Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 21:30:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Зимна сватба?  (Прочетена 28507 пъти)
 
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #30 -: юли 27, 2011, 12:12:49 »

Здравей, DianaS, надявам се да не прозвуча грубо, но явно вие сте решили вече какво искате и не сте склонни на никакви компромиси, така че дори и момичетата тук да ти предложат 20 варианта, едва ли ще избереш който и да е от тях. Аз лично не бих предприела толкова рисково начинание, за да задоволя собствените си желания, без да помисля за хората около мен. Вярно е, че младоженците са най-важните хора в този ден, но все пак не са единствените. Само си представи, ако не дай си Боже нещо се случи по пътя... Това няма да провали само сватбата ви... Прецени кое е по-важно за теб - да те вземат от бащината ти къща или да имате една чудесна сватба, макар и не в родния ти град, и ще вземеш решението много лесно. Успех good

Не, не звучиш грубо. Ние не сме решили точно какво искаме... Започнахме да говорим за сватбата преди няма и седмица и понеже мен ме притесняват тези неща затова и не мога да реша конкретно. И за това не дай си Боже да стане нещо по път съм си го мислила... И какво ли още не... Просто хем искаме да спазим някои традиции хем ще бъде сложно... А за вземането от друго място - в момента си мисля, че надали ще се чувствам комфортно и спокойно на чуждо място  pardon
Активен
MilenaOga
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91


Сключихме брак на 10 Септември 2011


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юли 27, 2011, 12:19:17 »

Момичета smile , аз лично не бих се омъжила през зимата, защото не обичам изобщо студеното време, камо ли пък да предприемаме толкова рискови и трудни маршрути зимата, но щом се налага на някои и е неизбежно, или пък просто така са си решили.. нека рискуват smile от друга страна пък, ако вали хубяв сняг гледката ще бъде прекрасна и ще е невероятно романтично  heart
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #32 -: юли 27, 2011, 12:22:03 »

Според мен най-добре го обсъдете и с роднините, защото все пак те са тези, които ще пътуват (тези на младоженеца дори 2 пъти). Вижте какво мислят, склонни ли са да пътуват по това време и ако са, можете да си направите 2 плана - в първия да те вземат от Габрово и да пътувате, а ако прогнозата за времето е неблагоприятна и проходът е затворен, може да пътувате някой от предните дни и да те вземат от Стара Загора. Също така помислете и дали ще ви е комфортно да пътувате с костюми и рокли час и половина-два.
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #33 -: юли 27, 2011, 12:43:13 »

Според мен най-добре го обсъдете и с роднините, защото все пак те са тези, които ще пътуват (тези на младоженеца дори 2 пъти). Вижте какво мислят, склонни ли са да пътуват по това време и ако са, можете да си направите 2 плана - в първия да те вземат от Габрово и да пътувате, а ако прогнозата за времето е неблагоприятна и проходът е затворен, може да пътувате някой от предните дни и да те вземат от Стара Загора. Също така помислете и дали ще ви е комфортно да пътувате с костюми и рокли час и половина-два.

Точно това и аз го умувам, защото наистина пътуването ще е доста... Ако бяха направили тунела под Шипка нещата се променяха коренно biggrin Обсъждането с роднините предстои smile Но така като чета в нета сватба през декември няма да може да стане, от гледна точка на коледните пости... Продължаваме да мислим варианти и искренно се надявам и тук, в този форум да получим добри съвети smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #34 -: юли 27, 2011, 16:52:38 »

От друга страна, щом сте в чужбина, предполага се, че ще имате и гости от чужбина. Точно Коледа е подходящ момент, защото всички имат отпуски и се връщат при роднини. Това наложи и сватбата на децата да е тогава. Има и още един вариант, да се срещнете някъде по средата - примерно сватба в София /или около София/ в хотел, където да се настанят всички гости.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 27, 2011, 20:47:32 »

Аз лично съм ходила на една сватба на която взимахме булката от родния и дом, който не беше в града на сватбата.Е по-голям ужас не съм изживявала.Път в едната посока 15 мин в булката(защото бързаме) и хайде в другата посока.Карахме с висока скорост, че да не закъснеем, щяхме да се хвърлим с колата в една пропаст и накрая моя мъж тегли една майна на младоженците и си карахме нормално извън колоната.
Та лично втори път на такова не бих се подложила.
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юли 27, 2011, 21:16:12 »

И  аз съм ходила на такива сватби. Аз съм от Пловдив и сме ходили да взимаме булката я до Стара Загора, я до Първомай , я до някой друг град, и да ви кажа, никак не е готино. Първия път така отидох, но след това отивам направо в ресторанта или в църквата. За мен е безмислено цялото това пътуване. Представям си как ще се чустват хората след едно такова пътуване от по един час в едната посока. Нямам представа булката и младоженеца как издържат, все пак си е натоварване.
Поне според мен това не е удобен вариант, но все пак всеки си го прави както си иска!  pardon Така че след като сте си го решили - правете си го така!  good
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #37 -: юли 28, 2011, 11:29:11 »

Както казах всичко е още в процес на решаване  и мислене smile За момента само с милото умуваме и затова и исках да чуя и вашите мнения, защото както си и мислех някои от вас са присъствали на такива сватби lol Е имаме още време да го измислим както трябва lol)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #38 -: юли 28, 2011, 14:51:24 »

Ами, аз макар да съм свекърва, ще кажа, че от където е жената - от там е родата. Та направете си сватбата в Габрово /хем е по- хубав град, хем ти имаш връзки и познати там/. Гостите ще са в хотел още предния ден и ще те вземат от къщи. Или ще е вечерна сватба и ще преспят за следващия ден. Така ще спазите всички ритуали. Не се взема лесно жена, да се потрудят сватовете  blum. Вие ще решите, но аз бих препоръчала този вариант. Едните сватове винаги ще пътуват, а другите ще имат по- големи отговорности с ресторанта и тържеството. Но наистина, попитайте и родителите си, те какво предлагат /или предпочитат/.
Активен
bella_mi
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #39 -: юли 28, 2011, 15:03:42 »

Та направете си сватбата в Габрово /хем е по- хубав град, хем ти имаш връзки и познати там/. Гостите ще са в хотел още предния ден и ще те вземат от къщи. Или ще е вечерна сватба и ще преспят за следващия ден. Така ще спазите всички ритуали.
И според мен това е най-удачното решение, дори в твоята ситуация аз бих се спряла на вечерна сватба в Габрово с едно преспиване за гостите от Стара Загора.

Свекърва, много си готина, бре жена!  good Дай Боже всекиму такава свекърва.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #40 -: юли 28, 2011, 15:18:46 »

Здравей DianaS,
Незнам дали сте се замисляли, но взимането на булката трае м-у 30мин и час максимум. А като сложиш още минимум2 часа път в едната посока,защото ще се движат бавно в колона в зимни условия, а недай се боже някой закъса нещо и има сняг или са затворили прохода.. Мисля,че резултата ще е изморени и отегчени гости, които съжеляват че са дошли.. А за самото взимане, ходила съм на сватби,където са взимали булката и от хотела където ще нощуват,едно взимане не трае цял ден... Аз на твое място бих направила вечерна сватба в родния си град,което значи чи гостите ще имат по една нощувка и няма да минават прохода 2 пъти в един и същи ден..

п.с. Относно кой-град е по-хубав ,аз определено гласувам за Стара Загора Wink
« Последна редакция: юли 28, 2011, 15:22:43 от fashion » Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #41 -: юли 29, 2011, 12:17:01 »

Относно кой град е по-хубав, на мен Стара Загора ми харесва маалко повече smile А иначе за сватбата - гостите от Стара Загора ще са долу горе 2/3 от общата бройка и ще ни дойде в повече ако сватбата е в Габрово. А и в Ст. Загора си имаме и набелязан ресторант - мястото, където се запознахме очи в очи с милото, където получих двете предложения за брак, където са ни се случвали хиляди и хиляди хубави неща smile И както винаги сме се шегували и сватбата ще е там и кой знае какво още smile А както казах и преди в момента само с милото обмисляме вариантите. Като се приберем събираме родителите и решаваме от къде, как и кога ще ме вземат lol) А иначе в случаите когато булката е от друг град и за да не се пътува я вземат от града, където е сватбата, то тогава от къде я вземат? Приятели, хотели??? Да е от хотел на мен някак ми стои малко безлично... Незнам... Все пак мисля, че в този форум е имало и такива случаи... Ще съм благодарна за мненията smile  Надявам се да получа и още помощ, когато започнат истинските приготовления lol)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #42 -: юли 29, 2011, 14:49:25 »

Вече сме  Offtopic - ето тук има много по този въпрос! http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,9535.375.html
Активен
bella_mi
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #43 -: юли 29, 2011, 14:54:57 »

Организацията на сватбата е свързана с много компромиси, въпроса е всеки да прецени за себе си с кое е готов да направи компромис и с кое не.

Диана, както някой по-горе каза, изглежда, ти вътрешно си решила как да е. Щом държиш да те взимат от Габрово и да празнувате в Стара Загора, няма много варианти.
Взимането от приятели според мен е неудачно. Само като се замисля колко народ ти минава през къщата, трябва да са ми много близки хората. От друга страна да заангажираш най-близките си по този начин nea ... Кое му е личното на взимането от приятели? Дали ще те взимат от хотел или приятели, каква е разликата? Все няма да е от родния ти дом. В единия случай заангажираш близки хора, в другия не заангажираш никой.
Имам много личен пример за нестандартно взимане - сватбата на родителите ми, през 80-те. Тъй като майка ми е родом от Айтос, а баща ми от Пловдив са решили сватбата да е в Пловдив, именно заради по-големия брой гости от Пловдив, самия град, ресторант и т.н. Взимането на булката от родния дом при това положение е било физически невъзможно. В началото са си мислели да взимат майка ми от най-добрата приятелка на баба ми, но в последствие са се отказали, именно защото не са иска ли да заангажират жената и семейството и по този начин. В крайна сметка майка се е приготвила в едната стая, татко в другата. После татко е почукал на вратата на стаята, в която е била майка, а от вътре са били нейните роднини, които са я пазели, пак е търсил обувката и е откупувал булката ...
Както виждаш все пак имаш варианти, но трябва да направиш компромис все с нещо, ти си човека, който решава кое да бъде то.
« Последна редакция: юли 29, 2011, 14:59:54 от bella_mi » Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #44 -: юли 30, 2011, 15:47:16 »

Благодаря ви за отговорите. Както казах още нищо не е решено... Просто аз си обмислям малко по малко нещата кое, как, защо, къде smile
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines