Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 01:52:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 129291 пъти)
 
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: октомври 27, 2010, 16:56:02 »

Да, Мири - Светли го е обяснила добре за височината. Мен винаги акушерката първо ме опипва, за да види докъде е стигнала матката и след това с един сантиметър измерва от срамната кост, до края на матката, което горе-долу отговаря на броя на седмиците. Аз нали днес бях на преглед и ми правят точно същото измерване и ми  беше много смешно, защото моето коремче нали си е малко и акушерката се обърка - пита ме, дали съм в 16та седмица  funnytooth funnytooth funnytooth, а пък то момичето след мен е в 16та, ама тя не погледнала добре. И аз като и казах, че съм 28 г.с. + 6 дни и че утре влизам в 29та и тя  чак се изуми какво ми е малко коремчето  sarcastic sarcastic Но после като  легнах да ме премери и то като щръкна нагоре, винаги така става като легна и сантиметрите си излязоха точно колкото са ми седмиците. Аз си мисля, че това е, защото преди бях мнооооого слаба, но може и да не е това, не знам  pardon pardon. Дупето ни засега стърчи нагоре, а главичката надолу, дано да си остане така, въпреки че то все още има много място да се върти накъдето си поиска  smile, което и прави, между другото, по цял ден - едни кълбета едни  чудеса, особено вечер  girl_in_love girl_in_love girl_in_love
И общо взето това му беше интересното на прегледа, иначе другото все стандартни неща - кръвно, урина и естествено......сърчицето, което си тупка, тупка. Специално ме предупреди акушерката, ако почувствам, че бебето започва да мърда по-малко от обикновено да се обадя на един спешен номер, за да ми дадат съвет какво да направя - с това сякаш малко ме стресна първоначално, защото то мърда различно всеки ден, някои дни повече, други по-малко??!!?? Аз и го казах това, но тя имаше предвид явно, ако почти не го усещам - каза, че трябва абсолютно всеки ден да го усещам много интензивно, без значение дали е вечер или сутрин или пък през деня, но да е всеки ден (което при нас си е така де, слава богу).

Армани честито  baby_boy stork-boy baby_boy

При мен течението отдавна намаля много, беше доста само в самото начало, после се отървах от него, за съжаление Мамчето е права, че сега със застудяването вероятно пак ще се засили, но ще го преживеем някак си. Ежедневните превръзки наистина са най-удобния начин да ни бъде комфортно  smile

Армани, Sunray - много е странно, че не ви следят кръвното  crazy Тук се смята за едно от основните неща, както и да проверят дали сме имали отичане на ръцете или краката - не пропускат да ме питат за това.

Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: октомври 27, 2010, 17:06:07 »

Мамчета, вие на какви памперси сте се спряли?

Ами аз по принцип май съм си решила да използвам пеленки за еднократна употреба (Памперс или Хъгис - то тук само това има). Знам, че вероятно някои майки са против това и си държат на пеленките за многократна употреба, но лично за себе си мисля, че аз няма да съм от "зелените" мами  pardon pardon pardon Все пак има още доста време да умувам по въпроса, възможно е и да се разубедя, не знам - объркано ми е засега на тази тема  crazy crazy crazy
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: октомври 27, 2010, 19:33:05 »

Албенчик, аз за пореден път се убеждавам, че в чужбина и в България лекарите работят по различен начин. На мен честно казано не ми е проблем това, че не ме теглят и мерят кръвно, таз и т.н. Това мога и сама да си го правя. Да не би пък това да се дължи на факта, че нас тук ни гледат самите доктори, а те са затрупани с пациенти и работа, а при вас, защото го прави акушерка-мед.сестра  crazy Както и да е де smile
Сиси, на мен ми се струва рано да мисля за памперсите и още не съм почнала дори да се интересувам от видове и т.н.
При нас сега на дневен ред са количката и легълцето, особено първото. Тотално се омотах, защото исках Хаук Аполо, а нея я има само в кафяво и синьо, което не е подходящо за момиченце huhhuh.gif
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: октомври 27, 2010, 21:59:57 »

Зависи от лекаря,моя пък всеки път ми мери кръвно,килограми,обиколка на корема,височина на матката и слуша тонове,също така не ми спестява и изследванията...,а пък няма акушерка,сам си е в кабинета  pardon Всеки си работи както му е кеф май  smile
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: октомври 28, 2010, 07:25:48 »

е аз за памперсите просто попитах.
Мен нито веднъж не са ме претеглили на кантара. Питаха ме с колко килограма започвам бремеността, нито кръвно нито нищо. Мерят ме само с един метър колко ми е пораснало коремчето и това е. Не се оплаквам от лекарката си, но си мисля, че тези неща са си от голямо значение. Явно и аз съм като Армани и Sunray. Накрая не се сдържах и я попитах кога ще чуем тоновете и на 3 отиваме.
Вчера много се въртя милата, подскачаше а ритниците и понякога бяха доооста силнички. Вече подскачам и аз с нея  girl_in_love girl_in_love girl_in_love Тази нощ неможах да мигна от 3 до 5 и 30  shok . Гърба ме боля снощи мъжът ми ме разтриваше а аз с влажни кравешки очи, исках да ми мине... е какво искам, той ме пита до 9-тия какво ще правиш  Girl_sing незнам. Хайде стига толкова от мен.
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #305 -: октомври 28, 2010, 09:51:50 »

Благодаря на всички момичета  give_rose Сега кой води - мъжките мами или??  pardon Това в кръга на шегата  smile

♥Сиси♥Петрова♥ гледам, че се оплакваш от болки в гърба, мисля, че ти беше споделила за тази възглавница за бременни - та аз си я купих, от няколко дена си спя с нея - преродих се  yahoo
Горещо я препоръчвам  good

Колкото до мерене на кг, кръвно и корем - ами хайде кг всеки може да си ги следи наистина дори и да си нямаш кантар все ще се претеглиш някъде, но за кръвното не съм съгласна. Аз си имам апарат за кръвно налягане вкъщи и си го следя, но тези, които нямат какво правят? Едно от най- важните неща според мен е това, защото много често с напредване на бременността някои жени качват кръвно, почват се оттоци и т.н. та те ако не са знаели колко ми е било в началото как ще разберат, когато има промяна.. Но то в БГ някои неща са за сметка на други  smile Иначе никой не ти отказва допълнителни 20- 30 лв да ти вземат от ехографския преглед  diablo

Лек и усмихнат ден, макар и дъждовен  give_rose
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: октомври 28, 2010, 10:53:24 »

armani_code аз бях писала за възглавницата, да, и честно да ти кажа, от там където мислех да си купя нямаше. Викаш прероди се, не се и съмнявам. А ти откъде си я купи. Аз гледах в кауфланд, но имаше само за кърмене... казвам ви немога да спя на една страна, само по гръб...
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #307 -: октомври 28, 2010, 11:04:23 »

Точно оттам си я вземах, от Кауфланд, на нея всъщност пише, че е за кърмене, но е доста голяма и става и за спане.. А цената е 5 лв  tease tease tease Ето това представлява:


* 666.JPG (57.08 KB, 1179x526 - видяно 182 пъти.)
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: октомври 28, 2010, 11:41:25 »

Ей момичета вчера бях на първата лекция организирана от болницата, в която съм записана и исках да споделя някой неща и с вас.
За гъбките, те се появават по време на бременност в резултат от повишените нива на естроген, което предизвиква промени в средата на влагалището и т.н. по принцип както е казала мимозка това ни казаха и в болницата. Така че ще търпим какво да правим  pardon

За възглавницата тази дългата, казаха че можем да си я направим от одеяло или някаква завивка, която не изпозваме....просто го навивате като един по-дълъг салам. Та това може да се използва като или го прегръщате докъто спите или си го слагате зад гърба. Като казах гръб, след 24 седмица просто ни казаха да си забраним да лягаме по гръб. Детето тогава било достатачно тежко, за да притиска вената носеща кръв към сърцето ни и общо взето е опасно както за нас така и за бебоците. Затова е хубаво да си подлагаме нещо зад гърба, което ни пречи да лежим изцяло на него.

Друго което казаха е, че е много важно да спим с възглавница между краката, защото центъра на тежеста ни се изместа с напредване на бременността и това предпазва от допълнително натоварване на мускулите на гърба.

Трябва да сме много внимателни, когато си лягаме/ставаме или се качваме в кола. Движението трябва да е: сядаш и прехврляш двата крака едновременно, не един по един както аз правя. И лягаш и ставаш като използваш ръцете си, не кръста и коремните мускули.

Ами май това бяха по-интересните неща, ако се сетя още нещо ще допълня....

armani_code честита ви мъжка рожба  Boy
 
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: октомври 28, 2010, 12:39:36 »

Павла, благодаря за инфото, определено имаше неща, за които не съм знаела good Това за ставането на два крака обаче отдавна го правя, защото ми е трудно и дискомфортно иначе. И винаги оставям тежестта на бедрата, а не на корема. Било то при клякане, или ставане.
За тези възглавници за спане, нямам личен опит, но се сещам за филма The Back up plan. Там Дженифър Лопез спеше с такава, като и порастна тумбака blum Даже имаха някаква разправия с половинката си, че гушкала повече нея, отколкото него funnytooth При мен  болките са почти незабележими. Усещам като се събудя лек дискомфорт и след 2-3 минути раздвижване съм пушка. Но това ще е сигурно, защото не ми е голям корема още.
За меренето на кръвно съм съгласна, но ако има някакви резки колебания, те винаги се усещат от човека и тогава вече трябва да се каже поне на доктора. Е, добре ще е да ни го мерят, ама като не го - ние ще smile Все си мисля, че апарат за кръвно всеки може да намери у някой роднина най-малкото. Не споря  good, само си разсъждавам smile
Аз минах на глобули Клотримазол за гъбите. 6 дни е курса. То вярно, че гъбичките не са болка за умиране, но ако планирате естествено раждане могат да се окажат проблем, защото при контакт се предават на бебенцето и понякога водят до конюктивит и други. Може би и за това съвсем в края на бременността, обикновено пак правят микробиология crazy

« Последна редакция: октомври 28, 2010, 12:41:43 от sunray » Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: октомври 28, 2010, 14:14:39 »

Сънрай и аз от там видях тази възглавница.
pavla много ценно инфо  good good а идеята с одеалото ми харесва. Ще я пробвам довечера.
Аз като ходех в Кауфланд видях само малките. И се отазах. Сега като ходя пак, пак ще проверя... че наистина се измъчих. И не само кръста ами и гърба отиде. Аз викам на мъж ми напуснаха ме тия гадове- кръста и гърба, заминаха на кино, ама февруари пак се връщат  sarcastic
И аз така се качвам в колата и слизам, иначе немога.
А за кръвното, което не мерят, съгласна съм, че всеки има апарат в къщата си, може да си го мери за себе си, а какво после да си носи записките и да каже- ето аз си го мерих  crazy
Едно време майка ми ми разказва, са ги теглили, задължително обиколка на корема, кръвно, изследвания и най- вече дали имаш албумин в краката. Сега май попретупват нещата...
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: октомври 28, 2010, 14:31:46 »

Здравейте мамчета!
Няколко дни бях извън цивилизацията и всички вие много ми липсвахте! give_rose
Армани,ти се сети най-сетне да се разпишеш сред нас  blum
Кокиче,радвам се за добрите резултати от прегледа и съжалявам за падането-дано вече натъртеното отминава и се чувстваш по-добре.И за гъбичките ти съчувствам,но не мога да помогна със съвет.
Мамче,преди цяла вечност ме питаше за ритничетата-свикнах,къде ще ида  smile,взе вече и да ми става приятно,но моята мадама рита понякога болезнено силно.Вчера и днес рита почти постоянно,чак ме изненадва.
За спането,напоследък ми е най-удобно по гръб,а док каза задължително на лявата страна-така се подобрявало кръвоснабдяването на бебока.
Да кажа,че ние абсолютно нищо не сме купили за бебчо-имам само едни хавлийки от свеки,за които ви разказвах.Не знам кога ще почна да купувам,вече спрях и да гледам колички и кошари,някак не ми се гледа.

На всички ви много целувки  Flower
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: октомври 28, 2010, 15:03:00 »

Ами, Сиси, не виждам проблем да си покажеш записките pardon Поне да добият представа. То е ясно, че там на място пак ще ти го измерят, преди да тръгнеш да раждаш smile Поне аз така разбирам нещата де  smile Трябва да се приспособяваме, какво да се прави, само и само всичко да мине гладко.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: октомври 28, 2010, 16:05:24 »

Додо, добре дошла.  give_rose
sunray наистина всеки сам решава какво да прави.  good Аз лично съм изненадана от факта, че наблюдаващия лекар не се интересува  pleasantry какво ти е кръвното. Може би аз трябва да спомена, че съм с ниско. Съгласна съм, че може и аз да си го меря и да си записвам, но от друга страна има хора за тази работа.Оспорете ме ако искате.
Сложила съм снимки на пупата в розово  blush blush
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: октомври 28, 2010, 21:50:51 »

Е, защо, не е въпроса да се хващаме за гърлата  smile Аз не казвам, че го одобрявам, а че трябва да си търсим начини да правим това, което се налага да правим  good При мен знам, че тези пропуски се получават заради факта, че ходя фиктивно на ЖК при един, заради болничните, и на частно при друг. И малко става като да седиш на два стола  tease Но здраве да е!  smile
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines