Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 02:31:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 18 част  (Прочетена 192068 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: септември 10, 2010, 09:44:52 »

Нинче, red_roses, според мен е напълно възможно овулацията ви да е веднага или малко след като свърши МЦ. При мен например е точно така - и доки ми го потвърди миналия месец, ходих на изследването 2-3 дни след като ми свърши, каза че било много хубава овулация (тогава обаче трябваше да чакам резултатите  pardon ). Но на мен МЦ ми държи 7-8дни и може би затова е по-рано уж angry

Аз не съм се разписвала скоро - получих ОК от доки да действаме след резултатите, ама този месец нещо не можах да си хвана овулацията и въпреки, че чаках лелката във вторник, тя пък подрани днес  Girl_sing
Честно казано се успокоявам, защото сега ми се появи едни друг малък здравословен проблем и се надявам да го реша докато ми свърши, та да си действаме спокойно след това.
Късмет на всички  Good luck Good luck Good luck

Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: септември 10, 2010, 14:00:52 »

red_roses, ти ходила ли си на лекар и засичала ли си ову? По-добре се консултирай с лекар, преди да се психираш излишно.
Момичета, на мен ми мина днес хидротубацията. Мога да се похваля с две проходими тръби.  smile Процедурата не е страшна, казвам го за тези, на които им предстои. При мен беше много леко болезнена, но съвсем за кратко. Общо взето се притеснявах повече, отколкото трябва.  smile
Благодаря на всички, които ми стискаха палци!  give_rose  give_rose  give_rose
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: септември 10, 2010, 14:31:55 »

maria_hs, браво за хубавия резултат. ти си още едно доказателство че паниката е по-страшно от самия страх няма.
капризчето, какво ли стана при нея? стискам палци и там за хубави резултати.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: септември 10, 2010, 17:39:22 »

Много се радвам за теб maria_hs, хубаво е когато резултатите са добри. smile
Аз като човек който не се е сблъскал директно с проблемното забременяване(не дай си Боже да се слъскам),но съм го преживяла като все едно съм била аз ,защото сестра ми ходи почети 3 години по мъките ,докато се появи това малко ангелче и напълно споделям тревогите и стискам палци на всички момичета, които със здравословна пречина или без не могат да имат дечица.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #109 -: септември 10, 2010, 18:41:47 »

red_roses, ти ходила ли си на лекар и засичала ли си ову? По-добре се консултирай с лекар, преди да се психираш излишно.
Не съм ходила на лекар. Пробваме едва от този месец, като направихме опит за първи път на 25-ия ден от цикъла ми. Съответно днес ми зацапа и ще ми дойде до утре. Иначе изобщо не съм се психирала на тема забременяване. По - скоро усетих леко разочарование , но психоза не.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: септември 10, 2010, 20:38:40 »

Здравейте момичета, много съм възмутена и разстоена и реших да ви споделя защо... Вчера трябваше да ми направят цветна снимка, но нали преди нея се прави микробиология и до днес не беше излязла, за това отложихме изследването за днес. Малко ми стана неприятно, защото заради мотането на лаборантките се наложи да се измести всичко, но както и да е... Моята лекарка, която ме гледа в тази болница е много мила и внимателна, но е бременна и не може да влиза в рентгена, за това ми каза че друг лекар ще ми я направи. Избрала ми е добър лекар, който може да я направи. Разбрахме се днес за 19ч и аз отивам, като цепя секундата, буквално. Моята лекарка беше сутринта и я нямаше. И ми идва един буроносен облак, пита ме за какво съм, аз обяснявам и той ми заявява: ''Ми вие да бяхте дошли в 8ч когато съвсем никой няма...Сега не знам дали има лаборант на рентгена." Това ми го изстрелва с ужасно неприятен тон, пуфтене и охкане...Обяснявам че съм говорила с моята лекарка и тя ми е казала, че няма проблем и ако съм знаела съм щяла да дойда по-рано. На което той ми отоговаря:"Ми сега ще видим, няма ли проблем."Примирявам се аз с това, нали е за добра кауза, но той не спира до тук. Отиваме на регистрацията и се оказа че рентгена не само че работи, ами е и до по-късно, така че няма проблем да ми се направи изследването. На човека съвсем му се скофти, че все пак ще трябва да се занимава с мен и ми казва без да ме погледне: "Слизайте в рентега и ме чакайте там". Без обяснения къде да сляза или каквото и да е друго, все едно аз болницата я знам на 5-те си пръста. Тръгвам аз да търся рентгена и го откривам, лаборантката там беше много мила и аз се поуспкоих. Забравих да кажа, че имах тежък ден, много бях изморена и честно казано доста притеснена за самото изследване...Седя си аз и го чакам, идва човека, влиза в кабинета, аз след него и той отново без да ме погледне: "Контраста?" Аз не го чух почти, и попитах какво има предвид и той: "Контраста ви къде е?" Казвам му аз че нямам такова нещо и не съм знаела, че трябва да нося, защото моята лекарка не ме е предупредила и той ме прати да купя от аптеката. Отивам и аптекарката ми казва че те имат само големи опаковки от 60 лв, малките за 1 човек били по 20лв. Е тук вече ми падна пердето. Не ми стига онзи невъзпитан индивид, ЦС струва 100 лв и да дам и 60лв за контрастната течност, просто нямеше шанс да стане. Вече тотално разстоена, пред рев слязах при така наречения лекар и му казах че няма да си правя снимка, защото нямам намерение и възможност да дам 100лв за снимка и още 60лв за контраст. Благодарих му за времето и му тряснах вратата. А на него грам не му пука, само каза: "Ами добре..." Дреме му на човека, той нали така или иначе не искаше да се занимава  с мен. Съжалявам, че не му казах че поведението му е отвратително, но цялата треперех от напрежение и забравих. После звъннах на моята лекарка, тя горката  ми се извини поне 20 пъти за поведението на онзи лекар, не била очаквала такова нещо от него. Освен това ми била подготвила контраст за изследването и му го била оставила в отделението и го е предупредила. Решила че щом той знае, няма смисъл и на мен да казва... Та така, сигурно не съм пърата на която се случва лекарите да се държат зле с нея, но съм много разочарована и за това ви пиша. Моята лекарка ми обеща че ще намери друг лекар, който да ми направи изследването в понеделник сутрин. Надявам се поне тогава всичко да е наред.

Цялото действие се развива в Клиниката на д-р Мазнейкова- Св. София
Моята лекарка, която препоръчвам с 2 ръце е д-р Павлова.
А другия така наречен лекар е д-р Симеонов.

Мария, радвам се че при теб всичко е наред с изследването и не те е боляло smile
« Последна редакция: септември 10, 2010, 20:42:36 от Капризче » Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: септември 10, 2010, 20:45:00 »

 :offtopic:Забравих да кажа, че по принцип трудно успява някой да ме разстрои до такава степен. Работя с много клиенти, някои са от олигофрен на горе, какво ли не съм чувала, но до такова състояние не помня от кога не са ме докарвали. Дано не ви звуча като някоя лигла, защото аз не съм. Offtopic
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: септември 10, 2010, 21:11:39 »

Ужасно отношение.....трябва да направят заплащането на лекарите да е изцяло обвързано с броя пациенти и оценка на отношението към тях - някои ще останат без работа diablo
Активен
Little flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: септември 10, 2010, 21:14:50 »

Капризче, това е ужасно!!!  Oh my ... Не можеш ли да пуснеш някакво оплакване там?!  beating
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: септември 10, 2010, 21:24:22 »

Ели, хубаво правиш, че споделяш всичко това! Ужасно е отношението на някои лекари. Аз също имах доста главоболия около цветната снимка - къде и кой да ми я направи. Жалко е, че вече много често лекарите се държат с нас като с поредния досадник, от който трябва да измъкнат пари sad.
Ели, дано в понеделник всичко мине добре и да забравиш този смотльо!
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: септември 10, 2010, 21:27:48 »

Little flower ами не знам, вероятно можех да пусна някакво оплакване, но наистина не ми беше до това в този момент. А и аз съм в клиниката на Мазнейкова само за цветната снимка. После започвам в клиниката на Щерев при д-р Коновалова. Искрено се надявам тя да се държи като човек с пациентите си. Доста я избирах и няколко момичета от тук я препоръчаха. Надявам се да е добра и като специалист и като човек, защото съм решила повече да не търпя такива хора, дори и да са специалисти, човешкото отношение също е много важно...

Нинка, много си права!

Дани, не искам да го забравя този смотльо. Ще се опитам да пиша в повечето форуми какъв е и се надявам повече момичета да прочетат и да си спестят неприятните усещания! Мисля че това би било по-зле за него отколкото ако бях пуснала оплакване...
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: септември 10, 2010, 21:32:17 »

Много съжалявам ,че си попаднала на такъв доктор Капризче и аз съм имала такива случаи и е много неприятно когато ти е притеснено и напрегнато ,точно хората които могат да те успокоят да те натоварват допълнително.
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: септември 10, 2010, 21:47:47 »

Капризче, това наистина е ужасна история. Аз се чудих защо не писа вчера.  sad
Много е неприятно да попаднеш в такава ситуация, а и мога да си представя колко притеснена си била. Много добре си направила, че си си тръгнала. Надявам се в понеделник да стане ЦС и да попаднеш на по-добри хора. Много силно стискам палци и резултата да е добър!  give_rose
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #118 -: септември 11, 2010, 12:51:02 »

Капризче,ама ужасна история  :lacnl8:Моята цветна снимка струваше 120 лв.Обаче да ти кажа и твоята лекарка малко е виновна.На нейно място бих ти казала всичко с подробности къде да отидеш кой да търсиш ,да му кажеш ,че контраста е еди къде си за да може като тоя доктор ти се прави на важен и ти да му отговориш както трябва...ееееее направо се ядосах сега и аз.Аз иначе нямаше да издържа на лошото му отношение и още в началото щях да го поставя на мястото му.Аз сега съм се настроила да се карам с тукашните специалисти защото тук пък всички са такива намръщени и надути.
Друг път не ходи в тази клиника.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: септември 11, 2010, 15:39:54 »

Капризче, с две ръце ти препоръчвам Коновалова! Тя е единствения човек, който ми звънеше по телефона просто да попита как съм (когато още не се знаеше дали ще го има моето бебе, или не). вярвам на тази жена на 100%, аз при нея си правих хидритубацията. Моля те дръж ни в течение как се развиват нещата при теб!!! Стискам палци!!!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines