Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 20:29:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 129633 пъти)
 
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: октомври 08, 2010, 10:52:08 »

pavla добре дошла сред нас мила,
ех как е хубаво като има нови попълнения  Bravo

Ечи, мила честита ви розова новинка  baby_girl  yahoo

Покрай нас ниищо ново. Радваме се на бебка, която си расте ли расте  heart
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: октомври 08, 2010, 12:49:11 »

 Здравейте момичета кокичета, днес ще получавам багаж от България и ми е много готино, защото вътре е всичко за бебока - всички подарени неща, книгите и албума. Много се радвам, тъй като така си припомням какво удивително нещо ни очаква след няколко месеца. Времето така бързо "лети" от както разбрах че съм бременна. Направо не мога да повярвам, че са минали толкова месеци от тогава и единственото, което се е променило в мен е телосложението ми. Обаче сутрин като се събудя, дори не съм си отворила очите и нещо ме побутва от вътре и ми става толкова мило и се усмихвам, макар че не съм спала цяла нощ нещо ме кара да съм в добро настроение и да му кажа "добро утро, миличко".
 Незнам какво ме прихваща днес, но имах нужда да споделя с вас, защото съм сигурна, че като оставите настрана всички болежки и вие се чуствате по същия начин. Пазате се и се "радвайте" на едни от последните ви "спокойни" месеци.  heart
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: октомври 08, 2010, 15:54:51 »

*mum to be* ,това което си написала е много мило heart heart heart
Дано всички да се чувстват така добре докрая на бременността,а и след това give_rose

При нас нищо ново,добре сме си... Girl_hide
Вчера бях на посещение на родилен дом,обясниха ни всичко с най-големите подробности,интересно беше и малко плашещо за мен...,защото досега незнаех какво ме чака(специално за нормалното раждане),но всичко се изтърпява  smile
Само знам,че няма да съм в този родилен дом!
През следващите седмици ще посетим още 5 родилни,да видим как е и там blum
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: октомври 08, 2010, 16:06:16 »

Ей това е хубавото в чужбина, имате възможността да отидете организирано да оглеждате родилни домове. Тук не съм чувала за такова нещо, или поне не е масово де. Мисля си, че е много полезно, защото се настройваш кое как изглежда. Поне аз обичам да имам поне някаква нагласа. Като се сетя за Майчин Дом, София, и ми настръхва косата. Хем там са най-добрите специалисти и това е най-важното, но мизерията е ужасна! sad Няма пердета, дограмата почупена, пружините изтърбушени и вързани към някои от леглата. Мръсотия в тоалетните. Аз като ходех, стоях на мускули, за да не прихвана някоя гадост. А как да стоят полу прави бременни в 8-9 месец, не знам...?! Уффф, отклоних се, но това е тъжната българска действителност в държавните (или поне повечето) болнични заведения cray

Мамче, тези емоции сигурно владеят всяка от нас. И аз нямам търпение да дойде вечерта и малечка да започне да побутва heart Сякаш това ми изпълва живота отвсякъде. Нашата сутрин и през деня е много спокойна, но вечер...като швейцарски часовник е. Стане ли 22ч. и се почва полека лека Girl_hide
Като прочетох за албум, май е време да си купя и аз вече. АЗ засега се изкушавам с дрешките. Взимам различни и не само за новородено, че нали бързо умалявали...Като ги наснимам, ще кача снимки в галерията. Вчера купих едни боденца - толкова са мънички... heart Такова умиление събудиха в мен.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: октомври 08, 2010, 16:13:31 »

Леле момичета не можах да се сдържа и аз да не се включа , толкова сладко описвате всичко , че ми стана ужасно мило. :girlhide:Толкова ви се радвам на всички , страхотни сте и въпреки че не ми е мястото в тази темичка не пропущам да ви чета. :)Дай Боже всеки му да усети всичко това което описвате.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: октомври 08, 2010, 16:21:15 »

Ей това е хубавото в чужбина, имате възможността да отидете организирано да оглеждате родилни домове. Тук не съм чувала за такова нещо, или поне не е масово де.

Аз съм от Пловдив  smile
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #96 -: октомври 08, 2010, 16:26:15 »


Преди да стана майка
спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна.
Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа.
Преди да стана майка.
чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка "слънце" за прощъпулник. В 5 часа сутринта.
Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще има вид на пюре от спанак.
Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни.
Не бях чувала думите "манту", "коластра", "дефтерит".
До преди да стана майка
никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите.
Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна.
Напълно контролирах разума и мислите си.
Спях нощем. Имах време да сънувам.
Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка.
Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка.
Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да се разплача.
И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка.
Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си.
Не знаех, че целувката ми може да лекува.
Преди да стана майка
Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него.
Да разказвам "трите прасета" в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк.
Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето.
Не съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение.
Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току що заспа.
Не мислех, че мога да обичам толкова горещо.
И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам.
Преди да стана майка
Не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг.
Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна.
Преди да стана майка
не се събуждах на всеки 10 минути само за да проверя, че диша.
Идея нямах колко непоколебима и уверена мога да съм дори и когато двама доктори в Пирогов ме задължават да оставя детето си на системи с антибиотик. И след това да рухна безсилна на бордюра пред болницата.
Прилошаваше ми при вида на кръв.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
Изпитвах ужас от варицелени пъпки.
.........

Превърнах кошмарите си в щастие! Станах майка!



П.П. Държа да отбележа, че това не е писано от мен!!!
Попаднах на него в интернет и го споделям с вас,
защото е прекрасно!!!

Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: октомври 08, 2010, 17:11:38 »

Sunray, има подобна обиколка на родилните домове в СтЗ, но незнам точно кой я организира, едни познати бременни скоро ходиха, ако искаш техни контакти пиши ми на лични. Аз съм много доволна от Ниа Мед. За щастие вече има частни АГ клиники с прилични цени и не се налага да раждаш при циганките и хлебарките в АГ-то ...   
И също ходиш ли на лекциите в Уникато на списание "9 месеца"? Има много интересни теми и обстановката е приятна.

Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: октомври 08, 2010, 17:28:46 »

А какви са цените на подобни курсове и лекции момичета , някой може ли да ми каже?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: октомври 08, 2010, 18:10:09 »

Преси, аз защо така съм се заблудила за теб crazy Както и да е.

Мая, едната лекция я пропуснах, защото много ми се спеше. Другата беше за бабите и начина им на приложение, та си я спестих в крайна сметка. Сега мисля да ида на тази през ноември за обезболяващите. Жалко, че в Стара Загора са най-много две в месеца, а ноември е даже една. Имам чувството, че организацията в града не е добра просто.
Относно държавното АГ, няма да раждам там. Насочила съм се към Иван Рилски, защото Бузалов изражда там.

Пламък, лекциите на списание 9 месеца са с куверт 4 лв в Стара Загора. За консумация в заведението, което ни приютява. За курсовете не зная, не съм чувала за курсове за бременни какви са цените. Не знам при нас има ли такива.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: октомври 08, 2010, 18:52:10 »

sunray,в Бургас този месец има само една лекция на "9м."-явно практиката им е такава(1 или 2)!
Мисля,че училището за бременни организирано пак от тях струва около 80лв и със сигурност го има във всеки по-голям(областен)град.
Навсякъде се организират дни на отворените врати така,че могат да се разгледат родилните отделения!
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: октомври 08, 2010, 19:01:58 »

Този курс,който посещавам е за два месеца,по три пъти в седмицата,като единия ден е лекция на дадена тема,втория са упражнения и третия е посещение на родилен дом.Всички са много готини там,курса се организира от фондация Приятелство - Пловдив,но предполагам,че и в по-големите градове ще има подобни курсове. smile
Цената е 82 лв
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #102 -: октомври 09, 2010, 10:36:02 »

Веси - разплаках се докато четях написаното за майките. Страхотно е heart heart heart Momy! Прекрасно е, че ни  предстои да станем майки yahoo.
Аз за известно време ще изчезна от ефира, тъй като ни предстои местене в новия апартамент и още нямаме интернет, а тук тези дни ще ни го спрат. След товз заминавам за София и ако там се добера до компютър ще ви пиша, ако не - ще съм на линия в началото на ноември. В София също има ден на отворените врати в доста болници. Виждала съм информация за датите, май й за другите градове в списание 9 месеца. Предварително се записва час.
Радвайте се на вълшебното побутване, потрепване и риткане и нека сърцата ви да туптят радостно в този майчин ритъм give_rose give_rose give_rose
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: октомври 09, 2010, 15:31:56 »

Леле Веси, страхотно е!!!! Ако нямаш нищо напротив, ще си го препиша в бебешкия дневник  blush
Как сте момичета? Бременеете си спокойно нали? Ние сме добре. Хайде целувки от нас.  heart
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: октомври 09, 2010, 17:36:36 »

Vessiheart heart heart
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines