Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 18:28:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Зимна сватба?  (Прочетена 28535 пъти)
 
RaMa
Регистриран

Публикации: 1


« -: септември 16, 2010, 18:27:11 »

Здравейте момичета!
Съжалявам ако вече има такава тема, но съм нова и не можах да я намеря  blush
Нашата сватба ще е този януари и съм много притеснена заради времето. За тези които са имали зимни сватби - играхте ли хора навън? Скъсихте ли си роклята за да не се изцапа? Носихте ли токчета? Все си представям как ще се подхлъзна някйде и... отиде ми роклята  cray
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 17, 2010, 10:10:59 »

Здравей, Рама!
Първо не се знае дали ще има сняг, вече зимите са топли, така че, миналата зима си бях в БГ до 10 януари и сняг нямаше, поне по нашия край.
Можеш да си купиш по-финни или не до там ботуши ,които да отговарят на роклята и цвета, после в ресторанта ще ги смениш. След това никой не казва, че трябва да играете хора, ние няма да играем и без това от хотел ме взимат, пък и не искам да ми се появят някакви по къси гащи и потници и да задумкат. Роклята и през лятото да е пак можеш да я изцапаш, така че не се притеснявай, според мен няма нужда от притеснение. Успех с подготовката smile
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 17, 2010, 10:33:58 »

Нашата сватба беше през лятото (август), но въпреки това не сме играли хора навън. smile Но пък роклята ми се изцапа подобаващо по време на фотосесията, нищо че бяхме из центъра на София, а не по баири и чукари. Просто София си е ужасно мръсна по всяко време.
Твоята сватба къде ще е? Ако не държите да играете хоро навън, почти няма да ти се налага да се движиш на собствен ход из снега (ако изобщо има такъв). Фотосесия може да си направите и на закрито, ако намерите някъде хубава зимна градина да речем, или сграда с красиво фоайе, или пък дори на открито, но не по улиците, а някъде където снегът (отново ако го има smile ) е чист и бял (градинка или подобни)... Варианти много, според мен зимната сватба има една особена романтика и може да се получи наистина страхотно. smile

А ботушките, както е предложила tweety bird, могат да бъдат много красив аксесоар за зимна булка.  Wink
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 17, 2010, 16:50:43 »

RaMa,
нека споделя опита си от една зимна сватба на една приятелка тази година. Беше края на януари и навън беше -20 градуса , мога да ти кажа, че ни беше все тая, че има сняг (точно когато бяха най-големите виелици) играхме хоро навън, лично аз въпреки че бях гост бях с пролетни обувки, защото само те се връзваха на роклята ми, рокля с къс ръкав и тънко кожено яке. Не усещах никакъв студ. Булката беше с рокля без презрамки, без кожухче, без нищо отгоре (въпреки че имаше предвидено кожухче) и цялата гореше от вълнение, не изпитваше никакъв студ. Сватбата беше невероятна, като приказка - всичко в бяло , сега когато гледаме снимките виждаме само красотата и чистотата на целия ден. Зимната й сватба се превърна в зимна приказка.
Активен
f4_fire_team
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #4 -: септември 21, 2010, 21:36:40 »

Занимавам се с огнени шоута по сватби и разни събития.... Зимните сватби са малко по малко от летните, но ги има. Съветвам те ....най-грозното за мен нещо е булката да има рокля с ръкави....изглежда ужасно и не сватбено lol)
А и както каза vilenceto...на този ден не чувства никой, нито студ, нито горещина...нищо...само радост, щастие и гледаш всичко през едни розови очила...нищо не е ежедневно сиво и нищо не може и не трябва да ти помръчава настроението.
Хорото не пречи да се играе и в сняг...има ли настроение...и в морето ще го играят гостите lol А и идеята да  бъдеш с ботуши и да се преобуеш, не е лоша...хем ще ти е по-комфортно.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #5 -: септември 28, 2010, 18:28:55 »

Като се сетя какво беше времето на миналата Нова Година, си мисля, че хич няма да има снегове, ледове, калчища и т.н. Не се притеснявай - това е вашият ден и не вярвам един сняг да ви попречи  yahoo Гледала съм снимки от декемврийска сватба и наистина. Предвиди си едно кожухче за всеки случай, че и за мен рокля с ръкави е меко казано "странно".  Oh my ...
Активен
chantrer
Ентусиаст
**
Публикации: 71



« Отговор #6 -: октомври 16, 2010, 22:06:10 »

Здравей ! Аз те подкрепям в зимното "начинание" съвсем доброволно. Нямаме никаква причина да бързаме, сами си избрахме февруари за сватба. Дори ще се радвам да има сняг и всичко да е бяло и красиво.
Но при мен няма поводи за притеснение понеже моят ритуал ще е в хотел, ресторанта е в хотела, там ще се обличам, гримирам, всичко.

Дори студа ми е в програмата. Предвидила съм с него да поизтрезнеят гостите към 00:00 ч - ще ги изкарам навън да наблюдават заря. И после на свежо може да почнем отначало  yahoo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #7 -: октомври 26, 2010, 19:02:11 »

Погледни каква красота!


* DSC_0691.jpg (24.64 KB, 341x512 - видяно 642 пъти.)
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 26, 2010, 19:18:51 »

нашата сватба беше зимна - 27 февруари smile
бях си на токчета и то с обувки, но с дълги бели чорапи smile
роклята ми беше от бюстие и долна част - а отгоре бях с едно плюшено бяло болеро, като по време на церемонията и в ресторанта го свалих smile
при нас нямаше сняг, но за сметка на това точно влязохме в ритуалната и заби страшен град  girl_impossible
като излязохме беше спряло,но навсякъде беше кално и мокро, но не си подкъсих роклята, защото с токчетата не се влачеше  good
не е важно че сватбата е зимна, важно е сватба да има  Bravo
ето една снимчица да ме видите как ходех  tease


* DSC00611.JPG (69.91 KB, 300x380 - видяно 10476 пъти.)
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 06, 2010, 10:58:45 »

По въпроса за зимните сватби ,винаги се питам едно и също . Защо не искат хората да се женят зимата ? Верно ,че студа и снега малко затрудняват ,но пък само си представете каква фотосесия може да се направи . Стига младоженците да са малко по смели и да издържат на студено .
Активен
baby83
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #10 -: ноември 26, 2010, 10:34:28 »

Здравей ! Аз те подкрепям в зимното "начинание" съвсем доброволно. Нямаме никаква причина да бързаме, сами си избрахме февруари за сватба. Дори ще се радвам да има сняг и всичко да е бяло и красиво.
Но при мен няма поводи за притеснение понеже моят ритуал ще е в хотел, ресторанта е в хотела, там ще се обличам, гримирам, всичко.

Дори студа ми е в програмата. Предвидила съм с него да поизтрезнеят гостите към 00:00 ч - ще ги изкарам навън да наблюдават заря. И после на свежо може да почнем отначало  yahoo
Zdravei ! Ot grad si i kude shte bude tvoqta svatba, za koi restorant govorish??
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 05, 2011, 13:25:58 »

И аз да се включа по темата:) Ще съм зимна и пролетна булка (за второто не е ясно още).

Та първата дата е към средата на февруари и първоначално бях ужасена от мисълта за зимна сватба - то студ, сняг, лед, кал...Направо....  sik 
Но на мъжа ми това е любимия сезон и просто го виждах как се радваше от мислълта за една скромна малка церемонийка зимата. Накрая се прежалих, като оставихме варианта за пролетната сватба, та да има компромис.

Колкото повече четях и се интересувах от зимните сватби, колкото повече снимки гледах - започнах все повече да се навивам - та се стигна дотам, че бях готова всичко да бъде зимата - и край:)

За съжаление, няма да успеем да организираме толкова бързо едно по-голямо събитие - най-вече хората няма да могат да пътуват. Иначе съм Skiing първа писта:)))

Грабна ме спокойствието и романтиката на зимата - през лятото и пролетта с тоя голям наплив и заети граждански, ресторанти и бой за рокли - малко ми идва в повече...А сега зимата навсякъде е спокойно от такива мероприятия и много по-бързо си организирахме нещата. Резервирахме и зала, и фото по наше си желание, а не каквото е останало.

Та дори организирахме една нестандартна следсватбена сесия с фотограф в планината на снега - Да видим дали ще има оцелели  blum

Така че - смело зимни булки! Това са най-големите смелчаци и най-коравите купонджии!
Активен
Pandichka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #12 -: януари 15, 2011, 17:53:53 »

Здравейте,

ние също планираме да се оженим през декември в края на тази година - и то точно на 9.12, защото искаме да съвпада с годишнината, откакто сме заедно  smile Мен също ме вълнуват въпросите на авторката, но се окуражих като прочетох отзивите на другите момичета. Благодаря ви!  good 

Здравейте момичета!
Съжалявам ако вече има такава тема, но съм нова и не можах да я намеря  blush
Нашата сватба ще е този януари и съм много притеснена заради времето. За тези които са имали зимни сватби - играхте ли хора навън? Скъсихте ли си роклята за да не се изцапа? Носихте ли токчета? Все си представям как ще се подхлъзна някйде и... отиде ми роклята  cray

RaMa, пиши как мина сватбата  smile ... и честито!!! give_rose
Активен
Mauve
Ентусиаст
**
Публикации: 66



« Отговор #13 -: януари 27, 2011, 13:06:51 »

В зимната сватба има толкова романтика.... Много по-дборе да вали сняг през зимата, отколкото ппроливен дъжд през пролетта и лятото. Виж само тези снимки! Каква красота! Ние много се колебахме дали да не е зимна...  good
http://www.projectwedding.com/real_wedding/show/kate-dante-vail-co/30
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 27, 2011, 13:13:59 »

Мен малко ме е шубе от големия студ, който се очертава точно около сватбата, ама...ще го борим някак. Иначе стискам палци да има сняг - ще е чудеееесно! В момента, колко и да ми зъзне Д-то от студ не съжалявам, че ще се женим зимата  give_rose Само да няма много лед, че с тия високи токове ще взема да гризна асфалта  sarcastic Иначе датата ни е знакова - това е нашата годишнина  heart. Тъй че щом ни е бил акъла да се загаджим зимата - толкова ще ни е и да се оженим тогава smile
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 27, 2011, 13:20:40 »

Mauve, снимките са страхотни!!! И аз я гледах тази сватба преди известно време smile Един мой познат, който емигрира се ожени също в Колорадо перз зимата. Като ми прати снимките щях да ревна от кеф - един пухкав сняг, заледено езеро, бяха наели едно малко ресторантче с подобна декорация като на снимките...Мечта!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 28, 2011, 14:25:31 »

Мен малко ме е шубе от големия студ, който се очертава точно около сватбата, ама...ще го борим някак. Иначе стискам палци да има сняг - ще е чудеееесно! В момента, колко и да ми зъзне Д-то от студ не съжалявам, че ще се женим зимата  give_rose Само да няма много лед, че с тия високи токове ще взема да гризна асфалта  sarcastic Иначе датата ни е знакова - това е нашата годишнина  heart. Тъй че щом ни е бил акъла да се загаджим зимата - толкова ще ни е и да се оженим тогава smile
хаха,тва за асфалта много ме разсмя  funnytooth,ще бъде голяма излагация да правим троен аксел пред църквата примерно  ROFL
Аз наистина исках лятна сватба и миналата година си говорихме за такава с мъжът ми,но след  PREGQ
се наложи да забързаме малко нещата,че терминът ми е началото на Юни.Сега като чета и се ровя,хич не съжелявам,че така се случи,а колкото и тъпо да ви се струва тази причина и пари ще поспестим.понеже нещата ще бъдат по-скромни  tease,а и за детенце ще трябват  Baby_G
Студ не студ,няма мърдане  wedding weddingday priest
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #17 -: юли 26, 2011, 13:32:33 »

Здравейте, току-що се регистрирах, понеже с милото почваме да мислим вече и за сватбата smile В момента обмисляме варианта да е декември, но... Има няколко неща, които ни притесняват за тогава. Едното - прочетох някъде, че не се разрешават сватби през коледните пости, които обхващат почти целия декември. Някой ако знае нещо може ли да даде информация?
Другото нещо е, че аз съм от Габрово, а той от Стара Загора... Искаме да си спазим традицията за вземането на булката, но мен малко ме притеснява пътуването през Шипка по това време на годината... Вие какво мислите? smile
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #18 -: юли 26, 2011, 14:06:10 »

DianaS,

По време а коледните пости не са разрешени венчавките. За сключване на Граждански брак няма проблем. Относно обаче пътуването през прохода Шипка, не бих го рискувала (мое мнение, разбира се). Зима е, не се знае какво ще е времето. Обмислете го добре. "Вземането на булката" може да организирате от друго място. А що се отнася до зимните сватби - имат своето очарование  smile
Ето нещичко http://woman.hotnews.bg/n/5-predimstva-na-zimnite-svatbi.7034.html smile Добре дошла във форума и успех!!!
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #19 -: юли 26, 2011, 14:15:48 »

Tonina,

Благодаря за отговора smile Ами и ние това се чудихме, защото искаме и църковен брак... ама ако е така май ще изчакаме smile А за вземането от друго място - искаме си да си е както трябва smile Така, че ще гледаме да си поръчаме нормално време smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 26, 2011, 14:52:33 »

Диана, зимно време при голям снеговалеж и навявания прохода Шипка го затварят, на твое място не бих рискувала.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: юли 27, 2011, 08:33:37 »

През което и да е време на годината, вземане от Габрово, църковен брак, граждански брак и тържество в Стара Загора е доста натоварена програма. През декември, чак след Коледните празници може да се сключва църковен брак. Иначе зимните сватби са много хубави. Просто трябва да прецените на кое държите повече. Роднините и гостите на едната страна ще трябва да бъдат настанени сигурно в хотел, може взимането да е организирано предишния ден...
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #22 -: юли 27, 2011, 09:48:23 »

За гостите от Габрово вече сме помислили и там проблеми няма да има lol) Както казах за момента само това ни тормози дали ще може и как ще стане lol) Шипка с милото сме я минавали не един и два пъти през зимата, но все сме случвали такова време, че дори и със сняг и мъгла не е имало проблеми да се пътува.... Но знае ли човек какво и как ще стане lol)
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 27, 2011, 10:02:19 »

За гостите от Габрово вече сме помислили и там проблеми няма да има lol) Както казах за момента само това ни тормози дали ще може и как ще стане lol) Шипка с милото сме я минавали не един и два пъти през зимата, но все сме случвали такова време, че дори и със сняг и мъгла не е имало проблеми да се пътува.... Но знае ли човек какво и как ще стане lol)
Защо не я направите в началото на ноември? Почти всяка година времето още е меко по това време. Иначе на нас няколко пъти ни се налагаше зимата да ходим до Търново и заради лошото време се налагаше да чакаме да отворят прохода.
Активен
bella_mi
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #24 -: юли 27, 2011, 10:23:22 »

За мен е безумие, честно казано.  nea Все пак това са към 100 км в посока, които, като се има предвид какви са пътищата, в нормални условия се минават за около 2 часа, за зимата не ми се мисли, то не че лятото би било по приятно де.
Не бих го причинила на гостите си, но все пак аз съм практична и далеч не традиционалистка, така че ти си знаеш. Wink
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #25 -: юли 27, 2011, 10:33:32 »

Ами ние при всякакво време сме го минавали за около час и половина Wink Но пак зависи де... Незнам и аз... А ми се иска да си ме вземат от родния дом smile
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #26 -: юли 27, 2011, 11:00:08 »

Защо не я направите в началото на ноември? Почти всяка година времето още е меко по това време. Иначе на нас няколко пъти ни се налагаше зимата да ходим до Търново и заради лошото време се налагаше да чакаме да отворят прохода.

Nina Style, в момента сме в чужбина и ще се прибираме някъде началото или средата на ноември. За това ноември отпада като вариант smile а искаме да е скоро след като се приберем сватбата smile Вече мина година и малко отгоре от годежа и милото взе и той да мисли за дата smile
Активен
bella_mi
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #27 -: юли 27, 2011, 11:08:01 »

А защо не помислите върху варианта сватбата да е в Габрово, щом държиш да те взимат от бащиния дом. Гостите от Стара Загора могат да пристигнат един ден преди сватбата, да си починат от пътуването и да се поготвят за сватбата. В деня на сватбата да те вземат от родителите ти, гражданско, църква и ресторант в Габрово, евентуално още една нощувка за гостите от Стара Загора.
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #28 -: юли 27, 2011, 11:16:54 »

А защо не помислите върху варианта сватбата да е в Габрово, щом държиш да те взимат от бащиния дом. Гостите от Стара Загора могат да пристигнат един ден преди сватбата, да си починат от пътуването и да се поготвят за сватбата. В деня на сватбата да те вземат от родителите ти, гражданско, църква и ресторант в Габрово, евентуално още една нощувка за гостите от Стара Загора.

Ох, и това го мислихме, но гостите от Стара Загора ще са доста повече от тези от Габрово... Абе, сложна е тя нашата... biggrin
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #29 -: юли 27, 2011, 12:02:40 »

Здравей, DianaS, надявам се да не прозвуча грубо, но явно вие сте решили вече какво искате и не сте склонни на никакви компромиси, така че дори и момичетата тук да ти предложат 20 варианта, едва ли ще избереш който и да е от тях. Аз лично не бих предприела толкова рисково начинание, за да задоволя собствените си желания, без да помисля за хората около мен. Вярно е, че младоженците са най-важните хора в този ден, но все пак не са единствените. Само си представи, ако не дай си Боже нещо се случи по пътя... Това няма да провали само сватбата ви... Прецени кое е по-важно за теб - да те вземат от бащината ти къща или да имате една чудесна сватба, макар и не в родния ти град, и ще вземеш решението много лесно. Успех good
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #30 -: юли 27, 2011, 12:12:49 »

Здравей, DianaS, надявам се да не прозвуча грубо, но явно вие сте решили вече какво искате и не сте склонни на никакви компромиси, така че дори и момичетата тук да ти предложат 20 варианта, едва ли ще избереш който и да е от тях. Аз лично не бих предприела толкова рисково начинание, за да задоволя собствените си желания, без да помисля за хората около мен. Вярно е, че младоженците са най-важните хора в този ден, но все пак не са единствените. Само си представи, ако не дай си Боже нещо се случи по пътя... Това няма да провали само сватбата ви... Прецени кое е по-важно за теб - да те вземат от бащината ти къща или да имате една чудесна сватба, макар и не в родния ти град, и ще вземеш решението много лесно. Успех good

Не, не звучиш грубо. Ние не сме решили точно какво искаме... Започнахме да говорим за сватбата преди няма и седмица и понеже мен ме притесняват тези неща затова и не мога да реша конкретно. И за това не дай си Боже да стане нещо по път съм си го мислила... И какво ли още не... Просто хем искаме да спазим някои традиции хем ще бъде сложно... А за вземането от друго място - в момента си мисля, че надали ще се чувствам комфортно и спокойно на чуждо място  pardon
Активен
MilenaOga
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91


Сключихме брак на 10 Септември 2011


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юли 27, 2011, 12:19:17 »

Момичета smile , аз лично не бих се омъжила през зимата, защото не обичам изобщо студеното време, камо ли пък да предприемаме толкова рискови и трудни маршрути зимата, но щом се налага на някои и е неизбежно, или пък просто така са си решили.. нека рискуват smile от друга страна пък, ако вали хубяв сняг гледката ще бъде прекрасна и ще е невероятно романтично  heart
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #32 -: юли 27, 2011, 12:22:03 »

Според мен най-добре го обсъдете и с роднините, защото все пак те са тези, които ще пътуват (тези на младоженеца дори 2 пъти). Вижте какво мислят, склонни ли са да пътуват по това време и ако са, можете да си направите 2 плана - в първия да те вземат от Габрово и да пътувате, а ако прогнозата за времето е неблагоприятна и проходът е затворен, може да пътувате някой от предните дни и да те вземат от Стара Загора. Също така помислете и дали ще ви е комфортно да пътувате с костюми и рокли час и половина-два.
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #33 -: юли 27, 2011, 12:43:13 »

Според мен най-добре го обсъдете и с роднините, защото все пак те са тези, които ще пътуват (тези на младоженеца дори 2 пъти). Вижте какво мислят, склонни ли са да пътуват по това време и ако са, можете да си направите 2 плана - в първия да те вземат от Габрово и да пътувате, а ако прогнозата за времето е неблагоприятна и проходът е затворен, може да пътувате някой от предните дни и да те вземат от Стара Загора. Също така помислете и дали ще ви е комфортно да пътувате с костюми и рокли час и половина-два.

Точно това и аз го умувам, защото наистина пътуването ще е доста... Ако бяха направили тунела под Шипка нещата се променяха коренно biggrin Обсъждането с роднините предстои smile Но така като чета в нета сватба през декември няма да може да стане, от гледна точка на коледните пости... Продължаваме да мислим варианти и искренно се надявам и тук, в този форум да получим добри съвети smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #34 -: юли 27, 2011, 16:52:38 »

От друга страна, щом сте в чужбина, предполага се, че ще имате и гости от чужбина. Точно Коледа е подходящ момент, защото всички имат отпуски и се връщат при роднини. Това наложи и сватбата на децата да е тогава. Има и още един вариант, да се срещнете някъде по средата - примерно сватба в София /или около София/ в хотел, където да се настанят всички гости.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 27, 2011, 20:47:32 »

Аз лично съм ходила на една сватба на която взимахме булката от родния и дом, който не беше в града на сватбата.Е по-голям ужас не съм изживявала.Път в едната посока 15 мин в булката(защото бързаме) и хайде в другата посока.Карахме с висока скорост, че да не закъснеем, щяхме да се хвърлим с колата в една пропаст и накрая моя мъж тегли една майна на младоженците и си карахме нормално извън колоната.
Та лично втори път на такова не бих се подложила.
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юли 27, 2011, 21:16:12 »

И  аз съм ходила на такива сватби. Аз съм от Пловдив и сме ходили да взимаме булката я до Стара Загора, я до Първомай , я до някой друг град, и да ви кажа, никак не е готино. Първия път така отидох, но след това отивам направо в ресторанта или в църквата. За мен е безмислено цялото това пътуване. Представям си как ще се чустват хората след едно такова пътуване от по един час в едната посока. Нямам представа булката и младоженеца как издържат, все пак си е натоварване.
Поне според мен това не е удобен вариант, но все пак всеки си го прави както си иска!  pardon Така че след като сте си го решили - правете си го така!  good
Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #37 -: юли 28, 2011, 11:29:11 »

Както казах всичко е още в процес на решаване  и мислене smile За момента само с милото умуваме и затова и исках да чуя и вашите мнения, защото както си и мислех някои от вас са присъствали на такива сватби lol Е имаме още време да го измислим както трябва lol)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #38 -: юли 28, 2011, 14:51:24 »

Ами, аз макар да съм свекърва, ще кажа, че от където е жената - от там е родата. Та направете си сватбата в Габрово /хем е по- хубав град, хем ти имаш връзки и познати там/. Гостите ще са в хотел още предния ден и ще те вземат от къщи. Или ще е вечерна сватба и ще преспят за следващия ден. Така ще спазите всички ритуали. Не се взема лесно жена, да се потрудят сватовете  blum. Вие ще решите, но аз бих препоръчала този вариант. Едните сватове винаги ще пътуват, а другите ще имат по- големи отговорности с ресторанта и тържеството. Но наистина, попитайте и родителите си, те какво предлагат /или предпочитат/.
Активен
bella_mi
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #39 -: юли 28, 2011, 15:03:42 »

Та направете си сватбата в Габрово /хем е по- хубав град, хем ти имаш връзки и познати там/. Гостите ще са в хотел още предния ден и ще те вземат от къщи. Или ще е вечерна сватба и ще преспят за следващия ден. Така ще спазите всички ритуали.
И според мен това е най-удачното решение, дори в твоята ситуация аз бих се спряла на вечерна сватба в Габрово с едно преспиване за гостите от Стара Загора.

Свекърва, много си готина, бре жена!  good Дай Боже всекиму такава свекърва.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #40 -: юли 28, 2011, 15:18:46 »

Здравей DianaS,
Незнам дали сте се замисляли, но взимането на булката трае м-у 30мин и час максимум. А като сложиш още минимум2 часа път в едната посока,защото ще се движат бавно в колона в зимни условия, а недай се боже някой закъса нещо и има сняг или са затворили прохода.. Мисля,че резултата ще е изморени и отегчени гости, които съжеляват че са дошли.. А за самото взимане, ходила съм на сватби,където са взимали булката и от хотела където ще нощуват,едно взимане не трае цял ден... Аз на твое място бих направила вечерна сватба в родния си град,което значи чи гостите ще имат по една нощувка и няма да минават прохода 2 пъти в един и същи ден..

п.с. Относно кой-град е по-хубав ,аз определено гласувам за Стара Загора Wink
« Последна редакция: юли 28, 2011, 15:22:43 от fashion » Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #41 -: юли 29, 2011, 12:17:01 »

Относно кой град е по-хубав, на мен Стара Загора ми харесва маалко повече smile А иначе за сватбата - гостите от Стара Загора ще са долу горе 2/3 от общата бройка и ще ни дойде в повече ако сватбата е в Габрово. А и в Ст. Загора си имаме и набелязан ресторант - мястото, където се запознахме очи в очи с милото, където получих двете предложения за брак, където са ни се случвали хиляди и хиляди хубави неща smile И както винаги сме се шегували и сватбата ще е там и кой знае какво още smile А както казах и преди в момента само с милото обмисляме вариантите. Като се приберем събираме родителите и решаваме от къде, как и кога ще ме вземат lol) А иначе в случаите когато булката е от друг град и за да не се пътува я вземат от града, където е сватбата, то тогава от къде я вземат? Приятели, хотели??? Да е от хотел на мен някак ми стои малко безлично... Незнам... Все пак мисля, че в този форум е имало и такива случаи... Ще съм благодарна за мненията smile  Надявам се да получа и още помощ, когато започнат истинските приготовления lol)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #42 -: юли 29, 2011, 14:49:25 »

Вече сме  Offtopic - ето тук има много по този въпрос! http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,9535.375.html
Активен
bella_mi
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #43 -: юли 29, 2011, 14:54:57 »

Организацията на сватбата е свързана с много компромиси, въпроса е всеки да прецени за себе си с кое е готов да направи компромис и с кое не.

Диана, както някой по-горе каза, изглежда, ти вътрешно си решила как да е. Щом държиш да те взимат от Габрово и да празнувате в Стара Загора, няма много варианти.
Взимането от приятели според мен е неудачно. Само като се замисля колко народ ти минава през къщата, трябва да са ми много близки хората. От друга страна да заангажираш най-близките си по този начин nea ... Кое му е личното на взимането от приятели? Дали ще те взимат от хотел или приятели, каква е разликата? Все няма да е от родния ти дом. В единия случай заангажираш близки хора, в другия не заангажираш никой.
Имам много личен пример за нестандартно взимане - сватбата на родителите ми, през 80-те. Тъй като майка ми е родом от Айтос, а баща ми от Пловдив са решили сватбата да е в Пловдив, именно заради по-големия брой гости от Пловдив, самия град, ресторант и т.н. Взимането на булката от родния дом при това положение е било физически невъзможно. В началото са си мислели да взимат майка ми от най-добрата приятелка на баба ми, но в последствие са се отказали, именно защото не са иска ли да заангажират жената и семейството и по този начин. В крайна сметка майка се е приготвила в едната стая, татко в другата. После татко е почукал на вратата на стаята, в която е била майка, а от вътре са били нейните роднини, които са я пазели, пак е търсил обувката и е откупувал булката ...
Както виждаш все пак имаш варианти, но трябва да направиш компромис все с нещо, ти си човека, който решава кое да бъде то.
« Последна редакция: юли 29, 2011, 14:59:54 от bella_mi » Активен
DianaS
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #44 -: юли 30, 2011, 15:47:16 »

Благодаря ви за отговорите. Както казах още нищо не е решено... Просто аз си обмислям малко по малко нещата кое, как, защо, къде smile
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines