Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 02:46:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какви съвети бихте дали на професионалистите?  (Прочетена 49340 пъти)
 
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #60 -: май 02, 2013, 01:10:04 »

Има професионалисти и" професионалисти"! Много важно е първото впечатление, но също така и спазването на уговорките с бъдещите младоженци. Това бе главната причина да съм в този форум, моя е темата в раздела за Несвършена работа за р-т Биляна в Ст. Град.
Мили ресторантьори, най- глупаво е като ни лъжете или ни дублирате датата за Нашия ден с още някой! Дребните надценки и други стари трикове не обичаме, харесва ни прямо отношение и добро обслужване без надписани сметки!
Мили фотографи, спрете да се представяте кой от кой е по- велик, за всяка гара си има пътници! Ако поради една или друга причина не изберем лицето Симеонов например, то това не значи да ни се обаждате 100 пъти или пълните фейсбука с примери колко сте велики и колко ще съжаляваме че сме се отказали от вас( и то дори да не сме ви губили времето да разговаряте  2 ч с нас например).
За DJ и оркестрите- продължавайте да ни забавлявате и държите духа висок.
Това с тези ДДС-та е пълна глупост, вие сте хората без които не може едно такова събитие, това че държавата "клати" всички граждани е друга тема.
За съжаление за всички булки винаги всичко е скъпо, за всички професионалисти- винаги малко....но имаме нужда един от друг, така че бъдете хора преди всичко останало!
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #61 -: май 02, 2013, 01:11:40 »

Щом един професионалист иска клиенти, трябва и разходи за срещи с тези клиенти !!!
Смешно е, някой "професоналист" да плаче, че му тежат парите похарчени за срещи. Това ми напомня за всеизвестния "Чичо Скруч". Няма как професионалиста да си стои в къщи и да му носят парите на крак. трябва да си ги заслужи, като се започне от първата среща и евентуални последващи срещи.
« Последна редакция: май 02, 2013, 01:38:05 от DjNick Mc » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #62 -: май 02, 2013, 06:15:47 »

 Велики ДЖ Найден, аз не плача за тези разходи направени от мен, аз си правя сметката какво харча и какво ми струва. И при 4-5 срещи на ден на мен ми идва 100 лева разход множко, за теб може и да не са. Ти ще ги изкараш бързо от клиентите. Най-малко няма да си платиш данъците. Много добре обясних колко представляват тези разходи като процент.
 Считам, че срещи се правят в офиса на изпълнителя, а не по кафенета като ДЖ и оркестър, но това е друга тема, въпрос на възприятие и култура. Често и аз се съобразявам с тази култура на клиента. И е нормално комуникацията да тръгне чрез имейли, но имейла не дава информация за нищо друго, освен за цена. Много често самите професионалисти, примерно ДЖ, имат основна работа някъде и им е трудничко да отговарят навярно.
 Относно повдигнатия въпрос с ДДС - винаги като се наредите в обществена институция знайте, че за да ви обслужат, трябва някой да е платил този данък. Колкото повече собственици го плащат, толкова по-качествена услуга ще получите. Когато давате пари на ДЖ и други професионалисти на ръка безотчетно знайте, че 20 % няма да се върнат в държавния бюджет и те да послужат за изплащането примерно на вашите детски, майчинство, безплатно раждане, прегледи, пенсии и т.н. Понякога трябва сами да стимулираме плащането на данъци, за да помогнем на себе си. В противен случай ДЖ ще летят до остров Бали и няма да ги интересува вашето майчинство и детски.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #63 -: май 02, 2013, 10:48:32 »

......... 4-5 срещи на ден .... nea... явно много е малък процента на успеваемост, да не кажем че е равен на 0, щом идват в тежест 2-3 кафета или коли (С ДДС).

Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #64 -: май 02, 2013, 15:14:43 »

Ами като ви е скъпо да ходите по заведения-направете си офис и там се срещайте с бъдещите ви клиенти! Така поне няма да съжалявате колко ви е скъпо кафето!
А въпроса с данъците и държавния бюджет- народа е обеднял достатъчно че да не му пука за държавата!!!лично аз не се възползвам от нито една от " безплатните услуги" на Бг , плащам за услугите които получавам.
Клиентите се интересуваме от професионалистите и колко са добри, а не дали са си платили данъка, това си е ваша работа. От вас се иска да си изпълните поетите задължения и се докажете че сте добри,а не дребнави.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #65 -: май 02, 2013, 21:05:10 »

Ra4e1,
Такива  pleasantryколеги професионалисти pleasantry които са умрели от глад за съжаление са доста. Виждате че на него кафето му е скъпо, представяте ли си как ще даде пари за офис при положение че неговата единствена  "работа" е да пречи тук във форума - а за това не се плаща.
Не се притеснявайте да си казвате мнението и да давате съвети на всички професоналисти!!!  Посочвайте дректно и хората които не са били коректни по един или друг начин. Това ще предпази и следващите които идват след вас и тръгват по пътя на организацията на своя сватбен ден.
« Последна редакция: май 02, 2013, 21:14:04 от DjNick Mc » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #66 -: май 03, 2013, 07:34:27 »

 Съжалявам, но винаги съм имал и офис, и склад и служители. Десетки години ! За разлика от теб Велики ДЖ, който през седмицата си с една професия, а през уикенда си велик професионалист като ДЖ. Работещ единствено за собствения си джоб и потребности. И уговарящ срещите си по кафенета и заведения. Или в къщи, на двора.
 Коментарът относно данъците - всеки е длъжен да ги плаща . Основен белег на професионализъм е плащането на данъци. Всичко останало е ала-бала. И държавата е скапана, заради именно такива професионалисти, хора задоволяващи своите първични потребности и погазващи законите. Мярката за професионализъм не се измерва единствено с това, колко си добър в своята област, а с това и с какво допринасяш за останалите. В нормалните държави мерило за професионализъм са платените данъци и техния размер. За това обществото там е добре и всички бягате на там. Никой не бяга към общество съставено от такива като ДЖ Найден гледащ джоба си .
 Мерило за професионализъм е и образованието. Преди години всеки не можеше да хване микрофона и да се нарече ДЖ. Имаше курсове, комисия, изпити, лицензии. Сега всеки в свободното си време хване микрофона, открадне фонетеките и заработва парички , когато не е на работа в завода. Така, че е малко скандално името на тази тема във форума.. Защото е трудно да наречеш някого професионалист, когато е без образование. Пък и съвети да му даваш ? Не е ли смешно да даваш съвети на доктор без диплома опериращ в домашни условия. 
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines