Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 21:12:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Граждански и църковен брак - в един или в различни дни?  (Прочетена 7155 пъти)
 
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« -: септември 22, 2010, 20:14:05 »

Момичета, с милото сме в голяма чуденка дали да правим гражданския и църковния брак в един ден или да ги разделим. На мен ми се иска да са в един и същи ден, защото и двата ритуала са ми тържествени и според мен се допълват, а милото се чуди дали няма да отегчим гостите. Вие как постъпихте или смятате да постъпите?
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #1 -: септември 22, 2010, 20:18:57 »

Аа, няма да ги отегчите - те за това са дошли - за ритуали и церемонии  Wink.  ;)Сега всички двойки правят църковен и граждански брак и всички са свикнали на този ред. Само ще затрудните хората, ако ги викате в различни дни според мен, пък и вас ще затрудните. Според мен ритуалите може да са в различни дни, ако гражданският ритуал е само за вас и кумовете например, но ако ще каните всички гости и в църквата, и в общината (или където ще подписвате), според мен твърдо в един ден!
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #2 -: септември 22, 2010, 20:38:18 »

Ако са в отделни дни, за гражданския брак ще идем само с кумувете, но на мен така ми се губи малко от празника sad Нали все пак именно там си казвате "Да!" пред всички близки и приятели... ако е само с кумовете, все едно го правите скришно или поне на мен така ми изглежда nea Аз все си мисля, че хората не ходят през ден на сватби и ще им е приятно да присъстват и на двете места, но милото и една колежка се опитват да ме убедят, че ще има много търчане и т.н.
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #3 -: септември 22, 2010, 22:17:59 »

Здрасти,

ами при нас всичко беше в един ден, бяхме в зала Триадица, после в св. Неделя и накрая в х-л Централ на Ботев (Това за София). Ако ви е много разкарването, направете гражданския ритуал в ресторанта (изнесен) след църквата. Доколкото знам, някои хора са си направили изнесени ритуали, които не са били фалшиви, т.е. не е трябвало да подписват преди това в ритуалнта зала. Проучете и този вариант, ако ви харесва.
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #4 -: септември 23, 2010, 11:51:48 »

tsvetentse1, и ние си мислехме за същия вариант - зала Триадица и църква Св. Неделя, и тъй като двете са много близо ми се струва, че за гостите няма да е голяма мъка  pardon Но в крайна сметка и изнесеният ритуал не е лоша идея, само трябва да проверя дали има условия за това в ресторанта.
Активен
tinakostova
Ентусиаст
**
Публикации: 50



« Отговор #5 -: септември 23, 2010, 14:42:07 »

Здравейте,
ние се спряхме на вариант да подпишем само с кумувете през седмицата, а в деня на сватбата църква и изнесен ритуал в ресторанта. Голямо разхождане се получава ако ходим и в общината и в църквата. Мисля, че изнесеният ритуал е добър вариант.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 23, 2010, 15:16:55 »

Аз като гост на много сватби бих казала, че разкарването е много натоварващо и отегчително за гостите, особено когато добавим и час за снимки на младоженците crazy Ако пък е лятото, то тогава е повече от мъчение. Една вечерна сватба започва най-късно в 15 часа, за да се мине през всички ритуали.
Ако ритуална зала и църквата са една до друга - ОК, но само ако снимките са след вземането на булката, така че да не се налага гостите да скучаят докато се появите.
Според мен, ако подпишете през седмицата и имате църковен ритуал преди празненството, може да се изпусне "изнесения ритуал", защото църковният и гражданският брак дублират един и същи ритуал.
Но това си е лично мое мнение. Важното е да го направите, както на вас ви харесва.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: септември 23, 2010, 15:19:16 »

Аз пък съм "За" това двата ритуала да са си в един ден. Наистина гостите, когато отиват на сватба, не мисля, че отиват само заради яденето и пиенето в ресторанта. Ако на някой чак толкова му тежи обикалянето - просто може да си дойде на което от всичките неща пожелае - те и затова се пишат часовете на всяко по отделно.
Отделно после определянето на годишнината ми се вижда сложно, ако са разделени дните.

Иначе, практиката с изнесен ритуал на мен лично ми харесва - ние самите също направихме такъв - но само, ако това е "истинския" ритуал. Ако няма вариант за такъв, честно казано аз лично бих избрала да оставя само църковния в деня на тържеството, просто не ми харесва идеята с "театъра" за пред хората. Лично мнение  pardon

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 23, 2010, 15:38:03 »

Аз пък съм "За" това двата ритуала да са си в един ден. Наистина гостите, когато отиват на сватба, не мисля, че отиват само заради яденето и пиенето в ресторанта. Ако на някой чак толкова му тежи обикалянето - просто може да си дойде на което от всичките неща пожелае - те и затова се пишат часовете на всяко по отделно.
Отделно после определянето на годишнината ми се вижда сложно, ако са разделени дните.

 good good good

И при нас всичко беше в един ден - 17.00 подписване, 18.00 Църковен брак, 19.00 - ресторант yahoo Гостите ни бяха навсякъде с нас good
Нямаше недоволни или уморени good
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #9 -: септември 23, 2010, 15:55:35 »

Благодаря ви много, момичета! На мен също ми се иска всичко да си е през един ден - ритуална зала Триадица и Св. Неделя са много близко една до друга и няма да има търчане напред-назад из София, а и както е написала bubka, на който не му се обикаля може да дойде и направо в ресторанта  pardon Сватбената фотосесия мислим да я направим преди гражданския брак, защото няма да имаме вземане на булка. т.е. ще ме вземат, но няма да има купуване, хора, обувки и всякакви подобни, и така няма да караме гостите да се мотаят час и половина докато ние се наснимаме smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 30, 2013, 13:36:15 »

гражданският ни беше на 26ти август, църковният на 3 ти септември.имахме време да отдъхнем, да организираме нещата за втората сватба и да изберем ден, в който венчавката е позволена. Както и така имахме време за фотосесии 2 на брой.не си представям как щях да издържа ако всичко това бе в един ден. smile
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 18, 2013, 14:18:38 »

ох, писала съм в друга тема без да искам... та проблема е същия дали да са в два отделни дни или в един... понеже тръгнах да избирам ресторант и след това дата, спрямо свободните на ресторанта, а не първо граждански и в началото бях на мнение, че ако се случи така, че няма свободен час съвместим с пътя до ресторанта или цъкрва ще подпишем в друг ден. днес обаче се обадих и ми казаха, че има свободни часове и ми се иска да е всичко в един ден, но скъпия нещо не му допадна идеята sad
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #12 -: март 18, 2013, 16:21:25 »

Аз съм за ЕДИН ден! Нашите бяха така и никой не се оплака, че му е писнало, а и никой не беше вързан. Като искат да се разхождат. Но пък и изобщо не съм се замисляла дали ще има недоволни, това е нашата сватба и няма как да си направим ритуалите в 3 дена само заради хората. Гражданският беше в 14.15, църква 16.15, а в ресторанта се влезе чак в 18ч. Беше си спокойно, без бързане и изпадане в паника кой къде ще паркира и дали ще стигне навреме girl_wink

Ако на някой чак толкова му тежи обикалянето - просто може да си дойде на което от всичките неща пожелае - те и затова се пишат часовете на всяко по отделно.


 good Да! Винаги съм мислила така и затова изобщо не съм се съобразявала с друг. Нищо не е задължително, но пък това си е нашия ден heart


Също имахме две фотосесии - морска и зелена, с предостатъчно време и за двете, от втората чак помолихме да спрем, защото ни писна от снимки girl_wink
« Последна редакция: март 18, 2013, 16:25:32 от casky » Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines