!!! Правете като малките дечица и пийте топло мляко с мед преди да си легнете, може пък да помогне  smile

А сега да си призная и аз за хапването - напоследък ям когато и каквото ми се прииска, което с други думи означава, че ям почти постоянно и абсолютно всичко  pardon pardon Знам, че сигурно ще ми се учудите, но не се ограничавам от абсолютно нищо.... лошото само е, че от един месец насам ми се прияждат само разни вредни неща - като се започне от чипс и пържени пилешки хапки и се стигне до пържени картофи, мекици и бухтички  crazy crazy Какво ми става не знам - и си хапвам от всичко, защото ако не го направя после само за това си мисля..... Кажете ми, мислите ли, че е добре да се опитам да се ограничавам от всички  тези неща???

Добре поне, че обожавам плодове и зеленчуци и ги ям в огромни количества и тях, та малко да се компенсират нещата!
Иначе поне през нощта не похапвам, защото спалнята ни е на втория етаж, което, за мой късмет, е далеч от кухнята  sarcastic sarcastic

Inaxastra видях какви неща си купила за твоята Мартеничка - много са красиви  smile smile Просто си представям малката кукличка облечена в тях  smile

Момичета, със сигурност знам, че  много неща пропускам, затова ще се върна да чета пак и да пиша, вие няма да се сърдите  blum give_rose blum give_rose blum give_rose

П.П. Ааа, можете да погледнете галерията ми, покрай всичко останало, ме е обзело едно настроение за снимки и вчера, докато бяхме на разходка с приятели в един парк, коремчето ми беше подложено на една аматьорска фотосесия  blum blum blum Така че новите сничици от 27ма г.с. са налице. Решила съм да се снимам вече всяка седмица, от сега до края, предполагам, че разликата ще е голяма всеки път  smile


Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: октомври 18, 2010, 15:40:03 »

Албенчик, според мен си далеч от достигане на максимално допустимото тегло, така че хапвай си, но ограничи количеството. Няма само да ги мислиш тия мекици, я! Хапни да ти мине и готово. Те количествата са проблема.
И при нас кухнята е на долния етаж, Слава Богу! Та често ме домързява.

Относно плуването, страхотна идея, ама за който го може blush

Благодаря за мненията! Ще пробвам с йога, та да видим.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: октомври 18, 2010, 16:40:08 »

Сънрай,допитай се до док щом болката е толкова силна и не те оставя да спиш спокойно.Може да се намери лек,тези мазила от рода на Фастум гел дали не могат да се ползват?!И на мен ми се струва малко вероятно да се дължи на новия матрак...
Албенче,радвам се да те"видя" пак при нас.Страхотна си по снимките.
Да си призная за яденето и аз му изпускам края напоследък.До скоро спазвах някакъв график,ако закуската е баничка, обяда да е богат на зеленчук,а след вечеря хапвах плодове.
Обаче....си купих форма за мъфини и се почна,докато пробвам всичките рецепти,а те са все едни с по 300гр шоколад...Днес си купих една тарелка сладки,вчера правих месеница и бухтички са ми се преяли.
Продължавам обаче да не качвам килограми.
Сега ще си наложа една седмица по-полезни неща,и после пак ще прегрешавам. Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #175 -: октомври 18, 2010, 19:44:48 »

Е сега се врьщам от консултация и мноооого ми се скараха за килата. Много повече от миналия пьт  Плачещо момиче Плачещо момиче Плачещо момиче За инфо - качила сьм 16 колкото Сисето. И не, че супер сьм прекалявала, просто като всички вас ям от всичко, което ми се прияде (добре де, включително и сладки неща, но пьк чак толкова). В никакьв случай не може да се каже нито, че се набутвам като свиня, нито, че преяждам системно. Просто ям хаотично, както винаги, но се движа много по-малко.

Акушерката каза, че не била виждала никога в 26 седмица, качени 16 кг (???!!!) Баси, тея хора в кой свят живеят  crazy Като й казах, че майка е качила по 30 и кусур, ми отговори, че лоша цeл сьм си поставила и че трябва да работя вьрху себе си, за да престана да се идентифицирам с майка ми.

Пак сьм на диета, което за тях не е диета, а просто балансиран начин на хранене. То и аз сьм сьгласна, че е така, дори и физически се чувствам по-добре, но психически не издьржам  GROAN GROAN GROAN

Така ми се скапа настроението, че не ми се разправя за подготовката. Като ми се орпави ще ви разкажа  bqsnasym
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: октомври 18, 2010, 19:50:38 »

Ина , недей им се ядосва. нищо няма да промениш само на бебка ще навредиш. те го казва за твое добро. според мен ако можеш ограничи до минимум тестените и сладки неща. това не значи че ако ти се прияде няма да хапваш, но само 1-2 хапки, колкото да не го мислиш. важно е бебка да е добре пък те нека ти се карат, неродила няма да останеш smile
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: октомври 18, 2010, 20:26:49 »

   inaxastra, аз ти предлагам да не се качваш вече на кантара!  pardon Много ми е странно това, че не била виждала толкова качени килограми  Oh my .... Това найстина ми е станно!!! crazy Та тези французойки какво правят, те май не ядат. Килограмите не са малко, но чак пък толкова. Глупости.   :girl_impossible:Ама найстина се ядосах  diablo Тази жена нормална ли е? Как може така да те притеснява и говори? Та повечето ми приятелки и познати са качвали по над 30кг. и какво ..... еми нищо.... раждали са си нормално, бебоците в отлично здраве и след известно време всички килца са си били свалени. Аз не виждам някакъв проблем след като се чустваш добре да хапваш, а и доколкото разбирам ти не преяждаш. А явно самата структура ти е такава, че да си качваш (моята също).  Аз не разбирам, защо когато някой забременее му се говори за специални диети?! Та то тогава ти е най - слядко и изпитваш най - голямо удоволствие от храната!  diablo Как преди 5-10 год. жените и бебоците са оцелявали, като са си хапвали и не са спазвали диети? Ле ле ама найстина ме е яд като започнат с такива ГЛУПОСТИ. Знам, че много съфоромки ще ме нападнат, но нека, това си е моето мнение и никой не е в състояние да ме "накара" да мисля обратното! Всеки си мисли, че знае кое е най - добро за него и за неговите бебоци. Нали така?!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #178 -: октомври 18, 2010, 20:51:58 »

Не мога да не се качвам. На консултация мерят задьлжително и вписват теглото в картона сьс забележка, че са ми били дадени наставления за здравословно хранене с цел подобряване на теглото.

Ечи, май точно вьрху това трябва да работя - вьрху двете хапки. Много ми е трудно като има хрупкав топьл хляб да се спра на втората хапка. То лигите ми текат. Аз май най-много от хляб и паста напьлнявам, щото друго кой знае какво не сьм яла. Просто си се отпуснах да ям нормално хляб.

Пьк тя като чу, че ям по 100г паста се хвана за главата. За протокола: 100г е нормалната порция в Италия, ако не си много гладен. Повече от 60 не бивало в никакьв случай. Аз с 60 ще умра от глад  cray Това дори Фабио го шокира и каза, че стандарта им куца нещо.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: октомври 18, 2010, 21:04:22 »

Ина, малко са хората дето могат да устоят на топлия хляб. аз затова се отказах да си копуваме хлебопекарка:) аз ям само пълнозърнест или типов хляб и като ям хляб не ям нищо от неговата група(картофи, ориз, спагети и т.н) но това ми е диета от преди да забременея. незнам какво да те посъветвам, да си копуваш "студен" хляб- няма да те съблъзнява толкова много.  и ако може да си свикнеш с малко да си задоволиш нуждите които не ти идват от глада а от мислите. хапвай бавно и се наслаждавай дълго време на всяка хапка.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines