Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 02:25:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 18 част  (Прочетена 192065 пъти)
 
Little flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: септември 01, 2010, 09:47:56 »

Me4ence, а защо да не можете да правите бебе, ако сте в чужбина, примерно?!  huhhuh.gif И защо не пробвате с още някакъв тест, примерно Шуър чек? Не се тревожи, ще се оправят нещата!
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: септември 01, 2010, 15:35:09 »

me4enceto, ако се предполага, че сте направили бебче преди 10 дена, а ти закъснява 7, това означава, че овулацията ти е закъсняла този месец по някаква причина. Защото се предполага, че цикълът ти ще дойде приблизително 10 - 14 дена след като е възможно да заченеш. (тези всичките сметки съм ги правила, защото миналия месец и аз имах едни драми с много антибиотици, липсващ цикъл и скъсан презерватив). Т.е. ако сте направили бебе, то е още твърде рано да го хване тест, който е за след закъснението, какъвто е Шуър чек. И още по-рано да се види на ехограф. Та, ако се притесняваш, че тогава е станало бебе, брой си закъснение от тук нататък, примерно.
 И ако си имате пълни здравни осигуровки, какво ви пречи да си правите бебе и в Европата. Дори и да го родите там. То там държавните болници са по-хубави от Токуда (слухове, ама им вярвам). Аз съм на мнение, че като си на 25 е момента да изследваш света good
Активен
ivkam82
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 103


сем.Маринови


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: септември 01, 2010, 21:37:13 »

Здравейте Маги и Гуци,
Много Ви благодаря за отговорите. Маги беше ми правена фоликометрия 3 месеца подред беше ми засечена и в трете месеца овулация, но след това имах липсващ менструален цикъл 2 месеца, предизвикахме с оргаметрил и тогава започнах изследванията на хормоните. След цветната снимка ми кървеше около 4-дни обилно и отидох при доктор Бойчев в Тутракан. Там той видя, че имам киста с размери +D 4.86см хD 3,55см. Това голяма киста ли е според вас. Резултата ми от Прогестерона изследван на 22-рия ден ми е 0,31 / фол.ф 0,27-2,61; лут.ф 3,25-38,63; ср.лут.фаза 5,25-38,63/. Май и тук нещатата не са добре. Утре съм на преглед в Тутракан да видим какво ще каже доктора.
Благодаря Ви че сте с мен в тези объркани дни за мен.  give_rose give_rose give_rose
Поздрави и много успех на всички момичета и в най скоро време повече хубави новини  smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: септември 01, 2010, 22:28:29 »

Здравейте Маги и Гуци,
Много Ви благодаря за отговорите. Маги беше ми правена фоликометрия 3 месеца подред беше ми засечена и в трете месеца овулация, но след това имах липсващ менструален цикъл 2 месеца, предизвикахме с оргаметрил и тогава започнах изследванията на хормоните. След цветната снимка ми кървеше около 4-дни обилно и отидох при доктор Бойчев в Тутракан. Там той видя, че имам киста с размери +D 4.86см хD 3,55см. Това голяма киста ли е според вас. Резултата ми от Прогестерона изследван на 22-рия ден ми е 0,31 / фол.ф 0,27-2,61; лут.ф 3,25-38,63; ср.лут.фаза 5,25-38,63/. Май и тук нещатата не са добре. Утре съм на преглед в Тутракан да видим какво ще каже доктора.
Благодаря Ви че сте с мен в тези объркани дни за мен.  give_rose give_rose give_rose
Поздрави и много успех на всички момичета и в най скоро време повече хубави новини  smile
Ами по принцип момента на изследване е лутеалната фаза тоест реф 3.25-38.63 тоест прогестерона ти е нисък което не добре.според мен се обърни към добър специалист.от това което съм чела нисък прогестерон е признак на липсващата овулация,но пък ти казваш че си я засекла.незнам какво да ти кажа освен че ти стискам палци и те прегръщам силно.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: септември 01, 2010, 23:14:37 »

Имам едно питане към момичетата, които са правили цветна снимка за проходимост за тръбите: Много ли боли? Една приятелка каза, че боляло ужасно много. Чета из нета и общото мнение по темата е такова... Вие как го преживяхте и пихте ли някакви обезполяващи? Слагаха ли ви упойка?
Активен
krisipisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97


Любовта ще спаси света,обичайте се!


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: септември 02, 2010, 06:23:53 »

Капризче -Аз не съм правила,но съм чувала и чела,че болката се описва с тази при цикъл! Аз като знам моя първи и втори ден как ми е, и лошо ми става! Но мисля,че при всеки е много индивидуално и прага на помосимост е различен! Зависи и мисля,кой лекар и как ще я прави!
Успех,мила няма страшно стискам палци всичко да мине отлично! give_rose
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: септември 02, 2010, 07:55:47 »

Имам едно питане към момичетата, които са правили цветна снимка за проходимост за тръбите: Много ли боли? Една приятелка каза, че боляло ужасно много. Чета из нета и общото мнение по темата е такова... Вие как го преживяхте и пихте ли някакви обезполяващи? Слагаха ли ви упойка?

Капризче, аз съм правила хидротубация! При мен болка нямаше, само лек дискомфорт, но наистина лек, колкото да не кажа въобще. А и след това нямаше нищо, станах и се прибрах с маршрутката. Знам за едно друго момиче във форума, забравих кое, но на нея не и беше понесла процедурата, беше я боляло и и беше пролошало  huhhuh.gif но и нейните тръби май бяха ок! Ако е още в темичката дано да пише! Явно си зависи от организма! Успех ти желая и ни дръж в течение!
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: септември 02, 2010, 08:23:19 »

vanessssa какво точно е хидротубация? Аз гледах из нета че е нещо различно от цветната снимка, която се прави с рентген, но не разбрах каква е разликата точно!
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: септември 02, 2010, 08:48:56 »

Капризче, хидротубацията е изследване за проходимостта на тръбите. прави се някъде на 10 ден от МЦ. с катетър ти вкарват физиологичен разтвор и на ехограф проследяват дали минава през тръбите. при цветната снимка се вкарва контрасно вещество(едно време беше йод) и след това на ренгеновата снимка се вижда проходимоста. болката зависи от личния ти праг на болка. говори с доктора, но може 1 час преди процедурата да пиеш аулин.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: септември 02, 2010, 08:57:15 »

Ечи много правилно е казала. Само да добавя, че преди да започнат да вкарват веществото правят едно малко балонче в матката, където да отива течтостта, именно това е дискомфорта който изпитах. Всичко се следи на ултразвук и се вижда как течността се вдижи по тръбите и отива в балончето smile Спомням си че по едно време сестрата много рязко вкара течността и усетих лека болка като при цикъл. После лекарката и каза да вкарва по- бавно, защото се получавало някакво завихряне и всичко беше ок! Целта и на двете изследвания е да се провери проходимостта на тръбите и е въпрос на личен избор кое изследване ще избереш!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: септември 02, 2010, 09:28:46 »

До колкото знам цветната снимка е по доброто изследване в случая защото се вижда и особеността на самите на тръби а не само дали са проходими.Доколкото съм чела и двете са болезнени в зависимост от прага на чуствителност,проходимостта на тръбите и е доста индивидуално.Скоро ще правим цветна снимка и ще споделя и моя опит.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: септември 02, 2010, 09:41:15 »

До колкото знам цветната снимка е по доброто изследване в случая защото се вижда и особеността на самите на тръби а не само дали са проходими.Доколкото съм чела и двете са болезнени в зависимост от прага на чуствителност,проходимостта на тръбите и е доста индивидуално.Скоро ще правим цветна снимка и ще споделя и моя опит.

Гучи, възможно е да е така. Ще чакам с нетърпение да споделиш резултатите от изследването! Стискам палци да не те боли, макар че едва ли има значение болката когато се сетим защо се подлагаме на всичко това. Със сигурност едно бебе заслужава всичко, през което преминаваме!
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: септември 02, 2010, 09:45:38 »

Ами на мен ми предстои това изследване е една приятелка като разбра и каза: Олелеле, това адски боли, не го прави, не знам как ще го издършиж, ужасно е, толкова е гадно, няма да можеш да шофираш после... И т.н. разни такива и така ме психира...После и в нета четох противоречиви мнения по темата... и много се изплаших... Мерси за подробното обяснение, надявам се да не е толкова болезнено, а е и за няколко минути до колкото прочетох, така че все ще се издържи...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: септември 02, 2010, 10:00:08 »

Капризче моя съвет е цветна снимка направо, в София имаш право на избор дали да правиш ЦС с упойка или не, както и да избереш място където да ти я направят.В Щерев със сигурност може да се направи ЦС.Може да пиеш Но шпа предварително, или едни свещички има дето си ги слагаш предната вечер пак за обезболяване.И още едно съветче, това е едно от нещата при който ти трябва мъж, лично мое мнение де.Болката при мен беше 30мин след процедурата когато започна да изтича течността от хидротубацията, наистина мноого силен цикъл беше, но с един аулин ми мина.Благодарна съм, че Мерал беше с мен, да ме кара, а не трябваше да се мотам по рейсовете.
Аз съм правила хидротубация, не ме боля особенно и много съм благодарна на Ечи, за оказаната подкрепа, че без нея бях жив зян smile
Ивкам, като отидеш при Бойче го питай възможно ли е в следствие на приемането на Оргаметрила и другите хормонални хапчета прогестерона да ти е такъв.Пусни в няколко поредни цикъла хормони, за да видите дали се променя или е константна величина.Кистата фоликулярна ли е?Кога пусна хормоните преди да знаеш че имаш киста или след като се е спукала?Кистите влияят на хормоните.Ако е фоликулярна кистата няма страшно и аз имах 3.6см май беше, пих един месец Марвелон и си замина по живо по здраво smile но Владимиров ме преглеждаше всеки път дали имам кисти или не и чак тогава ми пускаше хормони.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: септември 02, 2010, 10:13:38 »

Маги, сигурна ли си, че в Щерев правят цветна снимка! Преди една година не правеха, нищо друго освен хидротубация! Моята информация е от юни 2009,  явно е доста поостаряла smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines