Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 21:51:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какви съвети бихте дали на професионалистите?  (Прочетена 49404 пъти)
 
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #45 -: февруари 28, 2012, 14:53:03 »

Вторият подобен имейл е със заглавие "Поздравления", без текст в писмото и съдържащ само прикачен файл с оферта.

Третият имейл за пример е с този текст:

[email protected]
21.09.11
до мен

"Здравейте,

Видяхме , че ви предстои сватбено тържество и ви пращаме оферта за фото, видео и DJ, на нашата фирма.

Цените са без ДДС, но ако не се издава даначна фактура, ДДС не начисляваме

--
.................– Вашите дисководещи

Професионално озвучаване на сватби, банкети, семейни тържества, абитуриентски балове и концерти. дисководещ за вашата сватба или парти.караоке за вашето тържество.

gsm: ....................
сайт: ..................."

------------------------
Край на цитата

И така. За неначисляването на ДДС не съм наясно какви са последиците, но очевидно има защо Пачоран например непрекъснато да припомня, че някои плащат данъци, а други подбиват пазара с хитрости. Получавала съм страхотни оферти и имейли от профи-та, в които всичко е описано грамотно, както си му е реда. Тях няма смисъл да давам за пример, защото всеки би ги разпознал. Мисля, че съветите, които мога да дам към всички, занимаващи се със сватби, в това число и сайтове са:
- когато предоставят имейлите на потребителите си, е редно автоматичната им или кой знае каква система поне да изплюва информацията, че един кой си ми пише по повод това, че имам регистрация в някой си сайт, а не просто отнякъде да получавам странни имейли;
- занимаващите се със сватби да обърнат внимание на това, че огромна част от булките се опитват да комуникират онлайн с профи-тата и ако нямат необходимото поне минимално представяне по имейл, трудно биха задържали интерес;
- също така, добре е ако нямат оферта с цени, поне да препращат към сайт. Ясно ми е, че много от тях работят само чрез познати, посредством информация от уста на уста, но това не означава, че ще ми е интересно да видя мъгляв имейл и за нула време ще им се обадя за цена и дата.

Всичко това казвам наистина в помощ на прохождащите бъдещи професионалисти, с идеята да сме си взаимно полезни. Не се оплаквам, че получавам разнородни спамове, някои от тях са наистина забавни.  pleasantry

Делийски, сега ще проверя кой е сайта, че от месеци не се бях сещала за него.
Редакция: това е сайтът.
« Последна редакция: февруари 28, 2012, 15:06:32 от Деничка Звездичка » Активен
MaryM
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #46 -: февруари 28, 2012, 17:39:33 »

Съгласна съм с Monikamaria. Мисля че е крайно време Пачолан да престане да налива непоискан акъл на всеки по всички теми. Темата е за съвети които могат да се дадат от потребителите на професионалистите ако ги интересуват и искат да ги видят. Ако смятат че са перфекти и нямат нужда от мнения, просто не виждам какво правят тук? И според мен няма нищо лошо да се сподели публично ако някои е имал конкретни проблеми с конкретна фирма или услуга - защото това предпазва  другите или поне служи за сведение. Аз лично се регистрирах след сватбата ми, но преди това четох много от темите - просто нямах време да пиша Wink Само че в този форум не дай Боже някой да сподели че е останал недоволен или разочарован от конкретен "професионалист"/услуга и веднага има трима дежурни заядливци които просто ще го изядат. Кому е нужно това - мисля че форумът е създаден именно за обмяна на мнения и информация от първа ръка, човек може да си спести много нерви и недомислици ако прочете специализираните дискусии тук. И мисля за никой не е тайна че  и в този розов бизнес има определен брой самозванци, които могат много да ти вгорчат празника. Моят апел е да споделяте - това много помага на другите.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #47 -: февруари 28, 2012, 20:02:25 »

Вторият подобен имейл е със заглавие "Поздравления", без текст в писмото и съдържащ само прикачен файл с оферта.

Третият имейл за пример е с този текст:

[email protected]
21.09.11
до мен

"Здравейте,

Видяхме , че ви предстои сватбено тържество и ви пращаме оферта за фото, видео и DJ, на нашата фирма.

Цените са без ДДС, но ако не се издава даначна фактура, ДДС не начисляваме

svatbata.info/]това[/url] е сайтът.

Деничка Звездичка,

От написаното по-горе се разбира следното:

Цените които ви е посочила незнайната фирма са без включено ДДС.
Ако желаете данъчна фактура, към цената която са ви посочили ще трябва да добавите и ДДС за да получите крайната цена.
Ако желаете фактура, която да не е данъчна, или да не е от фирма регистрирана по ДДС, то тогава на тази фактура не се начислява ДДС и цената която са ви посочили се явява крайна цена !
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #48 -: февруари 28, 2012, 20:07:04 »

Глупости, ако няма ДДС има други данъци. Цената не може да е по-ниска. Те данъчните са си го сметнали, да не пасат трева, това са хора с образование.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #49 -: февруари 28, 2012, 20:14:28 »

Deliysky,
В момента се исказа неподготвен.
Коя цена е по-ниска тази с ДДС + 20% или тази без ДДС + 0% .
За какви данъчни говориш и какви хора с образование  crazy
« Последна редакция: февруари 28, 2012, 21:46:28 от DjNick Mc » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #50 -: февруари 29, 2012, 01:13:04 »

Колега, тук не е мястото но да ти напомня, че който не е регистриран по ДДС, заплаща данък печалба в размер на 15% и още други разни данъчета. Това в случай че си плащаш данъците разбира се. За другия вариант не говорим. Но ако това е обявено още в мейла............няма да го коментирам.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #51 -: февруари 29, 2012, 09:50:48 »

Колега, тук не е мястото но да ти напомня, че който не е регистриран по ДДС, заплаща данък печалба в размер на 15% и още други разни данъчета. Това в случай че си плащаш данъците разбира се. За другия вариант не говорим. Но ако това е обявено още в мейла............няма да го коментирам.

Точно към тия разсъждения вървях и аз, ясно ми е иначе как се начислява ДДС. Не ми е ясно как на едни услуги обаче се начислява, а на други - не. Според мен ми казват, че ако не искам фактура, няма да ми начисляват ДДС, но няма и да платят никакъв данък за тая извършена услуга, понеже документ просто няма да има. И тогава услугата е по-евтина. Това не е ли подбиване? 
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 29, 2012, 12:50:41 »

Точно към тия разсъждения вървях и аз, ясно ми е иначе как се начислява ДДС. Не ми е ясно как на едни услуги обаче се начислява, а на други - не. Според мен ми казват, че ако не искам фактура, няма да ми начисляват ДДС, но няма и да платят никакъв данък за тая извършена услуга, понеже документ просто няма да има. И тогава услугата е по-евтина. Това не е ли подбиване? 
Подбиване е,но самите потребители в момента ,в който се съгласят с такава оферта стават съучастница .С риск да станем леееко  Offtopic,но това е все едно да работиш без трудов договор.

Колкото до съветите :Не мисля ,че предлагането на услуги и извършването на такива е за всеки ,който може да държи фотоапарат,камера или има необходимата техника за каквото и да било.Често търговците на услуги ,а и на стоки у нас забравят етиката на търговията .Примерно едно много добро решение би било,ако човекът който извършва услугата не може да контактува пълноценно с клиентите си ,друг да извършва това.

Клиента е цар,да и правим всичко възможно да го спечелим ,но това не означава на всяка цена.
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #53 -: март 20, 2012, 23:09:36 »

Макар и късно да се включа  и аз.
това с ддс или без ддс са си пълни глупости .
Защо -първо има задължителен праг за регистрация по ддс .След като преминеш този праг трябва да се регистрираш или ако те гепят те наказват и те те регистрират сами.
след като си се регистрирал вече  няма мърдане издаване на фактури и начисляване на ддс.
Това е единственият вариант -тоест става противозаконно искаш или неискаш фактура счита се че в всяка продажба на независимо какво има ддс и ти си задължен да го отчислиш и внесеш в бюджета.
Това важи изобщо и за регистрирани търговци-фирми и за единични физически лица  отделни хора които извършват каквато и да е дейност и са преминали този праг за регистрация .
Вече ако си регистриран търговец с някаква фирма ти дължиш освен това и подаване на годишна данъчна декларация и плащане на данъци -ако си избрал ЕТ едноличен търговец те облагат по един закон ако си ООД ,ЕООД,АД по друг закон и плащаш данък печалба .
Какъвто и годишен данък да плащаш върху печалбата това не е мотив да го излагаш пред клиента и да казваш това е цена без данък печалба това е цена с данък печалба щото са пълни незаконни глупости .

Иначе фотографите може и да не правят фирма ЕТ или дружество но трябва да заяви ,в НОИ че извършва дейност като самоосигуряващ се лице и те му правят регистрация и трябва задължително да си плати и патентен данък които за София си е солидна сума .

Та независимо дали имаш фотоателие на Мария Луиза  в София или си частно практикуващ фотограф този патентен данък е еднакъв за всички -КОЛКО ЛИ ОТ КОЛЕГИТЕ ИЗОБЩО ИМАТ ПЛАТЕН ДАНЪК

Извършването на фотографски услуги е с един еднакъв патентен данък и не се районира както други дейности -защото за други дейности данъка е различен по райони -център,младост,люлин ,дружба не плащат еднакво за  дейности примерно за фризьорски салон


Та ако някои каже ако ви трябва ддс фактура за извършената услуга ще трябва да начислим 20 процента ДДС отгоре -знайте че той ще се обърне към фирма регистрирана по ДДС да издаде на ваше име данъчна фактура и вие да си я осчетоводите -иначе е противозаконно тои от неговата фирма да издава фактури и с ДДС и без ДДС .

Вече не същестува понятието опростена фактура ........

Един пример купувайки нещо от Техномаркет например -на касата ви питат фактура ли желаете или не
ако желаете и купувате на името на фирма ви пускат и ф.бон и фактура на същата цена
Ако не желаете ви пускат само с фискален бон но цената си е една и съща ............


Кога ли данъчните ще спретнат пак удар пред някоя зала ритуална и пак ще стане грозно и болезнено за пишман фотографи оператори които се пишат на тарикати .


Преди време в София пред най голямата зала Красно село имаше нещо подобно -момче фотограф май пострада доста -говоря глоби .............


Хе хе ще стане интересно излизат или влизат двоиките в залата и полиция и данъчни на хайка щракват белезниците на операторите  им.
повярвайте напълно е възможно и ще ги третират като  тарикатите които продават по улиците цигари без бандерол .

та за мен е задържително -в джоба на чантата копие от фирмената регистрация ,картата по булстат всичко е с мен навсякъде които и да ме спре -вадя ги на момента .............

Иначе как мислите ,че се обслужва клиентела работеща по висшата администрация.

да не говоря преди време действащ зам.министър на финансите как  го склоняваш ,оферираш,пускаш фактури и прочие....Не ми позволи да публикувам нищо от сватбата му в сайтчето ми ....и изрично предупреди да не печеля от продажба на кадри ,видео на преса и медии ...щото  diablo


Иначе скъпи младоженци -препоръка към вас.Живеем в законова  държава членка на Европейският съюз .
Вие имате своите права отстоявяйте ги .Законът ви защитава .Да не изброявам колко много са вашите
права то действително и ние професионалистите трябва всички да започнем да се съобразяваме с действащото законодателство в България и Европейският съюз.
Наглед нещо строго специфично -вашият сватбен ден но стоките и услугите които купувате или получавате са си нормални стоки и услуги от обичайната търговска практика и в други сфери -тоест
отстоявайте своите ПРАВА!!! УСПЕХ!!!
« Последна редакция: март 20, 2012, 23:49:00 от ivailogeorgiev » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 21, 2012, 17:21:11 »

Колега, тук не е мястото но да ти напомня, че който не е регистриран по ДДС, заплаща данък печалба в размер на 15% и още други разни данъчета. Това в случай че си плащаш данъците разбира се. За другия вариант не говорим. Но ако това е обявено още в мейла............няма да го коментирам.
Данъкът печалба е 10 %. Разликата за купувача е, че ако самоят той е регистриран по ДДС може да си изтегли ДДС-то, а ако не е, няма нужда да иска данъчна фактура, защото няма полза от нея.
Друг е въпросът, че ако продавачът е регистриран по ДДС, няма как да не издаде данъчна фактура и съответно на края на отчетния период да внесе на държавата ДДС-то. Но ако не е регистриран, т.е. няма оборот над 50 000 лв. може спокойно да издава неданъчна фактура без това да е наказуемо. Плаща данък печалба 10 % не върху сумата на фактурата, а върху печалбата си за цялата година.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #55 -: март 21, 2012, 19:15:04 »

Тук стана като в "Ресторант Финансист". Дали пък това беше идеята на тази тема ?!  crazy
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #56 -: март 24, 2012, 14:17:21 »

Тук стана като в "Ресторант Финансист". Дали пък това беше идеята на тази тема ?! 

Добре е модераторът да редактира някои от мненията и да изтрие част от постовете, които не са по темата.
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #57 -: май 01, 2013, 15:50:53 »

Виждам, че темичката е позамраяла отдавна, но реших да споделя някое и друго впечатление от комуникацията с 'професионалистите', които ще участват в сватбата ми и да дам някоя препоръка.

Незнам защо голяма част от тях (под тях визирам управители на ресторанти, ди джей, фотографи и т,н,- т.е. обобщавам за всички) не си дават сметка, че първият контакт с потенциалния им клиент е ключов за по-нантъшните им отношения и определя дали изобщо ще им бъде клиент или не  nea

Пример давам с ресторантите: на една солидна бройка избрани ресторанти (20 примерно) бях пратила абсолютно еднотипен имейл, в който задавам своите въпроси (еднотипен, за да ми е по-лесно, с основните въпроси, които касят всички младоженци).

Та на такъв еднотипен имейл получих отговори от такива, започващи с честитки и мило и подробно отговаряне на въпросите, до такива, пълни с правописни и пунктоационни грешки  shok Някои пък дори не си направиха труда да отговарят (тогава защо го оставят този имейл адрес в частта им за Контакти? )

Естествено, че лично се свързахме и посетихме само тези, които бяха отговорили 'нормално' и бяха направили добро първо впечатление  pardon

По същия начин с други 'професионалисти'- ами няма как още от първия път, в който се обаждам като клиент и искам да си уговорим среща да ми се обяснява 'аз взимам поне 20% капаро, за да не изгорА"  shok Ясно ми е, че се взима капаро, това някакси е написано с големи букви на сайта, пък и се подразбира smile А и не е нужно да се подчертава преди още дори да сме се видели. Е, така и не се видяхме разбира се  pardon

Наистина първото впечатление- било то през телефона и изпратено като имейл спечелва или отблъсква окончателно. И тези 'професионалисти', които работят с хора непрекъснато, би трябвало да го знаят добре  smile Но явно понякога всичко опира до интелигентност, човечност, такт и т.н., които личат (или не личат, ако ги нямаш Wink независимо дали си фотограф, ди джей, оператор и т.н.  give_rose
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #58 -: май 01, 2013, 18:31:13 »

 "Професионалистите" и клиентите са хора, със своите положителни и отрицателни черти, образование, възпитание, социално положение в обществото.... Но в никакъв случай правилното писане, знанието на 1-2 езика, 2-3 висши образования е критерий за професионализъм. Аз имам страшно много познати, които не пишат правилно, но са добри фитнес инструктори със собствени клубове , добри автомонтьори със свои автосервизи, добри полицаи, учители и т.н. Ненужно е да бъдем перфектни до максимална степен в избора си на човек, който да откликне на нашите потребности.
 Не забравяйте, че всяка среща, особено в столицата струва много пари. Ще дам пример с мен. На обаждане на бъдеща булка аз откликнах като се срещнах с нея в ресторанта ,в който се планираше тържеството. Транспортът ми до там е 1 л гориво или 2.50 лв. Отидох с автомобил, защото срещата ми бе след обслужване на събитие с пренос на техника. Ресторантът се намира в синя зона за паркиране, 2 смс за 4.80. Разговорът премина, платих 2 кафета за 6 лв и продължих със задачите. След 14 дни бъдещата булка отказа моята услуга, избрала бе 2 пъти по-евтина. Върна материалите, които и дадох с куриерска фирма, като аз заплатих 7.00 лева. И така тази авантюра ми излезе точно 22.80 ст. Това е 4 % от цената на услугата, която евентулно бих спечелил да извърша. Съгласете се, че в активен сезон са минимум една среща на ден подобна. И какво правим, от къде да заплатим преките срещи или задоволим нечии капризи.
 Съгласете се ,че професионалистите също разбират какво насреща им иде, те всеки ден комуникират с подобни желаещи за брак. Само едно изречение е достатъчно на професионалиста да разбере ,че този клиент няма да бъде негов клиент по ред причини. И наистина често няма смисъл 6 % или 10 % от евентуални бъдещи приходи да се харчат за капризите на някого.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: май 01, 2013, 21:12:54 »

Баба_Тина, аз слава Богу не попаднах на много такива "Професионалисти", само сред ресторантите имаше такива, които не ми отговаряха или отговаряха колкото да има нещо написано.
Пачоран, ще ти кажа аз как процедирах при срещите ни с ДЖ, първо си писахме е-майли и с единият се разбрахме да се видим, той ни пита къде и кога, аз предложих място и той се съгласи. Отидохме на сладкарница в центъра. Не знам с какво е дошъл, но ние платихме сметката в сладкарницата. При срещата със следващия той каза, че може само в определен район на София и само в определен часови интервал. Уредихме си среща и отидохме и отново ние платихме сметката. Правим го защото ни се струва редно, след като този човек е отделил от времето си да се срещне с нас, все пак за един от двамата и ние бяхме потенциални клиенти, които не сме станали негови реални клиенти.
А само за протокола ще вметна, понеже баща ми също работи като частна фирма, се среща с потенциални клиенти и няма как ако искаш да имаш нови клиенти да се избегне този разход за първата среща, просто е неизбежно.  pardon
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines