Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 22:13:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блокирани партиди Вигантол в аптеките!!!  (Прочетена 46260 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« -: септември 25, 2010, 20:00:31 »

Скъпи мами,не знам колко от вас влизат във форума БГ мама и за това пускам специално темата и в нашия форум!
Тъй като след като се обадих на педиатърката тя ме отвя, че не знае подобно нещо, се обадихме на наша близка аптекарка - тя се е свързала с производителя. От там информацията е, че действително се изтеглят партидите Вигантол от аптечната мрежа, тъй като има замърсяване. Към момента не е ясно - или не искат да кажат, за какъв тип замърсяване става дума и какви последствия могат да се очакват.
Съветът е да се свържем с педиатрите на децата ни, за да ни посъветват какво да правим - в смисъл, с какъв препарат да заменим Вигантола. И понеже в БГ мама има поместени номера на партиди, но не са потвърдени, до колкото знам, съветът е да се спре даването на препарата.
За партида с последни цифри 129 знам със сигурност, че е от изтеглените - нашият е с този номер и попитахме специално.

Ето линка към темата:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=527027.0

Да се надяваме, че няма да има отражение върху здравето на децата ни....Защото иначе на виновните ще им се види тясна вселената  diablo diablo diablo И пак ще им е малко!!!
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 25, 2010, 23:07:37 »

Благодаря Гери,много ценна информация.Моят е от 129та партида,но до колкотопрочетох май се изтегля всичкия вигантол.Утре ще звънна на докторката да видиме с какво ще го заместиме.
Активен
Dasy
Новак
*
Публикации: 12


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 30, 2010, 18:16:25 »

Ето изтеглените партиди :
 109542
 109129
 6635701
 6635603
 6600802
 6595801
 6566102
 6565202
от познат фармацевт
Активен
sisonik
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 03, 2010, 15:49:17 »

До колкото разбрах от лекарка в Токуда след 15 октомври ще има нова партида Вигантол. Според нея не е за препоръчване да се замества с БГ Деавит, а да се изчака новия Вигантол. Това е инфото, което имам. give_rose
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #4 -: октомври 03, 2010, 17:06:58 »

На мен в аптеката ми казаха,че сега ще го иследват и сменят листовката и поне 3-4 месеца няма да има внос!Обадих се педиатъра и тя също ми каза да вземем Деавит!
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #5 -: октомври 04, 2010, 11:31:13 »

И ние сме на Деавит, според нашия педиатър, не е хубаво продължително време да се давал деавита, заради вит. А, затова той каза да го вземаме за 15 дена и после да го спрем и да чакаме вигантола да пуснат, както и задължително да излизаме навън всеки ден.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 04, 2010, 11:35:10 »

Иаз така разбрах да деавита.То хубаво да излизаме всеки ден,ама как да стане в това време.Дано по-скоро да внесат чист вигантол.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #7 -: октомври 04, 2010, 11:55:45 »

Момичета, ето какво пише в официалния документ на Изпълнителна агенция по лекарствата:

"Във връзка със зачестили въпроси, свързани с временното отсъствие от пазара на Вигантол 20 000 IU/ml  перорални капки, разтвор - 10 ml , съдържащ стъклена пипета и гумен аспиратор, Изпълнителна агенция по лекарствата Ви уведомява следното:
 Фармацевтичната компания Merck   KGaA предприе прекъсване на снабдяването  с лекарствения продукт    Vigantol Oil 20 000 IU/ml  oral drops, solution - 10 ml  в някои държави  във връзка с проведено  изпитване, което показва, че е възможна поява на примеси, преминаващи в масления разтвор от гумения аспиратор, използван за откапване на продукта от шишенцето. Това може да се получи при редовна употреба на пипетата, когато продуктът започва да преминава  в гумения аспиратор. Направените проучвания показват също, че допълнителен фактор за образуване на примеса е съхранението на продукта при условия, различни от препоръчаните (например при излагане на слънчева светлина). До момента няма сигнали за открити на българския пазар опаковки с описания проблем. Анализите на компанията показват, че съдържанието на откритите примеси в някои опаковки  в други държави са многократно по-ниски от безопасните нива. Поради наличието на потенциален риск обаче фармацевтичната компания преустановява снабдяването с вигантол, предлаган в опаковка с гумен аспиратор, като се ангажира възможно най-бързо да предостави продукта в алтернативна дозираща система.   В допълнение ИАЛ разпореди освен спирането на снабдяването, наличните в аптечната мрежа опаковки да бъдат изтеглени.

Новите опаковки могат да бъдат предложени на пазара  най-рано след няколко месеца. Междувременно потребителите на продукта трябва да се посъветват с лекуващия лекар за преминаване на алтернативно лечение. Тези, които вече са употребявали Vigantol Oil в описаната система за накапване – стъклена пипета и гумен аспиратор, трябва да преустановят употребата му, без да се притесняват за последствия от употребата му до този момент."

"Спрените партиди са с номера: 109 746; 109 452; 109 129; 663 5701; 663 5603; 660 0802; 659 5801; 656 6102; 656 5202; 655 7202."

Също така ето и информацията от медиите, както и от представител на фармацевтичната компания:
"Според експерти било установено взаимодействие между гумения аспиратор и лекарственото вещество с втора степен на риск и затова се изтегля. Може да се познае по това, че при окисление цветът на витамина който по принцип е прозрачен, ставал като на бира."
При лабораторни тестове на капките в Германия е установено, че има риск в препарата да се отдели вещество от гумата при определени обстоятелства - прекомерна употреба на капкомера или излагане на високи температури, обясни Стела Петрова, административен директор на “Мерк България”. Все пак стойностите му са 350 пъти по-ниски от сочените като рисков праг за канцерогенен ефект. В чужбина имало само единични сигнали. Дори някои страни като Швейцария, Швеция и Чехия преценили, че няма нужда капките да се изтеглят от аптеките, каза още Петрова. “Българските органи решиха да се избегне дори минимален риск, а ние се съобразихме с тях. Държим на високото качество”, допълни тя.

Мисълта ми е, дано скоро подсигурят Вигантол, а вие бъдете по-спокойни, защото като цяло се твърди, че нямало проблем дори с давания дотук продукт, а навсякъде из интернет и по форумите е някаква страшна паника, а това не е от помощ на никой.  give_rose
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 04, 2010, 17:50:14 »

И нашето шише е от изтеглените партиди, а почти сме си го изпили цялото за съжаление.  diablo

Педиатърката ни каза да не даваме Деавит, защото има Вит. А в него и не е подходящ, а да изчакаме новата партида Вигантол, като ако я няма до 2 седмици, ще видим какво да правим. Междувременно мама да увеличи храната с прием на месо, черен дроб, сурови ядки и пълнозърнест хляб, а бебчо да го показваме по малко на шарена сянка.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #9 -: октомври 11, 2010, 09:50:25 »

А няма ли друг вит Д , на друга фирма или нещо такова ? Не знам, но нещо ме притеснява вече тоя Диавит.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 28, 2010, 18:06:29 »

И ние вече трябва да се профилактираме с витамин D.. да го давам ли тоя Деавит или има и други варианти? Вие какво правите?
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 29, 2010, 09:12:35 »

Аз давам диавит.В аптеката ми казаха,че това е поредната война в бранша.Деавита можел да си се дава без проблеми,пак си е витамин д.Личната също каза да го давам.Поне докато се появи вигантол ще давам това,че на Тео му е голяма фунтанелата.
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 29, 2010, 09:55:54 »

Ние вчера бяхме на консултация и отново попитах какво да правим.Тя каза да и давам диавит 20 дена, после 10 дена почивка и отново 20 дена и пак почивка, така докато излезе новата партида на вигантол.
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 29, 2010, 10:13:07 »

Ние си даваме деавит - така каза педито  :(а ме е отгледала с деавит, пък нищо ми няма  blum
Моята майк
Онзи ден бяхме на консултация, педито ни каза, че не само скоро няма да има вигантол, но и деавита нещо се губел по аптеките  Oh my ...
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 04, 2010, 08:37:32 »

И аз се сблъсках с проблема...в аптеката ми казаха, че Вигантола ще се появи по нова година, а натова отгоре и деавита го няма...намерих го в една аптечка в друг град... педиатърката ми каза да давам по 1 капка , но не ми даде режим на даване, но и тя беше в спешния кабинет, където водихме малката, че коликките ни съсипват....на 12-ти като ходя на нашата педиатърка ще видим по каква схема да го давам...нензам дали тук е мястото да опитам, но аз излизам с малката всеки ден и трябва ли да я излагам на директна светлина или и като е завита си получава дозата...т.е. на количката има прозорче и от там се осветява...
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines