Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 09:31:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118442 пъти)
 
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: септември 20, 2010, 15:44:17 »

Права си за инвестицията sunray,но все пак всичко е въпрос на късмет.Сестра ми си купиха първата количка уж за по удобна ,но и не беше скъпа 185лв и се радвали(дръжката и пада при леко натискане дори) на 3-4 мес , а после купиха от 350лв и на нея пък сеника и издаде бегажа.Така че явно няма късмет за здрава количка,точно за това не винаги скъпата количка е добра инвестиция.
Активен
mihova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143


нашето съкровище


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: септември 20, 2010, 15:57:22 »

Така да ви покажа и аз каква количка си харесах за която си мисля, че ще е много удобна. Попринцип е раничко, но това не пречи да си харесвам неща за бебка.


* 5847961647[1].jpg (47.33 KB, 900x450 - видяно 205 пъти.)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: септември 20, 2010, 16:09:50 »

О, да, и късмет си трябва. Но като чета повечето мнения и отзиви за колички забелязах, че по-често мамите се жалват от евтините. Това не е меродавно мнение, просто ми е направило впечатление, а и всеки сам си преценя риска и какво предпочита. Абе, ще видим и ние след някой друг месец на какви сме попаднали blum

Михова, това количка на ABC design ли е, че не виждам от тук надписа? Добре изглежда, ако е тя. Виждала съм я и на живо Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #333 -: септември 20, 2010, 17:19:46 »

Гледам за колички си говорите...

Сньрей, редвам се, че си отново на линия с пьлна пара  gu6

На нас опитните и препатили двойки ни посьветваха ако има нещо, от което да не пестим, това да е количката. Макар като видях цените да  girl_impossible mega_chok

За щастие този избор не стои все още пред нас, защото както сьм споменавала, до кьм 5 месеца мислим само да се носим.

Понеже при избор на количка, критерият дали има пьлно легнало положение е много обсьждан, искам да ви споделя нещо, което мен много ме изненада, да не кажа шокира:
Тук вьв Франция ни учат, че новороденото бебе е по-добре и по физиологично настанено в малко по-изправено положение. Казват, че бебетата поставяни по този начин не страдат от рефлукс и имат по-малко колики, защото храносмилането се осьществява по-добре в по-вертикална позиция и че новите технологични разработки на колички, столчета за кола и макси-козита, вьрвят в тази насока.  crazy

Иначе ние днес бяхме на ателие по носене, което продьлжи по дьлго от превидените 3 часа. Беше страхотно  yahoo yahoo yahoo Останахме много доволни. Показаха ни основнмият вьзел и три предни позиции за носене подходящи за новородено до кьм 4 месеца, една от които позиция за кьрмене. Както и да сменяме позицията без да сваляме слинга. Обясниха ни всички мерки за сигурност, които трябва да се предприемат, как да обличаме детето при носене и пр. Сега трябва само да тренираме редовно (нямаме кукла-бебе, та мисля да използвам една вьзглавница 30/60)  danceg danceg danceg

Оказа се, че слингьт може да се използва в края на бременността като колан, който поддьржа корема и облекчава гьрба, в края на деня, когато жената е изморена (за да не изземва напьлно функциите на мускулатурата, която при целодневно носене би се отпуснала)  good
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: септември 20, 2010, 18:35:45 »

Ина,относно това което казваш за полу-легналото положение,то вече се лансира и у нас.
Специално с моя близка коментирахме шезлонга за бебе като препоръчителен за спане за често повръщащи бебета-така повърнатата храна изтича и се избягва опасността от задавяне и задушаване.

Що се отнася до количката мисля,че е добре да прехвърлим диалога в темата за покупките за да чуем мнението на мамите,които вече са си купили. smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #335 -: септември 20, 2010, 19:15:49 »

Ина,относно това което казваш за полу-легналото положение,то вече се лансира и у нас.
Специално с моя близка коментирахме шезлонга за бебе като препоръчителен за спане за често повръщащи бебета-така повърнатата храна изтича и се избягва опасността от задавяне и задушаване.

Аз днес за пьрви пьт го чух и много се изненадах, именно, защото темата се коментира токова често вьв форума и бях останала с впечатлението, че е супер вредно за бебето...

А иначе лекарката твьрдеше, че в повдигнато положение вьобще няма поврьщане  scratch one-s head
Активен
mihova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143


нашето съкровище


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: септември 20, 2010, 21:08:39 »

Не SUNRAY  количката е на чиполино ето и линк http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6333
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #337 -: септември 21, 2010, 13:12:17 »

Здравейте момичета!
И аз мисля, че за количка  е още рано поне при нас...иначе ги разглеждам постоянно. Ама като се има в предвид, че идва Нова година и т.н. те цените все ще се променят.На мен също ми се видяха много скъпи, но по-важното е на бебо да е добре и да има всичко- кош за новородено, летен вариант и задължително  май вече по закон столче за кола. Поне на този етап сме решили да спестим от креватчето, но от количката не...ще ползваме напълно запазено креватче, то дори и ръбчетата не са наранени и само ше го облепим с фолио за мебели. Немерих много хубав сайт за тази работа, малко е по- скъпичко фолиото, но си струва http://stickme.eu/dekoracii-za-vkyshti , като неспоменах, че в това легълце сме спали аз и брат ми то е и юношеско и доста време ше е от полза същото е като http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6604 това само без повивалника. Та решихме при толкова запазено креватче да  не даваме излишни пари.
При нас засега всичко е наред, единствено факта, че трябваше да посетим доки имах болки в корема долу в дясно, по- скоро го определям като спазъм.При прегледа бебчо е добре и шийката на матката е спокойна и доки каза, че са контракции и ни предписа Диаспорал и Но- шпа и каза, че ако не минат до няколко дни ще ни приеме в болница за венозно вливане.Днес като, че ли са по- слаби, но на етапи и дано не се стигне до болница. Иначе не изпускам нищо във форума и следя положението при всички....
Целувам ви по пупите и спокойно бремелинстване.....
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: септември 21, 2010, 16:16:16 »

elen4e13,дано да ти мине по-бързо!!! give_rose
Трябва повече покой,за пореден път се убеждавам!

И аз всеки ден си имам някакви боцкания,придърпвания....силно се надявам,че е нормално за бременността,защотооо... shok шубето е голям страх,при вас има ли такива разни усещания?
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: септември 21, 2010, 16:37:46 »

elen4e13, дано да отшумят тези болежки и да не се налага да се стига до болница.
preslava_82, не забравяй че все пак си бременна. Нормално е да се чустваш различно и да се чустваш неконфортно понякой път. Дано всичо да е в рамките на нормалното и да няма нищо сериозно. Но за твое успокоение и аз съм така, но за радост не е всеки ден и когато си починеш, полежиш малко повече - всичко отшумява.  give_rose
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #340 -: септември 21, 2010, 17:16:06 »

Здрасти Преси,
нормално е не се притеснявай,доки каза че може да е сложило крачето там и да е предизвикало контракция.
Каза, че е нормално, защото организама се подготвя за раждането, при мен не е нормално тъй като продължава и днес, но вече по- слабо. Имай  на предвид, че идва и етапа при, който детето започва да се движи и е нормално да има раздвижване придърпване и т.н.. При разговора с доки и казах, че необичам да хленча и се извиних за притесненията, а тя каза, че в случая по- добре да се обръщам към нея дори за дребни неща, тъй като за нас е нещо ново и неможем да преценим правилно и по- добре да се проверява за да не страда детето и да няма усложнения. Дано да ти помогнах малко, а иначе болката не е за умиране, но ме притесняваше в случая дали бебо е добре...
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: септември 21, 2010, 17:16:34 »

Здравейте, момичета!  butterfly

Плахо-плахо, да запитам: дали приемате още един член на вашата дружна групичка от бъдещи мами?   blush

Аз преди време бях писала тук покрай сватбата си миналата година, ама да си призная, не бях обърнала внимание, че има и бебешки темички - заплес, какво да ви кажа... Ама като поразрових, и гугъл-а ме прати насам, че и позната фигура откривам, точно в тази тема! Инче, здрасти!  smile

Иначе, живея в Италия, чакаме първото си детенце около началото на март (5.03. по термин, ама то е всеизвестно, че друг командва парада там, така че... хахаха!), и по последни данни се очертава да е  baby_boy - доста ясно си показа "подробностите", та май-мааай... мъжка майка ще го раздавам.

Малко попрочетох темата, ако нещо съм пропуснала, пак ще се информирам! Исках да ви питам, на модератора ли трябва да пусна лично, за да ме включи в горното списъче за датите? Благодаря ви предварително, прегръдка на всички!
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: септември 21, 2010, 17:26:54 »

Svilena добре дошла в отбора мила  yahoo  и честити сини гащи  baby_boy
Изпрати ЛС на Данитка да те добави в списъчето на мартенските мами.
Каквито и въпроси да те "тормозят"  pleasantry тук е мястото да ги зададеш, мамчетата тук са много отзивчиви  girl_wink
Леко бременеене и красив син на финала!!!
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #343 -: септември 21, 2010, 17:31:23 »

Добре дошла Svilena! Bravo
Нетрябва да питаш, а направо да цопваш в темата....пък е хубаво още една мъжка мама да има, че повечето се очертава да се отчетем с момичета pleasantry.
Леко бременеене и чакаме отчет, за да наваксаш Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #344 -: септември 21, 2010, 17:48:50 »

Охохохохо, кой е тук при нас  girl_in_love girl_in_love girl_in_love

Ма ти не знаеше ли, че има и бебешки ???  Oh my ...  girl_impossible Лелеееле...

Радвам се, че се сьбрахме, направо сьм даже щастлива  yahoo yahoo  Гледам мъж чакате  danceg danceg danceg Честито ви синьо !!  heart heart heart

И понеже сьвсем изчезна и няма ни вест, ни кост, давай веднага отчет как си, що си, таман да те опознаят и другите сьфорумки  good Пьк и снимки да пуснеш в темата за "Коремчета и сутиенчета" (че то и такава има в бебешкия раздел)  Wink

Готино ми е, че си тууууукк.....  yahoo yahoo yahoo yahoo
 gu6 gu6 gu6
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines