Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:36:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Trubadura- 18 септември 2010 г  (Прочетена 21089 пъти)
 
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: октомври 18, 2010, 17:00:11 »

Здравей, svekarva!

Няма как да пропусна да отбележа, че е похвално за една бъдеща свекърва, нагърбена със задачки за организация на сватба, да седи тук във форума и да черпи идеи най-различни!

Поздравления за креативния подход, темата е страхотна "Булка по Коледа"  good

С радост ще споделя различни идеи, както и какво по какъв начин направихме. Първото, което ми светва обаче, е предизвикателството как една сватба на Коледа да не заприлича съвсем на коледно тържество - с други думи добре трябва да се помисли как да се избегне традиционната коледна украса, за да се получи зимна сватбена феерия, изпълнена с коледна топлина и усещане за магия smile това са моите асоциации ... ех, размечтах се пак за сватба. Успех и до скоро!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: октомври 19, 2010, 12:44:50 »

Trubadura, кажи как се чувствате след месец семеен живот? По думите ти разбирам, че празничната еуфория още ви държи heart
Активен
evane
Ентусиаст
**
Публикации: 145



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: октомври 19, 2010, 15:50:59 »

svekyrva - на правилното място си, с правилния човек:) успех с подготовката!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #48 -: октомври 19, 2010, 18:06:26 »

Снаха ми не се притеснява от евентуалното сливането на двата празника, тя много обича Коледа, защото тогава се прибира задължително в България при мама и татко. Нищо чудно да вярва и в Дядо Коледа още.  Явно и синът ми харесва това време от годината, защото първата им официална среща е била по Нова Година пак тук, в България, а тази ваканция и даде годежен пръстен точно на зарята в София на връх Нова Година. Тя дори предложи да влезнат в ресторанта на песента Елхичката - О кристмас три... /нали се пише само на кирилица  cray/, която да премине плавно в Менделсон. На елхичката може да се гледа и като на коледен символ и като на родословно дърво, на което те слагат началото. С две думи - символика. Аз изпратих линкове към различни сватбени декорации и твоята елхичка като отделна снимка /не знае, че съм във форума и мисли, че съм страшно креативна - то вие младите изобщо не си и помисляте, че "ние сме стари пушки" и се врем където не ни е работата/ и тя веднага се влюби в нея. Виждам, че си компютърно страхотна и си се "разкрасила" с пиленце на борчето. Как става? М., така се казва снахата, иска цветовете на сватбата да са зелено и бяло, което чудесно включва коледни елементи и борчето. Ще те поразпитам как направихте поканите. Аз си мислех да разпечатам картинката и да я залепя на луксозна хартия. За да не личи контурът, смятах да изрисувам някакви завъртулки със сребърна боя /халките им са бяло злато/. Може да промуша панделката през прегънатата покана и така да я завържа като було от лицевата страна. Искам да опитам да завъртя като спирала - конус нещо зелено /тел/, та да стане триизмерно борче и вътре да сложим свещ като част от украсата на масите. Чашите може да са изрисувани със спирала в зелен цвят. По- трудно ми е да въведа елемента в букета и в украсата на колата  :\Моля, помагайте с идеи! А, в ресторанта и без това ще трябва да има коледна украса, очакват коледни партита предните дни. Обещаха ми да я съобразят с нашите искания.
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: октомври 21, 2010, 09:18:49 »

lionelsa, толкова ми е мъчно, че сватбата отмина безобразно бързо - искам още и още. липсва ми трепетът по подготовката - какво как да направим, това къде да мушнем, кой къде ще седне, колко секунди има до еди какво си .... иначе все повече свиквам с новата фамилия и се забавлявам на рекацията на разни хора, с които работя, когато разберат, че междувременно съм се омъжила .. хихихи

като цяло няма промяна - ние сме си все същите

evane, много си мила - Благодаря ти  give_rose

svekarva, благодарение на теб сватбената еуфория се възвръща! стимулираш креативността ни и това ме прави изключително жива  yahoo

относно борчето с пиленцето - самото пиленце го няма в концепцията - така се е получило, тъй като избрах в лентичката за отброяване на времето до/от събитието маркерът да бъде пиленце. мое си е само борчето и цветятя и воала, пиленцето самичко кацна Wink иначе борчето сама си го направих - бих могла да помисля за различни варианти - например моите цветенца да подменим с Коледна звезда или нещо друго ...

цветовете зелено и бяло са страхотни - представям си перлено тъмно зелено и снежно бяло дори с добавка сребристо, ако ще е коледна сватба, да е искряща.

поканите - избрахме сами хартията - тя е перлен, релефен картон за самите покани и същата, но по-тъкна хартия за плика - има много голямо разнообразие - само да знаеш къде да търсиш - след това си напечатахме/принтирахме борчетата без воала и цветенцата, сгънахме и налепихме пликовете, след което аз вързах панделки от органза и залепих по едно цветенце. за поканите много ми помогнаха колегите на моя съпруг - той работи в печатница. бих могла да съдействам за контакт, ако проявявате интерес smile

относно идеята ти за отпечатване на картинка и залепването й върху хартия - доста трудоемко е - не е ли по-добре директно да се напечата - така ще избегнеш ръбчетата на картинката, а и кривото изрязване, след това маскиране на контурите и ако тук - там е излязло лепило ...

за "триизмерните" борчета - също бих могла да споделя доста неуспешни опити - след различни варианти от хартия, по-дебел картон, тел, се спряхме на едни борчета, които сестра ми откри в ХИТ - те са от вълнен плат и на тях залепих панделката и цветенцето от поканата - не се получи много добре, но все пак беше оптимално решение. след като вие искате да има свещ в основата на борчето - това ми се струва по-възможно - ние просто нямахме добра основа - предполагам, че сега по магазините има разнообразно предлагане на борчета всякакви, така че може да намериш нещо готово, което да се приспособи доста удачно.

букетът може да съдържа само бели цветя и зеленина с разни кристалчета или малки кристализирани снежинки - даже може да се направи да е сферичен - като снежна топка smile

идеи много, сигурна съм, че  и останалите момичета ще споделят страхотни хрумки.

до скоро
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #50 -: октомври 24, 2010, 09:11:09 »

Благодаря ти Трубадура! Да минеш по извървян път е много по- лесно, чудесно е че си готова да ми дадеш всичко, постигнато с много ентусиазъм, любов, труд и знания. Нямаш представа колко успешно сте постигнали замисъла на вашата сватба /аз исках да се почуствам на сватбата си като на детски рожден ден на две хлапета, които винаги ще бъдат влюбени ... /, дори в очите на хора, които изобщо не са "на вашата вълна"! От все сърце ви пожелавам, да си останете такива /е, малко след раждането на децата компромисите са повечко, но както виждате, на стари години емоциите пак се връщат/  - хем разумно гонещи пресечната точка, хем по детски усмихнати и палави! Да подкрепя и мнението си с "железни факти". Съпругът ми не проявява голямо желание да участва в подготовката на сватбата, казва, че ще се включи последен, при плащането  Wink и няма да се меси. Той обаче ми е като Мефистофел - онази сила, която рушейки създава. Та направих аз страхотни борчета /ще им викам елхички, защото такава е темата/, като навих зелена градинска тел върху калъп за конусна пружина с основа диаметър 10см. и височина 25см. Станаха здрави и устойчиви, поставих вътре голяма бяла ароматна свещ, запалих я и ефектът хич не беше лош. Той погледна опита ми за покана и после елхичката и отсече: " Май гласиш детски рожден ден........."  tease. Естествено се скапах, но се върнах и към твоята първа реакция - опасения от неясно послание за СВАТБА ПО КОЛЕДА. Початихме със М. и тя се съгласи, че сме малко в облаците и съответно се скапа. Мислихме няколко дни и решихме, че поканата елхичка с було е достатъчно насочваща, няма нужда да се повтаря като елемент и в украсата. Там ще има само нещо сребристо и живи борови клонки /най- много и малка саксийка с жива, бяла коледна звезда/. Времето е Коледа и няма нужда да се преекспонира. Аз плахо се опитвам да предложа и табелки с елхичката, но ще мислим.... При всяко положение обаче ще търся пак помощ за поканите и пликовете, моите изпълнения не ми харесват. Ако имаш време и вдъхновение ще те помоля да сложиш двете цветчета /същите от булото/ на мястото над сърцето на борчето, нещо като мъжка елхичка с бутониера  smile. Аз така и не успях да намеря време да се науча на фото шоп, а и ти си повече от страхотна. Пак ти благодаря за всичко!
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: октомври 26, 2010, 11:57:28 »

включвам се с предложение за "мъжко" борче/елхичка smile

svekarva,
ако е ок за теб, прати ми на лични мейл, на който да ти пратя картинката с добро качество

поздрави на всички!


* Wedd-tree-with-flowers-50-2.png (39.58 KB, 200x203 - видяно 2276 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #52 -: октомври 26, 2010, 17:49:38 »

Чудесно мъжко борче/елхичка! Точно така си го представях. Може ли контурът на цветчетата да е малко по- тъмен за да се откроят по- ясно? То и така вероятно би се получило на снежно бял фон.......
Активен
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines