Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 09:23:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118405 пъти)
 
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: септември 17, 2010, 18:40:28 »

Момичета аз да ви се отчета...не че има какво да кажа,но все пак pardon
Нямах много късмет днес с прегледа,тъкмо влезнах и може би след 4-5 минути повикаха лекаря ми спешно,да изражда нечий бебок Girl_hide той работи в болница,та не ми каза много,добре сме ,каза че тежало около 100гр, всичко му изглеждало нормално и ,че плацентата ми е на хубаво място,задната стена на матката и нависоко....ето това разбрах днес pardon
Това е от мен,другия път повече Wink
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #316 -: септември 17, 2010, 19:08:12 »

inaxastra  80 см е обиколката на коремчето, поне мен ме мериха корем-кръст, та засега само накоремче качваме, обаче ми се скараха, че бях с панталони дето малко ме пристягаха и ми казаха...че точно заради това матката е 15см, т.е. се намира малко под пъпчето.По- принцип бях 49кг, без да спазвам диети и за една година доста качих и се дължи на сменената ми месторабота, много напрежение и нерви и ме караше на папкане и така си останах 52кг. А до края нямам идея, то и мед. сестра каза, че има кога да качвам, по-добре да е в късен етап.
Активен
mihova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143


нашето съкровище


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: септември 18, 2010, 14:50:12 »

Момичета от два ,три дена усещам нещо като леко побутване  ниско долу дали това е бебка. Най вече ако съм правила нещо и легна да си почина , вечер преди да заспя когато се обърна на една страна  или сутрин когато се събудя. Чудя се и аз.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #318 -: септември 18, 2010, 15:08:56 »

Даааа, сигурно е тя  yahoo yahoo yahoo

Като са малки още най-много се усеща точно както казваш-вечер като легнеш и сутрин, когато си отпусната.  smile
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: септември 18, 2010, 15:35:44 »

inaxastra, страхотни снимки. Мадамата ви е направо супер  yahoo и размерите са направо невероятни  Bravo
Sunray, честито ви момиченце   Girl
Miri, много съжалявам че отново не ти е добре. Дано да се оправиш по - бързо!  good
elen4e13, страхотни размери на коремчето си имаш, а килограмите ти са идеални. Ама найстина послушай мед.сестрата за дрешките.
mihova, със сигурност е бебока и в най - скоро време ще го усетиш още по - силно. Аз усетих направо "ритничета" - нямаше го това първоначалното "пърхане на пеперуди"  pardon.
dodo23, радвам се че при вас всичко е ОК и се чустваш добре.
echy_, не се притеснявай. Като видях колко стерилно взимат теста за урината и ми стана ясно колко може да им се вярва. Важното е ти и бебчо да се чуствате добре.
 ♥Сиси♥Петрова♥ , вашата беболинка е най - активна (сигурно) от всички бебоци  Bravo. Дано да е все така, ама да те оставя и да си поспиваш повече време нощем. Ама като знаеш какво те "притеснява" и няма как да се й се сърдиш, нали?! blum
Оле дано не съм пропуснала някоя мама.  heart
 
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: септември 18, 2010, 18:33:34 »

Аз май не съм написала нищо за нас  smile. Ние сме добре, но с нетърпение чакам да си отидем вече. Може само да се заблуждавам, но имам чуството че постоянно ме урочасват  crazy. През ден - два се чуствам ужасно - боли ме глава, стяга ме корема (контракции), кръвното ми е ниско, чуствам се отпаднала. Така не бях се чуствала преди  pardon. И всичко това ми е много неприятно, защото не ми се става от леглото, а все пак съм си в БГ  cray.
Бяхме на ехограх, незнам дли е 3D или 4D, но имаме филмче на бебока и ми доказаха отнова, че ще си имаме момченце  yahoo тежашто засега 420 гр. Пуснаха ми кръвни изследвания и урина, но на вторите изследвания ВИОБЩЕ няма да вярвам. Нищо не беше стерилно, а никой не ми беше казал, че ако искам "стерилно" трябвало да си купя стерилно шишенче от някоя аптека  Oh my ... (това го разбрах от една приятелка след като й разказвах и се възмощавах от всичко това). Все пак дадох 50 лв. за тези изследвания  beating. Нямаше смисъл да се разправям, защото нямаше никакъв смисъл.
Това е засега, все още не съм си взела изследванията, готови са, но не бързам.  give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: септември 18, 2010, 19:02:10 »

Ооо, Инче, страхотна сладурана си имате! Girl_hide Да е жива и здрава!
Мири, жал ми е чак за теб и тревогите ти, но стискам палци съвсем скоро да отшумят и да се успокоиш give_rose

Аз нямам кой знае какво за писане и за да не оспамвам, се въздържам smile Добре съм, доооста по-спокойна вече. Сега оценявам това. На никого не пожелавам стреса, през който минах почти месец, дори и на врага си. Сама амниоцентеза мина гладко и бързо. Аз търпя на болка, а от инжекции, както бях писала, не ме е било страх никога. Просто не гледах иглата, защото бях предупредена, че е дълга, но пък тънка. Усетих само 2-3 тласъка при проникването и, но то е неизбежно все пак. Всичко приключи за 4-5 минути, в които включвам и огледа на бебка преди процедурата. Доцентката още преди да вземе пробата каза, че не вижда нищо особено и обезпокояващо, а на нея и викат "живия скрийнинг" pardon И каза, че не вижда нищо да стърчи, тоест че за нея е момиченце. Което после се потвърди Girl_hide
Ужасното беше бумащината, разкарването по етажите и попълването на безброй хартии и анкети за рискове и информирано съгласие, което продължи почти 4 часа преди амнио-то. После полежах 1-2 часа там и се прибрахме при нашите приятели в София, където целия ден, както и следващия лежах.

Иначе забелязвам, че коремчето ми вече по- си личи. Но с широки дрехи все още не nea А така искам...
Относно ФМ - няма нужда да си записвам толкова рано час, защото гинекологът, при когото ходя на частно и ми следи бременността, каза към края на месеца да звънна. Той си има и 3D и 4D апаратура, тоест не сменям лекаря само заради ФМ.

А за стерилната урина се учудвам, защото аз като ходя, ми дават стерилното шишенце. То иначе как да се сети човек. Ама навсякъде явно е различно. Също така на мен свеки ми каза, че като пишкам, трябва да изчакам урината да не е съвсем от началото, нито към края, а по средата. Странно звучи, но не е невъзможно smile А може и да не е толкова фатално де.

Аз май избрах нашата количка, ето я:
http://www.ianbibian.com/kolichki/hauck-apollo-4-all-in-one-2.html

Ами, това е от нас smile Целувки по коремчетата и приятна вечер! give_rose
« Последна редакция: септември 18, 2010, 19:23:35 от sunray » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: септември 19, 2010, 20:46:28 »

sunray количката е страхотна  good
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: септември 20, 2010, 07:42:27 »

Ехо мамчета, здравейте и от нас smile
Нищо ново, продължаваме да си риткаме и да се въртим  girl_haha особенно вечер.
*mum to be* вече почти успявам да спинкам нощно време. Сякаш свикнах да спя по гръб  pardon нагодих се smile
sunray количката ви е страхотна  good ето ние на какво сме се спряли
http://www.babyland.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0-Baby-Max/%D0%9B%D0%B5%D0%BE-%D0%B2-%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%BE/1565/
но само сме се спряли, в този сайт има много добър избор  good
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: септември 20, 2010, 11:29:46 »

Сиси,супер удобна е количката и цената е доста добра Bravo
Наистина в сайта има много други неща,които може да ни свършат работа smile
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: септември 20, 2010, 11:58:03 »

Преси и аз си мисля, че ще ни е от голяма полза. Неискам да се хвърлям на нещо адски скъпо, защото няма смисъл  pardon
А сайта случайно го намерих, и си е истинско попадение  good
В крайна сметка, аз сега случайно я намерих, харесахме ТАЗИ http://www.babyland.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0-Chipolino/%D0%94%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%BE/1548/   някак си по- функционална ми се струва  pardon
« Последна редакция: септември 20, 2010, 12:00:46 от ♥Сиси♥Петрова♥ » Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: септември 20, 2010, 12:12:57 »

Хмм,да и тази е добра,но каква е разликата освен в дизайна,май само в положенията,че са 4 ...100лв отгоре,но всеки си знае,наистина тази е по-намазанка,но... pardon Ако можеш да ги видиш наживо,ще си прецениш най-добре good
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: септември 20, 2010, 12:20:23 »

Виж намерих снимка с легнало положение на тази първата количка,мисля че си е доста удобна....


* q87b2.jpg (23.81 KB, 300x300 - видяно 2199 пъти.)
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: септември 20, 2010, 14:24:19 »

Разликата е и в кг на количката ,втората е с 4 кг по тежка от първата.Аз може би като човек който живее на 5 етаж и е имал не един случай да се качвам и слизам с количката и малката на ръце гледам и от тази страна нещата.А това хич не е за подминаване особено от мамчетата които не живеят в къща , защото асансьорите са нещо колкото хубаво толкова и лошо , но поне ни помагат да се предвижим по лесно с бебчетата. :)Иначе всички колички които видях до сега са страхотни. Bravo
Ето и едно предложение от мен ,което също с 4 степени облегалката и е по лекичка дори и от първата .
http://www.babyland.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0-Baby-Max/%D0%A4%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D0%B2-%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BE/1563/
« Последна редакция: септември 20, 2010, 15:01:01 от plamak_ » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: септември 20, 2010, 15:37:02 »

Аз пък все си мисля, че малко по-голяма инвестиция в количка специално е оправдана. Естествено, ако имаме финансовата възможност good Все пак ще се ползва 3 години горе долу, а и е важна както за бебчето, така и за удобството на мама smile Но това си е мое мнение. Само исках да кажа, че има смисъл, стига да има човек парите smile

Съгласна съм с Пламък за теглото. Аз също исках да е по-лека, защото тази, която харесахме е 11.5 кг, но претеглих плюсове и минуси, и стигнах до извода, че за мен теглото не е толкова важно, както например това да има зимен кош за новородено и да е с големи, единични, непомпащи се гуми. Ние живеем в малка кооперация и входната ни врата е точно срещу входа на сградата. Така че наистина трябва да съобразим повече обстоятелства и да изберем най-удобното и практичното за нас smile
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines