Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 01:34:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 18 част  (Прочетена 192032 пъти)
 
maia_svet
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 275



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: септември 03, 2010, 13:20:11 »

Lina81 как разбра че са гъби ,заради бялото течение ли ?
Доколкото знам бялото течение не значи че са гъбички.
А относно това домашно лечение ,не мисля че трябва да се рискува, освен ако рецептата не е да се запарваш със смрадлика или лайка ,чувала съм че действат доста добре...
То тук ще има много различни мнения според мен,споделете.
А относно гъбичките въобще не съм наясно .
Активен
Lina81
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #61 -: септември 03, 2010, 14:49:51 »

Мерси за отговорите smile
Не искам да мислите,че съм някоя която сама си назначава лечение.Знам естествено,че трябва на доктор да ходя,но работата е че утре сутрин заминавам и 3 дни ме няма и естествено не мога да посетя доктор.Просто тия дни ще се изплакна засега с вода и малко сода,но не промивки.Иначе досега 2 пъти са ми излизали гъби,изписват ми едно и също, и си го знам.(знам че може да са друг вид).Само бях пропуснала факта ,че може да заразя мъжа ми:(,и после той мен и така до безкрай....Сигурно ще починем,ако е станало нещо предните дни-още по добре:).
maia_svet Първите дни беше течение,после се появява един луд сърбеж и вече не е течение,ами нещо друго странно(не мога да го обясня),но и миналата година имах и знам:)))).Иначе ми е слаба имунната система ,общо взето се се разболявам и сега като се разболея,пия едни други хапчета за да не ми излизат гъбички.
« Последна редакция: септември 03, 2010, 14:53:10 от Lina81 » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: септември 03, 2010, 16:09:52 »

И на мен ми се струва малко рисковано самолечението. Моя приятелка в таквиа случаи си слага тампон, напоен с мед и каза, че й помагало. Не съм сигурна, дали и средата създадена от гъбичките(те отделят нещо като мравчена киселина) е подходяща за бебеправене.

Момичета, върнах се от лекар. Уж всичко е наред вече. Може ли да ми казжете какво означава 1-2 степен (или каквото беше там) на цитонамазката?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: септември 03, 2010, 16:19:31 »

Нинка 1-2 група  за цитонамазката е нормална.
Искам да попитам някой има ли впечатление от доктор Янкулов от Авис Медика Плевен и от Цветната снимка там.Мисля при него да я правя.Другия тъп въпрос ми е кога точно трябва да се прави.По принцип казаха че не трябва да съм неразположена и че преди това трябва да ме прегледа и да каже дали трябва да се прави.Можело да има причини да не може да се направи.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #64 -: септември 03, 2010, 16:27:36 »

За цветната снимка доктора трябва да ти каже,не е когато ти си решиш.На мен лично Стаменов каза ,че трябва да изчакаме да ми дойде цикъла и няколко дни след като свърши , точно за дните да не те заблудя, но стана така в понеделник ми дойде в четвъртък ми свърши и следващията понеделник бях на цветна снимка.Мисля ,че не се чакаше много след като ти свърши цикъла.Изписа ми също едни свещички които се поставят вечерта преди снимката ,сутринта и непосредствено преди самата снимка,дават се за да не те боли или един вид обезболяващо.Ако всичко е наред с тръбите дори няма да усетиш нищо,сякъш си правиш дамски душ
« Последна редакция: септември 03, 2010, 16:31:32 от juji » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: септември 03, 2010, 16:37:12 »

Гери, Янкулов е моето АГ, аз ходя на контролни прегледи при него.ЦС не съм правила там, но е хубаво да те прегледа предвартелно и да ти каже колко след цикъла трябва да отидеш.Мисля, че има нещо общо с фоликулите, но не мога да кажа, не съм се интересувала.Дали е добър, и дали ЦС-тата който прави стават ще ти кажа скоро края на месеца някъде.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #66 -: септември 03, 2010, 16:44:37 »

Цветната снимка се прави за да се види проходимостта на тръбите.Почти всяка жена с проблеми при зачеването минава през това,при някой дори се прави по няколко пъти
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: септември 03, 2010, 16:50:11 »

Жужи, това го знам много добре тъй като се боря със стерилитета от 2.5 г и посещавам клиника по репродуктивна медицина.Може би не съм написала ясно, но мисълта ми беше, че деня на цветната снимка може да има нещо общо със фоликулите, да не трябва да са много нарастнали, не знам може моето мислене да е грешно както и да е.Знам какво се проверява при ЦС, даже на предната страница съм обяснила на едно момиче, нямах нужда от дебелите черни букви все пак.

Гери преди да направиш ЦС трябва да пуснеш задължително микробиология, цитонамазка и хламидия, мисля че това бяха изследванията, защото ако има инфекция, тя ще се разнесе.
« Последна редакция: септември 03, 2010, 16:58:03 от магито » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #68 -: септември 03, 2010, 17:00:53 »

Ясно, Маги аз споделям моят опит,аз три години се борих с това.Казвам на мен какво са ми казали за цветната снимка,и съм описала как са я напарвили.За фоликулите Стаменов ме викаше 3 пъти седмично да ги следи ,но само на ехограф.Но пък ако смятате ,че опита който имам аз в това отношение не ви интересува това едруг въпрос,но нали са Гучи е питала ,а аз пък сравнително скоро я правих .Да ти кажа когато аз ходех и търсих помощ съм питала и разпитвала и бях доволна на всяко мнение .Разбира се единственото безрезервно вярвах на Стаменов.От друга страна ако на вас не съм полезна все на някой друг може и да съм  smile.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: септември 03, 2010, 17:06:05 »

Жужи всеки който помага е злато в този форум и няма смисъл да се караме, но аз не съм се изразила добре, ти не си разбрала и така.Знам, че Стаменов следи всичко, и аз го познавам и мога да кажа, че е невероятен лекар и човек, най-вече е човек с пациентите си.Както и да е, та Гери, Стаменов не държи на МБ и на халмидия преди ЦС, но в клиниката съм сигурна на 100% и аз им вярвам, но не знам дали бих си направила ЦС в Авис медика без МБ и хламидия, както и да е, ти решаваш smile Успех smile
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: септември 03, 2010, 17:16:30 »



Гери преди да направиш ЦС трябва да пуснеш задължително микробиология, цитонамазка и хламидия, мисля че това бяха изследванията, защото ако има инфекция, тя ще се разнесе.

Това важи ли и при хидротубация?! На мен май не ми правиха микробиология, а съм абонирана за гъбички  angry
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #71 -: септември 03, 2010, 17:17:45 »

Стаменов не държи на МБ и на халмидия преди ЦС, но в клиниката съм сигурна на 100% и аз им вярвам, но не знам дали бих си направила ЦС в Авис медика без МБ и хламидия, както и да е, ти решаваш smile Успех smile
Това е точно така,дори когато бяхме при него той прати мъжа ми да си направи спермограмата в тяхната лаборатория.Мъжа ми беше спазил диета и прочие и я беше направил на друго място,и се беше успокоил и спрял диетата,Стаменов каза ,че това няма никъкво значение ,и слава богу резултатите му бяха отлични.Проблема си беше при мен.Пожелавам на всички, а най много на тези които чакат дълго това щастие в най- скоро време да видят двете чертички.Аз искам да те попитам ако не е недискретно,защо не си при него след като го пазнаваш .Ако искаш и на лични ми пиша ако искаш не отговаряй ,и аз каквато съм Мара подробна.Но няма да забравя първият преглед при него и как ми спираше въздуха от притеснение и от радост ,че ще ме приеме
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: септември 03, 2010, 18:10:58 »

Ванеса за хидротубация не се изискват тези изследвания заради естеството на веществата който вкарват май, а и една себеуважаваща се клиника прави хубава промивка преди която и да е процедура(ЦС или хидротубация) и така вероятността от инфекции просто отпада.И на мен не са миги искали като правих хидротубацията при Владимиров.Честно да си кажа не съм специалист в тази област и не съм се интересувала много, защо и кое се изследва преди тези манипулации.

Жужи, знаеш как вървят прегледите при Стаменов с колко години напред е записването, тази година януари, успях да запиша час за догодина януари, но тъй като шило в торба не стой, записах и час за Владимиров и започнах там с изследванията.А Стаменов го познавам от Деня на репродуктивното здраве, проведен тази година в Пловдив, имах записан час за него за консултация и останах възхитена от лекаря и човека Стаменов.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #73 -: септември 03, 2010, 18:20:56 »

Маги,то ще си дойде януари ,живот и здраве.Само да ти кажа ,че веднъж влезнеш ли при него часовете са си нормални не е много чакане както за първи преглед.Иначе часове не се спазват и там аз имах за 1 след обяд влезнах в 3,30 ,но за пък другите прегледи съм чакала не повече от половин час.Стискам ти палци .
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: септември 03, 2010, 18:48:42 »

Много благодаря на всички момичета за мненията.Сега да изясня малко нещата.
Първо ще имам преглед при Янкулов.И той вече ще прецени кога да се направи цветната снимка.Просто ми се иска ако прецени ,че нещата са наред и бързо можем да преминем изследванията и да преминем към цветната ще съм щастлива да стане с едно ходене.Ако не стане ще отида пак.Просто исках да знам дали има точно определен период през който трябва да се отиде за да съобразя с това първото ходене тъй като все пак ще пътувам.Реших да с доверя на него защото и майка ми и доста познати в Плевен ходят при него а и цените са поносими-разликата между Варна и Плевен в това отношение са около 100 лв.Другото е че се познава с майка ми която е мед.лице и ще ми обърне нужното внимание.Иначе живот и здраве март 2011 съм при Стаменов.Надявам се дотогава да не ми се налага да си ползвам часа.В момента провеждам терапия за щитовидната жлеза и инсулиновата резистентност и свали някой и друг кг.Искам да използвам времето до срещата със Стаменов да направя някой изследвания.За съжаление работата ми не позволява да отстъствам и пропуснах деня на Репрудуктивното здраве и нямам голяма възможност да пътувам до София.По принцип съм пускала цитонамазка и микробилология,хламидия но не беше много скоро.Стана много дълго и малко като искрено и лично за което се извинявам.По принцип не пиша много в тази тема защото не искам да занимавам хората,но съм и на мнение че е важно да се говори за тези неща и да се споделя.Пожелавам успех на всички и на новите попълнения да не се задържат и да не стигат до тези изследвания.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines