Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 01:35:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 18 част  (Прочетена 192034 пъти)
 
svetlaha
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #135 -: септември 18, 2010, 22:52:57 »

И аз се пресъединявам към бебеправещите good !За първи път пиша във форума!С мъжа ми опитваме 7 месеца ....и нищо cray !Ходих на толкова много лекари че направо станах "недипломиран гинеколог"!Всички казват едно и също...."нищо ти няма" ,изпратих мъжо на спермограма и всичко е ок , но левкоцитите му са завишени(подвижността на сперматозоидите му е 61 процента)...Доки каза че е добре......На мен ми изписаха утрогестан...Пих го 6 месеца и нищо:Взе да ми иджа на 19 ден crazy( Скоро ходих при докито да го питам колко още да го пия! Той ми каза , че сам го пила по грешна схема и за това така се е получило!Изписа ми клостилбигит....ама ей така без никакви изследвания crazy !Даже ми увеличи утрогестана  crazy !последно ми доиде на 29.08!Овуто ми беше около 12.09 (с тест и БТ)! От вчера ме болят зърната ...ама ужас!никога преди не са ме болели гърдите дори преди МЦ!имам и подут корем и болки в яйчниците!Едни горещи вълни .....абе странна работа!Правих си днеска тест Престо..(така от лчбопитство) ама "отрицателен!Мисля че избързах с теста!Моля ако някои знае да ми пише ...за този клостилбигит . Четох че е опасен и се предписва само след изследване!И дали е възможно да съм забременяла още на първия месец след приема му!Благодаря ви предварително!Имах нужда да споделя!
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: септември 19, 2010, 07:54:56 »

Здравей svetlaha, и от твоя пост, както и от личен опит знам, че лекарите изписват Клостилбегит на поразия. Сякаш ти дават някакви си витамини, защото си настинал. По принцип специалистите по репродуктивна медицина изписват Клостилбегит след проверка на проходимостта на тръбите, а и по време на приема му се прави фоликуметрия. Ама явно при теб това не е станало и ову е засичано с БТ и тест. По принцип може да се забременее още с първия месец на приема му, но ти е рано още за тест, пък било той и Престо. Понякога заради стимулацията с Клостилбегит се получават ПМС, които до момента на приема му момичето не е имало.
Имай предвид, че седем месеца опити все още не означава, че имаш проблем със забременяването. В много от случаите всичко е на психична основа. Ние с моя съпруг правихме опити 2 години и половина. Всичките ни изследвания бяха ок, но имам два аборта и още куп несполучливи месеци. Всичко е на психична основа. Сегашната ми бременност стана факт в месец, в който най-малко очаквахме да стане нещо, защото се опитвахме да предизвикаме цикъл и да правим изследвания на хормони. Съветът ми към теб е да мислиш позитивно и както много пъти съм го казвала в тази тема - Вашето бебе ще дойде точно когато му е писано и нито месец по-рано. Късмет и повече оптимизъм ти пожелавам! give_rose
Активен
svetlaha
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #137 -: септември 19, 2010, 11:04:05 »

Много ти благодаря Рени за бързият отговор и за куража!Съгласна съм с това че лекарите си изписват хапчетата като бонбонки.....убедих се вече!Трябва да ми дойде на 22(на 20 е последния утрогестан)!Толкова се моля да не ми дойде че ощто взето само това ми е в главата!Моя мъж казва че трябва да спра хормоналните и да мина на диазипан smile това щяло да ми е по от полза:) smile smile!Ама всички около мен забременяха...и това още повече ме депресира...дори сега на 24.09 имам защита на дипломната....а въобще не ми е до това!Накрая наистина ще спра с тия хапчета пък каквото сабя покаже!Благодаря ти отново!!!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: септември 19, 2010, 13:12:18 »

Защо ти е изписан утрогестан?В какава лаборатория правихте спермограмата?Какви излседвания са ти пускани?И защо пиеш Клостилбегит без да е проверена проходимостта на тръбите?
Активен
svetlaha
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #139 -: септември 19, 2010, 15:58:06 »

Утрогестана ми го изписаха за регулиране на цикъла ....защото пих противозачатъчни и като ги спрях не ми дойде цикъла!Правиха ми изследване на хормоните ...всички бяха в норми!На мъжа ми спермограмата я правихме в Селена в Пловдив!А за клостилбигита....доки само каза че ще ми помогне!Нямах представа какви са тези хапчета ...ама сега като чета и направо съм в шах!Само се моля лелката този месец да ме подмине и да не се налага да се тъпча с всякакви лекарства! crazy
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: септември 19, 2010, 17:58:33 »

Утрогестана ми го изписаха за регулиране на цикъла ....защото пих противозачатъчни и като ги спрях не ми дойде цикъла!Правиха ми изследване на хормоните ...всички бяха в норми!На мъжа ми спермограмата я правихме в Селена в Пловдив!А за клостилбигита....доки само каза че ще ми помогне!Нямах представа какви са тези хапчета ...ама сега като чета и направо съм в шах!Само се моля лелката този месец да ме подмине и да не се налага да се тъпча с всякакви лекарства! crazy

Все едно чета мой пост от преди година и половина! Тогава отидох при една гинеколожка и и казах, че не мога да забременея, а тя ми изписа Клостилбегит просто ей така, само на основата на един преглед! Пих лекарството един месец и не забременях. Тук момичетата от форума много ми се накараха как може да пия това лекарство без тест за проходимост на тръбите и едва тогава разбрах че не е никак безобидно. Аз лично извадих късмет, защото съм с две проходими тръби! Благодарение на момичетата от форума потърсих специализирана клиника и попаднах на моята докторка. Благодарение на нея два, или три месеца по- късно вече бях бременна за съжаление не със щастлив финал. Та моя съвет е да се насочиш именно към специалисти по репродуктивно здраве и този лекар който ти е изписал Клостилбегит без снимка на маточните тръби го сменяй без да се замисляш....
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: септември 19, 2010, 18:46:38 »

За спермограмата, обикновенна или по крюгер са ти правили?На кой ден от МЦ са ти пуснали хормоните, проверихте ли щитовидната жлеза?Обърни се към специалист по репродуктивно здраве ако мислиш,  че не можеш да забременееш без помощ.Ванеса е права, аз си спомням как започна да пише във форума и перипетите и, дано скоро и тя се похвали с бременност и щастлив финал smile Тук помощ ще намериш  има много момичета с проблеми който ще дадат съвет.А пробвала ли си с тестове за овулация?Следене на БТ или фоликуметрия?Знаеш ли дали имаш Ову?
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: септември 19, 2010, 18:56:36 »

магито, в предишните си постове svetlaha е писала, че засича ову с тестове и БТ, но не ми е ясно защо са й изписали Клостилбегит, а не са й правили фоликуметрия. Явно някой лекар е изкарал скоро някакъв курс по незнам какво си и е решил да я използва за опитно зайче.  pardon Светла, съжалявам, че го казвам, ама на какво ли не се нагледах вече.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: септември 20, 2010, 08:39:51 »

Рени тенкю, расеяна съм тези дни smile
Активен
Little flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: септември 20, 2010, 10:48:10 »

Добро утро и хубава седмица, момичета! Минава само да ви пръсна малко бацилчета!

 Sunshine Sunshine Sunshine
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: септември 20, 2010, 16:16:43 »

Здравейте момичета
Искам да задам един тъп въпрос на момичетата които са правили вече цветна снимка.От вчера взех да кашлям-все още много слабо и нямам други признаци на болестни състояние.Смятате ли че това може да е проблем за цветната снимка.Сигурно въпроса ми е много тъп ама нещо съм се психирала с тази цветна снимка.По принцип в понеделник /25,09,2010 /ми е прегледа и изследванията-микробиология,цитонамазка и хламидии и ако нещата са наред вторник или сряда ще ми е цветната снимка.Ако сметнете че въпроса ми е много тъп не ми отговарайте.Дори на мен си ми звучи тъпо.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: септември 20, 2010, 17:10:19 »

Гери, не мисля, че това има някакво значение, ама лекаря най-добре ще ти каже. Мен не са ми споменавали такова нещо, не са ме и питали. Успех и не се притеснявай.
Мен пък от няколко дни ми е много мъчно, че си нямаме детенце. Мъжът ми каза нещо, от което много ме заболя. Не беше по-мой адрес, нито е имал за цел да ме нарани, но може да се отнесе и за нас. От друга страна свекърва ми и тя се изпусна sad. Пък и аз виждам, че с времето децата са тези, които сплотяват семейството и те са смисълът на всичко.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: септември 20, 2010, 17:53:52 »

 Offtopic Дани, миличка, не се разстройвай децата ще се появят, още повече ти вече извървя част от пътя. Хвана посоката към сбъдване на мечтата и скоро ще се похвалиш. Знаеш, че имаш пълната ми подкрепа и ти пращам цялата си позитивна енергия. Ако имаш нужда да поговориш с някого знаеш къде да ме намериш give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: септември 20, 2010, 20:19:39 »

Дани мила не унивай.Не знам за теб, но за мен има много различни смисъла в жовота ми.Борбата за дете е единия.И знам, че един ден ще имам.И аз се отчайвам на моменти и аз изпадам в дупки и се сдухвам, рева и т.н.Но се научих и да съм силна, да се радвам на мног неща, който преди ми бяха не интересни.Ние сме с теб.Знаеш, че ако имаш нужда сме насреща smile Много прегръдки от мен и знай, че накрая на всеки тунел има светлинка.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: септември 20, 2010, 20:32:48 »

Рени и Маги, мерси за успокоителните думи smile!
Ренка, точно защото вече знам посоката ме хваща още повече страх!
Маги, онзи ден това си говорихме с една приятелка - за някой двойки да имат дете е борбата в живота им. Уж гледам да не мисля много-много за това, но като разбреш, че еди коя си съученичка чака второ дете и че четири от колежките са бременни - няма как да не го мисля!
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines