Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 15:11:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 120810 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: октомври 01, 2010, 08:35:06 »

"Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "




Януарски мами

alben4ik - 13 януари 2011  stork-gurl
*mum to be* - 24 януари 2011  stork-boy
♥Сиси♥Петрова♥ - 27 януари 2011  stork-gurl
Inaxastra - 30 януари 2011




Февруарски мами

Miri - 11 февруари 2011 stork-boy
sunray - 20 февруари 2011  stork-gurl
kokiche - 20 февруари 2011  stork-boy
elen4e13  - 24 февруари 2011




Мартенски мами
 
Svilena - 5 март 2011
preslava_82 - 9 март 2011
dodo23 - 13 март 2011  stork-gurl
Anelly (armani_code) - 30 март 2011 stork-boy
« Последна редакция: ноември 19, 2010, 19:53:09 от ˙·٠Butterfly™٠·˙ » Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #1 -: октомври 01, 2010, 08:38:23 »

И аз съм против ваксините, особено в това състояние.
Sunray- много жалко за вашия любимец.
От около седмица всеки ден ме боли глава - от леко до средно. Обиконовено следобяд започва. Дали има нещо общо с бременността, някой чувал ли е? Или причината е друга? Не пия нищо, и не възнамерявам, но  е неприятно.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #2 -: октомври 01, 2010, 10:00:11 »

Точно и аз за едно главоболие искам да ви питам. Не мисля, че е свьрзано с бременността, ама ако някой е чул подобно нещо нека да каже от какво може да е:

От вчера ме боли главата и ми се губи зрението. Все едно с очила и има капка вода на тях-виждам размазано, като петното има назьбен контур, който ивжда дори като си затворя очите. А периферното зрение ми се губи.
Вчера два пьти ми стана така. Мислех да не са ми изморени очите, че айде сутринта беше след два часа бродиране, но вечерта почти без нищо се получи. А тази сутрин при сьбуждането пак го имах за кратко.

Какво ли може да е според вас ???
Активен
Little flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 01, 2010, 10:17:40 »

Inaxastra, аз имах подобно нещо 1-2 пъти миналия декември, ходих на очен лекар, предписа ми някакви капки и хранителни добавки, който така и не си взех. Нещо свързано с кръвното май беше, не помня вече. Ако искаш, иди на преглед, за твое успокоение.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #4 -: октомври 01, 2010, 10:33:40 »

Еми моята лекарка е на един час от нас, пьк и не искам да ходя за щяло и нещяло. Засега сьм на изчакване да видя дали ще се повтори многократно. Може пьк да изчезне както си е дошло  pardon

Ама не се стьрпях да птиам, дали някой е чул подобна болежка. Може после да ида да ми мернат крьвното в аптеката, макар, че досега ковеше, кой знае...
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 01, 2010, 10:37:42 »

Кокиче,следи няколко дни кръвното,дали не е от него?!
Ина,така както си обяснила на мен ми се вижда страшно-ама и след бродирането,и вечер е нормално да са уморени очите!Почини от ръкоделието няколко дни и ако не отшуми,търси лекарско мнение.
Аз съм с очила точно от една година!Но напоследък ми се струва че ми се е увеличил диоптъра  sad
Недовиждам и това е!Чак изпадам в неловки ситуации като не позная някой,който упорито ми маха...
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 01, 2010, 10:44:46 »

Sunray много съжалявам за зайчето  :'( Ние също много обичаме животинки и още от малка винаги съм си имала много домашни любимци, знам колко е трудно да загубиш някое от тях.

Inaxastra не искам да те плаша, защото това може и съвсем безобидно да се окаже, но по принцип загубата на зрение и проблеми със зрението въобще, ги дават като едни от първите симпоми за прееклампсия, което е много опасно и лично аз, ако бях на твое място, бих се посъветвала веднага с  лекар за допълнителни изследвания(кръвно, урина), просто за да се увериш, че всичко е наред.
Ето, виж тази статия, ако искаш http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_775_0.html
 give_rose give_rose give_rose

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #7 -: октомври 01, 2010, 11:15:11 »

Ина след бродиране може да си натоварила очите и да не е нищо сериозно. Преди години, когато аз сложих очила за четене/като бабите  blum/ преди да се обърна към доктор имах силно главоболие в очите и челото. Оказа се, че очите ми са претоварени от четене и в един момент са били тревога. Най-хубаво иди на чичко очен доктор да те види, особено ако не минава Wink
« Последна редакция: октомври 01, 2010, 11:22:03 от kokiche » Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 01, 2010, 11:20:03 »

Ха ха Честито на новата ни - стара темичка. Да я напълним само с хубави емоции около нашите бебоци.
 inaxastra, това не е шега работа - все пак ти е зрението. Разбирам, вчера си ти били уморени очите, но пък сутринта .... По - добре се обади и отиди на лекар, може да не е нищо, но пък все пак си бременна и имаш право на всякакви въпросчета към него. Дано не ти се случва повече, че да не се притесняваш.  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #9 -: октомври 01, 2010, 13:16:49 »

Момичета, благодаря ви за загрижеността  give_rose give_rose give_rose

Албенчик, ти ме шашна с тая прееклампсия  girl_impossible дано не е !!!! shok

Ходих на токсо и ги помолих да ми мернат крьвното, така и така сьм там. Нормално си ми е т.е. мн леко ми се е вдигнало. Обикновено ми е 110/70. Сега ми беше 130/80.

Кой знае кво ме е стегнало... Ще чакам да видя, шь умиргам ли или шь са Управям  pardon
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 01, 2010, 13:55:55 »

Ооооо, Инка, дръж здраво фронта!

Много вероятно е да си преуморила зрението си, то бродирането си е сериозна концентрация на очите. И аз викам да си починеш зрително, пък после да действаш според зависи и евентуално докторката си да търсиш.

За високото кръвно не мога да съм полезна с личен опит - при мен пък е обратното! Все ми излизат някакви стойности, тип: 107/69 (последния път) и откровено казано, много ме изненадват, защото немощна не се чувствам.... То нали като ти падне кръвно ти е едно безсилно някак-си, или ти причернява. Де да знам, добре се чувствам аз, а и докторката не се е притеснила по въпроса. Има ли и други "нискокръвни"?   huhhuh.gif

Да добавя, и по-ниски стойности са ми излизали, ама не помня сега, да дам пример. Кое е, евентуално, по-опасно (ако мога така да се изразя) - ниско или високо кръвно - в нашата ситуация?
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 01, 2010, 14:03:10 »

Абе нормалното кръвно си е най добре blum
Мойто също е ниско,варира 90/60 100/60 ей такива стойности...много ниско не е на добре,че може да изгубиш съзнание,високото също не е на добре...

Ина,ако можеш да звъннеш на лекарката си,да не се разкарваш...ще е най-добре...знам ли,но ако се повтаря това с очите е добре да предприемеш нещо good
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 01, 2010, 14:09:44 »

Свилена,не се притеснявай за кръвното!Още повече щом и докторката ти не се тревожи!
Аз съм цял живот с ниско кръвно и си живея съвсем нормално с него-никога не съм се чувствала отпаднала или немощна заради него!Както има хипертоници,така има и хиптоници.
Мисля,че за бременните е по-лошо,когато кръвното им е високо-нали и без това сърцето е натоварено от увеличения обем кръв.
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 01, 2010, 14:15:35 »

Абе нормалното кръвно си е най добре blum 

О, тук спор няма, естествено!  girl_wink

dodo, аз, да ти призная, не се и притеснявам, в дадения случай с ниското ми кръвно. Дето викаш ти, щом лекарката е спокойна... Просто се зачудих на явлението.  smile Между другото, и аз като теб досега съм била по-скоро с ниско кръвно, когато ми се е случвало да отчета вариации.  Е, чак толкова ниско както сега понякога, май не, ама... Организъм.  pardon
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 01, 2010, 15:43:04 »

Албенчик, ти ме шашна с тая прееклампсия  girl_impossible дано не е !!!! shok

Ина, извинявай, но тук обръщат страшно внимание на това, раздавават хиляди неща да четем за тази прееклампсия и всеки път ме питат дали не ми се вие свят и дали случайно не ми отичат ръцете или краката - още на първия преглед ме питаха за това отичане и на мен ми беше много странно, защото то беше още в самото начало?!?
Извинявай, не исках да те стряскам, а само да ти кажа, да си имаш едно наум  give_rose give_rose give_rose
Пиши скоро да кажеш как си, дано да е само от кръвното!!
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines