Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:15:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блокирани партиди Вигантол в аптеките!!!  (Прочетена 46185 пъти)
 
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 10, 2010, 11:23:47 »

 Аз питам във всяка аптека, в която вляза. В една ми казаха, че официалната информация от фирмата производител е, че ще има след Нова Година и че им се струва съмнително да има по аптеките нови партиди от сега. Това за София става въпрос. Аз съм от Пазарджик по принцип и сега ще се обадя на майка да я пратя до тази аптека. Мерси, Лени  give_rose
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: декември 10, 2010, 13:55:40 »

Чакам да ми отговорят за София , но имам информация за Пазарджик  pardon аптека "Ива" до МБАЛ Пазарджик
Дано е от помощ на някого  smile
Току що баща ми е ходил до тази аптека - няма и там  sad
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: декември 10, 2010, 14:13:41 »

Според нашия педиатър тези неща около Вигантола са глупости (то и според мен малко се преувеличава де, до сега доколкото знам няма дете "пострадало" по някакъв начин от Вигантола  pardon ) Та каза да си й давам ако имам Вигантол, аз за сега не давам, ползвам слънчевите лъчи пък после ще му мисля  pardon
А нашата педи вчера каза нищо да не давам и да не се притеснявам smile аз нищо и не давам де...събираме и ние последните слънчеви лъчи

 good good good good  good
Здравейте, извинявайте, че се намесвам така в темата, но защо изобщо толкова се коментира изтеглянето на вигантола от пазара и има чак такова търсене от град на град и от познати??? shok Питам, защото на моето дете му спряхме вигантола още като беше на 4.5 мес., защото много бързо се затваряха фонтанелите и педиатър прецени, че не е необходимо да давам повече. И аз тогава попитах защо да го спирам, нали се пие до годинката поне, но ми отговориха, че не е необходимо повече да го взимаме. Дъщеря ми вече е на 1 г и 1 мес. и за сега няма проблеми свързани с недостиг на витамин Д. Затова питам защо толкова притеснено чак търсите алтернативи на вигантола?
Надявам се да не прозвуча грубо на някого, не искам никого да обидя, просто ми стана чудно, че толкова много се притеснявате, а мисля, че не е чак толкова страшен проблем, че не се дава вигантол на детето точно до годинката...
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #33 -: декември 10, 2010, 14:16:18 »

Момичета за Вигантол знам,че няма по аптеките,то нали и Деавит-а го няма.Аз бях поръчала на майка ми и тя ми взела 2.Давам от време на време,защото мисля,че не е нужен много на наща възраст.Ако някоя от вас иска Деавит имам един в повече!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: декември 10, 2010, 14:40:36 »

Надявам се да не прозвуча грубо на някого, не искам никого да обидя, просто ми стана чудно, че толкова много се притеснявате, а мисля, че не е чак толкова страшен проблем, че не се дава вигантол на детето точно до годинката...
hoty, притеснението на момичетата е не защото е задължително даването на Вигантол до годинката, а както ти сама писа до затваряне на фонтанелата!  good
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: декември 10, 2010, 23:15:33 »

Току що баща ми е ходил до тази аптека - няма и там  sad
А, въобще ли не е имало от новата партида ? Хм...съжалявам, че съм те подвела така  give_rose
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 10, 2010, 23:29:05 »

На нас лекарят ни каза ,че се взима до 2-3 годишна възраст,а не до годинката.Незнам защо така,но явно има различни стандарти за различните държави.Но аз дори и фолиева кис.трябва да пия докато го кърмя.
В предния ми пост бях писала за Вигантолетена,но не бях споменала колко струва,защото не бях сигурна. 90 хапченца са 6,87 цента.А доставката до Бг (препоръчано е 2,70 , обикновенно 0,70) А за две опаковки  е 5,40 доставката.От тежината се определя.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #37 -: декември 11, 2010, 00:14:18 »

hoty, хубаво е, че при вас рано се е затворила фонтанелата и не се е наложил прием. При нас затварянето ще отнеме повече време, доста разстояние има още, а е на 5 и половина месеца детенце. Също така притеснителното е бързия растеж и килограмите. Само за статистиката и мнението на лекарите - педиатъра каза да не даваме нищо докато не излезе Вигантола или да си вземем от немските таблетки, което и направихме; друг педиатър, който посещаваме, каза по три капки Деавид, ортопеда каза, че неговите прадеди са расли без вит.Д и така, кого да слушаш?!?!?
« Последна редакция: декември 11, 2010, 00:20:07 от КатиНка » Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #38 -: декември 11, 2010, 10:42:52 »

Също така притеснителното е бързия растеж и килограмите.

 good

Всеки си знае какъв му е случаят. Рахитът е доста страшно заболяване и когато има някаква вероятност детето да го развие, нормално е майката да се притеснява.
Активен
Arwen
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #39 -: декември 23, 2010, 20:34:50 »

Доколкото на мен ми е известно, фонтанелата не е желателно да се затвори преди годинката. Това от една страна. От друга страна самият вигантол често се изписва в големи дози без доказана необходимост. Ако няма доказана нужда, най-приемливият прием е 20 дни по 1 капка, 10 дни почивка. Когато се пропусне прием, да не се наваксва с по 2 капки. Това е, което съм проучвала по въпроса. Чувала съм майки да казват, че това си е витамин и няма опасност от предозиране, но, като ги попитам чели ли са листовката, отсичат, че не. Ами ето този откъс от листовката на Вигантол, който говори достатъчно: "Нежелани лекарствени реакции при Vigantol Oil по принцип би трябвало да не се появяват, когато препаратът се прилага в препоръчаната дозировка. Препаратът е доказал, че добре се понася от пациентите. При рядко срещаната свръхчуствителност към Vitamin D3 или при предозиране на даден препарат, може понякога да се получи повишаване съдържанието на калций в кръвта и/или в урината. При продължително повишаване съдържанието на калций в кръвта може да се наблюдават следните симптоми:
Симптоми в острия стадий: нарушаване на сърдечния ритъм, гадене, повръщане;
Психични симптоми: нарушения на съзнанието
Симптоми в хроничен стадий: намаляване на теглото, образуване на бъбречни камъни, калцифициране на бъбреците, на меките части, липса на апетит, силна жажда, повишено отделяне на урина. В отделни случаи има описани смъртоносни резултати."
Естествено, витамин Д е изключително необходим, но като всяка друга добавка е желателно да се набавя по възможно най-естествен начин, защото иначе организмът не успява да го усвои адекватно. Знам майки, на чиито деца е изписван по 7 капки дневно без да е имало дори признак за риск от рахит. Просто лекарите не са единомислещи, но е по-добре майките да са внимателни и да не им се предоверяват. good
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 15, 2011, 21:23:02 »

Мами появи ли се вече вигантола?
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #41 -: януари 17, 2011, 18:27:50 »

 nea май не е, аз поне не намерих. Трябваше и за диавид да звъня на приятели, за да намеря. Накрая решихме проблема с немските таблетки вит Д. Понякога ми се струва, че България никога няма да се оправи diablo.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #42 -: януари 17, 2011, 19:27:14 »

Момичета, ако имате познати, които пътуват до Румъния, да ви купят от тамошните аптеки. Вигантолът, който се продава там, е в шишенца без гумен капкомер и съответно няма проблем! Аз така постъпих. Деавит давах два - три пъти, докато дойде вигантолът  good.
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 27, 2011, 13:17:51 »

Момичета, днес поръчах Вигантолетен. Тези от вас които дават, биха ли споделили по една таблетка ли давате и във водичка ли я разтваряте?
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 27, 2011, 17:00:38 »

Поли, аз давам по едно хапче всяка сутрин. Първо го разтварях в кърма, но сега вече във вода, т.к. се разтваря по-лесно.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines