Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 01:32:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 18 част  (Прочетена 196840 пъти)
 
gabriela_p
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #195 -: септември 26, 2010, 21:15:25 »

Lady_Diamond аз не съм толкова веща за това колко време преди или след или по време е Овуто е,но мога да кажа че мойта ЦС е както казваш около 1 кафена до чаена лъжичка но незнам дали е нормално  виждам я около 2 дни
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: септември 26, 2010, 23:14:44 »

Рени ми отне и последните надежди sad sad е тогава ще се надявам просто тестовете да ме отчитат по-късно

Съжалявам, че съм ти отнела и последната надежда. Много е кофти това, но все пак ти попита аз отговорих. И трябва да ти кажа, че първата ми бременност точно Шуър Чек-а я засече чак на 9-ия ден закъснение преди това все беше отрицателен. Като се има предвид, че изкарах почти три години в тази тема не съм искала да те обезкуражавам, просто съм реалист. Изчакай още ден-два и си направи нов тест, ако все още не се е появил МЦ и ако пак е отрицателен отиди на лекар, може да имаш задържан фоликул или някаква друга причина. Успех!

Lady_Diamond, при всяка жена е индивидуално. При някой е повече при други по-малко. Ти най-добре ще си прецениш като се следиш няколко месеца.  give_rose
« Последна редакция: септември 26, 2010, 23:19:34 от Рени » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: септември 27, 2010, 01:43:47 »

А как да преценим дали имаме достатъчно ЦС за осъществяване на оплождане- все пак някой жени имат по-малко, други повече, колко би трябвало да е достатъчно?
Аз, например, не мога да преценя каква е консистенцията на мойта ЦС и не мога да се ориентирам по нея. Забелязала съм, че в началото на цикъла или нямам или е съвсем мъничко, постепенно става повече и около овулацията се усеща повече, след овулацията пак започва да намалява и няколко дни преди М понякога дори няма ЦС или ако има е съвсем мъничко, както в началото на цикъла ми. Не знам дали това е нормално, но така е при мен.
Активен
maia_svet
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 275



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: септември 27, 2010, 09:41:46 »

gabriela_p не се отчайвай толкова рано ,бе мила .Може овулацията да ти е била късно и да си заченала късно и за това теста още не ти го отчита.Незнам колко дена ти закъснява ама поне изчакай до 10-я ден.Стискам ти палци да е станало ,чакам с нетърпение да пишеш какво става с теб  smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: септември 27, 2010, 09:48:25 »

Привет, мили дами!
Аз съм тук с един въпрос. Последните две вечери имам температура 37.2 - това е много странно, защото по принцип веднага усещам, когато съм болна и имам Т, а сега със сигурност не се чувствам болна. Въпросът ми е дали мога/трябва да пия нещо за тази Т, при условие, че уж бебеправим (макар, че не сме особено сериозни) ? Не се чувствам зле от нея, в други случаи ми е супер отпаднало като вдигна Т, но все пак ме притеснява да си ходя с Т, макар и ниска. Вчера измерих сутринта и нямах, но вечерта - да  crazy
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #200 -: септември 27, 2010, 12:48:32 »

bubka, за момента не пий нищо , ако случайно си бременна може да имаш повишена телесна температура и тя да е около и малко над 37 градуса. Не знам кога трябва да ти дойде , но по принцип човек си се усеща ако наистина се разболява. Поне аз се усещам веднага освен температурата имам и други симптоми , най - вече болки в гърлото. Това при мен е задължително.
Аз да си се отчета какво става с мен все пак. Дойде ми последно на 11.09. Снощи , както си се бяхме събрали на маса отидох до wc и видях , че съм прокървила. Веднага казах на майка ми , тя малко ме успокои , че било , защото скоро спрях Ясмин и това било заради хормоните. Оказа се тази сутрин , като станах , че това е цикъла ми , който идва за 1 месец 2 пъти sad. Обадих се на моята лекарка при , която си ходя в майчин дом , но била отпуска и моята майка ми взе направление за утре за една друга лекарка. Току - що майка ми се обади по тел и каза , че в лекарския кабинет  , в който тя работи дошла въпросната лекарка и майка й обяснила за какво иде реч ,жената веднага я успокоила и й казала, че всичко е следствие на хормоните и , че това било по - добрия вариант , т.е. цикъл все пак да имам от колкото да нямам , защото се случвало много често да трябва да се предизвиква. Утре ме вика на преглед , защото днес била приключила. Та така , бебеправенето явно ще ни отнеме повечко време , защото мислех , че сега трябва да съм в овулация , правихме опити , а то какво стана. Ако ми допадне тая лекарка ще си ходя при нея и без това е позната на майка ми , колеги са , ще знам , че ще ми обръща внимание . Освен това кабинета й е до нас.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: септември 27, 2010, 13:24:26 »

red_roses , спокойно. На всеки му се е случвало. Може да не са хормоните, а от смяната на времето. girl_wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: септември 27, 2010, 15:47:58 »

спешен въпрос: изследвания за прогестерон на гладно ли се правят?
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: септември 27, 2010, 17:40:58 »

roumyana, на мен ми взеха кръв за изследване на прогестерон в 14.00ч и никой не е ме е питал дали съм яла  smile
bubka, според мен температурата е ниска, за да пиеш лекарства, още повече че ти се чувстваш добре. По принцип може да пиеш Парацетамол, дори и да си бременна.  give_rose
Успех момичета!  give_rose
Активен
Lina81
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #204 -: септември 28, 2010, 20:33:25 »

Здравейте момичета:).Днес и двамата бяхме на лекар,резултатите след няколко дни.Това което леко ме притесни е,че имаше съмнения от доктора че имам поликистозни яйчници.Чета сега по форумите и недоумявам как може да имам супер редовен цикъл и такива яй1ници,както и да е.За овулация нищо не ми каза,така че продължаваме по старата схема.Препоръча да си направя проходимост на тръбите,ама има време ще помисля.Хайде да си се обичаме,пък ще видим каки ще са резултатите.Успехххх...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: септември 29, 2010, 07:22:26 »

Лина при обикновенно АГ ли ходихте?Мъжът ти на какъв лекар ходи, като казваш, че и двамата сте били на лекар?Направил ли си е разширена спермограма по Крюгер в лаборатория на клиника по стерилитет?Как лекаря ти заключи поликистозни яйчници?
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: септември 29, 2010, 07:49:45 »

Здравейте момичета,

Гледам,че за изследвания си говорите, а това е тема, която ме интересува, така че ще прочета назад из страничките.

Закъснява ми вече десети ден. На втория ден си направих тест за бременност, които беше отрицателен. През това време по тоалетната хартия имах едни ръждиво-кафяви парцалчета (  give_rose извинете за детайлното описание) за оклоло 3-4 дни, но не и по бельото. Малко са ми напрегнати гърдите, но изтръпнали и болезнени зърна за сега нямам, например. На десетия ден, тоест днес си направих още един тест, за да съм 100 % сигурна, с първа урина. Резултата е наситена контролна и бледа втора линия. Тестовете правя за първи път, марката е: "easy HCG test", в магазина нямаше Sure check.
Как мислите след няколко дни още един ли да направя? Или още сега да си запиша час за лекар?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: септември 29, 2010, 07:56:43 »

Горанова, за лекар е прекалено рано.Ако искаш да си сигурна си пусни кръвна проба, изследва се ЧХГ хормона който показва наличието на бременност, след 48 часа(май беше) се пуска втора кръвна проба и хормона трябва да се е удвоил, това значи честито бремнна сте smile Но аз си мисля, че и с бледа втора черта, пак има честито бремнна сте smile
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: септември 29, 2010, 08:01:19 »

Маги, и аз си мислех за кръвна проба, но в Австрия не правят такава, пак ще ме пратят за пиш-тест, дори не си правят труда те да изследват урина.
Аз ще изчакам още няколко дена, ще си направя още един тест и ще си запиша час за лекар, за които така или иначе ще чакам 2-3 седмици.
 Offtopic Преди време ми правиха хормонални изследвания, пуснахме само прогестерон, които беше нисък, но вече не си спомням стойностите. Възможно ли е, ниския прогестерон да влияе по някакъв начин и затова например втората чертичка да е по-слаба?
« Последна редакция: септември 29, 2010, 08:04:12 от mgoranova » Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #209 -: септември 29, 2010, 08:11:00 »

mgoranova , бледата втора чертичка говори за наличието на бременност give_rose.  Щом ти закъснява 10 дена обаче аз мисля , че можеш да отидеш на гинеколог или да изчакаш още няколко дена и да идеш.Успех smile.
Аз вчера бях на гинеколог , жената ме гледа доста време на ехограф , но каза , че не вижда никакви причини за кръвотечението , което получих онзи ден и което не се превърна в цикъл все пак. Беше кръв в началото, не много , след, което се превърна в кафеникаво - ръждиво течение. Каза , че нямам кисти , че сега съм била в овулация дори. Казах и за косопада , за напълняването - според нея всичко се дължи на това , че организма в момента се опитва да работи сам без хапчета и навсякъде всичко се е разбутало. Умишлено ми каза , че няма да ми изписва нищо ,не знам какво точно е имала предвид иначе да ми изпише . Каза го , защото ме избъзика , че сега сигурно сме щели бебе да правим щом съм спряла хапчетата smile. Изписа ми един антиоксидант , Геритамин и шампоан за косопада. Вика ме след като ми дойде и ми свърши цикъла , за да кажа как е бил , кога е дошъл и т.н. Може да прецени по нататък и хормонални изследвания да ми назначи , но за сега не ми каза нищо , а аз не исках да казвам - абе няма ли да ми пуснете изследвания , понеже се дразнят лекарите. Както и да е. Иначе кървенето го получих някъде 2 дена след като бяхме правили опити с мъжа ми. Тогава си помислих да не би да е станало нещо и да е имало оплождане , но после се поразрових и прочетох , че въпросното зацапване е чак след 7-мия ден след половия акт.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines