Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 02:33:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Зимна сватба?  (Прочетена 28539 пъти)
 
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 27, 2011, 13:20:40 »

Mauve, снимките са страхотни!!! И аз я гледах тази сватба преди известно време smile Един мой познат, който емигрира се ожени също в Колорадо перз зимата. Като ми прати снимките щях да ревна от кеф - един пухкав сняг, заледено езеро, бяха наели едно малко ресторантче с подобна декорация като на снимките...Мечта!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 28, 2011, 14:25:31 »

Мен малко ме е шубе от големия студ, който се очертава точно около сватбата, ама...ще го борим някак. Иначе стискам палци да има сняг - ще е чудеееесно! В момента, колко и да ми зъзне Д-то от студ не съжалявам, че ще се женим зимата  give_rose Само да няма много лед, че с тия високи токове ще взема да гризна асфалта  sarcastic Иначе датата ни е знакова - това е нашата годишнина  heart. Тъй че щом ни е бил акъла да се загаджим зимата - толкова ще ни е и да се оженим тогава smile
хаха,тва за асфалта много ме разсмя  funnytooth,ще бъде голяма излагация да правим троен аксел пред църквата примерно  ROFL
Аз наистина исках лятна сватба и миналата година си говорихме за такава с мъжът ми,но след  PREGQ
се наложи да забързаме малко нещата,че терминът ми е началото на Юни.Сега като чета и се ровя,хич не съжелявам,че така се случи,а колкото и тъпо да ви се струва тази причина и пари ще поспестим.понеже нещата ще бъдат по-скромни  tease,а и за детенце ще трябват  Baby_G
Студ не студ,няма мърдане  wedding weddingday priest
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #17 -: юли 26, 2011, 13:32:33 »

Здравейте, току-що се регистрирах, понеже с милото почваме да мислим вече и за сватбата smile В момента обмисляме варианта да е декември, но... Има няколко неща, които ни притесняват за тогава. Едното - прочетох някъде, че не се разрешават сватби през коледните пости, които обхващат почти целия декември. Някой ако знае нещо може ли да даде информация?
Другото нещо е, че аз съм от Габрово, а той от Стара Загора... Искаме да си спазим традицията за вземането на булката, но мен малко ме притеснява пътуването през Шипка по това време на годината... Вие какво мислите? smile
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #18 -: юли 26, 2011, 14:06:10 »

DianaS,

По време а коледните пости не са разрешени венчавките. За сключване на Граждански брак няма проблем. Относно обаче пътуването през прохода Шипка, не бих го рискувала (мое мнение, разбира се). Зима е, не се знае какво ще е времето. Обмислете го добре. "Вземането на булката" може да организирате от друго място. А що се отнася до зимните сватби - имат своето очарование  smile
Ето нещичко http://woman.hotnews.bg/n/5-predimstva-na-zimnite-svatbi.7034.html smile Добре дошла във форума и успех!!!
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #19 -: юли 26, 2011, 14:15:48 »

Tonina,

Благодаря за отговора smile Ами и ние това се чудихме, защото искаме и църковен брак... ама ако е така май ще изчакаме smile А за вземането от друго място - искаме си да си е както трябва smile Така, че ще гледаме да си поръчаме нормално време smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 26, 2011, 14:52:33 »

Диана, зимно време при голям снеговалеж и навявания прохода Шипка го затварят, на твое място не бих рискувала.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: юли 27, 2011, 08:33:37 »

През което и да е време на годината, вземане от Габрово, църковен брак, граждански брак и тържество в Стара Загора е доста натоварена програма. През декември, чак след Коледните празници може да се сключва църковен брак. Иначе зимните сватби са много хубави. Просто трябва да прецените на кое държите повече. Роднините и гостите на едната страна ще трябва да бъдат настанени сигурно в хотел, може взимането да е организирано предишния ден...
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #22 -: юли 27, 2011, 09:48:23 »

За гостите от Габрово вече сме помислили и там проблеми няма да има lol) Както казах за момента само това ни тормози дали ще може и как ще стане lol) Шипка с милото сме я минавали не един и два пъти през зимата, но все сме случвали такова време, че дори и със сняг и мъгла не е имало проблеми да се пътува.... Но знае ли човек какво и как ще стане lol)
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 27, 2011, 10:02:19 »

За гостите от Габрово вече сме помислили и там проблеми няма да има lol) Както казах за момента само това ни тормози дали ще може и как ще стане lol) Шипка с милото сме я минавали не един и два пъти през зимата, но все сме случвали такова време, че дори и със сняг и мъгла не е имало проблеми да се пътува.... Но знае ли човек какво и как ще стане lol)
Защо не я направите в началото на ноември? Почти всяка година времето още е меко по това време. Иначе на нас няколко пъти ни се налагаше зимата да ходим до Търново и заради лошото време се налагаше да чакаме да отворят прохода.
Активен
bella_mi
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #24 -: юли 27, 2011, 10:23:22 »

За мен е безумие, честно казано.  nea Все пак това са към 100 км в посока, които, като се има предвид какви са пътищата, в нормални условия се минават за около 2 часа, за зимата не ми се мисли, то не че лятото би било по приятно де.
Не бих го причинила на гостите си, но все пак аз съм практична и далеч не традиционалистка, така че ти си знаеш. Wink
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #25 -: юли 27, 2011, 10:33:32 »

Ами ние при всякакво време сме го минавали за около час и половина Wink Но пак зависи де... Незнам и аз... А ми се иска да си ме вземат от родния дом smile
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #26 -: юли 27, 2011, 11:00:08 »

Защо не я направите в началото на ноември? Почти всяка година времето още е меко по това време. Иначе на нас няколко пъти ни се налагаше зимата да ходим до Търново и заради лошото време се налагаше да чакаме да отворят прохода.

Nina Style, в момента сме в чужбина и ще се прибираме някъде началото или средата на ноември. За това ноември отпада като вариант smile а искаме да е скоро след като се приберем сватбата smile Вече мина година и малко отгоре от годежа и милото взе и той да мисли за дата smile
Активен
bella_mi
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #27 -: юли 27, 2011, 11:08:01 »

А защо не помислите върху варианта сватбата да е в Габрово, щом държиш да те взимат от бащиния дом. Гостите от Стара Загора могат да пристигнат един ден преди сватбата, да си починат от пътуването и да се поготвят за сватбата. В деня на сватбата да те вземат от родителите ти, гражданско, църква и ресторант в Габрово, евентуално още една нощувка за гостите от Стара Загора.
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #28 -: юли 27, 2011, 11:16:54 »

А защо не помислите върху варианта сватбата да е в Габрово, щом държиш да те взимат от бащиния дом. Гостите от Стара Загора могат да пристигнат един ден преди сватбата, да си починат от пътуването и да се поготвят за сватбата. В деня на сватбата да те вземат от родителите ти, гражданско, църква и ресторант в Габрово, евентуално още една нощувка за гостите от Стара Загора.

Ох, и това го мислихме, но гостите от Стара Загора ще са доста повече от тези от Габрово... Абе, сложна е тя нашата... biggrin
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #29 -: юли 27, 2011, 12:02:40 »

Здравей, DianaS, надявам се да не прозвуча грубо, но явно вие сте решили вече какво искате и не сте склонни на никакви компромиси, така че дори и момичетата тук да ти предложат 20 варианта, едва ли ще избереш който и да е от тях. Аз лично не бих предприела толкова рисково начинание, за да задоволя собствените си желания, без да помисля за хората около мен. Вярно е, че младоженците са най-важните хора в този ден, но все пак не са единствените. Само си представи, ако не дай си Боже нещо се случи по пътя... Това няма да провали само сватбата ви... Прецени кое е по-важно за теб - да те вземат от бащината ти къща или да имате една чудесна сватба, макар и не в родния ти град, и ще вземеш решението много лесно. Успех good
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines