Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 00:47:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: как се предпазвате от забременяване?
Пия хапчета
Ползваме презервативи
Чрез прекъсване на акта
Друго (напишете)
Не се пазим

Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "КОНТРАЦЕПТИВИТЕ"  (Прочетена 53421 пъти)
 
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #60 -: юни 06, 2011, 15:01:42 »

Sandri, нещо не ми се струва много надежден този "симптотермален метод", за пръв път чувам да служи за предпазване, доколкото съм запозната е за забременяване, жената си следи цервикална слуз и т.н. Както знаеш сперматозоиди се отделят и по време на акта, има много жени, забременели от прекъснат контакт. А и колкото и добре да познаваш организма си, не може да си сигурна кога точно ти е овулацията, все ще се притесняваш да не е станало нещо. Твоя работа си е, но има и по-сигурни методи за предпазване.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юни 06, 2011, 15:15:56 »

доколкото съм запозната симптотермалния метод е доста разпространен в западна европа, още повече се препоръчва от католическата църква, която е против контрацептивите.
 Сандри, извинявай за личния върпос, но ако приятелят ти има аноргазмия, налага ли се въобще да се пазите?
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #62 -: юни 06, 2011, 15:23:37 »

Това което много жени не знаят е че ако се спазват правилата, то метода е толкова сигурен колкото и хапчетата. В България не е особено популярен, но тук има форуми, сайтове, организации които информират, книги... Аз също мислех, че ще се притеснявам и че едва ли не ще трябва да гадая кога ми е овулацията, но се оказа по-лесно от колкото преполагах. То тялото си показва. А и при мен си заслужава защото цикъла ми е 30-33 дни, а дните в които има опасност от забременяване са максимум 10. Което значи, че 2/3 от цикъла съм в "безопасност" и не трябва да мисля за хапчета и презервативи  pardon . Не си налагам мнението просто казвам, че и това е варянт и то доста надежден стига човек да се информира правилно. Естествено не бих го препоръчала на тинейджъри, защото си иска много сериозно отношение. При нас няма да е катастрофа ако забременея за това и не се пазим по друг начин по време на овулация, но ако съвсем не искахме бебе щяхме да ползваме бариерен метод или просто да се въздържаме. И сега в деня на овулацията и един ден след това се въздържаме. Предполагам, че ако трябваше щях да си взема диафрагма, защото ми се струва по-удобно от презерватив... Но не съм пробвала, а просто съм чела как се използва и т.н.т. и ми се струва по-практично.
roumyana и аз това съм се чудила, но все пак риска си е риск. Колко бебета за заченати от прекъснат акт ехее  biggrin . С предишни партньорки никога не е свършвал, но с мен се получи 2-3 пъти, така че риска си го има... То при него е на психическа основа и според това което четох се казва аноргазмия... Може и да съм в грешка  pardon .
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #63 -: юни 06, 2011, 15:33:47 »

Е, редно ли е 10 дни да се въздържаш, само защото ти е предполагаемата овулация?  girl_impossible
На мен овулацията ми беше следена от лекар няколко месеца и установена ранна, а забременях много по-късно, симптоми колкото и да съм следяла, не съм откривала такива. Или се работи за бебе или не, това е моето мнение  good
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юни 06, 2011, 18:01:31 »

Аз съм на хапчета. Много съм чела за тях, та ми се струва малко пресилено че едва ли не ще умра ако ги ползвам. Даже откакто ги пия се чувствам в пъти по-добре.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #65 -: юни 06, 2011, 19:54:19 »

Изчетох всичките Ви мнения и да си призная честно много се обърках. Аз лично не използвам хапчета, но мисля скоро да отида на доктор точно за да ми препише хапчета. Но след всички тези мнения незнам дали е много належащо. Мисля, че може да ми се отразят добре относно хормоните, но се притеснявам от надебеляването.  blush Различните доктори казват много различни неща относно хапчетата ( както прочетох по-нагоре всеки доктор може би работи с различни марки ). По-голямата част от приятелките ми пият противозачатъчни предимно за лечение но казват че са много доволни. Не са споменали странични ефекти като гадене,световъртеж и т.н, а само че се е увеличил размера на бюста и някои са качили някое друго килце.
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юни 06, 2011, 19:58:15 »

Аз мога да кажа, че от както ги пия не напълнявам. Преди да започна 3 лета подред качвах по 3-4 кг. От тогава не съм имала този проблем. В момента съм на 22, имам една пола от 10 клас, която дори ми е станала широка. Иначе не спортувам и не мога да кажа, че се ограничавам в хапването.
Но най-желателно е да се консултираш с лекар. Моята гинеколожка ми беше назначила кръвни изследвания преди да ми изпише хапчетата, за да са си точно за мен  good

Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines