Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:14:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 12  (Прочетена 159574 пъти)
 
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: септември 16, 2010, 18:38:32 »

В България и на това викат порт-бебе- http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?products_id=74, може matsinka него да е имала предвид, като е споделила, че има две smile
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #16 -: септември 16, 2010, 19:01:04 »

Гледам обсъждате важен и интересен въпрос и за мен.Аз съм решила да взема 2 космонафтчета,понеже както е казала Рубин зимата всичко съхне по-трудно и да имам 1 резерва,а за порт бебе несъм мислила дали да вземам и май за сега ми отпада от списъка. nea
Аз понеже съм на вълна за шишетата та се двуомя между 3 марки и ще помоля за малко помощ относно избора. blush
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: септември 16, 2010, 19:28:40 »

аз имам и 3-те марки и с две ръце съм за томи типи-то страхотни шишета а да не говорим,че тези с трубичката са страхотни
Активен
loni6666
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #18 -: септември 16, 2010, 19:39:42 »

nadi711, аз използвам томи типи и съм много доволна от тях. За другите марки нямам наблюдение.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #19 -: септември 16, 2010, 19:41:09 »

В България и на това викат порт-бебе- http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?products_id=74, може matsinka него да е имала предвид, като е споделила, че има две smile
Моето е същото като това с ципчето синичкото и един космонавт и това е
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #20 -: септември 16, 2010, 19:59:18 »

Аз имам Нук - не знам дали са страхотни - шише като шише  Wink - вършат работа, а отскоро имам и Томи Типи и ще ги пробвам, като и се наложи.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #21 -: септември 16, 2010, 20:15:12 »

nadi711 ,мога да кажа че при всяко бебе различно!Е нашта мадама не й хареса Нук,а бях накупила само такива.Добре,че се усетих и реших да пробвам с Авент-а.Е с Нук се хранеше по 1 час най-малко и то с изцедена кърма.Просто правеше вакум и мн трудно се хранеше.Та сменях и биби,ама не и не!Взех Авент и всичко се нареди-15-20 мин.Даже и бибероните залъгалки ми седят чисто нови(Нук) и тях не ги щеше!Всичко от тогава до сега ми е на Авент и ще си поддържам тази марка,много съм доволна! good
А за космонавта-аз ще взема за начало един,а пък ще видя за 2-рия!
inaxastra ,извинявай,ама може ли да ми кажеш от къде си свалила снимката на космонавта,много ми хареса,а и ми писна а гледам по магазините само розови! nea
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: септември 16, 2010, 20:25:43 »

Аз имам един космонавт и още едно комплектче от 2 части (от племенника ми ). Друго няма да купувам .
И порт-бебе имам, но не съм го ползвала много. 2 или 3 пъти съм го ползвала като излизам с Никола и сме с такси двамата .
За шишетата не мога да се изкажа- имам едно на Авент , което съм ползвала само с помпата. Нищо не съм давала с него.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: септември 16, 2010, 20:54:05 »

И аз да се изкажа за шишетата, които nadi711 е показала. Значи, съгласна съм с Рубин, че всяко дете си е различно. Аз отначало не бях купувала никакви шишета. След като родих купих на Томи Типи един комплект от 2 розови шишета, защото де да знам - харесаха ми на външен вид, колкото и тъпо да звучи. Е тези шишета са супер глупаво направени - скалата им не е цветна и нищо не се вижда. После купих още едно с оцветена скала и тръбичка, която дава индикации за температурата. И аз си мислех, че формата на биберона е много добра, понеже наподобява майчината гърда, ама  nea . Ема като започне да яде от тях и цялата и брада и гуша стават в мляко, някакси не може да обхване хубаво биберона с устата си и излиза навън. Пробвах с шишето от помпата, която е на Авент и се получи доста по-добре, нямаше никакво оливане, захапва си целия биберон и от устата и не излиза навън. Купих си още 3 шишета на Авент и с тях ми е най-удобно и чисто  pleasantry .  Но наистина си зависи от детето. За Нук нямам никакви наблюдения. Те като гледам са с по-специфична форма на биберона.
А относно космонавтите и порт-бебето, аз май нямам намерение да купувам космонавт. Към количката имам доста дебел чувал и смятам само него да ползвам и нагоре с яке или там каквато връхна дреха ще слагам.А пък за порт-бебе, де да знам. Според мен е излишно, но всеки сам си преценява, може би при по-малките бебчета би било удобно.
« Последна редакция: септември 16, 2010, 20:55:45 от Вили » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #24 -: септември 16, 2010, 21:57:26 »


inaxastra ,извинявай,ама може ли да ми кажеш от къде си свалила снимката на космонавта,много ми хареса,а и ми писна а гледам по магазините само розови! nea

Дадох в Гугьл на бьлгарски "космонавт бебе" и ми излезе това като снимка  pardon Ей това е сайта"
http://www.google.fr/imgres?imgurl=http://www.moebebe.com/catalog/images/Gashterizon_flexi_08.jpg&imgrefurl=http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php%3FcPath%3D1_32%26products_id%3D232&usg=__rSaoxzQnTY-1qrsN_aGV4MAwMlc=&h=600&w=459&sz=72&hl=fr&start=3&sig2=7fXpVmaI3HE6c4AQoKH_kQ&zoom=1&um=1&itbs=1&tbnid=FAEwduHm0MAUUM:&tbnh=135&tbnw=103&prev=/images%3Fq%3D%25D0%25BA%25D0%25BE%25D1%2581%25D0%25BC%25D0%25BE%25D0%25BD%25D0%25B0%25D0%25B2%25D1%2582%2B%25D0%25B1%25D0%25B5%25D0%25B1%25D0%25B5%26um%3D1%26hl%3Dfr%26sa%3DN%26rlz%3D1G1GGLQ_FRFR342%26tbs%3Disch:1&ei=L3aSTLqZK8WA4Qbm-7n6Aw
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: септември 16, 2010, 22:10:29 »

inaxastra ,това което си показала е кош за новородено,което в Германия е към колияките тип Тойтония,а това което е показала  merilen е порт-бебе.Него имах предвид.Ние постоянно сме на вън и детето също ще е навън и от тази гледна точка си мислих за 2 за да ги сменям .А имали обсъждано за бебефоните  вече,да не питам пак?Ако назад в минали теми е писано,ще търся пак .
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #26 -: септември 16, 2010, 22:23:09 »

На мен Рени ми каза, че си е купила порт-бебе и ми показа това.
А снимката е от Гугьл, дадох на бьлгарски порт-бебе и излезнаха тея снимки  pardon

Тук такова нещо се казва по сьвсем различен начин.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: септември 17, 2010, 09:28:34 »

И аз да си кажа. Когато купувахме нашето порт-бебе, т.е. чантата, която Ина показа, това пишеше на етикета на самия комплект - портбебе, чанта и кенгуру. И аз така й го показах. От ден на ден се убеждавам, обаче, че различните термини използвани за бебешките неща, покриват различни разбирания на майките, които живеет в България и в чужбина. Аз затова и не пиша вече във форума. Само като видя някъде името си. И да някой използват тези чанти за зимен кош в количките, но това, което ние си купихме си беше отделно и не мисля да го използвам за количка. А това, което прилича на одеало на мен винаги ми е било странно, че се нарича порт-бебе, ама това си е мое мнение.  pardon Не искам изказването ми да предизвика, негативни реакции, че като казах, че едва ли бебетата не се изкарват всеки ден през зимата и настана лек смут в предишната част. И ми бе зададен въпроса, цяла зима ли ще стоим вкъщи. Ами не мисля да изкарвам новородено при минусови температури и да се разхождам с него с количката. Затова не искам да ангажирам никого с това, което казвам.   
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #28 -: септември 17, 2010, 12:50:35 »

Благодаря ви много за съветите и мисля,че ще взема едно шишенце на Томи Типи и едно на Авент.Дано само не правя грешка. angry
Но сега изниква и другата ми чуденка-каква бибка е по-добрия вариант:силиконова или каучукова? crazy
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #29 -: септември 17, 2010, 13:32:07 »

Рени, мисля, че тея недоразумения идват от факта, че между самите тьрговци на бебешки стоки няма "уеднаквяване на термините". Нали преди такива чудеса нямаше хич, та сега за названията малко изглежда като "кой каквото чул и разбрал" (тьрговците имам предвид). Самият факт, че в Гугьл като дадеш порт-бебе ти излизат най-разнообразни артикули го показва  pardon

Иначе като каза за зимното изкарване на бебето и  се сетих за един анекдот малко  Offtopic сьм и се извинявам  blush
Като дойдох вьв Франция да гледам деца, майката искаше да ги изкарам в парка (за 2 часа). Валеше проливен дьжд и аз реагирах "Ама как да ги изкарам, то вали". Тя ме гледа учудено и вика "Еми слагаш им дьждобраните и гумените ботуши и отивате, де". Помислих си естествено "Тия французи са луди !!" Сега 8 години по-кьсно, дьждьт и на мен не ми прави впечатление. Викам си "Лелеле и аз се изкривих", ама разбирам, че ако не излизаш като вали, трябва вьобще да не излизаш, защото вали постоянно.

Та мисьлта ми е, че всичко зависи от това, кьде живее човек. В Бьлгария като е -5 и знаеш, че след 4 дни ще стане +3, можеш спокойно да почакаш и да не излизаш в студа.  Ама ако живееш някьде, кьдето цяла зима не се качва температурата над нулата, излизаш, какво да правиш  pardon Пьк то и децата се адаптират.

Иначе това, че майките дето живеят в чужбина и в страната използват различни термини е несьмнено и неизбежно, ама затова се мьчим тука, да намерим общ език, пьк и това е най-важното  good good good
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines