Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 05:11:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блокирани партиди Вигантол в аптеките!!!  (Прочетена 46290 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« -: септември 25, 2010, 20:00:31 »

Скъпи мами,не знам колко от вас влизат във форума БГ мама и за това пускам специално темата и в нашия форум!
Тъй като след като се обадих на педиатърката тя ме отвя, че не знае подобно нещо, се обадихме на наша близка аптекарка - тя се е свързала с производителя. От там информацията е, че действително се изтеглят партидите Вигантол от аптечната мрежа, тъй като има замърсяване. Към момента не е ясно - или не искат да кажат, за какъв тип замърсяване става дума и какви последствия могат да се очакват.
Съветът е да се свържем с педиатрите на децата ни, за да ни посъветват какво да правим - в смисъл, с какъв препарат да заменим Вигантола. И понеже в БГ мама има поместени номера на партиди, но не са потвърдени, до колкото знам, съветът е да се спре даването на препарата.
За партида с последни цифри 129 знам със сигурност, че е от изтеглените - нашият е с този номер и попитахме специално.

Ето линка към темата:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=527027.0

Да се надяваме, че няма да има отражение върху здравето на децата ни....Защото иначе на виновните ще им се види тясна вселената  diablo diablo diablo И пак ще им е малко!!!
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 25, 2010, 23:07:37 »

Благодаря Гери,много ценна информация.Моят е от 129та партида,но до колкотопрочетох май се изтегля всичкия вигантол.Утре ще звънна на докторката да видиме с какво ще го заместиме.
Активен
Dasy
Новак
*
Публикации: 12


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 30, 2010, 18:16:25 »

Ето изтеглените партиди :
 109542
 109129
 6635701
 6635603
 6600802
 6595801
 6566102
 6565202
от познат фармацевт
Активен
sisonik
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 03, 2010, 15:49:17 »

До колкото разбрах от лекарка в Токуда след 15 октомври ще има нова партида Вигантол. Според нея не е за препоръчване да се замества с БГ Деавит, а да се изчака новия Вигантол. Това е инфото, което имам. give_rose
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #4 -: октомври 03, 2010, 17:06:58 »

На мен в аптеката ми казаха,че сега ще го иследват и сменят листовката и поне 3-4 месеца няма да има внос!Обадих се педиатъра и тя също ми каза да вземем Деавит!
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #5 -: октомври 04, 2010, 11:31:13 »

И ние сме на Деавит, според нашия педиатър, не е хубаво продължително време да се давал деавита, заради вит. А, затова той каза да го вземаме за 15 дена и после да го спрем и да чакаме вигантола да пуснат, както и задължително да излизаме навън всеки ден.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 04, 2010, 11:35:10 »

Иаз така разбрах да деавита.То хубаво да излизаме всеки ден,ама как да стане в това време.Дано по-скоро да внесат чист вигантол.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #7 -: октомври 04, 2010, 11:55:45 »

Момичета, ето какво пише в официалния документ на Изпълнителна агенция по лекарствата:

"Във връзка със зачестили въпроси, свързани с временното отсъствие от пазара на Вигантол 20 000 IU/ml  перорални капки, разтвор - 10 ml , съдържащ стъклена пипета и гумен аспиратор, Изпълнителна агенция по лекарствата Ви уведомява следното:
 Фармацевтичната компания Merck   KGaA предприе прекъсване на снабдяването  с лекарствения продукт    Vigantol Oil 20 000 IU/ml  oral drops, solution - 10 ml  в някои държави  във връзка с проведено  изпитване, което показва, че е възможна поява на примеси, преминаващи в масления разтвор от гумения аспиратор, използван за откапване на продукта от шишенцето. Това може да се получи при редовна употреба на пипетата, когато продуктът започва да преминава  в гумения аспиратор. Направените проучвания показват също, че допълнителен фактор за образуване на примеса е съхранението на продукта при условия, различни от препоръчаните (например при излагане на слънчева светлина). До момента няма сигнали за открити на българския пазар опаковки с описания проблем. Анализите на компанията показват, че съдържанието на откритите примеси в някои опаковки  в други държави са многократно по-ниски от безопасните нива. Поради наличието на потенциален риск обаче фармацевтичната компания преустановява снабдяването с вигантол, предлаган в опаковка с гумен аспиратор, като се ангажира възможно най-бързо да предостави продукта в алтернативна дозираща система.   В допълнение ИАЛ разпореди освен спирането на снабдяването, наличните в аптечната мрежа опаковки да бъдат изтеглени.

Новите опаковки могат да бъдат предложени на пазара  най-рано след няколко месеца. Междувременно потребителите на продукта трябва да се посъветват с лекуващия лекар за преминаване на алтернативно лечение. Тези, които вече са употребявали Vigantol Oil в описаната система за накапване – стъклена пипета и гумен аспиратор, трябва да преустановят употребата му, без да се притесняват за последствия от употребата му до този момент."

"Спрените партиди са с номера: 109 746; 109 452; 109 129; 663 5701; 663 5603; 660 0802; 659 5801; 656 6102; 656 5202; 655 7202."

Също така ето и информацията от медиите, както и от представител на фармацевтичната компания:
"Според експерти било установено взаимодействие между гумения аспиратор и лекарственото вещество с втора степен на риск и затова се изтегля. Може да се познае по това, че при окисление цветът на витамина който по принцип е прозрачен, ставал като на бира."
При лабораторни тестове на капките в Германия е установено, че има риск в препарата да се отдели вещество от гумата при определени обстоятелства - прекомерна употреба на капкомера или излагане на високи температури, обясни Стела Петрова, административен директор на “Мерк България”. Все пак стойностите му са 350 пъти по-ниски от сочените като рисков праг за канцерогенен ефект. В чужбина имало само единични сигнали. Дори някои страни като Швейцария, Швеция и Чехия преценили, че няма нужда капките да се изтеглят от аптеките, каза още Петрова. “Българските органи решиха да се избегне дори минимален риск, а ние се съобразихме с тях. Държим на високото качество”, допълни тя.

Мисълта ми е, дано скоро подсигурят Вигантол, а вие бъдете по-спокойни, защото като цяло се твърди, че нямало проблем дори с давания дотук продукт, а навсякъде из интернет и по форумите е някаква страшна паника, а това не е от помощ на никой.  give_rose
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 04, 2010, 17:50:14 »

И нашето шише е от изтеглените партиди, а почти сме си го изпили цялото за съжаление.  diablo

Педиатърката ни каза да не даваме Деавит, защото има Вит. А в него и не е подходящ, а да изчакаме новата партида Вигантол, като ако я няма до 2 седмици, ще видим какво да правим. Междувременно мама да увеличи храната с прием на месо, черен дроб, сурови ядки и пълнозърнест хляб, а бебчо да го показваме по малко на шарена сянка.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #9 -: октомври 11, 2010, 09:50:25 »

А няма ли друг вит Д , на друга фирма или нещо такова ? Не знам, но нещо ме притеснява вече тоя Диавит.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 28, 2010, 18:06:29 »

И ние вече трябва да се профилактираме с витамин D.. да го давам ли тоя Деавит или има и други варианти? Вие какво правите?
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 29, 2010, 09:12:35 »

Аз давам диавит.В аптеката ми казаха,че това е поредната война в бранша.Деавита можел да си се дава без проблеми,пак си е витамин д.Личната също каза да го давам.Поне докато се появи вигантол ще давам това,че на Тео му е голяма фунтанелата.
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 29, 2010, 09:55:54 »

Ние вчера бяхме на консултация и отново попитах какво да правим.Тя каза да и давам диавит 20 дена, после 10 дена почивка и отново 20 дена и пак почивка, така докато излезе новата партида на вигантол.
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 29, 2010, 10:13:07 »

Ние си даваме деавит - така каза педито  :(а ме е отгледала с деавит, пък нищо ми няма  blum
Моята майк
Онзи ден бяхме на консултация, педито ни каза, че не само скоро няма да има вигантол, но и деавита нещо се губел по аптеките  Oh my ...
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 04, 2010, 08:37:32 »

И аз се сблъсках с проблема...в аптеката ми казаха, че Вигантола ще се появи по нова година, а натова отгоре и деавита го няма...намерих го в една аптечка в друг град... педиатърката ми каза да давам по 1 капка , но не ми даде режим на даване, но и тя беше в спешния кабинет, където водихме малката, че коликките ни съсипват....на 12-ти като ходя на нашата педиатърка ще видим по каква схема да го давам...нензам дали тук е мястото да опитам, но аз излизам с малката всеки ден и трябва ли да я излагам на директна светлина или и като е завита си получава дозата...т.е. на количката има прозорче и от там се осветява...
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 04, 2010, 10:07:48 »

m_eleva19, и аз като тебе се побърках покрай тия проблеми с витамините и доста почетох за витамин D.. Като че ли се смята, че през кожата на лицето и ръцете се получава най-много витамин D и те са достатъчни да се излагат на слънце. Не е задължително слънцето да е съвсем директно, в слънчев ден има достатъчно отразени лъчи и там, където ни се струва, че е сянка. Обаче стъклото и повечето от пластмасите спират най-необходимите лъчи и не става номера.

На мен девита ми казаха че се дава по една капчица на ден преди хранене - те повечето витамини така се вземат и за възрастни като са.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #16 -: ноември 11, 2010, 22:58:55 »

И мен тази тема ме мълнува, лудницата поне за мен е голяма. Нашия си педиатър каза не на Деавита, ходихме при друг реномиран педиатър и той каза да взимаме Деавит и по три капки дневно  crazy Всеки ден сме навън, поне времето е с нас, но си се притеснявам, детенце наддава силно, на 4 месеца и половина е, а вече е осем килограма без малко ... Деавита вече се зарежда по аптеките, ако имате познати в Германия, поръчайте си таблетки Вигантолетен. Аз го очаквам и педиатъра одобри приема му по една таблетка дневно. 
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: ноември 11, 2010, 23:41:07 »

Цитат
ако имате познати в Германия, поръчайте си таблетки Вигантолетен. Аз го очаквам и педиатъра одобри приема му по една таблетка дневно.
Ние сме с Вигантолетен  , всеки ден по едно хапченце му разтварям. На нас ни го предписват с рецепта ,а последният път директно педиатъра на Виктор ми го даде от кабинета си. Бих могла да пратя ,ако някой се нуждае,но незная на каква цена е в аптеките,когато се купува,тъй като на нас ни дават рецепта за него,но мога да проверя и да ви кажа.
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: ноември 17, 2010, 13:28:38 »

Здравейте,нашата педи каза да го заместим с "Ескимо Кидс" smile,но ние сме на годинка,за по-малки мисля,че не е подходящ!
И искам да помоля някой ако може да ми снима шишенцето на Вигантол,за да видя точно къде се намира партидата,защото моят етикет е разскъсан и се виждат някакви цифри ,но не знам дали това са номерата на партидата или нещо друго!Мерси предварително! give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 19, 2010, 22:19:25 »

И аз давам таблетките, за които Мацинка е споменала, също по 1 таблетка дневно, в Германия цената му е около 7 евро.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 20, 2010, 10:19:30 »

Според нашия педиатър тези неща около Вигантола са глупости (то и според мен малко се преувеличава де, до сега доколкото знам няма дете "пострадало" по някакъв начин от Вигантола  pardon ) Та каза да си й давам ако имам Вигантол, аз за сега не давам, ползвам слънчевите лъчи пък после ще му мисля  pardon
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 21, 2010, 18:21:04 »

А нашата педи вчера каза нищо да не давам и да не се притеснявам smile аз нищо и не давам де...събираме и ние последните слънчеви лъчи
Активен
merabela
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #22 -: ноември 23, 2010, 08:45:25 »

i az davam ve4e drugi kapki adeazit sled kato to proverqvah iz aptekite i ne nameri vigantol ama se 4udq za6to e sprqno i skoro 6te imali pak smile  Sunshine :S dano ima pak vigantol ama pred polagam i 4e tezi kapki ne pre4qt smile pak stavat smile nqkoi znae bilimi kazal koga pak 6te pusnat vigantola ?
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #23 -: ноември 23, 2010, 10:21:09 »

на мен ми споменаха 4е вигантол евентуално може и да има след нова година в България. Ние сега се опитваме да купим вит д, казаха ни 4е и от турция може да се вземе, но тъй като на Влади му трява аз му давам сега Деавит
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 23, 2010, 22:35:26 »

Вече има от новия Вигантол. Аз все още не съм купила де  pardon
Разликата е, че вече няма капкомер, а е с дозаторче (не знам дали точно така се казва  blush)
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 24, 2010, 08:20:39 »

Лени,от къде знаеш че се е появил.На мен личната ми каза че вече го има,но не го намерих в аптеките.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 24, 2010, 09:31:51 »

В София знам със сигурност , че го има. Мога да питам от коя аптека са го взели  smile
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #27 -: ноември 24, 2010, 09:35:21 »

В Пловдив до събота го намаше със сигурност. Моля ако някой от Пловдив вече си е купил да сподели.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 26, 2010, 20:02:06 »

Аз помолих днес позната аптекарка да провери, няма още Вигантол никъде, според нея. Ако някой знае конкретна аптека, нека пише, защото в мрежата го няма.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 26, 2010, 21:38:31 »

Чакам да ми отговорят за София , но имам информация за Пазарджик  pardon аптека "Ива" до МБАЛ Пазарджик
Дано е от помощ на някого  smile
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 10, 2010, 11:23:47 »

 Аз питам във всяка аптека, в която вляза. В една ми казаха, че официалната информация от фирмата производител е, че ще има след Нова Година и че им се струва съмнително да има по аптеките нови партиди от сега. Това за София става въпрос. Аз съм от Пазарджик по принцип и сега ще се обадя на майка да я пратя до тази аптека. Мерси, Лени  give_rose
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: декември 10, 2010, 13:55:40 »

Чакам да ми отговорят за София , но имам информация за Пазарджик  pardon аптека "Ива" до МБАЛ Пазарджик
Дано е от помощ на някого  smile
Току що баща ми е ходил до тази аптека - няма и там  sad
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: декември 10, 2010, 14:13:41 »

Според нашия педиатър тези неща около Вигантола са глупости (то и според мен малко се преувеличава де, до сега доколкото знам няма дете "пострадало" по някакъв начин от Вигантола  pardon ) Та каза да си й давам ако имам Вигантол, аз за сега не давам, ползвам слънчевите лъчи пък после ще му мисля  pardon
А нашата педи вчера каза нищо да не давам и да не се притеснявам smile аз нищо и не давам де...събираме и ние последните слънчеви лъчи

 good good good good  good
Здравейте, извинявайте, че се намесвам така в темата, но защо изобщо толкова се коментира изтеглянето на вигантола от пазара и има чак такова търсене от град на град и от познати??? shok Питам, защото на моето дете му спряхме вигантола още като беше на 4.5 мес., защото много бързо се затваряха фонтанелите и педиатър прецени, че не е необходимо да давам повече. И аз тогава попитах защо да го спирам, нали се пие до годинката поне, но ми отговориха, че не е необходимо повече да го взимаме. Дъщеря ми вече е на 1 г и 1 мес. и за сега няма проблеми свързани с недостиг на витамин Д. Затова питам защо толкова притеснено чак търсите алтернативи на вигантола?
Надявам се да не прозвуча грубо на някого, не искам никого да обидя, просто ми стана чудно, че толкова много се притеснявате, а мисля, че не е чак толкова страшен проблем, че не се дава вигантол на детето точно до годинката...
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #33 -: декември 10, 2010, 14:16:18 »

Момичета за Вигантол знам,че няма по аптеките,то нали и Деавит-а го няма.Аз бях поръчала на майка ми и тя ми взела 2.Давам от време на време,защото мисля,че не е нужен много на наща възраст.Ако някоя от вас иска Деавит имам един в повече!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: декември 10, 2010, 14:40:36 »

Надявам се да не прозвуча грубо на някого, не искам никого да обидя, просто ми стана чудно, че толкова много се притеснявате, а мисля, че не е чак толкова страшен проблем, че не се дава вигантол на детето точно до годинката...
hoty, притеснението на момичетата е не защото е задължително даването на Вигантол до годинката, а както ти сама писа до затваряне на фонтанелата!  good
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: декември 10, 2010, 23:15:33 »

Току що баща ми е ходил до тази аптека - няма и там  sad
А, въобще ли не е имало от новата партида ? Хм...съжалявам, че съм те подвела така  give_rose
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 10, 2010, 23:29:05 »

На нас лекарят ни каза ,че се взима до 2-3 годишна възраст,а не до годинката.Незнам защо така,но явно има различни стандарти за различните държави.Но аз дори и фолиева кис.трябва да пия докато го кърмя.
В предния ми пост бях писала за Вигантолетена,но не бях споменала колко струва,защото не бях сигурна. 90 хапченца са 6,87 цента.А доставката до Бг (препоръчано е 2,70 , обикновенно 0,70) А за две опаковки  е 5,40 доставката.От тежината се определя.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #37 -: декември 11, 2010, 00:14:18 »

hoty, хубаво е, че при вас рано се е затворила фонтанелата и не се е наложил прием. При нас затварянето ще отнеме повече време, доста разстояние има още, а е на 5 и половина месеца детенце. Също така притеснителното е бързия растеж и килограмите. Само за статистиката и мнението на лекарите - педиатъра каза да не даваме нищо докато не излезе Вигантола или да си вземем от немските таблетки, което и направихме; друг педиатър, който посещаваме, каза по три капки Деавид, ортопеда каза, че неговите прадеди са расли без вит.Д и така, кого да слушаш?!?!?
« Последна редакция: декември 11, 2010, 00:20:07 от КатиНка » Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #38 -: декември 11, 2010, 10:42:52 »

Също така притеснителното е бързия растеж и килограмите.

 good

Всеки си знае какъв му е случаят. Рахитът е доста страшно заболяване и когато има някаква вероятност детето да го развие, нормално е майката да се притеснява.
Активен
Arwen
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #39 -: декември 23, 2010, 20:34:50 »

Доколкото на мен ми е известно, фонтанелата не е желателно да се затвори преди годинката. Това от една страна. От друга страна самият вигантол често се изписва в големи дози без доказана необходимост. Ако няма доказана нужда, най-приемливият прием е 20 дни по 1 капка, 10 дни почивка. Когато се пропусне прием, да не се наваксва с по 2 капки. Това е, което съм проучвала по въпроса. Чувала съм майки да казват, че това си е витамин и няма опасност от предозиране, но, като ги попитам чели ли са листовката, отсичат, че не. Ами ето този откъс от листовката на Вигантол, който говори достатъчно: "Нежелани лекарствени реакции при Vigantol Oil по принцип би трябвало да не се появяват, когато препаратът се прилага в препоръчаната дозировка. Препаратът е доказал, че добре се понася от пациентите. При рядко срещаната свръхчуствителност към Vitamin D3 или при предозиране на даден препарат, може понякога да се получи повишаване съдържанието на калций в кръвта и/или в урината. При продължително повишаване съдържанието на калций в кръвта може да се наблюдават следните симптоми:
Симптоми в острия стадий: нарушаване на сърдечния ритъм, гадене, повръщане;
Психични симптоми: нарушения на съзнанието
Симптоми в хроничен стадий: намаляване на теглото, образуване на бъбречни камъни, калцифициране на бъбреците, на меките части, липса на апетит, силна жажда, повишено отделяне на урина. В отделни случаи има описани смъртоносни резултати."
Естествено, витамин Д е изключително необходим, но като всяка друга добавка е желателно да се набавя по възможно най-естествен начин, защото иначе организмът не успява да го усвои адекватно. Знам майки, на чиито деца е изписван по 7 капки дневно без да е имало дори признак за риск от рахит. Просто лекарите не са единомислещи, но е по-добре майките да са внимателни и да не им се предоверяват. good
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 15, 2011, 21:23:02 »

Мами появи ли се вече вигантола?
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #41 -: януари 17, 2011, 18:27:50 »

 nea май не е, аз поне не намерих. Трябваше и за диавид да звъня на приятели, за да намеря. Накрая решихме проблема с немските таблетки вит Д. Понякога ми се струва, че България никога няма да се оправи diablo.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #42 -: януари 17, 2011, 19:27:14 »

Момичета, ако имате познати, които пътуват до Румъния, да ви купят от тамошните аптеки. Вигантолът, който се продава там, е в шишенца без гумен капкомер и съответно няма проблем! Аз така постъпих. Деавит давах два - три пъти, докато дойде вигантолът  good.
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 27, 2011, 13:17:51 »

Момичета, днес поръчах Вигантолетен. Тези от вас които дават, биха ли споделили по една таблетка ли давате и във водичка ли я разтваряте?
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 27, 2011, 17:00:38 »

Поли, аз давам по едно хапче всяка сутрин. Първо го разтварях в кърма, но сега вече във вода, т.к. се разтваря по-лесно.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #45 -: януари 27, 2011, 18:52:17 »

профилактично и в повечето случаи се дава по 1 на ден разтворено в малко вода или сокче, но ние ще пием по 2 тъй като на Влади му е необходимо повече  - мисълта ми е, че има случаи в които се приема и повече от 1 по преценка на лекар
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 27, 2011, 20:36:54 »

Обърнете внимание какво пише на опаковката. Ако е Vigantoletten 500 - давайте по 1 на ден. Моят е Vigantoletten 1000 и давам по половин на ден.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #47 -: януари 28, 2011, 09:31:53 »

Vigantoletten 500 - за този говорих аз, на нас такъв ни донесоха и от този аз давам 2
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #48 -: февруари 25, 2011, 14:51:29 »

А от къде го поръчвате Вигантолетен?
Аз още давам тоя Деавит,а не го харесвам хич!Поне правя почивка една седмица,ама сега като не излизаме вече втора седмица и почнах да давам пак.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 26, 2011, 09:48:06 »

Рубинче, от приятели  smile или роднини, т.к. се взима с рецепта в Германия.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 01, 2011, 01:10:01 »

На нас ни донесоха Вигантол от Румъния. Не е с капкомер, т.е. е ново шишенцето.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 01, 2011, 18:10:08 »

Може ли някой да ми помогне да се сдобия с вигантол или нещо подобно от някъде? Днес педиатърката официално ми каза да се спасявам с някакво витамин D от чужбина. Може ли да се поръчват лекарства по интернет или нещо подобно?
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 09, 2011, 11:27:49 »

доколкото знам и в македония може да си купиш Вигантол без проблем и без рецепта, въпроса е само че трябва да имаш познат който да ти го достави.
Активен
mariaangelova84
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #53 -: март 09, 2011, 17:43:57 »

Може ли някой да ми помогне да се сдобия с вигантол или нещо подобно от някъде? Днес педиатърката официално ми каза да се спасявам с някакво витамин D от чужбина. Може ли да се поръчват лекарства по интернет или нещо подобно?
Това е безобразие, всички мами да се чудят от къде да намерят така важния за малките бебоци витамин D.Ами, който няма възможност или познати да му донесат от чужбина какво прави!
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 13, 2011, 20:05:55 »

 :offtopic:Еми, кво...каквото аз...не и давам нищо...НА мен ми донесоха, ама е с други витамини и аз прецених, че няма да и давам...Това, което можем да направим е да помолим най-учтиво уважаемите акушер-гинеколози, като родим бебчовците, да не бързат да режат пъпната връв, ами да изчакат да спре да пулсира...от това, което прочетох за витамин Д е, че само бебетата от крайните северни райони се нуждаят от допълнително витамин Д, останалите си го набавят в необходимите количества като запас от майката, който стига за около 6 месеца, време, достатъчно да издържи зимата. Особенно голямо количество си набавя, когато се роди, с последните тласъци кръв! Явно природата и затова е помислила, че в БГ ще има криза с Вигантола, та го е измислила...
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 13, 2011, 21:00:00 »

И ние не даваме нищо и вече почти ни се е затворила фонтанелата. Мислех да взимам диавит, но на майка ми шефа е педиатър в Гърция и каза по-добре нищо да не давам,но там като цяло май са против лекарствата blum
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #56 -: март 15, 2011, 23:08:26 »

Здравейте!
А някой ползва ли за беб Олиевит?
Дадоха ми и сега се чудя по 1 капка ли?
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 17, 2011, 17:18:19 »

Моето е детравит...мисля си тъй-като витамиун Д се набавя и от кърмата, дали да не го взимам аз и в какви дози, а бебка да си го набавя от мен...утре ще питам педиатърката, че нещо фонтанелата ни стои все толкова....
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 08, 2011, 16:10:16 »

Вече има Вигантол по аптеките  yahoo
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 09, 2011, 07:38:18 »

То вече няма нужда от него  pardon Цяла зима хората се чудиха от къде да си набавят ....
Сега вече си има предостатъчен вит Ц -  Sunshine Sunshine Sunshine
Активен
Майка вълчица
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #60 -: април 12, 2011, 18:08:06 »

Вече има Вигантол по аптеките  yahoo

Те се сетиха, като свърши зимата  nea

Въпреки, че мен педи ме съветва да давам и пролет и есен, защото голяма част от тялото на детето е покрито с дрешки и пречи да се усвои достатъчно количество вит. D 
Лятото го пускам моя 'убавец гол по плажа и да събира вит D  danceg
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 12, 2011, 21:44:23 »

То вече няма нужда от него  pardon Цяла зима хората се чудиха от къде да си набавят ....
Сега вече си има предостатъчен вит Ц -  Sunshine Sunshine Sunshine
sarcastic sarcastic sarcastic къв вит Ц съм писала  crazy
Активен
roni71
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #62 -: юли 20, 2011, 21:49:54 »

momi4eta ne se pritesnqvaite,neznam prez koi god. ste rodeni,no predi god. nqma6e Vigantol i ste otgledani s Deavit pak ni6to vi nqma kakto i az,a posle vkaraxa Vigantol s kapkomer i az sam otgledala golqmata si da6terq s takav pak ni6to i nqma i e jiva i zdrava,a i ot 1994 kolko bebeta sa otgledani s takav Vigantol pak ni6to om nqma
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines